Onursuz bir yaşam mı yoksa onurlu kaybediş mi?

redvelvetcake

Ne mutlu Türk'üm diyene!
Pro Üye
3 Temmuz 2010
9.444
8.399
Küçük çapta evet. Mesela kızlardan biri, evli birim amirinin metresi. Müdür bunu biliyor. Allahla onların arasında bu beni bağlamaz. Ama mesela kız sürekli izinde. Yıllık izin değil idari izin. E onun yapması gerekeni ben yapıyorum. Defalarca olunca bu durum artık sesim yükselmeye başlıyor. Mesela aynı mağduriyeti yaşayan başka arkadaş baktı ki yolu bu değil, müdüre yakınlık kurmaya başladı. Sosyal medya da müdürle arkadaş olmayan sayılı kişilerdenim.adamın instagram hesabı açık. Meraktan bakıyorum. Bişey paylaşmış yalaka tayfası oo müdürüm dçyerekten lafa giriyorlar. Ben takip etmiyorum.
haklısınız cok mide bulandırıcı seyler
 

ceycey0406

gene mi gol değil gene miiiiiii?
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
20.595
43.769
Küçük çapta evet. Mesela kızlardan biri, evli birim amirinin metresi. Müdür bunu biliyor. Allahla onların arasında bu beni bağlamaz. Ama mesela kız sürekli izinde. Yıllık izin değil idari izin. E onun yapması gerekeni ben yapıyorum. Defalarca olunca bu durum artık sesim yükselmeye başlıyor. Mesela aynı mağduriyeti yaşayan başka arkadaş baktı ki yolu bu değil, müdüre yakınlık kurmaya başladı. Sosyal medya da müdürle arkadaş olmayan sayılı kişilerdenim.adamın instagram hesabı açık. Meraktan bakıyorum. Bişey paylaşmış yalaka tayfası oo müdürüm dçyerekten lafa giriyorlar. Ben takip etmiyorum.
Şikayet edin idari izni yasal değilse gereken yapılır
 

nightingale62

🦋
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2021
695
428

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-08-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Camille_claudel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
972
635
Herkese hayırlı ramazanlar hanımlar. Kafama takılan ya da sürekli kendimi düşünürken bulduğum bir konu var.
Büyükçe, çalışan sayısı 5000 üstü civarı olan bir kurum da çalışıyorum.kendimi bildim bileli müdürlerimle anlaşamıyorum. (şuan görev yaptığım yerdeki müdürlerim hariç) saygısız değilim, işimi iyi yaptığımın da kesinlikle farkındayım. Çevresi tarafından sevilmeyen geçimsiz bir insan da değilim.uzun yıllar çalıştığım iş yerimde belli bir gurup var.müdürün, şefin tam Bi yalakası. Örnek verecek olursam, mangal da et organizasyonu yapıldı bahçe de. Bizm bağlı olduğumuz birim yaptı bunu. Müdür dahil olmadı. İş arkadaşı demekten utandığım hatun, hemen arayıp '' Müdürüm sizsiz boğazımdan geçmedi, size dürüm yaptım ne zaman geleceksiniz "dedi. Başka bir kız arkadaşımız şefin giyindiği takım elbiseye iltifat ederek çok yakışıklı olmuşsunuz dedi. Örnekler çoğaltılabilir.çok lanet çalışamayacak, particiliğin döndüğü bir kurum. İş yerinde müdürlere yanlış ta olsa yaptıkları, verdikleri kararlarabiat etmek zorundasınız ki rahat edesiniz.rahat yerlerde kolay işlerde çalışasınız.yalakalık yapacaksınız, arkadaşınızı satacaksınız ki müdürler sizi rahat ettirsin.
Benim felsefem gelir işimi yapar,mesaimi doldurur evime giderim. Kimseye yalakalık yapmam, arkadaşımı satmam, mesaiden çalmam şeklinde. Ama bilin bakalım ne oldu :) çok çok zor olan birime görevlendirildim.benim gibi müdüre yalakalık yaparak değilde hakkını arayarak dik duran bir kaç arkadaşımla birlikte. Ne yaptık ettik ise görevlendirilmeyi iptal edemedik. Dedim ya particilik var kurumda. Herkes birilerinin elçisi. Neyse çok uzatmayayım. Halen daha kurumdaki arkadaşlar la iletişim halindeyim. Yukarıda bahsettiğim sizsiz boğazımdan geçmiyor diyen kıza kaldı bana yükledikleri ağır işler.o da benim gibi sesini çıkarmaya başlamış. Haberlerini alıyorum. Müdürler belli bir gurubu yatırıp hep aynı kişileri çalıştırıyorlar.neyse bu kız çok göze batmaya başlamış niye bütün işleri ben yapıyorum diye ses çıkarınca. Onu yanıma beklerken, iş yerinde başka bir arkadaşımızı sattığı için yeniden gözde olmuş.Arkadaşımız belki kötü niyetli olmadan bir hata yapmış. Bu kız da hemen gitmiş müdüre anlatmış. Hata yapan arkadaşı yanıma yolladılar. Kız şuan esnek izne ayrılmış.
Asıl konuya geleyim. İş yerinde düzen böyle hep birilerinin yalakası olacaksın. Şuan müdüre yalaka olan,Arkadaşını gambazlıyan, laf taşıyan personelin hepsi en iyi yerlerde çalışıp, esnek çalışmanın tadını çıkarıyorlar. İki senedir bildiğiniz işe gelmeden maaş alıyorlar. Home ofis çalışma yok. Hafta da iki gün gelip bir kaç saat çalışıp eve gittiler. Şimdi de idari izne ayrılmışlar.
Bende 2 yıldır sağlıkta izinsiz ve esnek çalışmasız yoğun bir şekilde ile gidip geliyorum. Özel hayatta ki arkadaşlarım la konuşuyoruz bu durumu. Onlar gibi yalaka değilim. karakterimden ödün vermiyorum. En azından helal kazanıyorum, acaba çocuklarının yüzlerine nasıl bakıyorlar,resmen adam satarak,el öperek rahat ediyorlar diyorum ama diğer yanımda kızlar ne güzel hergün ile gelmiyorlar, gelenlerde bir kaç saat çalışıp gidiyorlar. Eve doyduk resmen diyorlar. Ben çok mu arabeks takılıyorum. Aç ın kabadayısı mı oldum diyorum.
Gidip el öpsem, tamam müdürüm sensin,yanlışta olsa verdiğin kararları destekliyorum desem, iki de arkadaşımı satsam, muhabirliğini yapsam görevlendirmem bitecek ve esneğe geçeceğim. Ama burnumdan kıl aldırmıyorum. Gururum karakterimden ödün vermek istemiyorum. Fakat dünyanın düzeni bu. Uyum sağlamayan dışarda kalır. Şuan ki müdürlerim de çok kaliteli. Resmi asla laubali bir ortam yok. Aksine aile ortamı var. Kimse kimseyi satmaz. Adam satan dışlanır. Ama diyorum ya ne esnek ne maaş farkı hiç Bişey yok. Siz olsaydınız ne yaparsınız. Gurur karın doyurmaz, arebeks takılma biat et yerine geçmi diyorsuz. Yoksa elbette bir gün doğrular kazanacak sen duruşundan bişey kaybetme mi diyorsunuz.
Verdiğiniz fikirler için ve okuduğunuz içşn teşekkür ederim. Uzun oldu baya
Dipnot: sanırım onurlu yaşamdan vazgeçemem. Fıtratım da yalakalık arkadaş satmak yok. Yapamam. Ama mantıklı yorumları merak ediyorum

Sizde kendimi gördüm. Ben de ayni sizin gibi titiz, düzenli calisirim, islerimi aksatmam, kuyu kazmam ama kimseye de, patronlar da dahil, minnet etmem. Ama tipki sizin gibi de gözde degilim😂 islerini savsaklayan, dedikodu ceviren arsizlarsa aranan adam. Ben onurlu yasami secenlerdenim, zira oturdugum dala degil, kanatlarima güveniyorum.

Bir de ilahi adalet eksiksiz isliyor ki her zaman kaybettigimden cok daha iyisini buldum.