Ovulasyon testi pik mi yorumlarmisiniz ?

zelihaAl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2023
83
22
31
Merhaba arkadaşlar ben regl bitimi 8. Gunden itibaren test yapiyorum bugun aksam t cizgisi daha koyu geldi 13. Gun testteki kağit biraz kaymis ama net gozukuyor c ve t yorumlarmisiniz. Adet takviminde ovulasyon 16 sında gozukuyor normalde erken yumurtlama oluyormu ?

Eklentiler

• IMG_20231113_204206.jpg
    IMG_20231113_204206.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 290
  • IMG_20231113_204222.jpg
    IMG_20231113_204222.jpg
    85,6 KB · Görüntüleme: 252
Erken yumurtlama olarak düşünmeyin herkesin yumurtlama zamanı farklıdır uygulamalar ortalama zamanı gösteriyor. Pik görmeniz için c ve t çizgisinin aynı koyulukta veya t’nin daha koyu olması gerekir. Sizinki bana biraz açık gibi geldi ama zaten çatlama önemli yani tekrar silikleşmeye başladığında yumurtanız çatlamış olur. Bugünü değerlendirin yarın da koyulaşma takibine devam edin daha koyu görürseniz silikleşmeyi bekleyin ve o şekilde değerlendirin derim ben. Bu arada kaç günde bir adet oluyorsunuz?

Henüz yumurtlama olmamış adetime 8 gün kala yumurtlama gününe denk geldim herkesin değişiklik gösterebiliyor bu şekilde net olması gerek canım ve 5 dakika içinde çıkan sonuçları değerlendir ben her 5dakika dolunca fotoğraf çekip öyle değerlendirme yaptım

Eklentiler

• IMG_1212.jpeg
    IMG_1212.jpeg
    59,4 KB · Görüntüleme: 242
Erken yumurtlama olarak düşünmeyin herkesin yumurtlama zamanı farklıdır uygulamalar ortalama zamanı gösteriyor. Pik görmeniz için c ve t çizgisinin aynı koyulukta veya t’nin daha koyu olması gerekir. Sizinki bana biraz açık gibi geldi ama zaten çatlama önemli yani tekrar silikleşmeye başladığında yumurtanız çatlamış olur. Bugünü değerlendirin yarın da koyulaşma takibine devam edin daha koyu görürseniz silikleşmeyi bekleyin ve o şekilde değerlendirin derim ben. Bu arada kaç günde bir adet oluyorsunuz?
Normalde 2 3 ayda bir oluyordum ama 10 kilo verdim 3 4 aydir duzenli oluyorum 30 gunde 1 oluyorum yani acaba pik olmaya yakinda yavas yavas boyle koyulasiyor olabilirmi digerlerinde hic belli olmazken bu son yaptigim digerlerine gore koyulaşmis cunku tam pik olmaya yakın da boule yavasca koyulasiyor olabilirmi bilmedigim icin soruyorum.

Henüz yumurtlama olmamış adetime 8 gün kala yumurtlama gününe denk geldim herkesin değişiklik gösterebiliyor bu şekilde net olması gerek canım ve 5 dakika içinde çıkan sonuçları değerlendir ben her 5dakika dolunca fotoğraf çekip öyle değerlendirme yaptım
Evet ben de boyle bekliyorum sonucu ilk 5 dkikayi degerlendiriyorum pik olmaya yakinda yavaşca koyulasmaya basliyormu yani

Evet ben de boyle bekliyorum sonucu ilk 5 dkikayi degerlendiriyorum pik olmaya yakinda yavaşca koyulasmaya basliyormu yani
Canım bende çok yanıldım diğer testlerde mesela yumurtlama olduğu gün 2dakika içinde koyulaştı diğer testler yanıltmış beni daha öncekileri de atayım sana ve benim kendi kendine ilerleyen saatlerde koyulaşıyodu

Eklentiler

• IMG_1210.jpeg
    IMG_1210.jpeg
    127,8 KB · Görüntüleme: 213
Normalde 2 3 ayda bir oluyordum ama 10 kilo verdim 3 4 aydir duzenli oluyorum 30 gunde 1 oluyorum yani acaba pik olmaya yakinda yavas yavas boyle koyulasiyor olabilirmi digerlerinde hic belli olmazken bu son yaptigim digerlerine gore koyulaşmis cunku tam pik olmaya yakın da boule yavasca koyulasiyor olabilirmi bilmedigim icin soruyorum.
Evet tabi pik olmaya yakın koyulaşıyor üstteki üyenin testlerine bakın gittikçe koyulaşmış. Pcos mu vardı sizde?

Kızlar merhaba bende ovülasyon takibi yapıyorum aynı zamanda çatlatma iğnesi tedavisi görüyorum ikinci ayım. Ancak dün doktora gittim doktor yumurtan çatlamış olabilir dedi yumurta takibi için 13 Kasım için iki kez test yaptım akşamına hafif silikleşme olmuştu. Doktorum çok önermiyoruz testleri ama bize ipucu verebilir dedi dün hariç resimi yükleyeceğim şimdi "yani ayın 13 "geri kalan günleri koyu görünenleri değerlendirdik bu akşam da yapacağım silikleşirse iyice yine değerlendiricez. Bu arada benim yaşım 31 eşim 36 eşimde sperm şekil bozukluğu var ancak gebe kalmaya engel bir durumda değil dediler bende de yumurta rezervi az yani her ay yumurtlama ve çatlama olmayabiliyor zaten az olduğu için bu ay da eğer olmazsa tüp bebek tedavisine başlayacağız çünkü doktorlarımızın dediğine göre değerlerimiz ve tahlillerimiz normal gebeliğe engel değil ancak sebepsiz infertilite gibi duruyor diyorlar bakalım çok konuştum ama benim teslerime ne dersiniz merak ettim 🥰

Eklentiler

• IMG_20231114_003416.jpg
    IMG_20231114_003416.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 175
  • IMG_20231114_003414.jpg
    IMG_20231114_003414.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 143
Bunu şimdi yaptim arkadaslar yapar yapmaz boyle oldu daha varmi olmamismi koyulasma anlayamiyorum da

Eklentiler

• IMG_20231114_192100.jpg
    IMG_20231114_192100.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 202
Evet tabi pik olmaya yakın koyulaşıyor üstteki üyenin testlerine bakın gittikçe koyulaşmış. Pcos mu vardı sizde?
Vardi pcos, kilo ver duzelir demisti doktorum kilo verince reglim duzeldi 30 gunde 1 oluyorum artik aksamiyor yani ama insan illa tereddutte kaliyor yumurtlama olmazsa falan diye

X