Osteocare vitamin kullananlar???

Acemianne42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2016
1.345
1.373
35
Kızlar, internetten osteocare vitamin alacaktım da, çeşit çeşit bana doktor üzerinde zinc yazan strong bonesten vermişti aranızda anlayan varsa arada fark var mı? Ona göre alayım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-12-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 164 gün kaldı.

Bebeğiniz bazı refleksleri geliştirmeye başladı; Göz kırpmak, yabancı cizimleri gözden uzak tutar ve gözleri nemli tutar. Emme ve yutma besinlerin sindirimini sağlar. Şu anda bebeğiniz bu refleks hareketlerini uyguluyor. Ayrıca başka rekfleks hareketleri de gelişiyor. Bebeğiniz doğduğu zaman 70 den fazla rekfleks hareketi gelişmiş olacak. Bebeğinizin ter bezleri gelişiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Acemianne42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2016
1.345
1.373
35
Cevap bekliyorum kızlar :işsiz:

Bebeğiniz bazı refleksleri geliştirmeye başladı; Göz kırpmak, yabancı cizimleri gözden uzak tutar ve gözleri nemli tutar. Emme ve yutma besinlerin sindirimini sağlar. Şu anda bebeğiniz bu refleks hareketlerini uyguluyor. Ayrıca başka rekfleks hareketleri de gelişiyor. Bebeğiniz doğduğu zaman 70 den fazla rekfleks hareketi gelişmiş olacak. Bebeğinizin ter bezleri gelişiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Rogue

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
928
575
Ben bunu kullanıyorum son 1 aydır. diğeri konusunda bir bilgim yok.
img_16.png

Acemianne42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2016
1.345
1.373
35
:KK43:
Ben bunu kullanıyorum son 1 aydır. diğeri konusunda bir bilgim yok.
img_16.png
Canım benimki de buna benziyor ama, sende sadece bones yazıyor, benimkinde strong bones, işte bu farkı anlamıyorum, ne fark var acaba:ıslık:

Rogue

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
928
575
:KK43:
Canım benimki de buna benziyor ama, sende sadece bones yazıyor, benimkinde strong bones, işte bu farkı anlamıyorum, ne fark var acaba:ıslık:
büyük ihtimal kutu değişimidir. Kemik - güclü kemik yazdıgına göre yenilenmis bir kutudur strong bones yazan sanırım.

nesliklndr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2016
643
662
32
Cnm eski dr um bana imom ve bu osteocare yazmıştı ikisini de kullanıyordum dr değiştirdim şimdiki dr imom tek başına yeterli dedi osteo yu kullanmıyorum şimdilik.. öncelikle kanda ca değerlerine baktır cnm

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-10-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :61 Kg. Şimdiki Kilom :66 Kg.

Acemianne42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2016
1.345
1.373
35
Cnm eski dr um bana imom ve bu osteocare yazmıştı ikisini de kullanıyordum dr değiştirdim şimdiki dr imom tek başına yeterli dedi osteo yu kullanmıyorum şimdilik.. öncelikle kanda ca değerlerine baktır cnm

Anlıyorum ama bir sürü çeşidi var, şimdi yeniden almam lazım diğer kontrole kadar ama baktım bir sürü çeşit var o nedenle karar veremedim :KK43:

Mismommy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2016
5.332
6.942
Sadece bones olanda selenyum d vit te var. Bir iki bir sey daha. Ben strong bones kullanmistim. Kalsiyum magnezyum duzeyleri ayni. Strong bones al. Onu kullanman cok iyi. Kalsiyum gidalardan yetmiyor. En cok bebege gecen kalsiyum. Kalsiyum eksikliginde vucudunda anlarsin dislerin sizlar. Yada kanar Esken Yaslilar bir bebek bir diş derler. Bu yuzden Kalsiyum a cok dikkat ediyorum. Tahlillerdede kalsiyum yuksek cikmadi. Seninde cikmaz zaten.

Acemianne42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2016
1.345
1.373
35
Sadece bones olanda selenyum d vit te var. Bir iki bir sey daha. Ben strong bones kullanmistim. Kalsiyum magnezyum duzeyleri ayni. Strong bones al. Onu kullanman cok iyi. Kalsiyum gidalardan yetmiyor. En cok bebege gecen kalsiyum. Kalsiyum eksikliginde vucudunda anlarsin dislerin sizlar. Yada kanar Esken Yaslilar bir bebek bir diş derler. Bu yuzden Kalsiyum a cok dikkat ediyorum. Tahlillerdede kalsiyum yuksek cikmadi. Seninde cikmaz zaten.
Bende strong bones kullandım bir paket, doğuma daha 11 hafta var ama sanrım iki paket daha bitiririm, bende dişlerimden çok korkuyorum, aynen senin söylediğin gibi annemin her gebelikte bir dişi gitmiş :KK43:(

Mismommy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2016
5.332
6.942
Bir tableti 350 cc sutteki kalsiyuma esit. Ben cok kalsiyum aldim. Masallah oglum 14 aylik kemikleri kalin gucludur. Dr da dogdugunda demisti Kemik gelisimi icin kalsiyum iceren urunleri bol tuket.

Mismommy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2016
5.332
6.942
Bende strong bones kullandım bir paket, doğuma daha 11 hafta var ama sanrım iki paket daha bitiririm, bende dişlerimden çok korkuyorum, aynen senin söylediğin gibi annemin her gebelikte bir dişi gitmiş :KK43:(
Benim ayagima kramp giriyordu . Ben bi kac paket ictim korkma. 11 hafta varsa zaten bebis kocamandir. Fazla gelmez ilac . Nasil cekiyorlar vitaminleri. Vitamin icmeme ragmen saglikli beslenmeme ragmen Ben tahlil yaptiriyordum kandaki vitaminlerim yuksek degildi. Ancak yetiyor iki kisiye

Acemianne42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2016
1.345
1.373
35
Benim ayagima kramp giriyordu . Ben bi kac paket ictim korkma. 11 hafta varsa zaten bebis kocamandir. Fazla gelmez ilac . Nasil cekiyorlar vitaminleri. Vitamin icmeme ragmen saglikli beslenmeme ragmen Ben tahlil yaptiriyordum kandaki vitaminlerim yuksek degildi. Ancak yetiyor iki kisiye

Evet banada gece girmisligi var krampin, bende o nedenle hem soda içiyorum hemde vitaminimi aksatmiyorum