Ovülasyon testi ve gebelik

Beyazkelelebek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2023
7
0
Merhaba kızlar bu ay çok değişik bişey yaşıyorum ovülasyon testi ile yumurtlama takibi yaptım 7 gün boyunca 20 Kasım pik günüydü ben 18 19 20 21 22 23. Günleri değerlendirdim be beklemeye başladım. Adet tarihim 4 aralıkta başlayıp 9 aralıkta bitmesi lazımdı hala adet olmadım adet gecikmemin 2. Gününde kaset test yaptım ve negatifti. 8 aralıkta kan baktırdım negatifti 2 gün geçti hala adet olmadım. Sırt bel ağrısı ara ara mide bulantısı gerginlik hafif hafif kasık ve karın ağrısı çekiyorum hala sanki adet olacakmışım gibi ama 1 hafta da gecikti adetim. Sizce nedir bu durum böyle bir durum yaşayıp pozitife dönen var mı yoksa yumurtlamaya rağmen ve negatif testlere rağmen sizce neden adet olmadım ?? Yardımcı olursanız sevinirim çünkü artık psikolojim bozulmaya başladı bu durumu düşünmekten

Bir de bildiğim kadarıyla 6 gün üst üste değerlendirmek doğru bişey değil çünkü sperm kalitesini yakalayabilmek için doktorlar genelde gün aşırı ilişki öneriyor üst üste yapınca sperm kalitesi veya yetersiz gelmesinden kaynaklı gebelik oluşamayabiliyor böyle duymuştum

X