Orjinal parfüm gerçekleri açıklıyorum. Herkes bu başlık altında toplansın.

austin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2016
1.267
1.200
Yurtdışından gelen tanıdık varsa aldırın, şahsen burdan orijinal diye gidip parfüm almam asla, bende tekin Acar’da parfüm denedim orjinalini çok iyi bildiğim ve yıllar önce kullandığım bir koku, bana denettikleri ürün düpedüz sahte idi , tabiki almadım, yemezler dedim içimden , bıdı bıdı övüyor birde satıcı ,tecrübeli olmasam alırdım belki

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1602 gün geçti.

VirginIslandWater

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2018
28
6
22
Yurtdışından gelen tanıdık varsa aldırın, şahsen burdan orijinal diye gidip parfüm almam asla, bende tekin Acar’da parfüm denedim orjinalini çok iyi bildiğim ve yıllar önce kullandığım bir koku, bana denettikleri ürün düpedüz sahte idi , tabiki almadım, yemezler dedim içimden , bıdı bıdı övüyor birde satıcı ,tecrübeli olmasam alırdım belki

Tester yoktu bildiğim parfüm diye aldım keşke almasaydım siz akıllılık etmişsiniz. Umarım çok kişiye ulaşır bu mesaj ve insanlar dolndırılmaz artık. Ben sonuna kadar gideceğim deponun da araştırılmasını isteyeceğim.

Andromeda80

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2016
29
10
41
Burada sanki aracı şirketlerde veya başka bir yerde bir yanlışlık var gibi geliyor. İthalatçı şirket meşakkatli denetimlerden geçerek ürününü yurt içine sokabilir. Çok fazla zamanı geçmiş ve ucuz parfüm satan yerler var. Aslında tüm ucuz ürünlere şüpheci yaklaşmak gerek. Parfümlerin fiyatları aşağı yukarı belli. Free shoptan veya yurtdışından da alsan tax free ile en fazla 25 eur fark eder. Aradaki fark fazla ise ya zamanı geçmiş ya da taklittir diye düşünmek lazım...

VirginIslandWater

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2018
28
6
22
Yıllar sonra şifremi buldum aklıma açtığım bu konu geldi. Buraya yazdıktan sonra tüketici haklarına gittim. Sahte dedikleri şişedeki batch kodu ve orijinal dedikleri parfüm kutusunun batch kodları aynı olduğu için ben haklı bulundum ve para iademin yapılmasına karar verildi. Nitekim paramı geri aldım tabi 6 aylık bir süreçti 6 ayda tl değer kaybetti dolar rekorlarını kırıyordu falan geri alsam bile paramı kurdan dolayı zarara uğradım. O günden beri hiç pahalı parfüm almadım çünkü tr piyasasındaki çoğu parfümün sahte olduğuna inanıyorum artık.