Ortada kalan bebek

Bu kons kadin sanirim basligi acan kisinin kendisi, kendine cikar yol aramak icin basligi acti fakat yurda verilmesinden baska bir oneri olmadigi icin saldirgan cevaplar veriyor.

Aksi halde ne basligin acilma amaci anlasilabilir ne de bu canhıraş savunmanin gerekcesi.

Ayrica konu sahibi cok iyi niyetlisiniz madem cocugun fotolarini kaldirin.
Hay parmaklarına sağlık
Kesinlikle aynı kişi

Bebek geldikten sonra sabah gittik insanların 9 ayda tek tek aldıklarını biz tek sefer aldık helali hoş olsun hiç gözümde değil yıkadım pakladim doyurdum misler gibi oldu uyudu 4 gün çok mutluydu
arkadaşım iyilik yapıcam diye kendinizi nasıl bi tehlikeye atıyosunuz
eve kedi yavrusu almıyorsunuz ki gidip eşyasını alıp sahiplenesiniz
çocuk sizde kalsın dediğin an sosyal hizmetleri aramalıydınız
böyle iş olur mu?
geldi sizin evde kaldı hastalandı öldü diyelim, kime nasıl hesap vereceksiniz?

Herkese anlamanız kıt mı deyip 354245 mesajın hiçbirini anlamamanız 🙄

Tutturmuşsunuz bir anne bebeği asla vermez diye. Bebeğin alınması gerekiyorsa alınır. Annenin isteyip istememesinin bir önemi olsa böyle bir kurum olmazdı zaten.
Siz de başka bir iş yokmuş gibi gidip konsluk yapan kadını düşüneceğinize el kadar bebeği düşünün ve sosyal hizmetlere bildirin. Anne bakabilecek durumdaysa zaten almazlar ama şu an baktığı da yok, ona buna bırakıp duruyor. Çocuğu düşünüyorsanız buradaki önerilere kulak verin.

Ayrıca konu fake değilse ben de konudaki annenin siz olduğunu düşünüyorum.
Part time bebek bakma fikrinden, 1 günde 9 ayda alınan eşyayı alma fikrine ve maddi durumuna nasıl gelmiş olabilirsiniz?

Ben ne okudum 🤦🏻‍♀️ hanımefendi anlıyorum duygusal davranmanızı ama kedi yavrusu mu bu sahipleniyorsunuz. Kadın hırlı mı hırsız mı uyuşturucu işinde mi hiç mi sabah programı izlemiyorsunuz bu kadar mı ülkeye güveniniz tam 🤦🏻‍♀️ Karakola, polise, sosyal hizmetlere nereye gerekiyorsa gideceksiniz ötesi mi var! Çocuğuna çok düşkün ana konsomatrislik mi yapar gerekirse ev temizler gene bakar bebeğine. Kimbilir neler dönüyor siz de içine atladınız balıklama.

Bebeğin fotoğrafını o şekilde paylaşamazsınız!
Konu sahibi gerçekten siz (bakıcı) olamazsınız. Ne saçma sapan tepkiler ve ifadeler var anlamadım ne yapmak istediğinizi ama umarım düşündüğüm gibi değildir. Sosyal hizmetlere bunu bildirmek ZORUNDASINIZ olayın içinde tanık olan kişi olarak.

Ben tamamen içinde olmasam da kısmen biliyorum bu konuları.bu kadın belki çocuğun babasını bile bilmiyordur. Kurduğu bağ da pek önemli değil. Binde bir gelecek annenin yollarını beklemekle geçecek çocuğun ömrü. Evlat edinilmesi daha mantıklı olur çocuk için. Aile sevgisiyle temiz bir hayat içinde büyür en azından
Evet ama annenin çocukla bagi devam ediyor. Bu haliyle o bebisin evlat edinilmesini sağlıklı olmaz ki. En doğrusu kuruma versin, onlar da koruyucu aile bulsunlar. Hem anne çocuk görüşmeleri devam eder, kadın da çocuğundan tam olarak kopmaz. Hem çocuğun sağlıklı, ona iyi bakan bir ailesi olur

Benim çocuklarımın babası polisti. Fuhuş yapan bir kadın varmış. Çocukta evde bu esnada. Neyse şikayet üzerine gidiyorlardı. Kadın bir sorun yok deyip gönderiyormuş. En son yine bir şikayette gitmişler çocuk bacaklarına sarılıp kurtarın beni demiş de öyle işlem yapılmış. Umarım dediğiniz gibidir

Arama izni olmadan kadının evine giremezler. Arama izni çıkartmak için de ortada bir sebep olması lazım. Bir adam karşı apartmanda bir çocuğun dövüldüğünü görüp polis çağırıyor. İhbar üzerine gittikleri evde kadın diyor ki ben bekarım çocuğum yok. Polis mecbur gidiyor. Adam peşini bırakmayıp her yere şikayet ediyor bu olayı. Sonra polisler arama izniyle geldiklerinde çocuğu buluyorlar arka odada. Garibim perişan halde. Kadın babasının sevgilisiymiş. Çocuğu sosyal hizmet veya annesi aldı elin değilim. İhbarı yapan komşu Ayşe Armana röportaj vermişti ordan hatırlıyorum bu olayı.

Arama izni olmadan kadının evine giremezler. Arama izni çıkartmak için de ortada bir sebep olması lazım. Bir adam karşı apartmanda bir çocuğun dövüldüğünü görüp polis çağırıyor. İhbar üzerine gittikleri evde kadın diyor ki ben bekarım çocuğum yok. Polis mecbur gidiyor. Adam peşini bırakmayıp her yere şikayet ediyor bu olayı. Sonra polisler arama izniyle geldiklerinde çocuğu buluyorlar arka odada. Garibim perişan halde. Kadın babasının sevgilisiymiş. Çocuğu sosyal hizmet veya annesi aldı elin değilim. İhbarı yapan komşu Ayşe Armana röportaj vermişti ordan hatırlıyorum bu olayı.
Çocuğu görüyorlar ilk gittiklerinde de arama başka bir konu. Ama söz konusu çocuksa tüm kanunlar çocuktan yana kullanılmalı. Yalan ihbarsa da daha iyi olmuş deriz oratada zarar gören biri yokmuş deriz. Umarım bu konuda yalan çıkar

Yok bunu da sordum eşime. “Pavyon genelev gibi değil. Öyle zorla kadın çalıştırılmaz” dedi. O kadının enerjisi önemliymiş. Kadınlar kendileri çok kazanç elde ettikleri için tercih edermiş. Yani tabii istisna vardır ama geneli halinden memnun. Eşimin arkadaşı bir kadında ailesinden gizli konsluk yapıyormuş. Call centerda gece işi yapıyorum diyormuş ailesine.
Hesabı ödeyemeyen müşteriyi ya döverlermiş ya da zorla senet imzalatırlarmış.
Patdonda esin pavyonolog mu ? Kendi istegiyle calisan kadar zorla çalıştırılan kadinlarda var ?
İnternette zorla oavyonda calistirilip fuhus yapan kadinlarla ilgili dolu belgesel var kafayi mi yediniz siz ya .kocanin arkadasi oendi istegiyle yapiyor diye herkes kendi istegiyle mi yapiyor !

Bebek geldikten sonra sabah gittik insanların 9 ayda tek tek aldıklarını biz tek sefer aldık helali hoş olsun hiç gözümde değil yıkadım pakladim doyurdum misler gibi oldu uyudu 4 gün çok mutluydu
Ah kıyamam yaa herşeyini de almış inşallah bebeğin başına birşey gelmez

Part time iş ararken bebeğin her şeyini almaya nasıl geldiniz ya? niye bakıcılık ilanlarına bakıyorsunuz o zaman paraya ihtiyacıniz yoksa?
ay teşekkürler ya
konunun başından beridir onu düşünüyorum

bu kadının para ihtiyacı olmasa neden iş baksın bu kadar paraya ihtiyacı vardı, nasıl oluyor da günlerce bebek bakıyor herşeylerini satın alıyor vs...üstelik baktığı işi oyun ablalığı
demek 30 yaşında oyun ablalığı yapacaktı! demek bir vasfı da yok. 30 yaşında bu işi yapan da görmedim yani
hobi olsun diye mi iş bakıyordu medem parası vardı?
iş bakıyor olmasa bu ilanı göremeyecekti ya -bu nedenle uydurmuş sanki.

Konuyu okudugumda kadinin eskiden de pavyonda çalıştığını, kocasinida ordan buldugunu düşündüm ben. Yeni dogum yapmış bir anneyi pavyon sahibide calistirmak istemez normal sartlarda. Cocuk hastalanir, bisey olur, ise gelmeyi birakir vs seklinde guven duymaz isveren.
muhtemelen senedi vardır

konsomatrisler ayda 300 binden az kazanmıyor
hani en leş bir ilçenin en leş bi yol kenarı ahırdan bozma payvyonunda değilse 400-500 bile kazanır

ama bu kızlar genelde içerdeki pez'lere borçludur
bu bir de gebelikten yeni çıkmış 3-4 ay çalışmadıysa kesin içeriye borçludur.
bir de maalesef hep kafaları bir milyon bu kızların para yönetimleri çooook kötü

hani öyle ayda 300 bin kazanıyorum bir kenara koyayım paramı da ileride harcarım diyip yatırım yapacak kons sayısı bir elin parmaklarını geçmez. kons'lar müşteriyi yolar o ortamın erkekleri de kons'ları yolar.

20 sene altındağla maltepenin tam ortasında yaşadım. etrafım yerli yabancı kons doluydu ve de maalesef benim memleketim kons'larıyla meşhur (!) çok hikaye biliyoruz.

Patdonda esin pavyonolog mu ? Kendi istegiyle calisan kadar zorla çalıştırılan kadinlarda var ?
İnternette zorla oavyonda calistirilip fuhus yapan kadinlarla ilgili dolu belgesel var kafayi mi yediniz siz ya .kocanin arkadasi oendi istegiyle yapiyor diye herkes kendi istegiyle mi yapiyor !
Benim eşim 16 yaşından beri İstanbul gece hayatında çalışıyor. İstanbul’da bilmediği mekan, tanımadığı işletmeci yoktur. Önceki sayfalarda yazdım. Bir arkadaşı da pavyonda tanıştığı bir kadınla evlendi. Ondan çocuğu oldu. Sonra arkadaşı hapse girdi. Ayrıldılar.
İnternete düşen haberlere gelince Aleyna Çakır’ı biliyorum. Fakir bir ailenin 4 çocuğuymuş. Evden kaçıp pavyonda çalışmaya başlamış. Müge Anlı arkadaşlarıyla canlı yayına bağlandığında gelin size başka bir yerden iş bulalım dediklerinde hiç biri yanaşmamış.
Zorla çalıştırılanlar vardır ama istisnadır dedim. Bir kaç link bırakayım, onlarda farklo bir şey söylemiyor.

muhtemelen senedi vardır

konsomatrisler ayda 300 binden az kazanmıyor
hani en leş bir ilçenin en leş bi yol kenarı ahırdan bozma payvyonunda değilse 400-500 bile kazanır

ama bu kızlar genelde içerdeki pez'lere borçludur
bu bir de gebelikten yeni çıkmış 3-4 ay çalışmadıysa kesin içeriye borçludur.
bir de maalesef hep kafaları bir milyon bu kızların para yönetimleri çooook kötü

hani öyle ayda 300 bin kazanıyorum bir kenara koyayım paramı da ileride harcarım diyip yatırım yapacak kons sayısı bir elin parmaklarını geçmez. kons'lar müşteriyi yolar o ortamın erkekleri de kons'ları yolar.

20 sene altındağla maltepenin tam ortasında yaşadım. etrafım yerli yabancı kons doluydu ve de maalesef benim memleketim kons'larıyla meşhur (!) çok hikaye biliyoruz.

Pavyonda calisan bir kızın youtubedaki videosunu izlemistim. Ismini hatirlayamadim su an, Armagan Caglayanin programina katılmıştı. Artik senet yokmus. Dediginiz gibi para yönetimleri kotu oldugu icin kendi ayaklariyla geri gidiyorlarmis. orada kazankdiklari parayi disarida baska iste kazanamiyorlarmis. Belki bir ihtimal youtubeda senedimiz var diyememis olabilir.
Ne sekilde olursa olsun onceden orada calistigi bariz belli

X