Op.Dr. Cahit Vural ile Burun Estetiği

EstetikEditor

ne mutlu TÜRKÜM diyene
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
6.986
145
CahitVural_Kapak.jpg

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

1981 yılı Ankara doğumlu olan Op. Dr. Altuğhan Cahit VURAL aslen Giresun Görelelidir. İlkokulu İstanbul levent’te, orta ve lise öğrenimini Ankara Çankaya’da tamamladı. 1999- 2006 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimine devam edip 2006 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilimdalı’nda asistanlığı başlamıştır. Asistanlık öncesinde 2005 yıllında Edinburgh Western General Hospital’da James Mander ile çalışma fırsatı bulmuştur. 6 yıllık asistanlık süresinin dolması ile gönüllü olarak Van Erciş’e atanmış ve mecburi hizmetini orda tamamlamıştır. Türkiye’nin tek resmi akredite estetik cerrahi fellowship programı olan İstanbul Plastik Cerrahi Akademide fellow olarak çalışmış ve Prof. Dr. Atilla Oymak, Op. Dr. Osman Oymak, Op .Dr. Tunç Tiryaki ve Op.Dr.Esin Aksungur’dan Estetik Cerrahi ile ilgili eğitim almıştır. İstanbul Plastik Cerrahi akademideki çalışmalarının ardından Yüzyıl Hastaneler Grubunda çalışmış ve sonrasında Medicana Çamlıca Hastanesinin Plastik Cerrahi klinik sorumlusu olarak görev yapmıştır. Medicana Çamlıca hastanesinden ayrıldıktan sonra Marebelis Klinik Nişantaşı’nda Prof.Dr. Murat Türegün ile çalışmaya başlamış eş zamanlı olarakta Fulya Terrace’ta kendi kliniğini kurmuştur. Dr. Vural halen Or-ahayim Balat Hastanesi ve Fulya Terrace’ta kendi kliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir. Cahit vural evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bugünden itibaren siz değerli Kadınlar Kulübü üyelerinin Burun Estetiği konusunda merak ettiklerinizi, bilmek istediklerinizi ve sorularınızı bu konu altında cevaplamaktan memnuniyet duyacağım.
Bu konu altında aynı zamanda Burun Estetiği konusundaki tüm gelişme ve yeniliklerden de bahsediyor olacağım.
Takipte ve sevgiyle kalın..

Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Cahit bey, öncelikle hoşgeldiniz. Ben 2 ay önce burun , göğüs ameliyatı oldum. Göğsümle ilgili şikayetlerim bitti fakat burnumla ilgili endişelerim var. 2 ay olmasına rağmen kemer kısmı hala şiş ve kemik gibi sert. Bazı arkadaşlara bakıyorum 10 günlük burunlar bile benimkinden çok daha oturmuş. Masajımı düzenli yapıyorum. Süreci hızlandındırmak için başka bir öneriniz var mı?

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun. Bünyesel cevap gerçekten çok önemli bu süreçte onun dışında ilk dönemler için bazı önerilerimiz oluyor ama sizin gibi ikinci ayda olan hastalar için beklemekten başka şansımız yok .Biraz sabırla bekliyelim mutlaka arzu ettiğiniz şekile kavuşacaktır.

doktor bey merhaba, burun ameliyatımın üzerinden 20 gün geçti ancak burnum bana epeyce büyük görünüyor.. şişlikten olduğunu söylüyorlar ancak yine de endişe ediyorum. küçülme oluyor mu , ne kadar küçülür acaba? selamlar çok teşekkürler

Merhabalar doktor bey. 1 yil once burun ameliyati oldum. Suan burnum yamuk. Ilk ameliyatimdi. Ve cok mutsuzum. Aynaya bakmak bile istemiyorum. Tekrardan ayni doktor duzeltmek icin benden extra ucret talep edebilir mi?? Sonucta kendisi yapamadi! Benim hicbir sucum yok!

Merhaba Buraysss Buraysss Öncelikle çok geçmiş olsun. Amaliyat olmuş hastalarda tekrar bir müdahale durumu söz konusu olursa bunun ayrımını iki şekilde yapıyoruz 1.si komplikasyon yani hekim kusuru olmayan iyileşmeyle ilgili olabilecek sorunlardan doğan tekrar müdahale durumu .2.si hekim kusuru olan durumlardan dolayı olan tekrar müdahale durumu .Bu ayrımı amaliyat olduğunuz hekim kolaylıkla yapabilir ve buna göre sizinde mağdur olmayacağınız bir orta yol bulunarak sorununuz çözülebilir.

DOKU DOSTU HYBRİD RİNOPLASTİ NEDİR ?

Burun estetiği ile ilgili bugüne kadar bildiklerinizi bir kenara bırakın, son teknoloji Hybrid Rinoplasti, uzun süreli morluk ve şişliklere karşı tüm ön yargıları yıkmaya hazırlanıyor !

Hybrid Rinoplasti, burun estetiği ameliyatı esnasında kemiklerin kırılmadan; elektriğin gücü ile şekillendirilmesine deniyor.

Özetle bu teknikle birlikte gerek nefes alma sorunundan mütevellit, gerekse görsel kaygılarından dolayı burun estetiği olmak isteyen bireylerin morluk şişlik gibi korkuları, Hybrid Rinoplasti ile tarihe karışıyor.

burun 2 k.jpg

Hocam merhaba ben ameliyat olali 1.ay oldu sag taraf indi sol taraf inmedi sagda cokme gibi bise oldu bu duzelirmi bide gozumun biri buyudu biraz odami ameliyattan oluyo

Merhaba T Tgb46 ilk zamanlar da bazen asimetrik olarak şişlikler inebiliyor yani bir taraf daha çabuk iyileşebiliyor diğer taraf geç iyileşiyor.Simetrinin sağlanması için birkaç aya daha ihtiyacınız var .Hepsi düzelicek endişelenmeyin Sağlıklı günler dileriz.

Merhabalar Hocam , bahsettiğiniz hybrid rinoplasti ile herhangibir kanama , dikiş vs gibi sıkıntılar oluyor mu ? Birde bu uygulamanın fiyat aralığını öğrenebilir miyim ? teşekkürler...

Merhaba hoptek38 hoptek38 hybrid rinoplasti kemikleri şekillendirme işlemi kırılmadan yapıldı için dokuya daha az zarar verdini düsünüyoruz. Bu yüzden şişlik ve morluklar daha kısa sürede geçiyor.Ama klasik amaliyat daki dikiş lerden hybrid rinoplasti nin dikişlerinde bir fark yoktur

Merhaba @OpDrAltughanCahitVural hocam geçen gün burun estetiği ameliyatı oldum. Burnun ön profilinde soldan sağa doğru bir çıkıntı yani biraz yamukluk oluşmuş. Doktor ameliyatın başarılı geçtiğini bunun ameliyatdan sonra benden kaynaklı birşey olabileceğini söyledi. Ben ilk 3 4 günden sonra tam olmasada yarım yan yatmaya basladim. Bundan kaynaklı olabilir mi? Yada nelerden kaynaklı olabilir bu durum?
Birde asıl sorum bu düzelir mi burnum daha çok yeni. Bir yolu yordamı var mıdır? Doktor 10. gün ateller çıkdığında durumu gördü yeni atel taktı. Bu işe yarar mı acaba yoksa çoktan kaynamış mıdır? Yapabileceğim bir şey var mı? Çok soru sordum kusura bakmayın. Cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

İyi gunler hocam
Burun estetik ameliyatı sonrası burun düşme riski veya burun şeklinin bozulması riski kaç yıl devam eder? 6-7 yıl sonra veya daha uzun bir sure sonunda böyle bir risk kalır mi

merhaba G gulumsrr Öncelikle geçmiş olsun diliyorum İyileşme döneminde birtakım simetri sorunları yaşanabiliyor. Bunların birçoğu iyileşme döneminde düzeliyor. O yüzden ilkzamanlar için burnun eğri olduğunu yada kötü olduğuna karar vermek yanlış olur. En iyi seçenek doktorunuzun önerileri ile iyileşme sürecini beklemek ve ondan sonra karar vermek olur. Tekrar geçmiş olsun

Merhaba hocam 1 ay once amelıyt oldum sol burun delıgım sagdan kucuk bu duzelırmı ve sol tarafım daha sıs dokununca elıme sert bıse gıbı gelıo bu odemmıdır gecermı bıde dıkıslerım alındı ancak sol tarafımda sefaf dıkıs ıpı kalmıs unuttuldumu kendımı duser bu acaba

Merhaba D Dmldrk34
Erken dönemde bu tip sorunlar olabiliyor. Endişelenmeyin. Şeffaf renk dikiş ise kendisi düşücek bir süre daha düşmesini bekleyip sonrasında doktorunuza gösterebilirsiniz.

X