(¯`¸·´¯)O'nun Anısına(¯`·¸´¯)

Benim küçük kızım şahika duman...

1 Aylıktın seninle karşılaştığımızda,küçücük minicik bir şeydin.. sokakta annen bırakmıştı seni.. o günü hiç unutmuyorum.. seni aldım bir kaba süt koydum sütü içer içmez 4 saat kadar uyudun.. tekrar sokağa bırakmaya kıyamadım seni,sahiplendim..zamanla da çok sevdim..sen de beni çok sevdin..
1 gün görmediğim zaman bile özlüyordum artık seni,zamanla birbirimizin huyunu da öğrenmeye başlamıştık

3 gün oldu seni görmeyeli..
seni o kadar çok özlüyorum ki..
küçük oyunlarımızı,eşyalarımı izinsiz ordan oraya sürüklemeni,rujumu yemeye çalışıp her tarafa bulaştırmanı,saçımla oynamak için omuzlarıma çıkmanı.yaş mamayı görünce sevinçten havalara fırlamanı,illa da kucağımda uyumak istemeni..yıllar sonra 26 yaşında bana saklambaç oynatmanı ve illa da benim saklanmamı istemeni.. çalışma masamın üstünde,peteklerin üstünde,altında,yazıcımın üstünde her yerde uyumanı bile özlüyorum artık..
sen benim için bir arkadaştan farksızdın,masanın üstünde otururken gelip arkandan sarılırdım sevildiğini bilir kıpırdamazdın bile,hayatımda ne kadar çok yer kapladığını gidince daha da iyi anladım.. dosyalarımı yırtmaya çalıştığında bile kızamıyordum sana..
o kadar minik o kadar tatlı,o kadar savunmasızdın ki.. kızdığın sinirlendiğin zaman sadece pati atmakla yetiniyordun..

sen benim güzel burunlu,kücük kafalı prensesimdin..
rahat uyu meleğim...

çok üzücü yaaa! hepsini okuyamadım içim acıdı. benim de 3 kuşum öldü. 2 tanesi sakaydı. ilk sakam olan dalgıç'ım ölmeden 2 ay önce hasta oldu. ishaldi yemini yiyemiyordu. ben yemini ağzımla kırarak yediriyordum. suyunu parmağımla verdim. tuvaletini su gibi yaıyordu. tüneğinde duramadığı için yerde duruyordu. altığını hep temiz tuttum bütün gayretimle iyileşti hep konuştum onunla ölmemesi için beni dinledi ve 2 ay yaşadı hatta öttü bile sonra bir sabah onun cansız bedeni ile karşılaştım. çok üzüldüm ve günlerce ağladım. ona şiir yazdım. şimdi bile gözlerim doldu. senağlama
2. sakam biricik ise bir akşam bir baktım tüneğinde yok öldü sandım. aşağıda tüylerini kabartmış duryor. anladım tabi elime aldım su verdim yalvardım ölme diye. biraz düzelir gibi oldu. kafesine koydum. çay tabağına su koymaya gittim. geldiğimde çırpınıyordu. elime aldım ve son nefesini verdi. elimde öylece kaldı. dakikalarca ağladım.
3. kuşum muhabbet idi şımarık onun ölümü tam bir şoktu. bir gece misafirlilten eve geldğimizde cik diye bir ses duydum. salona koştuğumda şımarık son nefesini vermişti. ölmeden bana seslenmiş. bana neler derdi. bebiş, şımarık, eşşek, oynama şıkıdım şıkıdım, canım, çirkin şey. ayrıca öpücük verirdi. pışt pışt diye seslenirdi. ama o şimdi yok. hepsini de gömdüm. atamadım çöpe. senağlama
artık yeni kuşum var. melodi umarım onun acısını uzun yıllar görmem.

star 1yaşında bir köpekti kardeşi lusi ile yuaşıyordu ona iyi bakıyordum bir gün gezmeye gitmiştik onu oradan çalmışlar sizde dikkat edin köpeğinizi veya hayvanlarınızı yanlız bıkmayın şimdi onu çok özlüyorum

cok üzüldüm canım ya gözlerim doldu.senağlama umarım yeni köpeciğinle mutlu olursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Off Okurken Hüngür Hüngür Ağladim Valla Bu Hayvanlara çok üzülüyorum çünkü Onlar çok Savunmasiz Dertlerini Dile Getiremiyorlar.benimde Bi Kedim Vardi Adi Hamsi Arada Bi Dişari çikiyodu 3 Kasim 2007 Saat Sabahin 4 30 U Miyavladi Bende Balkona çikardim Ordan Aşşaği Inmiş Ve Arabanin Altinda Kalmiş Eşimde Sabah Köpeğin Tuvaletini Yaptirmak Için Dişari çikmiş Bizim Kediyi Yerde Yatarken Görmüş Bende Uyuyorum Benim Bitanem Orda Can çekişirken Uyuyorum Eşim Bir çiğlikla Eve Geldi Inanamamiş Bizim Kedi Olduğuna Ama Boynunda Tasmasindan çanindan Emin Olmuş Sonra sen Mi çikardin Dedi Bende Uyku Sersemi Ne Dediğini Anlayamadim Eşim Kedinin Yanina Indi Benim Sonradan Aklim Başima Geldi Aşaği Indim Yerde Cansiz şekilde Yatiyodu Suni Tenefüs Masaj Falan Yaptik Canlanir Diye Ama Olmadi 1 Saat Bekledik Belki Geri Gelir Diye Ne Dualar Okudum Tam Sabah Ezani Okunuyordu Benim Bitanemi Daha 4 Aylikti Hiç Toprak Yakişirmiydi Ona Daha çok Yaşamasi Gekliydi Onu Gömdük Ben Sürekli Keşke Ben ölseydim Diyordum Ben Onu Başka Bi şehirden Getirmiştim Buraya Bunun Içinmi Eşimle Benim Halimi Tarif Bile Edemiyorum Mezarinin önünde öylece Kalakaldim Bütün Kelimelerin Kifayetsiz Kaldiği An Sabahin 5 Inde Arabanin Orada Işi Ne Nasil Olur Nasil Denk Gelir Anlayamadim Sonra Eve Girdik Bitanemin Sepeti Mama Kabi Oyuncaklari Kalakalmişti Ev Bomboştu Allahim Anlatamam Size Ya çok Kötüydü Bir Gece öncesi Koltuğun üzerine çikmişti Her Zaman Kizardim çikma Diye O Gece Hiç Kizmamaiştim Gözgöze Bakişmiştik Hatta Gidip Sevdim Onu Koltuğun üzerinde Işte Oturduğu Son Yere Gittim Oturdum Onun Son Kalan Tüylerini Topladim Sevdim Son Bakişmamizi Asla Unutmuyorum Unutmiycamda Bidaha Hep Kendimi Suçladim Vicdan Azabi çektim Keşke Ellerim Kirilsaydida Onu Balkona çikarmasaydim Yada Onu Yaşadiğm şehre Hiç Getirmeseydim Belki O Zaman Yaşardi Benim Bitanem Ben Bunu ömür Boyu Yaşiycam Ve Asla Unutmiycam Aradan çok Zaman Geçmesine Rağmen Unutmadim şu Anda Ağlamaktan Zor Yaziyorum Ve çok Garip Onu Her Düşündüğümde Ayni şeyleri Yaşiyorum Hiç Acim Hafiflemedi Videolarini Bile Seyredemiyorum çok Canim Aciyo Onu Karşimizdaki Boş Alana Gömmüştük üzerine Ne Yağmurlar Ne Karlar Yağdi Mevsim Geçti Ama Ben Hala Canimi çok Seviyorum Ve Unutamiyorum.ya Bir Yakinim ölmüş Gibi üzüldüm Bazilari Hayvan Nolcak Dediler Obenim Için Anne Babamdan Farksizdi Tabiki Bunu Hayvan Sevmeyenler Anlayamaz Sevgili Hayvan Dostlari Size Tavsiyem Kedinizi Dişari çikarmayin çikarirsaniz Başka şeyleride Göze Almiş Oluyorsunuz çünki Kedilerin Dişarda Yaşam şartlari çok Zor Benim Kedimin Arabalara Dikkat Etmesine Rağmen Karşidan Karşiya Geçerken Sağa Sola Bakardi Onu Birakin Gündüz Değil Gece Değil Sabahin 5inde Ondan Sonra Bir Kedi Daha Aldik Peluş şimdi Asla Dişari çikarmiyorm.ama Hepsinin yeri ayrı CANIM HAMSİM SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM NE OLUR ANNENE KIZMA BEN BİLSEYDİM SENİ HİÇ ÇIKARTIRMIYDIM BİTANEM BENİM SENİ ÇOK SEVDİM BENsenağlamasenağlamasenağlama

Hep Kendimi Suçladim Vicdan Azabi çektim Keşke Ellerim Kirilsaydida Onu Balkona çikarmasaydim Yada Onu Yaşadiğm şehre Hiç Getirmeseydim Belki O Zaman Yaşardi
Başınız sağ olsun sevgili buzadaazanemel.. Vicdan azabı çekmeniz normal.. Aslında acıyı "görünür" kılmak için hepimiz bunu yapıyoruz. Ama biliyor musunuz, acıyı varlığından daha da büyütmekten başka bir işe yaramıyor.. Çünkü olan olmuş, giden gitmiş oluyor.. Bize de, "hata" olarak addettiklerimizi tekrarlamamak düşüyor.. Ama yine de unutmamalıyız ki herşeyin kontrolü bizim elimizde değil.. Sabır dilerim. a.s.

küçükken çok sevdiğim bi kediciğim vardı. annesi bizim apartmanın bahçesinde yaşardı. ikinci katta oturuyoduk, balkonumuza tırmanan bi asma vardı. balkonda otururken tırmanırdı asmadan yanımıza gelirdi...
sonra bi gün içerde otururken baktım gelmiş yine. tam kapıyı açıyodum ki ne göreyim.. gözlerimin önünde doğum yaptı. öyle şaşkındı ki.. ilk doğumuydu sanırım. tabi biz de çok şaşırdık, heyecanlandık.. annemi hatırlıyorum da çok duygulanmıştı. eve kesinlikle kedi sokmayan annem kıyamamış eve almıştı hemen anneyle yavruyu.
bizim yanımızda büyüdü yavrucuk. istedikleri zaman asmadan inip çıkıyolardı, sonra geri dönüyolardı..
sonra büyüdü dünyalar güzeli genç bi kedi oldu :asigim: ben ilkokuldaydım.. okuldan çıkmıştım eve geliyodum.. baktım uzaktan apartmanın önünde görür gibi oldum yavrumu.. yine ablasını bekliyo diye şişindim kendi kendime.. beş on adım daha attım ama baktım gelmedi hala yanıma. bozuldum biraz, hep koşarak yanıma gelirdi beni görünce diye..
iyice yaklaştım.. uyudu heralde ortalık yerde dedim kendi kendime.. yanına oturdum, eğildim okşadım sırtını, kıvrılmış yatıyodu, hiç tepki vermedi.. korktum bu kez telaşla kucağıma aldım ve o an çakıldım kaldım olduğum yerde. yattığı yer kandı hep. kafasından darbe almış olmalıydı.. hiçbişey yapamadım. yapabileceğim hiçbişey de kalmamıştı zaten senağlama annem beni farkedene kadar orda kucağımda zavallı kediciğim ağladım durdum.. düşündüm kim yapar bunu, buralardan biriyse ben hiç görmüş müyümdür yüzünü??? yavrum kimden sevgi bekledi bacağına sürtündü de böyle bi karşılık aldı? kimse yok muydu yakınlarda, kimse müdahale etmedi mi, yardım etmek istemedi mi onu öyle görünce?? uzun zaman bunları düşündüm kedimin yokluğunda.. sonra karar verdim sokakta yaşayan hiç bi hayvana el sürmeyecektim bundan sonra.. insanlara alışmamalıydı onlar.. insanlardan ne kadar uzak dururlarsa o kadar güvendelerdi çünkü..
yine gözlerim doldu yazarken senağlama

of ya bende cok uzuldum..insanların su zavallı hayvanlara yaptıklarını gorunce duyunca walla iinsanlıgımdan utanıyorum...

Benim de okurken..senağlama

Not: Üzüntünüzü paylaşırken, duygularınızı yaşatarak aktarma yeteneğiniz için tebrik etmeden de geçemiyorum.. Yüreğime bir ağırlık bindi adeta..

teşekkür ederim.. aslında duygularını ifade etmeyi çok fazla becerebilen biri değilim ama o olay çok etkilemişti beni. sanırım o zaman farketmiştim insanların ne kadar acımasız olabildiklerini.. :1no2:

biricik oğlum, canım, bebeğim benim;
Barışım seni gerçekten çok özlüyorum minik kuşum benim... sana daha doyamadan o aptal komşu kızı seni nasıl öldürdüsenağlama keşke o gün okula gitmeseydim yanında kalsaydımsenağlama o zaman sen şu an omzumda duruyor ve ötüyor olurdunsenağlama 1 yaşına girmene 10 gün kala bu yapılırmıydı sana oğlum benim.. ölümünün üzerinden 2 ay geçmesine rahmen hala içimdesin ve eksikliğini ölesiye hissediyorumsenağlamasenden her bahsettiğimde veya adını duyup resmini gördüğümde ağlamama engel olamıyorum...sen bana ben sana nasılda alışmıştık.. sen beni kıskanırdın bende senisenağlamaseni gerçekten o kadar özlüyorum kii...biliyorum sen şuan yanımdasın ve benim üzüldüğümü görünce sende üzülüyorsun.. üzgünüm ama üzülmemem elde değil...daha fazla bişey yazmak, ağlamak ve senide üzmek istemiyorum... biliyorum ileride bende ölünce senle görüşeceğiz... insan ömrü zaten kısaa.s ileride çok mutlu olacağıza.s

görüşürüz dert ortağım, biricik arkadaşım, minik kuşumsenağlama

seni çook özledim barışımsenağlama

o’nun anisina

eminim ki kaybetdiginiz biricik dostlariniz olmustur..buraya onlarin hakkinda herhangi birsey yazabilirsiniz..mesela onlari anlatabilirsiniz..veya o kaybetdiginiz dostunuza mektup yazabilirsiniz..yada isterseniz sadece resmini buraya ekleyebilirsiniz..icinizden nasil gelirse oyle yaparsiniz….

benim 3 tane kapluşum vardi onlara gozum gibi baktim buyuttum kaldiklari akvaryum onalara mezar oldu aslinda hep kendimi sucladim ben halada sucluyorum bilirsiniz sulari hep ayni derecede olmali tabiki bunun icin isitici almaniz gerekiyor benim bebeklerim cok hareketliydi buyuzden gece nasil olduysa isitici suyun ustune cikmis yani yerinden cikmis ve tabi fis takili oldugu icin isinmis ve catlamis icine su girincede tahmin edersiniz iste elektirik carpmis sabah bir kalktim dunyam yikildi ucunude kaybetmistim onlari bahceye gomdum ama sanki yuregimde onlarla beraber gomuldu icim okadar cok acidiki butun gun agladim hatta gunlerce ve aradan okadar zaman gecti hala aklima gelice agliyorum onlar benim bir parcamdi onlar orda can cekisti ve ben bunu gorup hic bisey yapamadim kendimi sucluyorum herzaman fisi cekebilirdim gece ama benim amacim onlar hastalanmasin sulari sogumasindi ama bebeklerim melek oldular onlari cok ozluyorum ve nerde bir kaplus gorsem aklima geliyorlar onlari cok seviyordum halada seviyorum benim tatli bebeklerim sizleri cok ozledim.... Keşke gitmeseydiniz....

bu da benim kaybettiğim rahmetli kedim,prensesim,Aysun'um :KK43:
begmbellekresimleri094dm7.jpg

onun pembiş,ıslak burnunun çok severdim :KK43:
begmbellekresimleri129ks5.jpg

siyah çantanın üzerine yayılır,küçük patisini kıvırır,uyurdu :KK43:
begmbellekresimleri112hb4.jpg

canım kedim'di o benim,Allah rahmet eylesin :KK43:
begmbellekresimleri132kf3.jpg

AysuN..
begmbellekresimleri106uw8.jpg

...KARAMEL...

Karamel çok sevdiğim tavşanım.Evde hiç istemiyorlardı koku yapar falan diye benim ısrarlarıma dayanamayıp karne hediyesi olarak aldılar.Ama 1 aylığına =( 1 ay çabucak geçti.Bu sürede karamel de büyümüştü zaten kafesinede sığmıyordu artık.Verebileceğim 1-2 yer vardı ama hiç istemedim vermek.Çünkü biri hem küçük tü hemde o küçük ortamda 15 tavşan vardı birde ellerine ne gelirse veriyorlardı bulgur pilavı karpuz kabuğu vs.Diğerinde ise neredeyse hiç bakım yoktu.Ağlamaktan gözlerim şişti ama ablam gidecek dedi.En sonunda bir çözüm bulduk.En azından başta çözüm zannetmiştik.Bahçede çok gözükmeyen bir yere anneannemin 50 yıllık çeyiz sandığını koyduk.Bizim odadan da gözüküyordu.Her gün 3 kere inip kontrol ederdim 1 saat dışarıda dolaştırırırdım.Bir gün eve geldim ve direk bahçeye indim.Bir baktım karamel yok sandığında.Bütün bahçeyi dolaştım ama nafile bulamadım.En başlarda birinin sandığından aldığını düşündüm.Ve o kadar ağlamama rağmen içimde hala bir umut vardı.Sğrekli bahçeye bakıyordum belki görürüm diye.Ama akşam acı haber geldi.Kapıcının çocukları ölüsünü bulmuşlardı gittim yanına ağladım ağladım.... Akşam da bahçeye gömdük.Ama hala aklıma geldikçe ağlıyorum.Sanırım hava alması için bıraktığımız küçük delikten atlamış ve kediler boğmuş.Buyrun bir kaç tane resmi:

grnt074kb0ym7.jpg

grnt073gm1ta3.jpg

grnt072wx1kq2.jpg

grnt069pf1nz3.jpg

grnt051sh1ix5.jpg

Belki bir şeyler yazabilirim..acınızı paylaşıp azaltabilirim diye geldim ancak konuşamıyorum .. sanırım belleğimdeki kelimeler hissettiklerimi ifade etmekte yetersizler..
senağlama

Bundan yıllaaar yıllar önce henüz kreş çocuğuyken Mutlu adında (fosforlu sarı) bir kanaryam vardı.Çok bi ciciydi..ilk okula başladığım seneye kadar beni her sabah uyandırırdı.. Cik cik Cik ..şımarıktı..
Hafta sonuna denk gelen bir gün bahçeden arkadaslarımla oynarken annem eve çağırdı.
İstem dışı mutlunun kafesine yöneldiğimde kafesin kapısı ve bulundugu penceresi açıktı.. :çok üzgünüm:

Mutlu nerede? :kızgın:
Kızım bak mutlunun annesi geldi pencereden mutluyu cağırdı..mutluda gitti..

senağlama senağlama

:1no2:

ve aradan yine yıllar geçti..mutludan sonra başka dostlarımda oldu ama mutlu hep dilimdeydi..

Bir gün halamların kuşları öldü.Ve konu mutluya geldi..annem ağzından kaçırıp evet bizimde mutlu öl.. dedi ve bana baktı.
:kızgın: anne mutlu ölmedi ki kaçtı , siz beni kandırdınız annesine gitti diye..
Yok çocuğum mutlu ölmüştü sen üzülmesin diye biz sana söylemedik..

O an mutlum ellerimde ölmüşcesine yanmaştı içim

senağlama senağlama

Yazılanları okudukça kendimden 2 hikayem geldi aklıma sizlerle paylaşmak istedim..
Hayatım boyunca hayvanları hep çok sevdim bir çok insandan daha iyi arkadaş oldum hemde her cins hayvan için hiç bir ayırım gözetmeden verdim sevgimi içimden gelerek..Hikayelerime gelince..
Bir gün yolda yürürken yolumu bembeyaz mini mini tatlı bir bey kesti..Hayatımda gördüğüm en ufak kediydi..Sürekli miyavlayıp peşimden geldi,dayanamadım süt aldım ona marketten ama ne göreyim daha yalamayı bile bilmiyor o kadar minik bir oğlan..Hemen aldım eve götürdüm bulsam annesinide eve alacaktım emzirsin diye ama bulamadım..Neyse hemen veterinere gittik..Veteriner bize kedinin en fazla 3-4 gün yaşayabileceğini söyledi çünkü hasta doğan bebeklere anne kediler bakmak diğer sağlıklı kedilere yaklaştırmazmış o gün ilk öğrendim bu ayrıntıyı ama yılmayacaktım..Ona 1 gün içinde o kadar alıştım ki vazgeçmeyecek bir mucize gerçekleştirecek ve onu yaşatacaktım hemde annesine inat..Günlerce elimden gelen herşeyi yaptım ama başaramadım bebeğimi 'mırmır'ımı kaybettim..Ama veterinerin dediği gibi 3-4 gün değil tam 25 gün beraber yaşayabildik bebeğim Mırmır'la..Rahat uyu minik oğlum hala mezarını ziyaret ediyorum tatlı oğlum benim..
Gelelim 2. hikayemize..Bir gün gazetede bir ilan gördüm yavrularımıza ev arıyoruz diye..Hemen iletişime geçtim haberleştik ve buluştuk işte ilk kez orada gördüm Tırmık'ımı gördüğüm en güzel tekir kediydi canım bebeğim hemen aldım onu ve yeni yuvasına alışması için elimden geleni yaptım evi çabuk benimsedi ama bizlere biraz zor alıştı ama zamanla bu sorunumuzuda aştık ve iyi birer dost olduk..Aramızdan su sızmazdı..Ancak Tırmık la aşmayı başaramadığımız tek bir problemimiz vardı..Ben almadan önce yaşadığı ev bahçeli olduğu için Tırmık istediği zaman bahçeye çıkmaya alışıtı..Oysa benim evim apartman dairesi ve 6. kat..Daha fazla dayanamadım Tırmık ın evde kapalı kalmasına ve ona apartmanı evin katını bulmasını öğrettim öle akıllıydıki hiç zorluk çıkarmadan öğrendi..3yıl boyunca hayatımızı bu şekilde devam etti..Bir gün Tırmık eve hiç gelmedi ama paniklemedim sitede oturduğumuz ve tırmık sitenin maskotu olduğu için gelir diye düşündüm..Bişi olsa elvet biri hbr verirdi onu tanımayan yoktu ki..2. gece ve 3.gece de tırmık gelmedi aradım aradım aradım bulamadım..Sitenin girişine remini astım görenler hbr versin diye ev numaramı bıraktım..Aynı gün felaket hbri geldi..Oğlum ölmüştü..Bir poşetin içinde ölü bedenini getirdi kapıcılar..Hala gözlerime inanamadığım bir şekilde oğlum ölmüştü..Tüm iç organları dışına çıkmıştı..Göbeğinde pençe izleri vardı..Canım bebeğim bir baykuşa yem olmuştu..5 yıl oldu hala için sızlıyor ilk gün gibi..
Şimdi bir kedim daha var rahmetli Tırmık ımın aynısı onu yolda buldum adını Tırmık koydum..Adınla yaşa oğlum..

çok üzücü yaaa! hepsini okuyamadım içim acıdı. benim de 3 kuşum öldü. 2 tanesi sakaydı. ilk sakam olan dalgıç'ım ölmeden 2 ay önce hasta oldu. ishaldi yemini yiyemiyordu. ben yemini ağzımla kırarak yediriyordum. suyunu parmağımla verdim. tuvaletini su gibi yaıyordu. tüneğinde duramadığı için yerde duruyordu. altığını hep temiz tuttum bütün gayretimle iyileşti hep konuştum onunla ölmemesi için beni dinledi ve 2 ay yaşadı hatta öttü bile sonra bir sabah onun cansız bedeni ile karşılaştım. çok üzüldüm ve günlerce ağladım. ona şiir yazdım. şimdi bile gözlerim doldu. senağlama
2. sakam biricik ise bir akşam bir baktım tüneğinde yok öldü sandım. aşağıda tüylerini kabartmış duryor. anladım tabi elime aldım su verdim yalvardım ölme diye. biraz düzelir gibi oldu. kafesine koydum. çay tabağına su koymaya gittim. geldiğimde çırpınıyordu. elime aldım ve son nefesini verdi. elimde öylece kaldı. dakikalarca ağladım.
3. kuşum muhabbet idi şımarık onun ölümü tam bir şoktu. bir gece misafirlilten eve geldğimizde cik diye bir ses duydum. salona koştuğumda şımarık son nefesini vermişti. ölmeden bana seslenmiş. bana neler derdi. bebiş, şımarık, eşşek, oynama şıkıdım şıkıdım, canım, çirkin şey. ayrıca öpücük verirdi. pışt pışt diye seslenirdi. ama o şimdi yok. hepsini de gömdüm. atamadım çöpe. senağlama
artık yeni kuşum var. melodi umarım onun acısını uzun yıllar görmem.

Melodi canım kuşum. sadece 9 ay benimle olabildin.
seni de çok sevmiştim. sana bakıp günlerce en güzel ve farklı isim düşünmüştüm sana.
Melodi adını bulduğumda çığlık atmıştım.
benimle yıllarca birlikte olmanı istemiştim. ama olmadı.
bu sabah kafesin dibinde yan yatmış buldum seni.senağlama
akşam kafesin dibide seni garip görünce anlamıştım öleceğini.
ama dua ettim ölme diye.
sende beni yalnız bırakıp gittin. senağlama
tam 3 saka 1 muhabbet kuşum öldü en sevdiklerimden.
diğerlerini saymazsam. kaç muhabbet kaç saka kaç kanaryam oldu kimbilir?
onlar kısa zaman beraberdi.
hepsini seviyorum ama
Dalgıç ilk göz ağrım ilk sakam 13 yıl beraberdik ölümün beraber büyüdüğümüz bir dönemi aldı yanında. sana yazdığım şiir ve söylediğim şarkı aklımda senağlama
Biricik bitaneciğim 8 yıl beraberdik. Dalgıç ın yerine geldin ama ellerimde öldün.senağlama
Melodim çok az beraber olduk seninle. ama çok sevdim. erken ayrıldın.
Şımarık en sevdiğim muhabbet kuşum bana ne şirinlik mascaralık yapardın? sen de gittinsenağlama
hepsinin yaşı geldi öldü diyebilirim.
ama Melodi neden öldün bilmiyorum?????????
senağlama senağlama

Son düzenleme:
X