Ovulasyondan 3 gün sonra ikinci kez test koyulaştı. Başka bu durumu yaşayan var mı?

Removeben

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2017
1.878
2.536
30
Selam kızlar. Ben pcos teshisi aldim ama yumurtlama ve adetim düzenli. Sadece polikistik görünüm var. Her ay yumurtlama testiyle takip edip yumurtlamayı görüyordum ve siliklesiyordu. Bu ayda yumurtlamayı gördüm siliklesti ama dün tekrar koyulaştı. Doktora gittim ultrasonda yeniden büyüyen bir yumurta yokmus. Yumurta çatlamış. Neden yükseldi bilmiyorum dedi 🥲 başına gelen var mı? Görseller ekte. Koyuluk silikleşmiyo dün sabahtan beri defalarca yaptım hepsinde T simsiyah koyu çıkıyor

Eklentiler

• Screenshot_20231128-231828_Femometer.jpg
    Screenshot_20231128-231828_Femometer.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 82
  • 20231128_204155.jpg
    20231128_204155.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 79
3 yıl her ay aynı bu tabloyu görüp boş yere umutlanıp durdum.
İnfertilitem olduğunu, rezerv aktifliği yüksekliği sorunu yaşadığımı 18-25 arası her bir yumurtalıktan yumurta atılımım olduğunu, yumurtalarımın maks 9mm olduğunu çatlamadığını ve büyümediğini 2023 Nisan ayında öğrendim.

Ultra pikti gördüğünüz üzere kaç gün üst üste? Maksimum 9mm olan ve asla çatlama ve döllenme yetisine sahip olmayan yumurta için gösterdiği ultra piklere bakın? Tamamen yalan benim için bu sadece o zamanlardan elimde kalan tek ekran görüntüsü her ay aynı hüsranı yaşıyordum. Çok marka denedim.

Yaklaşık en az 10 Dr. un doğal yolla gebe kalırsın demesi üzerine kendimi stres yapıp kahrettiğim 3 yıldı. 22 yaşımdan beri anne olmak istiyorum şuan 32 yaşındayım. Tüp bebek merkezinde aşılama tedavisi ile gebe kaldım 12+0 bugün.
Ovulasyon testleri benim hayatımdan 3yıl çaldı ve benim nezdimde gerçekliği yok.

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-16-23-03-13-163_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-10-16-23-03-13-163_com.miui.gallery.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 68
3 yıl her ay aynı bu tabloyu görüp boş yere umutlanıp durdum.
İnfertilitem olduğunu, rezerv aktifliği yüksekliği sorunu yaşadığımı 18-25 arası her bir yumurtalıktan yumurta atılımım olduğunu, yumurtalarımın maks 9mm olduğunu çatlamadığını ve büyümediğini 2023 Nisan ayında öğrendim.

Ultra pikti gördüğünüz üzere kaç gün üst üste? Maksimum 9mm olan ve asla çatlama ve döllenme yetisine sahip olmayan yumurta için gösterdiği ultra piklere bakın? Tamamen yalan benim için bu sadece o zamanlardan elimde kalan tek ekran görüntüsü her ay aynı hüsranı yaşıyordum. Çok marka denedim.

Yaklaşık en az 10 Dr. un doğal yolla gebe kalırsın demesi üzerine kendimi stres yapıp kahrettiğim 3 yıldı. 22 yaşımdan beri anne olmak istiyorum şuan 32 yaşındayım. Tüp bebek merkezinde aşılama tedavisi ile gebe kaldım 12+0 bugün.
Ovulasyon testleri benim hayatımdan 3yıl çaldı ve benim nezdimde gerçekliği yok.

Cok üzüldüm gecip giden onca yıla. Benim bu ikinci basima gelisi. Ilkinde sansliydim ve ankarada yasiyordum hemen hacettepeye gittim. 4 farkli hekim bakti ve dedi ki yumurta büyüyüp kiste dönüşmüş o yuzden lh düşmüyor. Bunu bildigim icin gittim doktora bakti bakti kist yok rahim boş dedi hatta catlama bile olmamış dedi nasıl olur doktor hanim bir daha bakin deyince heee tamam gördüm sol yumurtalik yakınında azıcık bi sıvı var catlamis yumurta dedi. Bu benim 4. Gebeligim olacak olursa Bir dogal düşük var bir ilactan dolayi kalbi durup kürtaj oldum o var birde oglum var 5 yasinda

Kaşıntı vs de başladığı için benim tahminim idrar yolu enfeksiyonu oldum ve bu da lh yükseltti. Adetten evveline randevu aldım devlete. Özelde daha iyi olur mu diyorum asla daha iyi olmuyor beni de istanbul cok yoruyo bu konuda

Kaşıntı vs de başladığı için benim tahminim idrar yolu enfeksiyonu oldum ve bu da lh yükseltti. Adetten evveline randevu aldım devlete. Özelde daha iyi olur mu diyorum asla daha iyi olmuyor beni de istanbul cok yoruyo bu konuda
Geçmiş olsun , ovülasyon testi bir kere kullandım sonra bıraktım çünkü bende takıntı oldu hastalık oldu resmen , sonra 2/3 günde bir ilişki olarak adet sonrası 3. Gün ve 20. Gün aralığını değerlendirerek 5 ilişki falan yaşayarak 2 ay denedim ve hamile kaldım. Adetim 27 günde birdir o yüzden öyle bir periyot yaptım kendime. Başka türlü takıntılı biriyim sabah akşam test yapıyordum şimdi tekrar bir ay daha almayı düşünüyordum çünkü kürtaj oldum adet düzenimi ve yumurtlama aralığımı bilmiyorum ama dün yumurta akıntım geldi Buda adetime 15 kaldı diye yorumladım aslında vucüdumuzu takip etmek çok önemli mesela sol kasığım ve belim çok ağrıdı ve akıntı geldi bu da yumurtlama göstergesi

Geçmiş olsun , ovülasyon testi bir kere kullandım sonra bıraktım çünkü bende takıntı oldu hastalık oldu resmen , sonra 2/3 günde bir ilişki olarak adet sonrası 3. Gün ve 20. Gün aralığını değerlendirerek 5 ilişki falan yaşayarak 2 ay denedim ve hamile kaldım. Adetim 27 günde birdir o yüzden öyle bir periyot yaptım kendime. Başka türlü takıntılı biriyim sabah akşam test yapıyordum şimdi tekrar bir ay daha almayı düşünüyordum çünkü kürtaj oldum adet düzenimi ve yumurtlama aralığımı bilmiyorum ama dün yumurta akıntım geldi Buda adetime 15 kaldı diye yorumladım aslında vucüdumuzu takip etmek çok önemli mesela sol kasığım ve belim çok ağrıdı ve akıntı geldi bu da yumurtlama göstergesi
Kesinlikle en iyisi testsizlik. Bir kez bir cubuga alışınca insan artik duramiyor. Sanki cubuga isemeyeceksem bosa isemisim hissi olusuyor cok sacma şekilde. Bana doktor pcosta yumurtlama görmek önemli dedigi icin aldim yapıyordum

Merak eden vardir belki diye yazayim lh halâ pozitif ama o simsiyahlik gitti. Adete 8 gun var ve yumurtlama üzerinden 8 gun gecti. Gebelik negatif

X