(¯`¸·´¯)O'nun Anısına(¯`·¸´¯)

Yelizz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2006
444
5
O’NUN ANISINA

Eminim ki kaybetdiginiz biricik dostlariniz olmustur..buraya onlarin hakkinda herhangi birsey yazabilirsiniz..mesela onlari anlatabilirsiniz..veya o kaybetdiginiz dostunuza mektup yazabilirsiniz..yada isterseniz sadece resmini buraya ekleyebilirsiniz..icinizden nasil gelirse oyle yaparsiniz….

Benim suan 2 tane kopecigim var 1 yili gecti ikisini alali..ama bu kopeciklerden evel bir 6 haftalikda aldigmiz ‘Bingo’ adli bir oglumuz vardi..onu de 1 bucuk yil evel kansere kaybettik..

Bingoyu aldigmizda 9 yasinda felandim, kardesimde 7 gibi.. onunla buyuduk.. ama 1 bucuk yil evel sadece kontrle veterine goturmustuk..ve hic beklemedigimiz birseyle karsilastik..veteriner hemen evi teli aradi ve malesef kopeginizin kanseri var dedi...bizde buyuk sok icinde..bir turlu inanamadik cunku o kadar cok hareketli idi butun gun oyuncaklariyla oynuyordu,yemegini guzelce yiyordu, gezilere kosa kosa gidiyordu..inanamadik.. Veteriner tedavisi yok bunun dedi karacigerinde kanser olmustu.. isterseniz hemenden uyutalim dedi veteriner..yada isterseniz doya doay 1 ay daha gecirin kopeginizle sonar cok hastalaninca uyuturuz.. bizde buna karar verdik..

O gece Bingomuzu eve getirdik ve ona bakip agladik..nasil olur diye..onsuz napariz diye oturup agladik.. sonra kendimizi toparlayip 1 ay daha rahat yasamasi suresi var madem onu sevelim istedigi yemegi verelim..cikolata vermedigmiz halde artik bu son ayin icinde onu bile verdik..binlerce fotolar cektik videoya cektik..saatlerce parklarda gezdirdik..her gun bir suru oyuncaklar aldik..ve yine cok iyi idi cok hareketli idi ve hala inanamadik hasta oldugna..bu kadar hasta olan kopecik boyle harketli olurmu diye..

Amaa 1 ay sonra bizim birtanemiz artik her sabah baceye cikip kusuyordu artik hasta oldugu daha belli oluyordu..yemegini tabagindan yemiyordu..buna ta yikiliyorduk..avucumuzdan yedirtiyorduk bingomuzu…artik zor yurumeye baslamisti..butun gun ayni kosede yatiyordu..bizde onu seviyorduk uzuluyorduk ayni zamanda..

Veteriner o gece eve geldi aradik eve geldi kontrol etsin bingoyu ..ve bu kopek cok aci icinde dedi hemen uyutmaliyiz dedi..kardesim de hala eve gelmedigi icin veterinere dedikki yarin olmazmi kardesim de burda olmak ister diye..okey dedi veteriner..ama yarindan daha gec olmaz dedi yazik kopege dedi..

O gece kardesim eve geldi ve canimiz Bingomuz habire agliyordu..yerinden kalkamiyordu..hemen goturelim dedik..ne kadar da goturmek istemesek onu oyle gormek cok ama cok zordu..veteriner bu saatde acik degil…mecburen acil veterinere goturduk bingoyu….saatlerce yurumeyen kopek birden ayaga kalkip arabaya zipladi sanirim nereye gidecegini cok iyi biliyordu…hic veterinere gitmeyi sevmeyen kopek seve seve veterine gitti..sastik kaldik..ve dedikki mutlaka rahata kavusacagini biliyor ondan boyle sevincli.. siramizi beklerken Bingo habire beni annemi ve kardesimi opuyordu sanirim gule gule diyordu.. bizde oturup siramizi beklerken hem bingomuzu seviyorduk hemde agliyorduk..

Veteriner bizi cagirdi..hepimiz iceriye girdik agliyarak..merak etmeyin en iyi seyi yapiyorsunuz dedi kadin..cok aci cekiyor suan ve rahatlaycak..bu igneyi verdigimde hemen kalbi duracak dedi kadin.. bizde yere oturup bingoyu sevdik kadin igneyi verince hemen yere dustu..cok koyu idi simdi dusununce icim bir baska oluyor.. ve bingomuz artik olmustu, artik yoktu, ama rahatina kavusmustu.. biz bir turlu odadan cikamadik..kadin istedigniz kadar kalin sizi yanliz birakirim dedi ve cikti.. bizde son defa Bingomuza sarildik, onu sevdik, ne kadar sevdigmizi soyledik, optuk kokladik..ve elimizde sinciriyle agliyarak veterinerden ciktik….
Babam bu gece eve gec gelmeye karar vermisti…bizi boyle uzgun gormeye dayanamadigi icin ve bingonun gitmesini gormemek icin eve gec gelmeye karar vermisti..

Biz eve ugradigmizda..kapiya dogru yurudugmuzde genelde Bingo havamaya baslardi ama bu sefer havalama yoktu..buda daha cok uzdu yikti bizi..eve girince ..hep bingonun oyuncaklari evde duruyordu..bunlara bakip yine agladik..haftalarca hatta aylarca agladik..bizim canimizdi ailemizin bir parcasi idi..ve onu cok ozluyoruz..hergun mutlaka evde ismi geciyor hep aniyoruz onu..ve burda da anmak istedim..

SENI COK SEVIYORUZ BINGO..HER GUN HER SAAT HER DAKKIKA HER SANIYE AKLIMIZDASIN..COK OZLEDIK SENI COK..BEN DIGERLER GIBI SENI HERZAMAN KONUSAMIYORUM VE KONUSTUKLARINDA KACIYORUM AMA BUNUN SEBEBI SENI SEVMEDIGIMDEN DEGIL SADECE COK UZULUYORUM VE SENI COK OZLUYORUM…SEN BIRTANEYDIN VE HALA DE OYLESIN..TUM OYUNCAKLARIN HERSEYIN SAKLI..SENIN ANISINA DIKTIGMIZ AGICDA COK BUYUDU… HERZAMAN SEVECEGIZ SENI. XXXXX

Link Silinmiştir.Link Silinmiştir.Link Silinmiştir.Link Silinmiştir.

" A POEM FOR `BINGO`"

Its been a week since we last said goodbye,

We miss you dearly & wish you didnt have to die,

Although we miss you it was the best thing for you,

As you were in pain and we were too,

Knowing your in peace helps us get through the days,

We miss you terribly, but we know you couldnt have stayed,

We love you dearly and wish you were here,

The house seems so empty, but your memories are near,

We hope you are happy, and are thinking of us too,

Coz not a second goes by without us thinking of you.

WE LOVE YOU BINGO, YOU WERE THE BEST DOG ANYONE COULD HAVE WISHED FOR, YOU WERE EVERYTHING TO US AND WE MISS YOU LOADS..
xxxxxxxxxxxxx​
Link Silinmiştir.Link Silinmiştir.Link Silinmiştir.Link Silinmiştir.

ya yeliz ama öyle anlatmışsın ki işyeri filan dinlemedim hüngür hüngür ağlıyorumya.çok ama çok üzüldüm.ama ona iğne vurulduğunda iyi yanında kalabilmişsiniz sanırım ben o ana tanıklık etsem onunla birlikte düşer giderdim.neler yaşadığını anlayabiliyorum.

benimde 2kuşum elimde öldü.biri son suyunu elimden içti hatta baygın baygın baktı.onu o gün değil ertesi gün gömdür yanında oturdum bütün gece.hala aklıma gelince çok kötü oluyorum.diğer kuşumdada bebeklerin ağzında olan pamuk hastalığı olmuştu.öyle dedi veteriner.şimdi içerde temizlemeye çalışacağım ama elimde kalabilir dedi.nekadarlık canı vardıki zaten.eğer izin vermezsen bu akşama bu kuş sağ çıkmaz dedi.kabul ettim.içerde bir yarım saat kaldırlar.geldiğinde doktor hayvanın ciğerlerine sıçradığını yaşama şansınız az olduğunu eğer 7gün dayanırsa kurtulmuş olacağını söyledi.bana bir şırınga ve ilaç vergi her gün ağzına gagasına damlatacaktım.kimse uut vermedi ama hiç ayrılmadım başından.yemleri yiyemediği için onları un ufak edip güneşte kuruttum rahat yesin diye.suyuna gidemediği için çay kaşığıyla ağzına ben verdim suyunu.24 saat uyumadım.ailem bile bana bişey oalcak diye korkmaya başlamıştı.artık 5.gündü ve hep doktora gideceğimin hayalini kurarken 6.gün elimde kusarak öldü:KK43:çok acı tecrübelerdi benim için.Bir kere hayvanlarımız evden aileden biri oluyor.onlara çok bağlanıyoruz ki haklıyızda insandan göremeyeceğimiz çıkarsız sevgiyi onlardan görüyoruz değil mi?

senağlamasenağlama uzuldum canim..evet eminim ki beni anlayabiliyorsun bende seni cok iyi anliyorum :teselli: Cok zor bir durum canim ya.. ama son gunlerine kadar yaninda durdun ya bunu hic bir zaman unutmaycak kusun :teselli:

canım..çok duygulandım yazını okuyunca..insan olmak böyle bir şey işte..tık tık diye atan her kalbe sevgi besleyebilmek ve onu unutamamak.
Vefa da insana has bir şey..seni köpeğine duyduğun vefa ve sevgiden dolayı tebrik ederim..
Benim de bir zamanlar Rossim gitmişti evden..alman kurdu..
Yıllar sonra kocaman bir anne olduğumda da Çiko mu kaybettim..cins ötücü kanaryamı..o kendini öldürdü..tuhaftı onun gidişi..
Her can,geride acı bırakıyor..
Sevgiler canım..saol açtığın topic için..

yelizcim aglattın beni ya hele onun sizi öpmesi beni dagıttı canım benim huzur içinde yatsın, benimde 3 tane kedişim oldu sokaktan ölmek üzereyken bulmuştum önce ikisi öldü sonrada bu kara kızım dr dr gezdik valla ama yaşatamadık digerlerinin resimleri yok sadece bunu koyabiliyorum
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

merhabalar.bundan 2 ay önce atlarımızdan birine aşım yapmıştık.doğacak tay için o kadar güzel hayaller kuruyordum ki.belki onu birgün hipodromda koşarken seyredebilirim yada kız olursa kızımın ismini oğlan olursa şu ismi koyarım diye.annesi gibi güzelmi olacak acaba yoksa babası gibi gösterişlimi olur. herneyse aşımın üstünden 15 gün geçmişti ki kan testi yaptırdık tay varmı yokmu diye.biz sevinçle bunu beklerken aslında atımızın ciddi bir kan hastalığı olduğunu öğrendik.resmen beynimden vurulmuşa dönmüştüm.ve malesef karnında yavrusuda varmış. veteriner hekim bize anneyi uyutmamız gerektiğini anlattı.zaten yaşamayacak doğum yapana kadar yaşasa bile doğacak tayda hastalıklı doğacak dedi. biz genede bi ümitle testi bir kaç yere daha yaptırdık ve hep aynı sonucu aldık.ve malesef artık aramızda değil. bir zamanlar okadar güzel koşuyorduki saçlarını savura savura.o pisteçıkınca ondan başkasını gözüm görmezdi.çok asil bir kızdı.zorla sevdirirdi kendini.seni hiçbirzaman unutmayacağım kızım...

benim de denzel im vardi. sahane coook yakisikli bir rottweiler di denzel.bana geldiginde daha yurumeyi beceremiyordu. masamin altinda govdesi ayagima degmeden rahat etmiyordu. daha kucucukken, ilk geldigi gun, odama girmek icin kapiyi calanlara hirlamaya basladiginda farkettim ne mal oldugunu!:eek:) hemen egitmen tutttum temel itaat , sosyallesme egitimleri falan, gerci hocamiz hep diyordu , kopekler sahibine benzer once seni egitmek lazim bu da senin gibi simarik ve tembel diye. gitgide kooocamannn bi adam oldu benim o minik denzel! gorenler korkardi. ama onun cussesinden haberi yoktu ki. biraz sevince hemen kucaga ziplamak isterdi. ya da yerde yuvarlanirdi karnimi sev diye. en korktugu seyleri sirf pesimden gelebilmek icin yapardi, tekneden ben inmeden inmezdi, ama ben suya atlar atlamaz mecbur gozunu karartir atlardi pesimden. butun ailenin sevgilisiydi. serbestti , karsi dukkana her oglen lahmacun yemeye giderdi. en cok ta arabayla gezmeyi severdi. insanlara zarar vermezdi , cunku o bir rottweiler di ve ona saldir degil sosyallesmeyi ogretmis bir sahibi vardi. benim kopegim insanlarin iicnde insan gibi dolasir hepsini cok severdi. ve bi gun, o vahsi rottweiler in cok sevdigi insanlardan biri gelip onu ailesinden kopardi. caldilar denzeli. nasil yaptilar hala bilmiyorum. ama denzel gitti, iki seneyi gecti, hala ruyamda goruyorum. gelmis oluyor birbirimizi cok ozlemis oluyoruz bana sariliyor yine eskisi gibi o kara kollariyla. kopek calan insanlarin oldugu bi dunyada yasamaktan utaniyorum, ve denzelimi coook ozluyorum. umarim , ondan isteyerek ayrilmadigimin farkindadir ve umarim mutludur kendisine iyi bakilan bir yerdedir.

Küçük dostlarımız benim tavşanım yelizz biliyosunya iki gün öncede bir güvercinimi kaybettim.yavruydu daha derede bulmuşlar çamura batmış çocuklar bulup eşimin kliniğine götürmüşler akşam eve getirdi.sabaha çıkmadı.çok acı veriyor bazı şeyler birde alıştıysan ona daha zor oluyor.ilk küçük dostum kedimdi onuda bir köpeğe teslim ettim.o kadar çokki ben hergün rastlıyorum eşimden dolayı hele birde bazı şeylerin insanlar yüzünden olması daha büyük bir acı.ağzı yok,eli,kolu tutmuyor ne istiyorsunuz gariplerden.çok acı çok.bazen insanlardan bile yakın oluyorlar sana derdini anlıyormuş gibi bakıyorlar yüzüne ama çekip gidince yıkıyor seni..sevgiler...

Yazının başında ağlamaya başladım ve hala ağlıyorum.

Sanki o acıyı o günleri ben yaşamışım gibi hissettim içimde azı bir sızı oluştusenağlama.

Bilirim hayvansevgisi nasıldır sokakta yalnız başına ölmüş bir köpeğin başında saatlerce ağlayan biri olarak.

Sarp'a çok ama çok üzüldüm yaşadıklarına başına gelenlere.

Böyle bir yuvada yaşadığı için o şimdi mutludur bencesenağlama

Allah Bulut'a uzun ömürler versin.

Allah rahmet eylesin , anneciğininde kıymalı böreğininde mekanı cennettir eminim senağlama Allah sabır versin senağlama

Allah onun ömrünü buluta versin inşaallah......
Çok hüzünlendim okurken bende ya....:çok üzgünüm:
Hayvan sevgisi çok güzel bişey ama işte onlardan ayrılmak çok acıtıyo insanın içini.....:1no2:

Daha dün pincher cinsi minik kızım Zeyna ellerimde öldü...İçim çok acıyor..Şu anda nasıl duygular içindeyimanlatamam.Ağlamaktan alamıyorum kendimi.. Onu çok özledim şimdiden daha kaybedeli 1 gün oldu hiç konduramadım ölümü ona..Çok büyük bi boşluk bu çok kötü hissediyorum kendimi sanki buna hiç alışamam gibi geliyor burda acımı paylaşmak istedim sizle. Şimdi dünyadaki en iyi dostum yok..Sırdaşım canım kızım alışmak çok zor yokluğuna seni seviyorum.....ASLA UNUTAMAM...

yelizz benide ağlattın ya benimde çapkınım vardı muhabbet kuşu çooooooooooook sevmiştim ama....

Arkadaslarimiz yerlerinde rahat en onemlisi bu..beni hep ayakta tutan bu dusuncedir..en azindan o aciyi cekmiyor o acidan kurtuldu..tam iki yil oldu bingo oleli..hala ozluyor insan..evin ailenin bir parcasi idi..cok aci birsey

yelizcim hüngür hüngür ağlattın vallah çok ama çok üzüldüm canım benim yaaa bende kanaryamı kaybettim beni gördüğü zaman başlardı ötmeye omuzuma konup dudaklarımdan öperdi ama maalesef kaybettim abişimi şimdi 2 kedim 2 köpeğim var hep onlara söyleniyom benden önce gitmek yok diye nasıl dayanabilirim böyle birşeye hiç bilmiyom :KK43:

ya çok fena oldum okuyunca. hüngür hüngür ağladım.hiç dayanamıyorum ve kedilerime bişey olmasından çok korkuyorum bu yüzden. yeliz özellikle senin yaşadığını yaşamak istemem.çok zor bi durum..

X