Ortopedi Ortopedi uzmani varmi?

Mayflower75

Never give up.!!
Pro Üye
1 Şubat 2016
9.242
34.201
Merhaba arkadaslar

Belki aranizda bilenler vardir.Ben gecen ay merdivenlerden dustum ve ayak bilegi ve bacagimda coklu kiriklar oldu.Ameliyat oldum,platin ve 8 tane vida takildi.40 gundur alcidaydi bugun cikarildi alci.
Vidalarin ikisi alinabilir 6 ay sonra dediler ama oda mecbur degilmis..rontgen cekildi bugun doktor kiriklar iyi durumda dedi.O ozel cizmelerden verdiler 4-6 hafta kadar onunla yavas yavas basabilirmisim..
Fakat eve gelince birsey dikkatimi cekti rontgen filminde.Doktor iyilesti dedi ama kirilan yerde ben hala kirik goruyorum sanki..yoksa iyilesti de kemigin kaynadigi nokta oyle mi gorunur normal olarak bilemiyorum..keske doktorun yaninda fark edip sorabilseydim.Gerci 8 hafta sonra birdaha rontgen cekilecek..
Neyse arkadaslar rontgen filmini buraya yukleyecegim aranizda bu konuda bilgili olanlar varsa fikrinizi yazarsaniz cok mutlu olurum.
Sevgiler ve tesekkurler hepinize
20171123_121508.jpg

nereyi kastediyosunuz bilmiyorum ama doktorunuza güvenin. yani sizin görebileceğiniz şeyi o haydi haydi görür.

bu arada çok geçmiş olsun.
Tam ustte 4 vida var onun altinda kirik tam gorunuyormu bilemiyorum..
Haklisiniz ama yinede acaba gozden kacirdimi diye dusundum..
Tesekkur ederim.

Anladım dediğin yeri

Tekrar bir röntgenini göstersen yani böyle
Aile hekimi vs var mı

Lakin o kadar platin çivi vs işini yapan Orayı da görürdü sanki
Aile hekimi varda anlarmi bilmem ki..yani evet p platin ve vidalar varken 40 gunde nasil iyilesmez ki..belki normalde boyle olmali o zaman..yani kirik degilde iyilesmis hali.kayanayan yer oyle demek ki..bilemedim ki..

Evet gördüm ben. Cidden dediginiz gibi duruyor. Belki normaldir. Belki zamanla düzelecek bilemedim. Bence başka bir ortopediste daha görünün. Büyük geçmiş olsun. Baya kötü düşmüşsünüz.

Evet gördüm ben. Cidden dediginiz gibi duruyor. Belki normaldir. Belki zamanla düzelecek bilemedim. Bence başka bir ortopediste daha görünün. Büyük geçmiş olsun. Baya kötü düşmüşsünüz.
Gordunuz dimi yanilmadim?Yani ortopedi uzmani doktor bunu neden gormedi.Hala kirikmi acaba?
Dediginiz gibi baska bir uzmana daha goruneyim ben..
Tesekkur ederim :KK200:

Çok bariz görülüyor may

Yani buraya yüklenen fotodan biz görüyorsak doktor da görürdü gibi ama göster mutlaka içinde kalmasın

Annemin kolu kırılmıştı iyileşti

8-9 yıl sonra tekrar kırıldı

Ortopedi uzmanı yokmuş o esnada acile gitmiş vs herkes çatlak demiş uzman gelince kırmışsın yine demiş direkt

Tekrar göster için rahat etsin

Çok geçmiş olsun çok kötü kırılmış. Ama ben anlamıyorum eğer içinize sinmediyse yarın tekrar bir gösterin. Belki çok yoğundu tam bakmadı ya da baktı bizim bilmediğimiz bir durum var.

Çok bariz görülüyor may

Yani buraya yüklenen fotodan biz görüyorsak doktor da görürdü gibi ama göster mutlaka içinde kalmasın

Annemin kolu kırılmıştı iyileşti

8-9 yıl sonra tekrar kırıldı

Ortopedi uzmanı yokmuş o esnada acile gitmiş vs herkes çatlak demiş uzman gelince kırmışsın yine demiş direkt

Tekrar göster için rahat etsin
Evet dogru soyluyorsun.Yani adam sozde uzmandi hala kiriksa neden anlamasin diyorum ama gideyim ben bir baska uzmana en iyisi..sagol canim..Annenede gecmis olsun buarada

Geçmiş olsun.Ben de gördüm.Dediğiniz gibi duruyor.Doktorunuza telefon açıp sorsanız.Onda da vardır sonuçta röntgen bilgisayarında.İçiniz rahat ederdi.
Evet oda olabilir pek cevap vermezler telefona gibi ama yinede bir deneyeyim en azindan haklisiniz..

Çok geçmiş olsun çok kötü kırılmış. Ama ben anlamıyorum eğer içinize sinmediyse yarın tekrar bir gösterin. Belki çok yoğundu tam bakmadı ya da baktı bizim bilmediğimiz bir durum var.
Sagol canim.ya baktiginda bende yanindaydim hatta bilgisayardan ben cektim resmini..tek bilmek istedigim kirik iyilestimi..ey allahim bu doktorlar deli ederler insani..mecburen yeniden gidicem

Çivi ve vida üretimi yapan firmadayım. Birazdan ameliyata giren arkadaşa göstereceğim.

Ama doktor doğru kaynamış derse kaynamıştır. Seninkinden daha kötü deformasyonlar bile düzeltiliyor. Seninki o kadar kötü görünmüyor..

Çivi ve vida üretimi yapan firmadayım. Birazdan ameliyata giren arkadaşa göstereceğim.

Ama doktor doğru kaynamış derse kaynamıştır. Seninkinden daha kötü deformasyonlar bile düzeltiliyor. Seninki o kadar kötü görünmüyor..
Ayy canim coo iyi olur lutfen goster..oyle dedi doktor ama zaten basmaya korkuyordum psikolojik olarak simdi kirik olabilecegini dusununce daha cok korktum..yani yine kirilalacak gibi geliyor elimde degil

Ayy canim coo iyi olur lutfen goster..oyle dedi doktor ama zaten basmaya korkuyordum psikolojik olarak simdi kirik olabilecegini dusununce daha cok korktum..yani yine kirilalacak gibi geliyor elimde degil

Orada vida var mıydı? Alçı çıkarma işleminde vida da çıkarıldı mı?

Hayir o kisimda vida yoktu.Hic vida cikarilmadi ve o uzun olan iki vida belki 6 ay sonra cikarilabilir dedi..gerekmeyebilirmiste bilmiyorum..

Acaba ameliyat sırasında vida için delik açıldı da sonra başka yerden mi takıldı?
Çünkü arkadaşımın dediği şey "muhtemelen orada daha önce vida vardı o çıkarılmıştır. Orası dolar. Zaten fibula kemiği(ince olan) çok kritik değil önemli olan yandaki kemik yani tibia kemiği(ben de öyle biliyorum). Orası da kırıktı galiba" dedi. Bileğini gösterdi..

Bu arkadaş işinde iyidir. Onu diyebilirim bence stres yapacak bir şey yok. Bir daha ki kontrolü bekle derim ben.
Tibia kemiğin sapasağlam dururken ayağının üstüne bastın diye kırılmaz rahat ol..

Acaba ameliyat sırasında vida için delik açıldı da sonra başka yerden mi takıldı?
Çünkü arkadaşımın dediği şey "muhtemelen orada daha önce vida vardı o çıkarılmıştır. Orası dolar. Zaten fibula kemiği(ince olan) çok kritik değil önemli olan yandaki kemik yani tibia kemiği(ben de öyle biliyorum). Orası da kırıktı galiba" dedi. Bileğini gösterdi..

Bu arkadaş işinde iyidir. Onu diyebilirim bence stres yapacak bir şey yok. Bir daha ki kontrolü bekle derim ben.
Tibia kemiğin sapasağlam dururken ayağının üstüne bastın diye kırılmaz rahat ol..
Ameliyat oncesi kirik olan kemigin tam ayni yeri ama dediginiz gibi belki denenmis olabilir.Bana birsey demediler hic bu konuda.
Ama gercekten icimi rahatlattiniz.Yuruyebilecegimi dusunmek cok iyi geldi. yeniden kirilmaz rahatla dedin ya ohhh))
Arkadasina cok tesekkur ettigimi ilet lutfen.ve sanada tesekkurler