Ortaya karışık konu diyecek başka bisey gelmedi aklıma. Bir bakarsanız sevinirim

Merhaba arkadaşlar konum biraz karışık kafam karışık daha doğrusu. Çok çaresiz tek hissediyorum.

Şimdi boşanma asamasinda 26 yasinda ve 2 kızı olan bir kadınım. Ailemin yanındayım ve babam biraz değişik bir insan nasıl desem internetten bile çok korkar aman bisy olacak borç harç gelecek diye zamanında kendisi bu konuda muzdarip oldu 1 bin kadar dolandirildi ve birazda geri kafalı bunu yazarken bile utanıyorum babama saygısızlık gibi hissediyorum ama öyle. Şimdi ben zor zamanlar geçirdim, geciriyorum da ve babam daha herşeyden tirsar oldu. Mesela ben işkura başvuru yapacam bunu bile tek yapma kardeşinle yap (o meslek sahibi olduğu için ona güveniyor). Neyse işte babam bir başvuru için bile heyheyleniyor.
Ben kitap alacak oluyorum netten kardeşin alsın herşeye kardeşin yapsın etsin kafasında. Bu arada kardeşim de bekar aynı evde oturuyoruz.
Ben bugün işkura başvuru yaptım telefon 170 i arayarak ve kardeşimi arayıp ben başvuruyu yaptım dedim. Oda celallendi ben karışımıyorum babama beraber yaptık deme filan diye bir celallendi. Babam tek yaptığımı duyarsa da bana kızar bunu da biliyor. E zaten normal seyler yasamiyorum, yanımda kardeşim annem olmayacaksa ben ne yapayım kime güveniyim. Anneme diyorum mevzuyu kardeşinden habersiz niye yapıyorsun diyor. Ya ben kotu birşey mi yaptim. Kardeşime diyorum hep erteliyor ama benim biryerden baslamam gerekiyor. Mesela ders çalışıyorum kitap almam gerekiyor internetten hadi alalım diyorum kardeşime dur bir diye diye 2 ay almadi. Ben kendim alırım kendi parama ama babam kardeşin ile yap dediği için ona söylüyorum o da erteliyor iste. Babama gelirse de. Babam için hiç bir şeye gerek yok ama o sınava girilip kazanilacak. Sulanmayan tohum filizlenir mi? Birşeyler yapmam gerekiyor herkes de böyle istiyor ama ne bir destek ne de bir izin var. Babam neden herseyimi kısıtlıyor anlamıyorum telefonda biriyle konussam ve babam aradığımda meşgul calsa hemen korkuyor ve bana kıziyor. Kiminle konuşuyordun neden uzun konuştun gibisine. Anneme de geçenlerde güvenmiyorum morbile demis ama inanın ben güvenini sarsacak hiçbirşey yapmadim.
Çok kotuyum kızlar keşke biriniz yanımda olsanız da sarılıp aglasam o kadar tek kalmış hissediyorum ki anlatamam. Şimdi tyt çalış derlerken biranda KPSS ye çalış demeye basladilar. Evde internet yok bir iki video indirdim onlarla çalışıyorum şimdilik ama hem kararı bana birakmiyorlar hemde sanki köstek oluyorlar her konuda bana. Benimde yanlışların vardır belki ama sen söyle söyle yaptın diyen yok yanlışın varsa duzeltiyim diyecem.
Şimdi ben KPSS mi TYT-AYT mi calisiyim bunun için ve ailem için akıl almaya geldim. İşkura da başvuru yaptım aynı zamanda ama babama nasıl diycem ayrı konu.
Allah yardımcınız olsun inşallah kendiniz için doğru kararı verip hayatınızı kurtarabilirsiniz

Eşinden ayrılmış olan kızlarını potansiyel tehlike ve şiddetle korunup kollanması gereken bir unsur olarak gören zihniyette insanlar belli ki. Kızıp bağırmadan, saygısız tavırlar sergilemeden "ben kendim yapıyorum bu tür işleri zaten yıllardır. Böyle kardeşimden bağımsız yaşayamaz bir hale getirmenize gerçekten gerek yok. Bu sadece beni bunaltıyor" diyeceksiniz mesela
Sınavlar ve geleceğiniz konusunda babanıza "elbette fikir vericeksiniz ailemsiniz ama ben bu konuda kendi kararımı vermek istiyorum, kardeşimin kararlarıyla beni yönetmeyin lütfen" gibi tepkiler dile getirip odanıza geçecek ve kendi kararınızı uygulayacaksınız

Tabii en kısa zamanda bir şekilde tek göz de olsa çocuklarınızla birlikte ayrı bir eve çıkmanın çarelerini bulun. Bu baskıları doğal hale getirip ileride bu konuya da olumsuz yaklaşacaklar gibi hissettim ben. O duruma gelmesine izin vermeyin

Okadar haklisiniz ki arkadaslar. Bende konuşmak istedim babamla ama olmuyor annemle bnm yüzümden kavga edip duruyorlar. Hep fazlasını istiyormusum gibi algiliyorlar. Madem bize sigindin bizde seni korumak için yapıyoruz bak sadece esin yok aldattığı kadının kocasi da var seni ve çocukları korumak için yapıyoruz diye konuyu saptiriyorlar belki de haklilar ama ben çok birşey yapmıyormusum yukmusim fazlalikmisim gibi hissediyorum. Ve carem yokmuş gibi onların sözlerine boyun egiyorum. Zaman diyor annem biraz zamandan sonra düzelir diyor ama bilmiyorum

Rabbim yardımcınız olsun yeterince zor dahada zorlaşıyor lar

X