Özel günler ....

Çok haklısınız. Ben de verilen değerle alakalı olduğunu düşünüyorum. Özel günler benim için de çok önemli. Büyük sürprizler organizasyonlar vs beklemiyorum elbette. Hatırlanmasını ve ufakta olsa bir hediye alınmasını beklerim. Yıllardır böyle devam ettiği için bu saatten sonra eşinizin değişeceğini düşünmüyorum

Merhaba hanımlar,
Öncelikle biraz uzatmış olabilirim vakit ayırıp okuyan herkese şimdiden teşekkür ederim.
Eşimle üniversitede tanıştık 8 yıldır birlikteyiz. 3 yıl flört 2 yıl nişanlı kalma ve 3 yıldır da evliyiz. Bu 8 yıl boyunca hiç bir özel günümü kutlamadı. Buna doğum günleri de dahil. Doğum günüm için konuşuyorum İlk yıl bilmiyordum dedi. 2. Yıl unuttu 3. Yıl yine unuttu. 4. Yıl SMS ile geçiştirdi. Şimdi sen ne yaptın diye soranlar olacaktır. İlk 2 yılda harçlıklarımdan biriktirdiklerimle mutlu edecek ihtiyacı olan hediyeler aldım. Yanında olamadığım dönemlerde bulunduğu şehirdeki pastanelerle görüşüp gece tam 12 de evine pastalar gönderdim. Bunlar bahse konu olacak seyler değil ama aynı şeyi o bana yapsaydı gece 12 de kapıma pasta gelseydi mutlu olurdum sanırım.

Neyse yıllar böyle geçti evlendik aynı şekilde devam etti herşey. Hal böyle olunca ben de sürpriz yapmayı vs bıraktım. Evlilik yıldönümümüzü unuttu yine doğum günümü unuttu. Sonraki yıl hep özel günlere iş seyahatleri denk geldi nedense. Hep bozuldum bu duruma ilk zamanlar belli etmesem de son zamanlarda bozulduğumu belli ettim. Fakat o zaman da bana “ özel günleri aklımda tutamıyorum. Ben böyle seyleri önemsemiyorum “ dedi. Ama her yıl annesini babasını kardeşini akrabasını doğum günlerinde aradı. Şimdi bir kısım da diyecek ki o zaman sen de önceden haber ver:) inanın onu da yaptım doğum yapmadan önce. Doğum için senden bir hediye istiyorum ilerde kızıma/gelinime her neyse hatıra kalmasını istiyorum dedim. Fakat bırakın hediyeyi yoldan çiçek bile koparıp getirmedi. Parası yoktur diyenler olacaktır. Fakat öyle bir durum söz konusu değildi. Hatta her ay birikim yapıyorduk kazancımızın bi kısmını.

şimdi ben düne kadar artık bu mevzuları kendi içimde kapatmıştım. Fakaaat dün akşam geldi ayın 29 unda annemin doğum günü, yarın gidip ona bot alalım olur mu dedi. Önce tamam dedim. Sonra dayanamayıp “sen doğum günlerinde hediye mi alıyordun” diyiverdim. O da geveledi” yok onun için değil alalım yarın verelim farketmez bekletmenin anlamı yok “ gibi şeyler söyledi. İçten içe yine üzüldüm.

bu duruma aşırı takmış durumdayım. Kendimi değersiz hissediyorum. İşin özü hediye/hediyeleşmek falan değil. Hatırlanmak istiyorum. Evet böyle seyler bunun ispatı değil fakat ne çıkar yani karşıdakini mutlu etse böyle şeylerle? Sizler ne düşünüyorsunuz?
Valla çok ama çok haklısınız oturduğum yerden ben sinir oldum almayın sizde hiç kimseye hediye falan

Şu hayatta kaç gün var ki hatırlanması gereken?
Bir günü de unutmayıversin.
Doğum günü, yıl dönümü atla deve değil hatırlaması lazım.
Hiç birimizin eşi bayılmıyordur böyle günlere ama unutmamaya özen gösterenler var. (benim eşim gösteriyor)
Yani bu tamamen eşinizin rahatlığı, sizi kaybetmeme korkusundan geliyor.
Annesinin doğum gününü hatırlayan sizinkini nasıl unutur yoksa?
İşine gelmemiş.
Senin içinde yapacak bir şey yok olan olmuş artık.
En azından kendini üzme.

Eşiniz sadece size Japonca konuşmasaydı aynı örnek olurdu. Burada benim anlattığım beni es geçiyor onun dışında herkes doğum gününde hatırlanıyor. Bunu da evlendikten sonra öğrendim

Örnek olmamış. Eşiniz japonca konuşabiliyor ama sadece sizinle japonla konuşmuyor. Herkesle şakır şakır japonca konuşabiliyor, size gelince dili tutuluyor.

Bu kadar önemli bir konuysa şayet sizin için, evlenme kararı vermeden önce ağız aramak suretiyle bu tutum sadece size mi öğrenilebilirdi.
Herkese hediyeler vs alınıp da eş ısrarla görmezden geliniyorsa belki de bi şeyler inadına yapılıyordur. Açık açık konuşmaktan başka çare yok. Siz bu konuda takıntılıysanız eşiniz bıkmış ve de bilerek yapıyor olabilir.

Canım çok üzgünüm ama asla değişmeyecek. Keşke bunu bile bile evlenmeyi daha çok düşünseydin çünkü değiştiririm deyip ilerde daha büyük sıkıntılar yaşamak daha üzücü. Benim eşimde asla özel gün bilmez kutlamaz, bana göre değil der... yapmadığım etmediğim kalmadı, küstüm, kavga ettim,değişmedi. Şimdi bende kutlamıyorum çünkü o beni değiştirdi ,Içimden de gelmiyo zaten artık. Bir atasözü var ya; ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin...
Ben de yalnızım sanıyordum

Valla ben böyle günleri takmayan hatta hazırlık yapılınca zoraki gülümseyip teşekkür eden biri olarak takmayın diyeceğim tabiki. Ama mesela benim eşim bayılır böyle günlere ben mutlaka ona bir şeyler alırım. Yoksa beynimi yiyor zaten. Erkeğin böyle şeyler seveni de inanın çok zor 😭
Ama eşinizin anneye kardeşe alıp size almaması bir garip. Belki de annenin kişisel ihtiyaçlarını doğum günü bahanesiyle yılda 2 defa ( anneler günü de dahil) alıyor olabilirler mi? Yani bu ince düşünceden değil de aile üyelerimtarafından hayırlatma, ihtiyaç giderme gibi olabilir mi? Naçizane fikir yürütüyorum. Benim çok sevdiğim bir arkadaşım var onun da eşi hatırlamaz böyle günleri bayılıyorum kendisine şöyle bir çözüm bulmuş: Alıyor eşinin kartını bütün özel yünlerden kendine orkide, saat, kolye vs alıp o tarihlere evine yolluyor. Hatta kv kp hepsine de kendi alıyor. Her daim mutlu 😁 Siz bu seçeneği bir düşünün derim.
Ama normalmgünlerde de ihtiyaçlarını karşılaşabilirler. Doğum günü olunca hatırlanmış oluyorlar bunu kendi de çok iyi biliyor bence

Eşiniz basbayağı sizinle birlikte olaN yada sizin özel günlerinizi önemsemiyor. Benim eşim tanıştığımız ilk gün böyle şeylere takık olup olmadığımı soru açık açık bende unutmak başka ihmal başka unutabilirisin insanlık hali ama ihmal hissedersem sıkıntı büyük dedim. Ki tanıştığımdan beri 4 yıl oldu o ufak tefek bazen kırıcı da olsa bişeyler yaptı geç yada erken zaman ne zaman müsait olursa. Ama ben eşimin geçen sene doğum gününü bi şok yaşadığım için unuttum. Unutmak başka önemsememek bambaşka. Ayrıca özel günlerinizi telefonda takvimde ayarlayabilir sizin hatırlatmanıza gerek yok. Ne tarafından tutsanız elinizde kalıyor eşiniz.

Bizim ki de önem vermezdi önceden yani hiç kimsenin d.gununu vs kutlamaz. Ben ilk başta kendi kendime üzüldüm sonra ona da belli ederek üzüldüm.trip filan. Baktım o da ise yaramiyor şimdi söylüyorum haftaya benim doğum günüm hediye almayı unutmwzsin inşallah diye. O da suratıma saskin şaşkın bakınca ne alacagim der gibi sen şimdi 1 hafta dusunursun ne alacagim diye dur sen kendini yorma bana sunu alirsan çok sevinirim diyorum.
Hatta bazı zaman pazarlık yapiyoruz o çok pahalı o degilde şu olsa olurmu diye.
Ona gore bütçe ayırıyor .
Eğer bunu da yapmasa kredi kartından sipariş veririm aldığı mi da gözüne şoka soka hayatim senin bana aldigin hediye derim.
Yanlış birşey biliyorum ama beklentiye girip uzulmektense bence böyle yap.
Ha kendiliğinden akıl edip alsa daha iyi olurdu ama ne yapalim o ender erkekler bize düşmemiş.
Bir iki kere pahalı hediye al kendine onun karttan bak üçüncü ye nasıl hatirliyor 😂

Kendinizi niye doğduğu günden beri aynı evde yaşadığı anne-baba- kardeş ile kıyaslıyorsunuz ki? Sizin dışınızda herkesin doğum gününü hatırlasa kutlasa tamam haklısınız derdim. Dahası hepsini bir kenara bırakın 8 senedir aynı olan adam bir anda değişir mi sizce? Böyle görmüş böyle tanımış böyle evlenmiş böyle çocuk yapmışsınız
Benim dışımda ailesinin doğum gününü kutladığını evlendikten sonra öğrendim diye belirttim bir başka cevapta .

Özel gün dert değil aslında eşiniz ince fikirli biri değil kendinizi değersiz hissetmeniz bundan. İnsana düşünülüp önemsensin istiyor anlıyorum sizi bu konuda. Özel gün şart değil ama normal bir günde de size hediye alan biri değil eşiniz muhtemelen. Ve siz hariç herkese böyle kırılmakta haklısınız. Ama malesef geç kalmışsınız bundan şikayet etmek için.

Esin sana deger vermiyor. Kimse demesin deger maddi seyler ile ölçülmez diye. Ki konu maddiyat bile degil. Güzel bir iki kelime bedava, o bile yok. Insan sevdigi kisinin nelerden mutlu oldugunu bilmeli, önemsemeli. Bir iliskiyi uzun sürdüren seylerden birisi budur.

Yani adam kendisine gelince özel günlere önem vermiyordur. Ancak sevgilisi/esi buna önem veriyorsa, oda mecburen önem vermek zorunda. Hersey karsilikli olmali.

Yani evet söylemesi aci, ama deger vermiyor esin. Keske bunu yillar önce sorun etseydin.

Esin sana deger vermiyor. Kimse demesin deger maddi seyler ile ölçülmez diye. Ki konu maddiyat bile degil. Güzel bir iki kelime bedava, o bile yok. Insan sevdigi kisinin nelerden mutlu oldugunu bilmeli, önemsemeli. Bir iliskiyi uzun sürdüren seylerden birisi budur.

Yani adam kendisine gelince özel günlere önem vermiyordur. Ancak sevgilisi/esi buna önem veriyorsa, oda mecburen önem vermek zorunda. Hersey karsilikli olmali.

Yani evet söylemesi aci, ama deger vermiyor esin. Keske bunu yillar önce sorun etseydin.

Aynen.Herkese karsi ayni tavri sürdürse neyise. Annesine hediye almayi biliyorsa, esinede almayi bilecek odun kafa.

Merhaba hanımlar,
Öncelikle biraz uzatmış olabilirim vakit ayırıp okuyan herkese şimdiden teşekkür ederim.
Eşimle üniversitede tanıştık 8 yıldır birlikteyiz. 3 yıl flört 2 yıl nişanlı kalma ve 3 yıldır da evliyiz. Bu 8 yıl boyunca hiç bir özel günümü kutlamadı. Buna doğum günleri de dahil. Doğum günüm için konuşuyorum İlk yıl bilmiyordum dedi. 2. Yıl unuttu 3. Yıl yine unuttu. 4. Yıl SMS ile geçiştirdi. Şimdi sen ne yaptın diye soranlar olacaktır. İlk 2 yılda harçlıklarımdan biriktirdiklerimle mutlu edecek ihtiyacı olan hediyeler aldım. Yanında olamadığım dönemlerde bulunduğu şehirdeki pastanelerle görüşüp gece tam 12 de evine pastalar gönderdim. Bunlar bahse konu olacak seyler değil ama aynı şeyi o bana yapsaydı gece 12 de kapıma pasta gelseydi mutlu olurdum sanırım.

Neyse yıllar böyle geçti evlendik aynı şekilde devam etti herşey. Hal böyle olunca ben de sürpriz yapmayı vs bıraktım. Evlilik yıldönümümüzü unuttu yine doğum günümü unuttu. Sonraki yıl hep özel günlere iş seyahatleri denk geldi nedense. Hep bozuldum bu duruma ilk zamanlar belli etmesem de son zamanlarda bozulduğumu belli ettim. Fakat o zaman da bana “ özel günleri aklımda tutamıyorum. Ben böyle seyleri önemsemiyorum “ dedi. Ama her yıl annesini babasını kardeşini akrabasını doğum günlerinde aradı. Şimdi bir kısım da diyecek ki o zaman sen de önceden haber ver:) inanın onu da yaptım doğum yapmadan önce. Doğum için senden bir hediye istiyorum ilerde kızıma/gelinime her neyse hatıra kalmasını istiyorum dedim. Fakat bırakın hediyeyi yoldan çiçek bile koparıp getirmedi. Parası yoktur diyenler olacaktır. Fakat öyle bir durum söz konusu değildi. Hatta her ay birikim yapıyorduk kazancımızın bi kısmını.

şimdi ben düne kadar artık bu mevzuları kendi içimde kapatmıştım. Fakaaat dün akşam geldi ayın 29 unda annemin doğum günü, yarın gidip ona bot alalım olur mu dedi. Önce tamam dedim. Sonra dayanamayıp “sen doğum günlerinde hediye mi alıyordun” diyiverdim. O da geveledi” yok onun için değil alalım yarın verelim farketmez bekletmenin anlamı yok “ gibi şeyler söyledi. İçten içe yine üzüldüm.

bu duruma aşırı takmış durumdayım. Kendimi değersiz hissediyorum. İşin özü hediye/hediyeleşmek falan değil. Hatırlanmak istiyorum. Evet böyle seyler bunun ispatı değil fakat ne çıkar yani karşıdakini mutlu etse böyle şeylerle? Sizler ne düşünüyorsunuz?
Sımartılmak istediğin her özel günde kendini şımart. Arzu ettiğin ne varsa al.

X