Gebeliğe Hazırlık ovulasyon ile hamile kalmaya calisanlar ve kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Konularımda var.. ben ovulasyonu takip ederek ilk ay (bebek planı yaptığımız) hamile kalmıştım. Teste gerek yok aslında. Kendinizi muayene ederek sonuca ulaşabilirsiniz. Akıntınız yoğun değilse parmağınızla biraz akıntı alıp yumurta akı gibi olan ve uzayan bir sıvı geliyorsa tam olarak ovülasyon dönemindesiniz.
peki akintigi oldugu günmü tek degerlendirdin canim yada nasil yaptin

peki akintigi oldugu günmü tek degerlendirdin canim yada nasil yaptin

Biraz uzun hikaye ama😅 kısaca.. ilk çocuğumuzu erkek istiyorduk ve ovülasyon günü ve ertesi günü erkek ihtimali daha yüksek olduğu için o günlerde oldu. Sonra ben iş için yurt dışına çıktım zaten, o yüzden ilişki olmadı, zaten ovülasyon günlerini değerlendirmiştik.
Fakat sizin değerlendirebileceğiniz en önemli günler akıntınızın ıslak ve şeffaf olduğu günlerle başlar, akıntı şeffaf uzuyan kıvama geldiğinde en yüksek doğurganlık seviyesindedir.

Adetiniz tamamen bittikten sonra akıntı olmaz, kuru olursunuz. Sonra kremsi beyaz ve bulanık olur, bu da daha az doğurgan haliniz. Daha sonra akıntınız ıslak ve sulu bir kıvamda olur, hamile kalma ihtimaliniz vardır. Sonra bahsettiğim şeffaf uzayan kıvama gelince en yüksek seviyededir hamile kalma ihtimali.
Adetiniz bitince kontrollere başlayın, zaten akıntıya baktıkça anlayacaksınız. Biliyorum biraz iğrenç geliyor ama iki parmağınızın arasına alınca uzuyor bildiğiniz akıntınız. Ve ben bu kontrolleri yaparken bu mucizeye inanamamıştım.. umarım anlatabilmişimdir.😂

Biraz uzun hikaye ama😅 kısaca.. ilk çocuğumuzu erkek istiyorduk ve ovülasyon günü ve ertesi günü erkek ihtimali daha yüksek olduğu için o günlerde oldu. Sonra ben iş için yurt dışına çıktım zaten, o yüzden ilişki olmadı, zaten ovülasyon günlerini değerlendirmiştik.
Fakat sizin değerlendirebileceğiniz en önemli günler akıntınızın ıslak ve şeffaf olduğu günlerle başlar, akıntı şeffaf uzuyan kıvama geldiğinde en yüksek doğurganlık seviyesindedir.

Adetiniz tamamen bittikten sonra akıntı olmaz, kuru olursunuz. Sonra kremsi beyaz ve bulanık olur, bu da daha az doğurgan haliniz. Daha sonra akıntınız ıslak ve sulu bir kıvamda olur, hamile kalma ihtimaliniz vardır. Sonra bahsettiğim şeffaf uzayan kıvama gelince en yüksek seviyededir hamile kalma ihtimali.
Adetiniz bitince kontrollere başlayın, zaten akıntıya baktıkça anlayacaksınız. Biliyorum biraz iğrenç geliyor ama iki parmağınızın arasına alınca uzuyor bildiğiniz akıntınız. Ve ben bu kontrolleri yaparken bu mucizeye inanamamıştım.. umarım anlatabilmişimdir.😂
anladim canim cok tsk ederim simdi adet gününü bekliyorum insallah olmam ama olursam birdahakini böyle akintiyi takip edip öyle deneriz galiba bu ovulasyon testleride cok da dogru göstermior gibi yumurtlama günlerini cünkü ben pik olduktan 2 gün sonra böyle akintilarim olmustu

Merhaba bende HAYIRLI ERKEK EVLAT istiyorum ilk bebeğin kız.. Ne zamani değerlendirmek gerek bilgi verebilir misiniz

İlk yumurtlamanın 12. İkinci yumurtlamanın 6 .günü 24.gunum test böyle vikti

Eklentiler

• IMG_20211207_105646.jpg
    IMG_20211207_105646.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20211207_105550.jpg
    IMG_20211207_105550.jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 48
Merhaba bende HAYIRLI ERKEK EVLAT istiyorum ilk bebeğin kız.. Ne zamani değerlendirmek gerek bilgi verebilir misiniz
Ovülasyon günü ve bir sonraki gün. Yani akıntınızın yumurta akı gibi olduğu ve uzadığı halindeyken. Tabi başka faktörler de var ama bizim için tuttu🤷🏻‍♀️ Bir oğlum bir kızım var.

Ovülasyon günü ve bir sonraki gün. Yani akıntınızın yumurta akı gibi olduğu ve uzadığı halindeyken. Tabi başka faktörler de var ama bizim için tuttu🤷🏻‍♀️ Bir oğlum bir kızım var.
benimde hayırlısı ile öyle olur umarım amin..
O en yoğun akıntıli günde iki çizgide koyu çıkıyor galiba test alıp deneyeceğim

20211212_005026.jpg
merhaba kızlar ovulasyon testinde ilk denemem 3 gündür çift cızgi çok az artıyor ama t çızgısı kıpkırmızı hala olmadı adetimden başlangıcından sayınca 19. Gündeyim bu arada kist var teste etkisi oluyor mu çatladı mi kaçırdım mi acaba lütfen yardımcı olun kafamda bir sürü soru 😕😔

Ben geçen ay ilk kez ovulasyon testi denedim. Yumurtlama Çatlama net çıktı ve değerlendirdik. Bugün idrar testim pozitif çıktı gebeyim sanırım kan vereceğim. İlk denememizdi yani. Laboquick markadan memnun kaldım.
Hangi marka test denediniz acaba yumurtlama ve çatlamayi ayrı ayrı gösteren bir test mi biz bu ay denedik fakat olmadı reglim şuan önümüzdeki ayı değerlendirmek istiyorum ilk kez ovulasyon testi denemeyi düşünüyorum

Hangi marka test denediniz acaba yumurtlama ve çatlamayi ayrı ayrı gösteren bir test mi biz bu ay denedik fakat olmadı reglim şuan önümüzdeki ayı değerlendirmek istiyorum ilk kez ovulasyon testi denemeyi düşünüyorum
yumurtlama ve çatlamayi ayrı ayrı gösteren test var mı bilmiyorum. Ben labquick in ovaluasyon testini kullandım sadece

yumurtlama ve çatlamayi ayrı ayrı gösteren test var mı bilmiyorum. Ben labquick in ovaluasyon testini kullandım sadece
Anlad teşekkür ederim bu ay deneyeceğim başka bir öneriniz varmi acaba
İşten dolayı eşimle yanyana kalamiyoruz Şubat ayında ayrılmak zorunda kalacaz Ocak ayını değerlendirelim diyoruz inşallah tutar ☺️

Laboquick marka trendyoldan aldım. Hayır tek test hem yumurtlamayı hem çatlamayı gösteriyor

X