Gebeliğe Hazırlık Ovülasyon testi ile gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Wq1
evett canım tamam o zaman başloyalım bakalımm aşılamaydı klomenlerdii olmadııı bu ay tüp bebeğe gitcektim son kez bunu deniyim dedimm soğan suyuda içicem bakalımm bu ay neolcak görecezz olmazsada artık temmuz tüp bebek
Hayırlısı olsun canım. Soğan suyu bende içtim bende adet düzensizliği yaptı adeti düzenli olanlarda yapıyormuş sanırım.

Valla çok marka deneyimlemedim ben ama baby fast marka sitiklerden Instagramdan bir bayandan aldım onu kullandım iki ay yumurtlama çatlama gördük ama gebelik oluşmadı. Bu ayda hsg çekildim ama testte değişti laboquick aldım geneli laboquick iyi diyor bende yeni deneyimliyorum bekliyorum hala yumurtlama yok işte benim de. Belki bu ay olmuycak yumurtlama çünkü kimi ay olmuyormuş. Deneyip görücez 🙏🏻
Yumurtlama olmadığı zamanda adet gormuyo oluyorsun o ay sizin adetlerimiz duzenlimi

Yumurtlama olmadığı zamanda adet gormuyo oluyorsun o ay sizin adetlerimiz duzenlimi
Evet her ay adet olurum ben genel olarak düzenli adetim yumurtlamada görmüştüm diğer yaptığım testlerde ama bunlarda göremedim o yüzden şaşırdım belki daha görürüm bu ay geç olabilir bilmiyorum. Bide ilk defa bu ay birşey geldi başıma bugün adetin 14. Günü Pembe leke geldi 1 2 damla Normalde yumurtlama döneminde gelirmiş yumurta çatlayınca. Ben daha yumurtlama göremedim testlerde bu neyin nesi anlamadım ki. Acaba hsg den kaynaklı mı anlamadım yada testler mi bozuk. 🤷🏻‍♀️

Evet her ay adet olurum ben genel olarak düzenli adetim yumurtlamada görmüştüm diğer yaptığım testlerde ama bunlarda göremedim o yüzden şaşırdım belki daha görürüm bu ay geç olabilir bilmiyorum. Bide ilk defa bu ay birşey geldi başıma bugün adetin 14. Günü Pembe leke geldi 1 2 damla Normalde yumurtlama döneminde gelirmiş yumurta çatlayınca. Ben daha yumurtlama göremedim testlerde bu neyin nesi anlamadım ki. Acaba hsg den kaynaklı mı anlamadım yada testler mi bozuk. 🤷🏻‍♀️
Test de bozuk olabilir belki yanlış yapmış da olabilirsin

Test de bozuk olabilir belki yanlış yapmış da olabilirsin
Olabilir. O yüzden işimi şansa bırakmadım değerlendirdim. Zaten gün aşırı değerlendiriyorum mecburen. Önceki Yumurtlama günlerimde pik göremediğim için tedirginleştim. Belkide bu ay geç olacaktır. Devam edeceğim yapmaya bakalım.

Olabilir. O yüzden işimi şansa bırakmadım değerlendirdim. Zaten gün aşırı değerlendiriyorum mecburen. Önceki Yumurtlama günlerimde pik göremediğim için tedirginleştim. Belkide bu ay geç olacaktır. Devam edeceğim yapmaya bakalım.
Gün aşırı deniyorsan o teste çok takılma zaten yumurtama gününü kaçırmaz olmazsın , bende bu ay 9 ile 15 i arası gün aşırı denedim ve hiç kalkmadim sabaha kadar yerimden o ay tuttu ama kimyasal oldu bu ay da ovulasyon testi ve gün aşırı ile denicem inşallah bu ay ikimizede uğurlu gelir

Gün aşırı deniyorsan o teste çok takılma zaten yumurtama gününü kaçırmaz olmazsın , bende bu ay 9 ile 15 i arası gün aşırı denedim ve hiç kalkmadim sabaha kadar yerimden o ay tuttu ama kimyasal oldu bu ay da ovulasyon testi ve gün aşırı ile denicem inşallah bu ay ikimizede uğurlu gelir
İnşallah canım. Normalde gün aşırı denemiyordum yumurtlama günlerine bırakıyordum yoğunluğu ama işte test böyle yapınca mecbur. Öyle diyorum artık Allahin dediği olur nasılsa test fln hikaye.

Ovülasyon testi ile değerlendirmesi gereken günleri değerlendirdik. Bugün tekrar ovülasyon testi yaptım reglime 5 gün var. Tamamen silik çıktı ama bu ay gebelikten ümidim var. Daha önce böyle bişey yaşayan ve hamile kalan var mı?
Selam canim benimde yumurtlama 27.28 mayisti bugün bata 1 var ovulasyonn testi böyle cikiyo hamileyim testler pozitif bugünde bata 1 kala ovulasyon yaptim belki yardimci olur🥰 ama 5 gün önce silikti benim

Eklentiler

• 20210610_225852.jpg
    20210610_225852.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 124
evett canım tamam o zaman başloyalım bakalımm aşılamaydı klomenlerdii olmadııı bu ay tüp bebeğe gitcektim son kez bunu deniyim dedimm soğan suyuda içicem bakalımm bu ay neolcak görecezz olmazsada artık temmuz tüp bebek
canım sana bir önerim ve uyarim var uygulamak sana kalmış..hamilelik istiyorsan yumurtlama zamaninda soğan suyunu içme çünkü o doğal antibiyotik etkisi var ve hamile kadınlara antibiyotik yasak.. önerim ise ananas suyu o gebelik şansı için iyi geliyormuş

• Muhteşem
Reactions: Jou
Kızlar selam, bu ay ovulasyon başladım. Geçen ay 32 günde regl olmuştum ama. 4 aylık kaybım sonrası 2. Regl imdi. O nedenle yumurtlama günü değişebilir diye düşünerek erken başladım. Bugün pik gibi geldi bana ama siz ne dersiniz?

Eklentiler

• IMG_20210820_194226.jpg
    IMG_20210820_194226.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 134
canım sana bir önerim ve uyarim var uygulamak sana kalmış..hamilelik istiyorsan yumurtlama zamaninda soğan suyunu içme çünkü o doğal antibiyotik etkisi var ve hamile kadınlara antibiyotik yasak.. önerim ise ananas suyu o gebelik şansı için iyi geliyormuş
Aaa teşekkürr ederiimm ama olmadı içemedim sogan suyunu zaten tüp bebekte olmadı adetim 1 ay gecikti maalesefki korona olduğum için üstümde düzelmedii demekki tüpe ekime kaldı bu sıcak havada aşılarlada çekilmez dedim birazdaha bekliyim dedim ananas suyu ile hamile kalan varmı etkisi oluyomu gerçekten onu ilkkez duydum mesela😊😊

Aaa teşekkürr ederiimm ama olmadı içemedim sogan suyunu zaten
Aaa teşekkürr ederiimm ama olmadı içemedim sogan suyunu zaten tüp bebekte olmadı adetim 1 ay gecikti maalesefki korona olduğum için üstümde düzelmedii demekki tüpe ekime kaldı bu sıcak havada aşılarlada çekilmez dedim birazdaha bekliyim dedim ananas suyu ile hamile kalan varmı etkisi oluyomu gerçekten onu ilkkez duydum mesela😊😊
çok geçmiş olsun canım ve inşaALLAH o zamana kadar hamile kalırsın ... ben youtube da izledim bende denicem onu 😁

• Muhteşem
Reactions: Jou
çok geçmiş olsun canım ve inşaALLAH o zamana kadar hamile kalırsın ... ben youtube da izledim bende denicem onu 😁
Doğurganlığı Artırır

Ananas suyu potasyum, C vitamini ve çeşitli B vitaminleri gibi zengin bir besin karışımına sahiptir. Bunların hepsi hem erkeklerde hem de kadınlarda artan doğurganlıkla ve üreme hormonlarında olumlu bir artışla ilişkilendirilmiştir.
bide böyle etkisi var

X