Davranış Bozuklukları Otizmden şüphe edenler okusun

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

ozed_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2013
478
58
Arkadaşlarım ben yaklaşık 16 - 17 gündür kendi kendimi yiyip bitirdim mahfettim eve kapadım sebebi 26 aylık oğlum (Allah hepimizin çocuklarını korusun) otizm mi diye. Sebebi ise konuşmuyordu ismiyle seslenince bakmıyordu ve yanyan bakıyordu bunları internete yazınca ise hep otizm sayfaları çıkıyordu neyse bugün doktora gittik anlattık durumu doktor biraz baktı göz temasına dikkat etti özellikle sonra dokundu doktorla temasla gözle iletişim kurdu doktor bu çocuğun kreşe gitmesi lazım otizm falan değil hareketli bir çocuk dedi fakat çocuk gelişimciye gidin o da görsün dedi birde çocuk psikiyatride gidin dedi hemen çocuk gelişimciye gittik gelişimci bayan sorular sordu yaptıkları yapmadıkları gelişimci ilgi lazım öğretmek lazım rahat bırakmak lazım siz çok korumacı davranmışsınız dedi oradan hemen kreşe gittik kreş içime sindi orada çocuk psikoloğu baktı oğluma bizimle ve oğlumla ilgili bilgileri aldı konuştuk ve tanı olarak dikkat eksikliği var dedi kreşe başlarsa dikkat eksikliği azalabilir tamamen geçebilir geçmezse de 4 buçuk yaş civarı ilaca başlanır bu şekilde dikkat eksikliğinde azalma olur dedi ve yapmamız gerekenleri anlattı bunu yazmamın sebebi ise benim gibi kendisini yiyip bitiren anneler varsa böyle sebepler dikkat eksikliğinden de oluyormuş bilginiz olsun.

Sizler benim yaptığım gibi internetten araştırma yapıp kendinizi yıpratmayın doktorlarla uzmanlarla görüşün

Arkadaşlarım birde çocuk gelişimci konuşması için üfleme yalama çiğneme egzersizleri önerdi

Guzel bi konu olmus ki bende ayni sizin gibiyim etragimdaki kimse bana inanmiyo ama ben oyle bi taktimki aman allahim deliricem.
Kizim 15 bucuk aylik ismine bi bakiyo bi bakmiyo.anne dede meme kedi baba arada bi dayi anneanne diuo ama cogu zaman bilincsiz ama kediye direk gidip kedimi sevip kedi diyo.onun disinda alkis bay bay falan yapiyo taragi aliyo hadi sacimi tara diyorum sacimi tariyo.goz temasi guzel karsilikta veriuo ama ben bir turlu bu dusunceden kurtulamiyorum

Guzel bi konu olmus ki bende ayni sizin gibiyim etragimdaki kimse bana inanmiyo ama ben oyle bi taktimki aman allahim deliricem.
Kizim 15 bucuk aylik ismine bi bakiyo bi bakmiyo.anne dede meme kedi baba arada bi dayi anneanne diuo ama cogu zaman bilincsiz ama kediye direk gidip kedimi sevip kedi diyo.onun disinda alkis bay bay falan yapiyo taragi aliyo hadi sacimi tara diyorum sacimi tariyo.goz temasi guzel karsilikta veriuo ama ben bir turlu bu dusunceden kurtulamiyorum
Lütfen kötüyü düşünmeyin ben kendimi harap ettim çok şükür bugün rahatladım ayrıca sizin kızınızda hiç bir sorun yok bence zaten daha küçük ama ila kafanızda soru işareti varsa sizde bir doktora gidin konuşun

Lütfen kötüyü düşünmeyin ben kendimi harap ettim çok şükür bugün rahatladım ayrıca sizin kızınızda hiç bir sorun yok bence zaten daha küçük ama ila kafanızda soru işareti varsa sizde bir doktora gidin konuşun
Esim kesin bir dille asla doktora gitmiyceksin dedi cunku ben zaten 11 aylikken gitmistin hatta 5 aylikkende norolojiye gitmistim ikiside hic biseui yok tvyi kapatin ama dediler 11 aylikken gittigim doktor.kizima annem bakiyo haliule aksam tv acik oluyo annemde arada bi aciyo yani kapattiramadimda

Birde internete girip çok araştırmayın ne yazsanız direk otizm çıkıyor bana bugün konuştuğum doktor gelişimci psikolog ve kreş öğretmenleri de aynısını dedi internette çok aramayın

Esim kesin bir dille asla doktora gitmiyceksin dedi cunku ben zaten 11 aylikken gitmistin hatta 5 aylikkende norolojiye gitmistim ikiside hic biseui yok tvyi kapatin ama dediler 11 aylikken gittigim doktor.kizima annem bakiyo haliule aksam tv acik oluyo annemde arada bi aciyo yani kapattiramadimda
Televizyon TV tablet bizde izlenmeyecek artık sizde izlettirmeyin çünkü ışıklar ve geçen yazılar çocuklar için zararlıymış birde evde sürekli konuşun dedi psikolog çocuk sizi dinlesin dinlemesin konuşun dedi

Televizyon TV tablet bizde izlenmeyecek artık sizde izlettirmeyin çünkü ışıklar ve geçen yazılar çocuklar için zararlıymış birde evde sürekli konuşun dedi psikolog çocuk sizi dinlesin dinlemesin konuşun dedi

Ben bir ay daha kadar annemlerle yasamak zorundayim bir ay sonra kendi evime gecicem insallah calistigim icin annem bakmaya devam edecek kizima tv surekli acik degil ama arada aciyo annem ve babam eve gelince surekli acik oluyo malesef kapattiramiyorum.onun disinda evde surekli konusuyo annem bes dk durmuyo hatta.ama iste bide tvyi kapatsa

Ben bir ay daha kadar annemlerle yasamak zorundayim bir ay sonra kendi evime gecicem insallah calistigim icin annem bakmaya devam edecek kizima tv surekli acik degil ama arada aciyo annem ve babam eve gelince surekli acik oluyo malesef kapattiramiyorum.onun disinda evde surekli konusuyo annem bes dk durmuyo hatta.ama iste bide tvyi kapatsa
Evinize gitmenize az kalmış rahat olun

merhaba oglunuzun kelimeleri var mi ? bizde 26 aylik olduk 18 aylikken gitmistik cocuk psikayatristine konusmama nedeniyle hicbirseyi yok dedi doktor ayni sekilde cocuk gelisimcide test yaptı onda da sorun yoktu. su an 30 dan fazla kelimesi var komut alir karisik komutlarida her dedigimizi anlar nesneleri tanir gosterir taklit hayali oyun hepsi var. konusma az benim baba tarafında gec konusan çocuk çok fazla .burda gidebilecegimiz kreste yok ne yazik ki. cevrede sagolsun niye konusmuyor diye soruyor .size de kolayliklar dilerim.

merhaba oglunuzun kelimeleri var mi ? bizde 26 aylik olduk 18 aylikken gitmistik cocuk psikayatristine konusmama nedeniyle hicbirseyi yok dedi doktor ayni sekilde cocuk gelisimcide test yaptı onda da sorun yoktu. su an 30 dan fazla kelimesi var komut alir karisik komutlarida her dedigimizi anlar nesneleri tanir gosterir taklit hayali oyun hepsi var. konusma az benim baba tarafında gec konusan çocuk çok fazla .burda gidebilecegimiz kreste yok ne yazik ki. cevrede sagolsun niye konusmuyor diye soruyor .size de kolayliklar dilerim.
Anlattiklariniza göre krese daha yollamaniza gerek yok ki ayrıca konuşma denen olay bazen çok erken olur bazende 3 ya da 4 yasında olur konuşmaya o kadar takilmayin bunu çocuk psikologuda söyledi

X