Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

yagmuremir23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2021
45
19
26
Kızlar merhaba bir oğlum var ikinici bebeği istiyoruz 2 aydır bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım son iki gündür koyu çıkıyor ve değerlendirdik günleri ama sizce yumurtlama olmuş mu ve çatlama mı yoksa yumurtla mı daha önemli ? Test Resimlerini ekliyorum

Eklentiler

• 27FE7C15-E8AE-4269-B393-06F78D2778FF.jpeg
    27FE7C15-E8AE-4269-B393-06F78D2778FF.jpeg
    157,8 KB · Görüntüleme: 126
  • F0F7E385-AA69-4A7B-95A6-353C0707FAEE.jpeg
    F0F7E385-AA69-4A7B-95A6-353C0707FAEE.jpeg
    142 KB · Görüntüleme: 119
  • 1843EDB1-4B2E-4D45-A051-58666103B440.jpeg
    1843EDB1-4B2E-4D45-A051-58666103B440.jpeg
    158,7 KB · Görüntüleme: 116
Ovulasyon testi hilelik değil ki tek çizgi de yumurtlama yok demektir zaten onu günün geçtiğinde anlarsın yada test yaparsın
Ovulasyon testi vücuttaki lh hormonunu ölçer ve her zaman silikte olsa iki çizgi çıkar gebelik testi vücuttaki beta hcg ölçer hamile olunması sürece çizgi çıkmaz gebelik testi ilk idrarla yapılır ov testi kesinlikle ilk idrarla yapılmaz. Ovulasyon testi yumurtlamayi yakalayabilmek için c çizgisi kadar t çizgisi de koyu olmalıdır yada daha koyu olmalıdır bu yüzden ovulasyon testi ile gebelik bakılmaz yanliştir

Kızlar merhaba bir oğlum var ikinici bebeği istiyoruz 2 aydır bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım son iki gündür koyu çıkıyor ve değerlendirdik günleri ama sizce yumurtlama olmuş mu ve çatlama mı yoksa yumurtla mı daha önemli ? Test Resimlerini ekliyorum
Merhaba ovulasyon testi saat kacta yapilmali??

Kızlar normalde yarın adet olmam gerekiyordu ama dayanamayıp az önce test yaptım sanki silik bir çizgi var gibi sizinle de paylaşmak istedim resmî ekliyorum hemen 🙈Eki Görüntüle 2883208 hayırlı olsun benişiniz😍 benimde sizin gibi ikinci denemem 30 günde bir döngüm. Öglen yaptım ovülasyon hep 14 ü birden pik gördüm ertesi gün silikleşti çizgi sanırım çatladı.13 14 ü değerlendirebildim bende 15 inde eşim şehir dışındaydı çatlama günü. Üzülüyordum bende çatlamayı değerlendiremedim diye. Sizinde mi öyle olmuştu hemen dikkatimi çekti☺️Belki bnmde tutmuştur diye. Temmuz 3 piktim yumurtlama gördüğümden beri hala 3 gündür kasıklarımda ince bir sızı var araara. Hiç böyle olmazdı. Acaba tuttu mu diye düşünüyorum yani🤭

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 19
Çok teşekkür ederimm inşallah 🥰 evet bende 22-23 Haziran yumurtlama olmuştu 24 te çatlama olmuştu ama o gün benimde eşim işteydi değerlendiremedik zaten 23 Haziran’dan sonra heralde o zaman tuttu inşallah sizinde tutmuştur güzel haberlerini alırız canım herşeyin hayırlısı 🙏🏻 Zaten sperm 3 gün yaşıyor diyorlardı heralde öyle bişey oldu

Benimde kasıklarımda sızı var ve göğüslerimde hassasiyet bide alt göz kirpiklerimde acayip uzama var böyle çok değişik ilk hamileliğimde olmamıştı yada dikkat etmedim nette okudum çoğu insanda oluyormuş öyle hamilelik belirtisi kirpik uzaması kirpiklerim resmen tek tek duruyor aşağı doğru

İnşallah ya allahım isteyen herkese nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah hala inanamıyorum 🙈yarın kan testi versem belli olur mu acaba
Belli olur canım bildiğin pozitif bu. Daha silikleriyle hamile olanları gördüm ben burada. Bu koyulukta kanda da çıkar diye düşünüyorum🧿🤩

Çok teşekkür ederimm inşallah 🥰 evet bende 22-23 Haziran yumurtlama olmuştu 24 te çatlama olmuştu ama o gün benimde eşim işteydi değerlendiremedik zaten 23 Haziran’dan sonra heralde o zaman tuttu inşallah sizinde tutmuştur güzel haberlerini alırız canım herşeyin hayırlısı 🙏🏻 Zaten sperm 3 gün yaşıyor diyorlardı heralde öyle bişey oldu
Peki değerlendirdikten sonra kasıkta ince ince bir sızı gelip geçen öyle birşey olmuş muydu hatırlıyormusun☺️🙈 daha çok reglime benim

Peki değerlendirdikten sonra kasıkta ince ince bir sızı gelip geçen öyle birşey olmuş muydu hatırlıyormusun☺️🙈 daha çok reglime benim
Evet ozaman da sızı olmuştu kasıklarımda canım dediğim gibi böyle arada sızı gidip geliyordu tam hissedilir şekilde zaten 12 gün oluyor 23 Haziran’dan bu yana daha çok küçük belki kese gözükmez daha 🙈

Evet ozaman da sızı olmuştu kasıklarımda canım dediğim gibi böyle arada sızı gidip geliyordu tam
Evet ozaman da sızı olmuştu kasıklarımda canım dediğim gibi böyle arada sızı gidip geliyordu tam hissedilir şekilde zaten 12 gün oluyor 23 Haziran’dan bu yana daha çok küçük belki kese gözükmez daha 🙈
Evet kese gözükmez muhtemelen ama kan verip teyit ettikten sonra keseyide görürsün inş. Benim 10 yaşında bir kızım var. Biray geçince gitmiştim onda. Bi sorun olmayınca gebe kalırsam gene gitmem. Bebek görünmeyecek durumdayken ultrason da zararlı çok sık olunca. Tabi sen bilirsin

Ayın 3 ünde pik gördüm buarada. Ertesi gün silindi çizgi. Sol kasıgımda adet agrısından hafif bi ağrı var gelip geçen. Çatlama desem çizgi silindi çoktan. İnşallah tutmuştur da ondandır diyorum. Yumurtlamadan 12 gün sonra çıktı demiştin galiba testte. 7-8 gün daha beklemem gerekir ozaman test için

Evet kese gözükmez muhtemelen ama kan verip teyit ettikten sonra keseyide görürsün inş. Benim 10 yaşında bir kızım var. Biray geçince gitmiştim onda. Bi sorun olmayınca gebe kalırsam gene gitmem. Bebek görünmeyecek durumdayken ultrason da zararlı çok sık olunca. Tabi sen bilirsin
Benimde aklıma o geldi hemen gitmiyim diye düşündüm hatta ilk hamileliğimde 5 gün gecikince testle öğrenmiştim o sürede tatildeydim dönünce randevu almıştım kendi doktorumdan ozaman gittiğimde doktora 8 haftalık olmuştu bunda da inşallah bir sorun olmazsa öyle yaparım ama işte bide kuzenimin eşi dış gebelik geçirmişti ondan gözüm korktu gitmezsem anlamam diye ama ozaman öyle bişey olsa anlaşılır heralde ağrı falan olur diye tahmin ediyorum Allah korusun

Ayın 3 ünde pik gördüm buarada. Ertesi gün silindi çizgi. Sol kasıgımda adet agrısından hafif bi ağrı var gelip geçen. Çatlama desem çizgi silindi çoktan. İnşallah tutmuştur da ondandır diyorum. Yumurtlamadan 12 gün sonra çıktı demiştin galiba testte. 7-8 gün daha beklemem gerekir ozaman test için
Ozaman inşallah döllenmeden dolayı ağrıdır bende de öyle çatlama geçmesine rağmen ağrı vardı arada şuan da var hatta diyordum adet olucam ondan ağrıyor diye ama demekki değilmiş 😍 benim tahminimde o yönde çatlama da geçmiş hem inşallah bu ay alırsın güzel haberi canım dua ediyorum isteyen herkese vallahi 🥰 bence de geçmesi gerekiyor bi 7-8 gün genelde zaten yumurtlamadan 14 gün geçmesi gerekiyormuş demekki kişiden kişiye değişiyor

X