Ovulasyon testinde peak gordukten kac gun sonra hamilelik testi ? Tecrubeli kizlar yardim please :)

begmsss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2023
1.020
805
Kizlar Selam :)

Cok fazla konu acildi bununla ilgili ama yine de yazmak istedim.

Agustos ayinin 23'unde regl oldum, 27'sinde reglim bitti.
Eylul ayinda Clear Bluenun testini aldim. Asagidaki gibi yuvarlak ise yok, yanip sonen gunes gibi gulen yuzde Yuksek, Sabit gulen yuzde Peak idi yumurtlama.
1694175457955.png

Ben 2 eylulde- cumartesi gunu sabah yaptim ve High (Yuksek) gordum ve sonrasinda 3 eylul pazar gece yaptim ve Peak gordum. (Peak oldugu icin 48 saat boyunca asagidaki gibi kaldi cubukta muhtemelen 48 saat icinde yumurta catliyor ya da pazar sabah yapsam da peak gorecektim bilmiyorum aksam yaptim )
1694175643075.png

Sali gunu aksam yaptigimda ise ovulasyon bitmisti. Ve bu surecte biz esimle 24-36 saatte bir 1 eylul cuma gununden itibaren olmak uzere birlikte olduk en son da 4 eylul pazartesi gecesi. Sali gunu aksam baktigimda zaten bitmisti dedigim gibi ama saliyi degerlendirmedik belki degerlendirmeliydik.

Yeni yeni denemeye basladigimiz icin tabiki cok heyecanliyim, hamilelik testini ovulasyon bittikten kac gun sonra alsam(guvenilir bir test) belli olur ?
Bu arada hamile kalmak isteyenler icin bu testi kesinlikle oneririm benim bi onceki ay yaptigim test cubuk olanlardi dijital degildi ve yumurtlamayi bile gostermemisti, bu test 4 gun onceden yaklastigini soyluyor :)
Ay cok uzun yazdim ama cok tesekkurler simdiden ! :)

Eylul ayinda Clear Bluenun testini aldim. Asagidaki gibi yuvarlak ise yok, yanip sonen gunes gibi gulen yuzde Yuksek, Sabit gulen yuzde Peak idi yumurtlama.
Eki Görüntüle 3298106

Ben 2 eylulde- cumartesi gunu sabah yaptim ve High (Yuksek) gordum ve sonrasinda 3 eylul pazar gece yaptim ve Peak gordum. (Peak oldugu icin 48 saat boyunca asagidaki gibi kaldi cubukta muhtemelen 48 saat icinde yumurta catliyor ya da pazar sabah yapsam da peak gorecektim bilmiyorum aksam yaptim )
Eki Görüntüle 3298109

Sali gunu aksam yaptigimda ise ovulasyon bitmisti. Ve bu surecte biz esimle 24-36 saatte bir 1 eylul cuma gununden itibaren olmak uzere birlikte olduk en son da 4 eylul pazartesi gecesi. Sali gunu aksam baktigimda zaten bitmisti dedigim gibi ama saliyi degerlendirmedik belki degerlendirmeliydik.

Yeni yeni denemeye basladigimiz icin tabiki cok heyecanliyim, hamilelik testini ovulasyon bittikten kac gun sonra alsam(guvenilir bir test) belli olur ?
Bu arada hamile kalmak isteyenler icin bu testi kesinlikle oneririm benim bi onceki ay yaptigim test cubuk olanlardi dijital degildi ve yumurtlamayi bile gostermemisti, bu test 4 gun onceden yaklastigini soyluyor :)
Test tek kullanımlık mi bende alicam da nerede aldinjz birde

Eki Görüntüle 3298106

Eki Görüntüle 3298109

18 gün sonra test yap en en doğru sonucu alırsın

Hayir 10 tane var icerisinde. Ve gercekten tavsiye ederim peak gunume yaklasirken bile yanip sonen gulen yuzle haber verdi cunku 2 tane hormona bakiyormus sadece LH degil.

Clear Blue markasi bu ancak ben yurtdisinda yasiyorum eczaneden aldim. foto ekleyeyim size trendyolda gordum sanirim baktim da. ve yapmasi cok kolay bir cubugu yapacaginiz zaman takiyorsunuz o dijital gostergeli ana cubuga mesela idrar dolu kapta yeterince idrar emdigi zaman kendi kendine yanip sonuyor cubugu cekebilirsin vs diye. Ben yeni yeni bunlara baslayan biri olarak cok faydali buldum:)

1694177183956.png

X