Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

yagmuremir23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2021
45
19
26
Kızlar merhaba bir oğlum var ikinici bebeği istiyoruz 2 aydır bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım son iki gündür koyu çıkıyor ve değerlendirdik günleri ama sizce yumurtlama olmuş mu ve çatlama mı yoksa yumurtla mı daha önemli ? Test Resimlerini ekliyorum

Eklentiler

• 27FE7C15-E8AE-4269-B393-06F78D2778FF.jpeg
    27FE7C15-E8AE-4269-B393-06F78D2778FF.jpeg
    157,8 KB · Görüntüleme: 125
  • F0F7E385-AA69-4A7B-95A6-353C0707FAEE.jpeg
    F0F7E385-AA69-4A7B-95A6-353C0707FAEE.jpeg
    142 KB · Görüntüleme: 118
  • 1843EDB1-4B2E-4D45-A051-58666103B440.jpeg
    1843EDB1-4B2E-4D45-A051-58666103B440.jpeg
    158,7 KB · Görüntüleme: 116
Merhaba 😃 adet sürenin döngüsü kaç gün peki yani kaç günde bir adet gerçekleşiyor çünkü ona göre teste başlanıyor bide testi yapmadan 2 saat önce çok su ve kafein tüketmememiz gerekiyormuş sizin henüz çatlamamış diye düşünüyorum çünkü iki çizgininde aynı renkte koyu olması gerekiyormuş bide bence testi yapmaya devam edin derim çünkü yumurta netten aldığım bilgiye göre 22-24 mm de çatlıyormuş
Benim adet döngüm 28-29-30 gün. En son 1 haziranda regl oldum neredeyse temmuz reglisi gelicek daha hiç kırmızıyı göremedim ben😂 ben 14 haziran uygulamalara göre tam yumurtlama günümde gittim doktora ama o daha 14 mm çatlama başlamamış diyimce ben ovülasyon testiyle adet başlangıcından 15 gün sonra başladım testlere

Benim adet döngüm 28-29-30 gün. En son 1 haziranda regl oldum neredeyse temmuz reglisi gelicek daha hiç kırmızıyı göremedim ben😂 ben 14 haziran uygulamalara göre tam yumurtlama günümde gittim doktora ama o daha 14 mm çatlama başlamamış diyimce ben ovülasyon testiyle adet başlangıcından 15 gün sonra başladım testlere
Anladımm evet Temmuz gelicek neredeyse dediğin gibi 😂 ama bence denemeye devam et hem elinde testte varsa demekki daha çatlamak için tam büyümemiş olabilir bide önceleri çok silikmiş testin bugün yine çıkmaya başlamış çizgi bende devam et derim hatta bazıları adetten önce de yumurtlarmış burda yazanlarda okurken görmüştüm ayda 2 kez yumurtlama da denk gelebiliyormuş ama bize bi tane bile denk gelse de tutsa keşke 😂

Testlerin resimleride bunlar
burda yumurtlama olmamış daha normalde hergün 1mm artıyor ve yarın öbür gün yumurtlama olmalı ama adet dönemine de cok az kalmış...bazen yumurtalar gerileyebiliyor ve kendiliğinden yok oluyor kalite olmuyor..belki yumurtlama bu ay olmazsınız..testlere iki saat bişey yiyip içmeden yapın iki idrar damlası yeterli

Kızlar merhaba bir oğlum var ikinici bebeği istiyoruz 2 aydır bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım son iki gündür koyu çıkıyor ve değerlendirdik günleri ama sizce yumurtlama olmuş mu ve çatlama mı yoksa yumurtla mı daha önemli ? Test Resimlerini ekliyorum
Merhabalar evet yumurtlama olmuş bundan sonrası hayırlısı artık :) bu arada size bir şey sormak istiyorum ovulasyon testiniz çok değişik geldi diğerlerine benzemiyor markası nedir 🙈

Aynen
Anladımm evet Temmuz gelicek neredeyse dediğin gibi 😂 ama bence denemeye devam et hem elinde testte varsa demekki daha çatlamak için tam büyümemiş olabilir bide önceleri çok silikmiş testin bugün yine çıkmaya başlamış çizgi bende devam et derim hatta bazıları adetten önce de yumurtlarmış burda yazanlarda okurken görmüştüm ayda 2 kez yumurtlama da denk gelebiliyormuş ama bize bi tane bile denk gelse de tutsa keşke

burda yumurtlama olmamış daha normalde hergün 1mm artıyor ve yarın öbür gün yumurtlama olmalı ama adet dönemine de cok az kalmış...bazen yumurtalar gerileyebiliyor ve kendiliğinden yok oluyor kalite olmuyor..belki yumurtlama bu ay olmazsınız..testlere iki saat bişey yiyip içmeden yapın iki idrar damlası yeterli
Evet bir umut geçen hafta bekliyordum olur diye adet günü yaklaşınca umudu kestim yine adet olana kadar devam edicem. Bir dahaki ay adet bitip ertesi gün başlıcam. Peki birşey sormak istiyorum ben 14 haziranda gittim doktora sol tarafta 14mm var dedi ama benim 11 haziranda inanılmaz kasık ağrım ve akıntım vardı acaba sağdan çatlamış olma ihtimali varmıdır sizce?

Evet bir umut geçen hafta bekliyordum olur diye adet günü yaklaşınca umudu kestim yine adet olana kadar devam edicem. Bir dahaki ay adet bitip ertesi gün başlıcam. Peki birşey sormak istiyorum ben 14 haziranda gittim doktora sol tarafta 14mm var dedi ama benim 11 haziranda inanılmaz kasık ağrım ve akıntım vardı acaba sağdan çatlamış olma ihtimali varmıdır sizce?
bilemiyorum.ama normalde 28-30 günde regli oluyorsan 13-16 haziran arası yumurtlamalıydın.şimdi olmazsada üzülme bir dahaki ay reglin başlayınca incir kuru incir kaynat 4-5 incir 2 bardak suya koy kaynat soguyunca iç yumurta kaliteni arttır yada çakşır suyu var onu al adet başlayınca 10 gün faan iç yumurtalar için hatta sogan suyu deniliyor ama ben içemem onu kaliteli olsun yumurtaların ve yumurtlama görüncede havuc ye çatlama için

bilemiyorum.ama normalde 28-30 günde regli oluyorsan 13-16 haziran arası yumurtlamalıydın.şimdi olmazsada üzülme bir dahaki ay reglin başlayınca incir kuru incir kaynat 4-5 incir 2 bardak suya koy kaynat soguyunca iç yumurta kaliteni arttır yada çakşır suyu var onu al adet başlayınca 10 gün faan iç yumurtalar için hatta sogan suyu deniliyor ama ben içemem onu kaliteli olsun yumurtaların ve yumurtlama görüncede havuc ye çatlama için
Çook teşekkür ederim denicem bunları. Bir arkadaşımda soğan kürü yaptı akabininde hamile kaldı. Çakşır suyunu nereden bulabilirim acaba nasıldır kullanımı?

Merhabalar evet yumurtlama olmuş bundan sonrası hayırlısı artık :) bu arada size bir şey sormak istiyorum ovulasyon testiniz çok değişik geldi diğerlerine benzemiyor markası nedir 🙈
İnşallah hayırlısı ya vallahi beklemek en zoru 🙈
Ben Almanya’da yaşadığım için burdaki facelle markası rossmandan almıştım Türkiye de de belki rossmanda vardır resmini eklerim birazdan 😊

Aynen canım keşke 1 tanesini görsek ona göre hareket edicez ama nerdee😂 ben bu ay ilk kez denedim test olayını açıkçası dedim kırmızı olur ona göre rahat olur kafamız, ama şimdide niye kırmızı olmuyor diye stres oluyoruz resmen
İşte zaten stres bitiriyor insanı ya benimde ilk test denemem 🙈

Eklentiler

• C1C084F4-53AA-42C2-BDB5-8C8C12AB2E30.png
    C1C084F4-53AA-42C2-BDB5-8C8C12AB2E30.png
    175 KB · Görüntüleme: 17
Çook teşekkür ederim denicem bunları. Bir arkadaşımda soğan kürü yaptı akabininde hamile kaldı. Çakşır suyunu nereden bulabilirim acaba nasıldır kullanımı?
ben internetten aldım baharatcı falan varsa orda bulursun çakşır kökü varmış onu kaynatıyorsun ben yapamam diye hazır suyunu aldım kekik suyu gibi litrelik ssşişede..bir bardak suya yarı yarıya koyup içiyorsun

X