Çocuk Hastalıkları Otizmle ilgili lütfen cevap verin

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Gnsaysn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
7
1
39
Merhabalar.kizima 20 aylikken otizm teşhisi kondu.ismine tepki vermiyor ve gozgoze gelmekten hep kaçardı.cocuk psikiyatri uzmanına götürdük ve 5 dk gözlemleyip otizm dedi.ama gittiğimiz doktor işinde çok başarılı bi doktor ve özel polikliniğine götürdük.tek çaresi özel eğitim dedi.henuz çok küçük olduğu için düzelme şansı çok yüksek dedi.hemen ertesi gün tavsiye ettiği özel eğitim merkezine başlattık.suan haftada 4 gün 1er saat eğitime gidiyo.sizce duzelirmi varmı böyle bi durum yaşıyan lütfen cevap verin.
Kızım bütün hayvan seslerini bilir söyler bizimle oyun oynamayı çok sever ama hemen sıkılır çünkü takmalı oyuncaklari falan yapamaz.cocuk şarkılarını çok sever basit yerlerini o da söyler ama bizimle konuşmuyo sadece kapıya gidip aç diyo.aslinda yapabildiği yapamadığı çok şey var ama hangi birini yazayım bilmiyorum ve şimdi üye oldum cevap yazacaklarmi hatta sorumu doğru yeremi yazıyorum onuda bilmiyorum.eger okursanız lütfen cevap verin

Arkadaşımın yeğeni vardı %80 otizmli raporu çıktı ilk teşhiste özel eğitimle %30 a düştü ilkokulu çağına kadar akranlarına yetişebileceği söylenmiş inşallah sizin evladınız da özel eğitimle atlatır bu durumu

Merhabalar.kizima 20 aylikken otizm teşhisi kondu.ismine tepki vermiyor ve gozgoze gelmekten hep kaçardı.cocuk psikiyatri uzmanına götürdük ve 5 dk gözlemleyip otizm dedi.ama gittiğimiz doktor işinde çok başarılı bi doktor ve özel polikliniğine götürdük.tek çaresi özel eğitim dedi.henuz çok küçük olduğu için düzelme şansı çok yüksek dedi.hemen ertesi gün tavsiye ettiği özel eğitim merkezine başlattık.suan haftada 4 gün 1er saat eğitime gidiyo.sizce duzelirmi varmı böyle bi durum yaşıyan lütfen cevap verin.
Kızım bütün hayvan seslerini bilir söyler bizimle oyun oynamayı çok sever ama hemen sıkılır çünkü takmalı oyuncaklari falan yapamaz.cocuk şarkılarını çok sever basit yerlerini o da söyler ama bizimle konuşmuyo sadece kapıya gidip aç diyo.aslinda yapabildiği yapamadığı çok şey var ama hangi birini yazayım bilmiyorum ve şimdi üye oldum cevap yazacaklarmi hatta sorumu doğru yeremi yazıyorum onuda bilmiyorum.eger okursanız lütfen cevap verin
Şu an kaç aylık? 5 dk da otizm teşhisi konmaz deniyor, uyaran eksikliğiyle karışabiliyor.

Arkadaşımın yeğeni vardı %80 otizmli raporu çıktı ilk teşhiste özel eğitimle %30 a düştü ilkokulu çağına kadar akranlarına yetişebileceği söylenmiş inşallah sizin evladınız da özel eğitimle atlatır bu durumu
İnşallah atlatır şuan 21 aylık erken teşhis aldi

Şu an kaç aylık? 5 dk da otizm teşhisi konmaz deniyor, uyaran eksikliğiyle karışabiliyor.
20 aylikken teşhis koyuldu.cocuk psikiyatri hemen teşhisi koydu.odada ben eşim kızım ve psikiyatrist vardı.kizima güneş diye çok seslendi bakmadi.oyuncaklarla oynadılar kızım sadece doktorun elindeki oyuncağa baktı okadar ugrasmasina rağmen doktorun yüzüne bakmadı.otizm teşhisi koydu

G Gnsaysn biz de kasımda 21 aylıktan tanı aldık hemen özel eğitime başladık o kadar yol katettik ki baba dahi demeyen kuzum şuan 3 kelimeli cümle kuruyor fakat daha yolumuz var. Asla umutsuzluğa kapılmayın.Küçük olması en büyük avantajınız. Yolunuz açık olsun

Yaaaa nekadar çok sevindim sizin adınıza.insallah benim kızımda iyileşir.peki haftada kaç saat ders aldınız.hangi dersleri aldınız.benim kızım haftada 3 gün 1 er saat oyun terapisi 1 günde 1 saat ergoterapi aliyo.yani toplamda haftada 4 terapi aliyo.sizce yeterlimi.uzun soruyorum kusuruma bakmayın beni en iyi bizim gibi anneler anlar

Ne kusuru ben de sizin gibiydim iyi eyler duymaya o kadar ihtiyacım vardı ki. Biz 2 saat duyu bütünleme 2 saat oyun alıyoruz doktorumuz bu şekilde eğitim planımızı oluşturdu.

Demekki haftada 4 ders sizede yeterli geldi.bende bazen acaba azmi aliyo diye düşünüyorum.cok sevindirdi beni cevaplarınız çok teşekkür ederim.bizimkide sanki 1 ayda bile fark etmeye başladı inşallah ikiside cookkkk iyi olurlar

Bana da az gelmişti fakat küçük olduğu için fazlası yorabilirdi inşallah çok çok iyi olur tüm kuzular.

X