Öyle güzel evlilikler...

Birkadiningunlugu

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
554
529
31
Hayalimde birbirimize değer verdiğimiz, hayatı paylaşabildigimiz, saygı duyduğumuz, desteklenip desteklediğimiz bir ilişki vardı. Öyle güzel evlilikler var mı bu hayatta?
Benim için yokmuş bunu anladım. Kendim için pek bir şey istemezdim. Sanki mutsuz olacağımı biliyormus gibi evlenme fikrine hiç sıcak bakmazdım. Eşimin bitmek bilmeyen ısrarları ile adım attık. Eşya konusunda, bir seyleri alma konusunda hiçbir sorun çıkmadı çünkü ben pek bir sey istemedim illa şu olsun demedim. Kendi ailemi de onun ailesini de zorlamadım. Ne alırsanız dedim. Isterseniz almayin biz yavas yavas alırız modundaydım. Belki bundan dolayi esimin cimri olduğunu bilemedim.
Evlenmeden önce güzeldim. Simdi hic guzel gelmiyorum kendime. Evlenmeden önce kendimi severdim. Simdi kendimi sevemiyorum. Evlenmeden önce mutluydum, yalnızlığımın değerini bilirdim simdi yalnız kalmaktan hoşlanmıyorum mutsuz oluyorum.
Mutlu evliliği olanlari görünce keske ölsem ve bir yerlerde yeniden doğsam yeniden bir hayata başlasam diyorum.
Sevsem sevilsem... Tekrar güzel olsam. Tekrar zayıf olsam. Tekrar neşeli olsam. Ben olsam...
İnsanlardan, arkadaslarimdan kaçıyorum. Sevdigim yalnızlığımı sevmedigim yalnızlığa, kendi hapishaneme çevirdim. Esimi artik seviyor muyum bilmiyorum. Aşk istiyorum biraz da huzur.

Böyle hissetmenize neden olucak çok şey olmuştur sanırım 😔 biraz bunlardan bahsetseniz belki ona göre çözüm yolu üretilir 🌸 Ayrıca hayatinizda istediğiniz değişikliği yapmak sizin elinizde, istediğiniz zaman bunu yapabileceğinizi unutmayın 💫

Böyle hissetmenize neden olucak çok şey olmuştur sanırım 😔 biraz bunlardan bahsetseniz belki ona göre çözüm yolu üretilir 🌸 Ayrıca hayatinizda istediğiniz değişikliği yapmak sizin elinizde, istediğiniz zaman bunu yapabileceğinizi unutmayın 💫

Eşim maddi acidan sorunlu ve ekonomik siddet uyguluyor. Bu konumdan okuyabilirsiniz.

Eşim maddi acidan sorunlu ve ekonomik siddet uyguluyor. Bu konumdan okuyabilirsiniz.

Ay bacım bu adam evlat olsa sevilmez ya. Allah kurtarsın.

Hayalimde birbirimize değer verdiğimiz, hayatı paylaşabildigimiz, saygı duyduğumuz, desteklenip desteklediğimiz bir ilişki vardı. Öyle güzel evlilikler var mı bu hayatta?
Benim için yokmuş bunu anladım. Kendim için pek bir şey istemezdim. Sanki mutsuz olacağımı biliyormus gibi evlenme fikrine hiç sıcak bakmazdım. Eşimin bitmek bilmeyen ısrarları ile adım attık. Eşya konusunda, bir seyleri alma konusunda hiçbir sorun çıkmadı çünkü ben pek bir sey istemedim illa şu olsun demedim. Kendi ailemi de onun ailesini de zorlamadım. Ne alırsanız dedim. Isterseniz almayin biz yavas yavas alırız modundaydım. Belki bundan dolayi esimin cimri olduğunu bilemedim.
Evlenmeden önce güzeldim. Simdi hic guzel gelmiyorum kendime. Evlenmeden önce kendimi severdim. Simdi kendimi sevemiyorum. Evlenmeden önce mutluydum, yalnızlığımın değerini bilirdim simdi yalnız kalmaktan hoşlanmıyorum mutsuz oluyorum.
Mutlu evliliği olanlari görünce keske ölsem ve bir yerlerde yeniden doğsam yeniden bir hayata başlasam diyorum.
Sevsem sevilsem... Tekrar güzel olsam. Tekrar zayıf olsam. Tekrar neşeli olsam. Ben olsam...
İnsanlardan, arkadaslarimdan kaçıyorum. Sevdigim yalnızlığımı sevmedigim yalnızlığa, kendi hapishaneme çevirdim. Esimi artik seviyor muyum bilmiyorum. Aşk istiyorum biraz da huzur.
Kendi aynada nasıl görmek istersen, ona dönüşürsün. Zayıflık dediğin birkaç kilo vermekten ibaret zor değil, güzellik desen gelip geçici inan ki, insanın yüreği ve karakteri güzel olsun.. Eşinize gelince, insan sevip sevmediğini bilmez mi hiç? Ha o aşk denilen şey zaten kalıcı değil, ama gece yatakta uyurken başını göğsüne koyuyor musun mesela, yada varlığına şükrediyor musun sürekli. Bi düşün ve sevmediğin insanla zaten evli kalma..

Konunuza baktım ve eşinizin tavirlarina hiç anlam veremedim.Evlilik bu değil , zor zamanlarda baş başa verip çözüm üretmeli , aşağılama falan olunca sevginizi sorgulamaniz çok normal geldi bana.

Kendi aynada nasıl görmek istersen, ona dönüşürsün. Zayıflık dediğin birkaç kilo vermekten ibaret zor değil, güzellik desen gelip geçici inan ki, insanın yüreği ve karakteri güzel olsun.. Eşinize gelince, insan sevip sevmediğini bilmez mi hiç? Ha o aşk denilen şey zaten kalıcı değil, ama gece yatakta uyurken başını göğsüne koyuyor musun mesela, yada varlığına şükrediyor musun sürekli. Bi düşün ve sevmediğin insanla zaten evli kalma..
Ben arkami dönüp uyuyorum. Esim sariliyor genelde. Ama seven insan ekonomik psikolojik baski uygulamaz diye düşünüyorum. Sevmek öyle olmaz. Bazen sarilmak istiyorum ama esimden o enerjiyi alamiyorum. Beni sevmedigini düşünüyorum hissediyorum. Sonra sarilmaktan vazgeciyorum

Sevgili konu sahibi, meşguliyetleriniz neler genel olarak?
Günlük rutinleriniz?
Arkadaş çevrenizle ilişkiniz?
Hayat hedefleriniz?
Kısacası hayata tutunmak için bazı kaynaklara ihtiyacınız var sanki.
Yukarıda saydığım şeyler gibi

Yeni bi hayat için illa ölmek gerekmez sadece yeni hayata başlıcak cesarete sahip olmak gerekiyor 1 yıl içinde yine zayıf mutlu güzel ve neşeli olabilirsin yeterki bunlar için bişey yap en büyük hata hayatımızdaki kötü şeylere odaklanıp orda takılı kalmak eğer mutlu değilseniz ayrılın yalnız yeniden başka bir hayata başlayın ama bunun için harekete geçmeniz gerekir maddi özgürlüğünüzü edinin mesela sonra zayıflamak için beslenme düzeni oluşturun önce kendinizle mutlu olmayı öğrenin yani ya da kendinizle mutlu olduğunuz zamanları hatırlamaya çalışın inanın bunu için reenkarnasyona gerek yok

Sevgili konu sahibi, meşguliyetleriniz neler genel olarak?
Günlük rutinleriniz?
Arkadaş çevrenizle ilişkiniz?
Hayat hedefleriniz?
Kısacası hayata tutunmak için bazı kaynaklara ihtiyacınız var sanki.
Yukarıda saydığım şeyler gibi
Mesguliyetlerim, genellikle ev isi yapmadan önce erken kalkar 7 gibi dersin basina otururum.
10 da kahvalti hazirlarim. Bazen gecistiririm. Ders aralarinda ev isi yaparim. Sonra yine çalışırım. Calismadigim zamanlarda yemek yaparim. Resim yaparim cok severim. Yabanci dizi izlerim.
Hedeflerim var. Resimli çocuk kitaplari yazmak, atanmak, kendime mutlu olabileceğim bir hayat kurmak..
Arkadas cevremden cok uzaklastim.

Güzel meşguliyetler.
Sosyallikten biraz uzak ama.
Yani gün içinde duygu paylaşımına da ihtiyacı olur insanın.
Ve bunu ev arkadaşınızla (eş diyemiycem) yapamıyorsunuz anlaşılan.
O halde buna uygun çevrenizi tazeleyin.
Akraba arkadaş vs. yakın hissettiklerinizle iletişimi artırabilirsiniz mesela.

Güzel meşguliyetler.
Sosyallikten biraz uzak ama.
Yani gün içinde duygu paylaşımına da ihtiyacı olur insanın.
Ve bunu ev arkadaşınızla (eş diyemiycem) yapamıyorsunuz anlaşılan.
O halde buna uygun çevrenizi tazeleyin.
Akraba arkadaş vs. yakın hissettiklerinizle iletişimi artırabilirsiniz mesela.
Evet duygu paylasiminda bulunamiyoruz.kendi kendime konuştuğumu hissediyorum. Konusurken telefonla oynuyor. Off bu da kafa falan diyor. Hani kirmizi odadaki boncuk var ya onun gibi geciyor aksamlarim.

X