Tüp mide ameliyatı lütfen cevap verin!

esraasfll

Kilo vermeye yeminli kız!
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2016
528
-6
29
Merhabalar. Öncelikle elestireceklere karşı neden bu yola başvurduğumu anlatmak istiyorum. İnanın çarelerim tükenmese ameliyat masasına yatmazdım. Küçüklüğünden beri her zaman kilolu bir kız oldum. Ancak bu kilolar ergenlik çağında kat be kat arttı ne zayıkki. Güzel bir cocukluk gecirmedigimi soyleyebilirim ve kendimi o zamanlar da simdiki gibi yemege verdim. Surekli kavga olan bir evde 13 yasında bir kız düşünün her neyse bunlar anlatılamayacak seyler ama bilin ki basit şeyler kesinlikle degil. Anne babalara tavsiyem olsun asla ama asla birbirinize sesinizi yukseltmeyin. Hele siddet asla! Cocuklar emin olun cok etkileniyor ve büyüdüklerinde nefretleri oluyorsunuz. Konuya donecek olursam ben kilolu bir kız oldugumdan 12 yasında adet gordum ve kilolarım kat kat arttı. 25 yasındaki ablamın pantolonları bana oluyordu düşünün okadar kiloluydum. 14 yasında beni derinden sarsan bir trafik kazası geçirdim inanın cok zor bir süreçti ki o donem korno sesinden evdeyken bile korkup aglama kırızlerine giriyordum. O donem di ilk kilo verisim 72 kilodan 5 ayda 54 kiloya dustum. Cunku yemek yemiyordum ve surekli uyuyordum. Sonra kendimi toparladım vesaire ve lise ye geçtiğimde yani yaklasık 1 yılda 76 kiloya geri cıktım. Ve bu lise 3 de 89 kiloydu. Diyetler denedim vesaire defalarca ama olmuyordu aksine diyetle inanın kilo alıyordum. Oyle 15 gunde falan da bırakmazdım inatla devam ederdim ama baktım olmuyo işkencemi kendim bitirirdim. sonra asık oldum ama oyle boyle degil deli gibi ve bir arkadasım bana esra sen cok guzelsin ancak kilolusun kilon olmasa inan herkezi tavlarsın demisti. Hırs yaptım ama oyle boyle bir hırs degil 89 kilodan 68 kiloya 5 ayda düştüm. Nasıl.mutluydum o dönem sevdigim cocuk baskası ile cıksa da zayıftım ve bu bile bana yetiyordu. Olmadı. 7 ay icerisinde 88 kiloya tekrar cıktım ve su an 92 kiloyum. 159 boyundayım. 21 yasında bir genc kız icin bu ne demek biliyormusunuz? Ben 30 yasında cocuk çoluk sahibi biri degilim bu yola gelene kadar kac defa diyet denedim kimse bilemez. Haraketim resmen 0 su an. Çünkü kendimden umudu kestim. Kendini sevmiyorum. Kendi özgüvenim yok. Bana siporla zayıfla diyorlar ben yokuş yürüsem az bir sey tıkanıyorum. Yeme diyorlar inanın herkez herseyi söylüyor kimse bu kız 21 yasında kilolu olmayı istermi diye düşünmüyor. İstemem. Hic bir genc kız istemez! Arkadaşlarımla görüşmeyi bıraktım telefonlara cevap bile vermiyorum cunku içimden gelmiyor artık. Dedigim gibi kendimi sevmiyorum ama bunun yanında baska birini de sevmiyorum. Notrlastım. Duygularım yok gibi mutluluk hissetmiyorum artık evde kıyamet koparken ben bir baska odada kitap okuyabiliyorum mesela.ki bizim ev inanın cehennem gibi. Ve o dönemlerde yinede kendini yemege veriyorum cunku vermesem de farketmiyor. Sinirliyken yemek yiyorum. Üzgünken yemek yiyorum. Okula gitmek dahi istemiyorum. K İ genelde bahene buluyorum. İste en sonunda geçen sene bu ameliyatı duyum bir umut. Araştırdım. Hayallerim tek tek yıkıldı. En az alınan ucret 12000 tl. Ben babamın bir emekli maaşı ile geçinen bir ailenin kızıyım. Devletlere baktığımda ise vki 40 istiyor benim vki 37 yandas hastalığım ise nefes darlığı dısında yok. Ve tabi bozulan piskolojim ama malesef bunları devlet hastalık kabul etmiyor. Ama yine de şansımı denemek icin randevu aldım. Simdi asıl sormak istediklerime geçmek istiyorum.

1: bu ameliyatı olan insanlar benim devlette isim olmazsa ozellerde yaptırmış olanlar ne kadara nerde ve kime yaptırdı. Arkadaslar lutfen fiyatları yazın.

2: devlet hastaneleri solunum ve piskoloji yi yandas hastalık olarak cidden saymıyormu?

3: size bir diyet verdikleri dogru mu?cidden ameliyat olmak isteyen kisinin her yolu denemiş olabileceği akıllarına gelmiyor mu?

5: ameliyattan sonra cok acı çektiniz mi? Yani acı oranını % de hesabindan kac veriridiniz. İnanın korktuğumdan soyluyorum.

6: Bu ameliyattan sonra hangi sıkıntıları yaşadınız.

Bu arada o kiloyu 4 ayda vermenin nedeni günde sadece bir salatalık yememdi. Okadar uğraştan sonra killyu tekrar almak inanın benim son zayıflama ümidimi de alıp götürdü. Yemeyerek zayıglıyorum ama diyetle hayır. Yemeyerek zayıfladıgımda ise hemen geri donuyor kilolar. Ne yapıcağımı bilmiyorum. Lutfen cevaplarınızla olsun yardımcı olun.

Çok çok iyi anlıyorum canım seni bende araştırıyorum vki 36 yan hastalıklar ms pko troid ülseratif kolit fıtık bende de medilife beylikdüzü nde 25.000 tl fiyat çıkardılar yaptıran 2 arkadaşım var biri Elazığ devlet hastanesi diğeri Cerrahpaşa da yaptırdı 7000 ödemiş Cerrahpaşa da yaptıran arkadaşım... umarım yaptıran arkadaslar yazar da bizide bilgilendirir.

Çok çok iyi anlıyorum canım seni bende araştırıyorum vki 36 yan hastalıklar ms pko troid ülseratif kolit fıtık bende de medilife beylikdüzü nde 25.000 tl fiyat çıkardılar yaptıran 2 arkadaşım var biri Elazığ devlet hastanesi diğeri Cerrahpaşa da yaptırdı 7000 ödemiş Cerrahpaşa da yaptıran arkadaşım... umarım yaptıran arkadaslar yazar da bizide bilgilendirir.
İnan beni anlayacak birilerine çok ihtiyacım vardı. Yani ilaç gibi geldin. Pko derken ne demek istedigini anlayamadım açıklarsan sevinirim: ) bende ahmet tekin ile görüştüm mersin ımc de 12000 tl ki ozellerde en uygun da bu ne yazıkki. İş tamamen ticarete dökülmüş. Caresiz insanları kullanıyor bir çok doktor. Yazık. En kotusu devletin ödenek çıkarmaması. İste bu salı istanbul bezmialem ile görüşeceğim. Randevumu aldım ama olmadı ahmet tekin'e bu ameliyatı olmayı dusunuyorum. Çalışacağım ve para biriktirecegim.

İnan beni anlayacak birilerine çok ihtiyacım vardı. Yani ilaç gibi geldin. Pko derken ne demek istedigini anlayamadım açıklarsan sevinirim: ) bende ahmet tekin ile görüştüm mersin ımc de 12000 tl ki ozellerde en uygun da bu ne yazıkki. İş tamamen ticarete dökülmüş. Caresiz insanları kullanıyor bir çok doktor. Yazık. En kotusu devletin ödenek çıkarmaması. İste bu salı istanbul bezmialem ile görüşeceğim. Randevumu aldım ama olmadı ahmet tekin'e bu ameliyatı olmayı dusunuyorum. Çalışacağım ve para biriktirecegim.

Pko polikistik over sendromu canım yani yumurtlama bozukluğu adet düzensizliği.. umarım salı günü güzel bir sonuç alırsın ben artık yoruldum Doktor doktor gezmekten her hastalık için ayrı bi doktordayım psikolojim fena.. e birde bebek istiyorum ama nerdee bunca hastalikla çok zor .. bu arada geçen yıl kolon hastanesinde bir arkadaşımın tanıdığı 13000 e olmuş orayada bi araştır istersen

Pko polikistik over sendromu canım yani yumurtlama bozukluğu adet düzensizliği.. umarım salı günü güzel bir sonuç alırsın ben artık yoruldum Doktor doktor gezmekten her hastalık için ayrı bi doktordayım psikolojim fena.. e birde bebek istiyorum ama nerdee bunca hastalikla çok zor .. bu arada geçen yıl kolon hastanesinde bir arkadaşımın tanıdığı 13000 e olmuş orayada bi araştır istersen

Ben ilk bir kez daha kilo vermeyi deneyecegim. Hatta başladım bile denebilir. Bu kez de olmazsa o parayı verecegim ki zayıflama aşamasında para da biriktirmeyi planlıyorum. Cunku normal sartlarda bu parayı bulmam malesef çok zor. Zor bir diyet yapıyorum ama ise yarıyor.

Ben ilk bir kez daha kilo vermeyi deneyecegim. Hatta başladım bile denebilir. Bu kez de olmazsa o parayı verecegim ki zayıflama aşamasında para da biriktirmeyi planlıyorum. Cunku normal sartlarda bu parayı bulmam malesef çok zor. Zor bir diyet yapıyorum ama ise yarıyor.

Bende yapıyorum aynı şeyi hatta bugün diyetisyene gideceğim inşallah başarılı oluruz da gerek kalmaz böyle şeylere canım benim.. Sen ne diyeti yapıyorsun şuan?? Bu arada bugündü dimi seninde bezmialem de randevun?

Bende yapıyorum aynı şeyi hatta bugün diyetisyene gideceğim inşallah başarılı oluruz da gerek kalmaz böyle şeylere canım benim.. Sen ne diyeti yapıyorsun şuan?? Bu arada bugündü dimi seninde bezmialem de randevun?

Evet canım ama iptal ettim radevuyu. Dediğim gibi dahiliyeden gerekli testleri yaptıracağım ve ilac kullanacağım eger hastalıklarla ilgili bir problemim de varsa. yoksada diyet dedigim gibi. Diger baska bir konuda yazdım ne gibi bir diyet uyguladığını zor bir diyet ancak işe yarıyor. İmkanın varsa denemelisin

Evet canım ama iptal ettim radevuyu. Dediğim gibi dahiliyeden gerekli testleri yaptıracağım ve ilac kullanacağım eger hastalıklarla ilgili bir problemim de varsa. yoksada diyet dedigim gibi. Diger baska bir konuda yazdım ne gibi bir diyet uyguladığını zor bir diyet ancak işe yarıyor. İmkanın varsa denemelisin

Bakıyorum hemen canım bendede insülin direnci vardı ama ilaçlı bi düzeyde değildi yediğine içtiğine dikkat et demişti doktor bugün yine dünya kadar ilaç verdiler troid çıktı bide yine :KK14:

kızlar izmirde eyüp yeldan bey var imkanınız varsa görüşün

Diyetisyenle bir sonuç alamazsam gitmeyi düşünüyorum canım önümüzdeki ay içindeyim zaten bakalım inşallah gerek kalmaz.. Sen Yeldan beye mi ameliyat oldun?

Bakıyorum hemen canım bendede insülin direnci vardı ama ilaçlı bi düzeyde değildi yediğine içtiğine dikkat et demişti doktor bugün yine dünya kadar ilaç verdiler troid çıktı bide yine :KK14:

Diyetisyenle bir sonuç alamazsam gitmeyi düşünüyorum canım önümüzdeki ay içindeyim zaten bakalım inşallah gerek kalmaz.. Sen Yeldan beye mi ameliyat oldun?
Günaydın Canım malesef bende insülin direnci ve tip 2 diyabet var benim boyun 1.62 kilom 96 kg idi 3 sene diyetisyen ile uğraştım olmadı sonra Karataya başladım şuan 79 kg oldum ve spor da yapıyorum bu konuda bir sürü kitap okudum Karatay başta olmak üzere Metin özatanın kitapları ,Ümit Aktaş ,Ahmet aydın hepsinin genelinde unlu gıdalar-hazır gıdalar ve pakete girmiş herşey yasak ben ayrıca ilaçda kullanıyorum şeker ilacı şükür veriyordum şuan durdu ben Eyüp yeldana ameliyat olmadı instgramda takip ettiğim bir bayan var o olmuş gerçekten 2 kere değil bence 10 kere düşünülmesi gereken bir olay özelden atarım bayanın ismini gecen aylarda bir tanıdığım görümcesi mide operasyonu oldu kadın 2 aydır hastanede vücut zor kabullendi biliyorum çok zor vermek ama çoğu doktor bu operasyona karşı bunuda belirtmek istedim

Tatlım diyet değil sağlıklı beslenmeye çalış bende aynı durumdayım hayatından unlu gıdaları çıkar hazır olan herşeyi bende alerji vardı çok şükür geçti

İnan veriliyor. Vermesi kolay geri almamak zor olan. Ben su an 5 kilo verdim. Ve inan bana zor bir diyet yapıyorum.

bu ameliyatlar basında çok yer alıyor ve gerçekten ilk etapta çok çok çok başarılı sonuçlar alınıyor.ameliyat sırasında sorun çıkmazsa ve ilk dönem sonrasında kaçak falan oluşmazsa kişi inanılmaz kilolar veriyor.fakat bu ameliyatları ilk çıktığı zamanlarda yani 6 -7 yıl önce olanlardan yeme alışkanlığını değiştirmeyenlerde geri kilo alımı olmaya başlıyor ve inanılmaz hızla verilen kilolar geri alınıyor.ameliyatın başarılı olması ve ameliyat sonrası beslenme alışkanlığı değiştirilmezse kilo alımı kaçınılmaz oluyor.ama ilk 4 yıl falan kilo alımı az oluyor.daha sonra nasıl oluyor bilimsel açıklaması nedir bilmiyorum ama kaybolan yeme isteği geri geliyor ve ilk zamanlara göre daha çok yenilebiliyor.isim vermek istemiyorum ama bu ameliyatı olan ünlü kişilerin bazıları eski hallerine gelmese bile sanki azda olsa kilo aldılar gibi görünüyorlar gibime geliyor.bu ameliyatlardan sonradaki ilk yıllarda bir dilim ekmeği zorla yiyorsunuz ama bir paket bisküviyi yavaş yavaş bir kaç saatte bitirebiliyorsunuz.tüm bu sonuçlara rağmen morbid obez olan kişilerde yani 130 kilo gibi rakamlarda olanlarda kilo kaybını sağlamak için başvurulabilecek etkili bir yöntem.

bu ameliyatlar basında çok yer alıyor ve gerçekten ilk etapta çok çok çok başarılı sonuçlar alınıyor.ameliyat sırasında sorun çıkmazsa ve ilk dönem sonrasında kaçak falan oluşmazsa kişi inanılmaz kilolar veriyor.fakat bu ameliyatları ilk çıktığı zamanlarda yani 6 -7 yıl önce olanlardan yeme alışkanlığını değiştirmeyenlerde geri kilo alımı olmaya başlıyor ve inanılmaz hızla verilen kilolar geri alınıyor.ameliyatın başarılı olması ve ameliyat sonrası beslenme alışkanlığı değiştirilmezse kilo alımı kaçınılmaz oluyor.ama ilk 4 yıl falan kilo alımı az oluyor.daha sonra nasıl oluyor bilimsel açıklaması nedir bilmiyorum ama kaybolan yeme isteği geri geliyor ve ilk zamanlara göre daha çok yenilebiliyor.isim vermek istemiyorum ama bu ameliyatı olan ünlü kişilerin bazıları eski hallerine gelmese bile sanki azda olsa kilo aldılar gibi görünüyorlar gibime geliyor.bu ameliyatlardan sonradaki ilk yıllarda bir dilim ekmeği zorla yiyorsunuz ama bir paket bisküviyi yavaş yavaş bir kaç saatte bitirebiliyorsunuz.tüm bu sonuçlara rağmen morbid obez olan kişilerde yani 130 kilo gibi rakamlarda olanlarda kilo kaybını sağlamak için başvurulabilecek etkili bir yöntem.
Evet gerçekten çok zor bir karar rabbim kimseyi böyle bir ameliyata karar verdirmesin ameliyat olsanda olmasanda dediğin gibi beslenme şekli değişmedikten sonra o kilolar hep geriye geliyor

Evet gerçekten çok zor bir karar rabbim kimseyi böyle bir ameliyata karar verdirmesin ameliyat olsanda olmasanda dediğin gibi beslenme şekli değişmedikten sonra o kilolar hep geriye geliyor

Tamamiyle gelmiyor onlar kısa vadede olan ameliyatlarda gerçekleşiyor kelepçe mide balonu gibi. Tup midede ise ister istemez kilolar korunuyor. Ama tabi yeme alışkanlığı cok onemli. Ben su an diyet yapıyorum ve 1 yıl o kiloyu korumak zorundayım.

7 yıl önce bu ameliyatı olmuştum. 2009 da. İlk yıllar anormal kilolar verdim . 60 kiloya kadar düştüm. Şimdi on kilo fazlam var diet ve sporla kilo almamaya çalışıyorum . Artık yemek yemek daha kolay kendimi tutmazsam hızla kilo alırım sanırım metabolizmada yavaşlıyo yemek yememeye alışınca . Zor oluyor kilo vermek. Kendimi tutmam gerek spor yapmam gerek kilomu korumak için. Demir eksikliğim var hem bu ameliyattan hemde regli döneminin aşırı geçmesinden. Bu ameliyatı olup eski kilolarına dönen kişileri gördüm umarım ben koruyabilirim aslında ufak çapta kaygı başladı. Benim tüp mide ameliyatım kapalı endoskopi ile olucaktı açığa çevrilmişti o yüzden sıkıntılı geçti. On gün kadar hastanede kaldım dikiş yerlerinin acısıda cabası.. 2 ay kadar sürdü nekahat dönemim . Kardeşimde oldu benden bir sene sonra zayıfladığımı görünce .onda bir sorun oluşmadı planlandığı gibi kapalı ameliyat ile oldu çabucak ayağa kalktı . İkimizde kilo almamak için diet ve sporla korumaya çalışıyoruz. Sağlıklı günler..

7 yıl önce bu ameliyatı olmuştum. 2009 da. İlk yıllar anormal kilolar verdim . 60 kiloya kadar düştüm. Şimdi on kilo fazlam var diet ve sporla kilo almamaya çalışıyorum . Artık yemek yemek daha kolay kendimi tutmazsam hızla kilo alırım sanırım metabolizmada yavaşlıyo yemek yememeye alışınca . Zor oluyor kilo vermek. Kendimi tutmam gerek spor yapmam gerek kilomu korumak için. Demir eksikliğim var hem bu ameliyattan hemde regli döneminin aşırı geçmesinden. Bu ameliyatı olup eski kilolarına dönen kişileri gördüm umarım ben koruyabilirim aslında ufak çapta kaygı başladı. Benim tüp mide ameliyatım kapalı endoskopi ile olucaktı açığa çevrilmişti o yüzden sıkıntılı geçti. On gün kadar hastanede kaldım dikiş yerlerinin acısıda cabası.. 2 ay kadar sürdü nekahat dönemim . Kardeşimde oldu benden bir sene sonra zayıfladığımı görünce .onda bir sorun oluşmadı planlandığı gibi kapalı ameliyat ile oldu çabucak ayağa kalktı . İkimizde kilo almamak için diet ve sporla korumaya çalışıyoruz. Sağlıklı günler..

Kilonu korumak icin metobolizma sorunu yaşadığından sana önerim yemek yemen. Sekeri tuzu unu kes normal yemek ye. Ama sporunu da yap. Ozaman metobolizman kendini toparlar

Kilonu korumak icin metobolizma sorunu yaşadığından sana önerim yemek yemen. Sekeri tuzu unu kes normal yemek ye. Ama sporunu da yap. Ozaman metobolizman kendini toparlar
Geçen ay bir ay boyunca hergün 10 km yürüyüş yaptım. Bütün yasaklarıda kestim. Un tuz şeker . Demir ilaçları ve b12 tedavisi olmuştum iştahım arttı zorlandım diet yaparken tüp mide ameliyatlı olmama rağmen. Kilo veremeyince epey moralim bozuldu. Eskiden olsa ameliyattan önce ben bu dieti yaparken haftada 3 kilo üç ayda 20 kilo verirdim. Şimdi gitmiyor gibi ama bakalım spor ve diete devam . Ama moralim çok bozuk. Senelerce kilo problemim oldu diyetisyenler mezotetapiler her şeyi denemiştim. En etkilisi ameliyat olmuştu ama şimdi durum yine eskiye dönmüş gibi. Diet yapmazsam kilo alıyorum. Yaşımda geçti tabii belki o yüzden zorlaştı kilo vermek.

Doktorun ile görüş. Olmadı liposaksin'a gir iştahın artmış belli ki.

Geçen ay bir ay boyunca hergün 10 km yürüyüş yaptım. Bütün yasaklarıda kestim. Un tuz şeker . Demir ilaçları ve b12 tedavisi olmuştum iştahım arttı zorlandım diet yaparken tüp mide ameliyatlı olmama rağmen. Kilo veremeyince epey moralim bozuldu. Eskiden olsa ameliyattan önce ben bu dieti yaparken haftada 3 kilo üç ayda 20 kilo verirdim. Şimdi gitmiyor gibi ama bakalım spor ve diete devam . Ama moralim çok bozuk. Senelerce kilo problemim oldu diyetisyenler mezotetapiler her şeyi denemiştim. En etkilisi ameliyat olmuştu ama şimdi durum yine eskiye dönmüş gibi. Diet yapmazsam kilo alıyorum. Yaşımda geçti tabii belki o yüzden zorlaştı kilo vermek.

X