oturdum, eşime mektup yazdım

Hmmm tuzlu suyla kıyanın kocanız size bağlanır diyen kadın değil mi o🥸 kesin işe yarar evet.
Yani bilmiyorm da geri donusleri cok iyi... tuzlu suyu bilmemde kitaplari var yorumlari iyi ... ama kaya tuzuda ile vucut negatiflikten ariniyor kaya tuzu ile yapin diyor kaya tuzu cok faydali kisa bir dip not kaya tuzunuda övduk....bazlama tuzlama capalama kuzu tandir yapmak konu sahibine kalmis 😊😊😎😎

“ evlilik bana göre değil “ demiş.
Aslında bu söz o kadar doğru ki
Herşey paylaşmış bitirmişsiniz.
Artık her yönünüzü biliyor.
Bir süre sonra aşk , tutku kalmıyor.
Hayatınıza aldığınız kişi aynı yolu yürüdüğünüz bir yol arkadaşına dönüşüyor.
Sizde de durum biraz bu olmuş bence
Ama o kadar seneden sonra normal diye düşünüyorum.

25 yıllık evlisiniz el insaf yani.hanımlar kızacaksınız belki ama 25 senede birbirine aşkla balan çiftlere özenmek de bana garip geliyor.sizin hiç mi hayata karşı sevginiz isteğiniz azalmıyor anlamıyorum valla.maşallah herkes ne çok seviyor yaşamayı.
25 senelik evlilikten bahsetmiyorum. 16 senelik evliyiz ama 25 senelik evli de olsam hissedebilirim. Elbette seveceğim yaşamayı, neden sevmeyeyim? Kızmak degil de uzuldum ama kendim için değil, sizin için. Demek siz belli bir yaşa gelince yaşamayı bırakmayı düşünecek kadar sevmiyorsunuz yaşamayı, üzücü.

Yani bir süreden sonra eski aşk tutku falan kalmıyor. Yıllardır berabersiniz sonuçta, alışılmış artık. Hemen gidin boşanın diyemem ortada çok büyük bir sorun yok anladığım kadarıyla eşinizi seviyorsunuzda, bir çift terapistine gitseniz.
Tesekkur ederim yorumunuz için. Derdim bu aslinda o hicbirseye ok demiyor, cabalamiyor. Cift terapisine kendim gittim yalniz, gelmedi🤦‍♀️Bende baska bir yerde psikologa başladım. Spora başladım, kendime yöneldim ama onda en ufak caba yok, tık yok, yaşıyoruz oyle. Ona göre sorun yok, aman is çıkarma! Aa bende bana ask şiirleri yazsin demiyorum ama geçen gün kolumu okşadı, ne kadar uzun zamandır bana sevgiyle bir an dokunmadigimini hissettim, ne acı. Var ama yok. Bende o zaman neden var'a donuyorum. Boyle giderse bir gün zayıf bir anına denk gelir, tutar birine aşık olur, daha cok kırılırım. Evlilik bu degil bence.

Çok uzun süreli bir sevgililik dönemi yasiyorum. O kadar rutine binmişti ki anlatacak konuşacak şey bulamaz olmustuk. Sadece çalıştığı işi degistirdi şuan kendisini daha iyi ifade ettiği yeni projeler ürettiği isler devraliyor otomatikman psikolojisine yansıdı.Var olan ilişkimiz boyut atladı çünkü o kendisini iyi hissedebilecegi, üreten bir insan olduğu,saygınlık kazandığı bir döneme girdi.Kendi benliğinin buna ihtiyacı varmış eski dönemindeki monoton ilişkimiz kendi enerjisi ile beni dibe çektiğinden kaynakliymis. İkimiz de bunu konuştuk ve farkındalıkla devam ettik.
Demem o ki eşinizin size tutumu,ilişkiye öz verisiz oluşu sadece size olan sevgisi ile bağlantılı değildir.
Tesekkur ederim yorumunuz için. Belki ben enerjimle bizi dibe surukluyordum dedim, kendim için birseyler yapmaya başladım. Neşeli, eğlenen kadin eve gelince ruhum çekiliyor malesef. Konuşmayan, sadece birlikte tv izlediğimiz bir ev arkadaşı. Arkadaşlarıyla, çocuklarla gayet neseli; benim yanımda o da tamamen kapalı. Birbirimizin "ruh emicisi" gibiyiz:KK43:

Ergen olmakla alakası yok. İnsan hatta tüm canlılar yaş fark etmeksizin sevmeye ve sevildiğini hissetmeye ihtiyaç duyar. Kadın sevgisizlikte hircinlasir,erkek duyarsizlasir.

Sizi çok iyi anlıyorum 7 senelik evliyim ve hala ben söylemeden güzel bir söz duyamıyorum. İnsan kaç yaşına geldin sevgi mi dileneceksin diyor kendi kendine ama sevdiğimiz için bütün tavrımız ve kırgınligimiz. Valla ben defalarca konuşmama rağmen duzelmedi. 3 haftadır mecbur olduğumuz için farklı sehirlerdeyiz ben yine sinirlendim. İnsan ozlemez mi diye
Tamamen hircinim, cok dogru tespit :KK43:
Tesekkur ederim yorumunuz için 🙏

Haklısınız sevmek, sevilmek bunu hissetmek ihtiyaç.
Verin mektubu diyeceğim ama komik mi bulur ciddiyetle mi okur bilemiyorum. Erkekler tuhaf bu konularda.
Bizim koca destan yazdığımız konular onlar için 'Ne olmuş ki?' den ibaret genelde maalesef..
"Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın" modunda, off der eminim. Tesekkur ederim

İlişkiyi uzun tutan sırrı söyleyeyim:
Sevgi istediğinizi belli etmeyeceksiniz sizde kendinizi geri çekeceksiniz.
Kendinize ait alanlarınız olsun .
Siz ne zaman ki ona " olmasan da olur"
Mesajı verirseniz o zaman o size geri dönüş yapar.
Erkeklerin fıtratında var kaçanı kovalamak.
Ee kaçın madem.
Yakalayınca hemen yelkenleri suya indirmeyin azıcık sevin sonra yine kaçın.

Benim sevgim bana yeter bakışınız olsun. Bu bile size iyi gelir.
Kaçmaya mecalim yok. Net olalım istiyorum ama son cümlelerinizi o kadar ciddiye alacagim ki. Bunu yürekten istiyorum. Tesekkur ederim🙏

Rutine binmiş bir ilişkiniz var hani eleştiremiyorrum da total 22 yıldan bahsediyorsunuz. İlk günkü aşkın tutkunun kalmaması doğal. Ama canlandırmak için beraber aktivite yapabilirsiniz çocuksuz. Tek kalın başbaşa. Aynı sevgili olduğunuz zamanlar gibi.
Beni üzen bu. Adam tek kalacak planlar yapmiyor, yaptigim planlara uymuyor. Başbasa iki gun tatil yapalım diyorum, sanki anasına küfrediyorum. Eger insan eşiyle iki gun tatil yapacak diye korkuyorsa, diretiyorsa ne anlami var o birlikteligin.. Cocuklar sonrasi 14 senede sadece bir gece bir otelde basbasa kaldik, benim zorumla:KK43:

Hissettiğiniz şeyi çok iyi anlıyorum yanınızda biri varken yalnız olmayı gözlerine baktığınızda koca bir boşluk görmek o soğukluk. Bizim uzun süre böyle devam etti çok konuştum biz neden böyleyiz diye, benim evliliğe bakış açım değişti düzeltmek istiyorsan sen çabala dedi yani konuşarakta çözülmedi ve biz boşandık. Size ayrılın yada ayrılmayın diyemem ama ben iyiki boşanmış.
Sanirim bizde malum sona yaklaşıyoruz. Ya cocuklar iyice büyüyünce bitecek yada ben kendi tatillerimde, o isinde gucunde hayat gececek ama ben hayati paylaşmak istiyorum. Bu beni ruhen cok yoruyor.

Uzun bir süre olmuş evliliğiniz
Bence zaten böyle bir şey evlilik
O yüzden erken yaşta evlilik yanlış bence
Adam da kadın da hayatını yaşamadan tecrübeler edinmeden kendini sorumluluk içinde buluyor buda ağır geliyor bir süre sonra.
Bu durumda ben olsam ne yaparım diye düşündüm kendime odaklanirim belki saçımı değiştiririm kendime bakarım
Salmış olabilir misin kendini?
Maddi imkanların da varmış spora yazıl kendine bak .
Zaten sendeki değişiklikleri farkedince eşin tekrar heyecan duymaya başlar.
Ama sen yapılmaması gereken şeyleri yapıyorsun ona sitem etmek mektup falan yazmak ne bilim yanlış bence.
Zaten ilgisi sende olmayan bir erkek için daha çok ağlayıp zirlamak üstüne gitmek duygu sömürüsü yapmak rest çekmek bana göre değil
Boşanmayı kafasına koyan kadın zaten bunları yapmaz.
Tesekkur ederim yorumlarınız için.
Spora başladım, kilo verdim, kendime bakıyorum, kis döneminde kursa yazılacağım. İnan duygu sömürüsü degil, ağlayıp zirlamiyorum da. Aksine hayatimin hiçbir döneminde olmadigi kadar mantikliyim ve neden varken olmayan bir ilişkide cabalayacagim, omur geciyor, sevgi görmedikçe hircinlasiyorum, neden diye bir yol ayrimindayim. Mesela esim kucuk oglumun spor kocu gibi birsey, sürekli onunla maçlarda. Buyuk üzülmesin diye arada onunla baba oğul günleri yapıyorlar. Bende hadi diyorum bir aksam basbasa yemeğe çıkalım, yorgunum, evimiz ne güzel burda olalım vs. Bana gelince ilgilenilmeyen cocuk gibi köşede bekliyorum. Bana gelince zaman yok, enerji yok, istek yok; bu kırıyor beni.

Biraz acımasız bir yorum olacak ama adam yeni iş kurmuş heyecanı o malesef. Siz de odağınızı ondan çekin birseyler başarmaya çalışın . Bilemiyorum bir erkek olsam sürekli sevgi de sevgi istediğini bildiğim hayatta daha ilginç bir amacı olmayan birine ilgim kalmayabilir.
Yanlış anlamayın bu bir öz eleştiri aynı zamanda. Ben de bazen sizin duygularınızda buluyorum kendimi ama sonra mantıklı düşününce aslında doğru bir ruh hali değil

Benim esim de yogun calistigi zaman birbirimize az vakit ayirabiliyoruz. Eslerin arasina cabuk sogukluk.da girebiliyor. Sahsen o yüzden gerektiyi yerde beraber zaman gecirmeyi talep de ediyorum. Hayat kosturmacada ve yogunlukta tabi cok zaman kalmiyor ama o zamandan birbirimize hicbirsey ayirmasak o zaman is ev aekadasliga döner. Tek basiniza tatile gidebilmeniz güzel, ama asıl güzel olan beraber hatiralar biriktirmek. Esinizle bu durumu komusmaniz lazim. Ilk aylar gibi asik hissetmeyecekseniz bile esler olarak beraber oldugunuzu hissetmeniz lazim. Bakin esinizin bir cok iyi özelliklerini de saymissiniz burda. Ortadaki kopuklugu kaldirmak lazim sadece
Biz malesef ev arkadaşı olduk. Nerdeyse koca yaz sevismedik. Ben soylemeyince aklına bile gelmiyor. Gecen gün dedim ya urologa git, ya psikiyatriste. Normal mi bu??

Tesekkur ederim yorumlarınız için.
Spora başladım, kilo verdim, kendime bakıyorum, kis döneminde kursa yazılacağım. İnan duygu sömürüsü degil, ağlayıp zirlamiyorum da. Aksine hayatimin hiçbir döneminde olmadigi kadar mantikliyim ve neden varken olmayan bir ilişkide cabalayacagim, omur geciyor, sevgi görmedikçe hircinlasiyorum, neden diye bir yol ayrimindayim. Mesela esim kucuk oglumun spor kocu gibi birsey, sürekli onunla maçlarda. Buyuk üzülmesin diye arada onunla baba oğul günleri yapıyorlar. Bende hadi diyorum bir aksam basbasa yemeğe çıkalım, yorgunum, evimiz ne güzel burda olalım vs. Bana gelince ilgilenilmeyen cocuk gibi köşede bekliyorum. Bana gelince zaman yok, enerji yok, istek yok; bu kırıyor beni.
Anlıyorum seni.
Ama bence hicc üstüne düşme.
Arkadaşlarınla plan yap hafta sonu eşine bırak cocugunu benim işim var hayatım arkadaşlarımla görüşücem falan yap.
Erkekler sözlere bakmaz yapılanlara bakar.
Kadınların hatası belki de oturup konuşmak.
Ondan uzaklaştığını göster.
Hala degismiyorsa boşanmaktan başka çare yok .

Biraz acımasız bir yorum olacak ama adam yeni iş kurmuş heyecanı o malesef. Siz de odağınızı ondan çekin birseyler başarmaya çalışın . Bilemiyorum bir erkek olsam sürekli sevgi de sevgi istediğini bildiğim hayatta daha ilginç bir amacı olmayan birine ilgim kalmayabilir.
Yanlış anlamayın bu bir öz eleştiri aynı zamanda. Ben de bazen sizin duygularınızda buluyorum kendimi ama sonra mantıklı düşününce aslında doğru bir ruh hali değil
Dost acı söyler, zaten acımasız olun, sıkıntı yok, tesekkur ederim. Ama ben işiyle ilgili paylaşımına da razıyım, orada da yokum. Eskiden anlatirdi simdi hic konusmuyor, başkalarından (örneğin arkadasimdan; arkadaşımın esine anlatıyor, kiz bana soruyor, bilmiyorum demek agrima gidiyor) duyuyorum, dis kapının mandali gibi hissediyorum. Biz asla böyle değildik, bir sorun var.

Biz malesef ev arkadaşı olduk. Nerdeyse koca yaz sevismedik. Ben soylemeyince aklına bile gelmiyor. Gecen gün dedim ya urologa git, ya psikiyatriste. Normal mi bu??

Orasini bilemeyiz. Yani diyorum ya bazen hayaz yogunluktan insanlar bu ilsikilerini arka plana kaymasini pek fark edemiyor. Siz bunu acik dile getirdiginizde ne tepki verdi?

Dost acı söyler, zaten acımasız olun, sıkıntı yok, tesekkur ederim. Ama ben işiyle ilgili paylaşımına da razıyım, orada da yokum. Eskiden anlatirdi simdi hic konusmuyor, başkalarından (örneğin arkadasimdan; arkadaşımın esine anlatıyor, kiz bana soruyor, bilmiyorum demek agrima gidiyor) duyuyorum, dis kapının mandali gibi hissediyorum. Biz asla böyle değildik, bir sorun var.
Aynen öyle büyük bir sorun var. Tepkileriniz ne oluyor ? Örneğin yemek ya da yatakta reddedilince?

X