Gebeliğe Hazırlık Özel Hastaneler İçin Doğum Paketleri -2017 Kasım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Valensiya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2016
833
973
Merhabalar,

Doğum için aldığım fiyatları sizinle paylaşmak istedim.. İhtiyacı olanlar yararlansın hemde birbirimize fikir veririz diye düşündüm..

Anadolu tamamlayıcı sigorta 1 Ay bekleme süresi var. İçerisinde 9 adet Muayene hakkın ve doğum limitsiz 3700 küsür pazarlıkla daha düşebiliyorlar. Anadolu da 15 yada 20 tl her muayene için katılım payı ödüyorsunuz.İçerisinde birçok hastane seçeneği mevcut medicanadan medicalparka kadar internet sitesinde tüm listeye ulaşabilirsiniz.

Acıbadem bekleme süresi 6 Ay olduğu için 2 poliçe yaptırıyosun 2 kere ücret ödüyosun yani oda senin seçtiğin pakete göre değişiyor bana 2 poliçeye toplam 9 bin e yakın tutar söylemişlerdi. Doğum limitsiz bu pakette.
Acıbadem de her muayene ve testin yüzde 20 sini ödüyorsunuz. Ama Acıbadem de normalde muayene ücreti 380 iken acıbademden sigorta yaptırırsanız 150/200 tl gibi bi fiyatın yüzde 20 sini ödüyorsunuz 380 nin değil.

Medicana Bahçelievler Düzgün Korkmaz için Özel Sağlık Sigortası yaptırmadan ssk fiyatlarını muayene 175 tl , Normal doğum 3500 , Sezeryan 4250 tl , 2'li tarama testi 200 tl , Şeker yüklemesi 80 tl olarak belirttiler.

Şişli Memorial sadece doğum için (doktorunu dışardan getirtecekler için) Normal doğum 3850 tl + 1 gece yatış , Sezeryan 5225 tl + 2 gece yatış

Acıbadem Hastaneleri (doktorunu dışardan getirtecekler için) Normal doğum 6710 + 1 gece yatış , Sezeryan 12.220 tl + 2 gece yatış. Muayene ücreti ortalama 380 tl.

Furkan Kayabaşoğlu'nu muhtemelen çoğunuz duymuşsunuzdur. Onun muayene ücreti 380 tl, doğuma da 6500 e gidiyormuş. Ki daha bunun testleri ve hastanede ki doğum masrafı var çok aşırı bir ücret çıkıyor bence.

Birde Aile Hastanesi için iyi diyorlar Acıbadem Grubu satın almıştı ama tekrar başka bir firmaya devretmiş diye duydum..

Bende karar aşamasındayım :KK36:

Bende cok arastirdim. Ancak hepsi cok pahali geldim bende ozel hastanede 65 tl den muayne oluyorum ve 1600 e de dogum yapmayi planliyorum eger fiyatlarda degisiklik olmazsa. Hepsini toplasan 2200 e geliyor. Testlerimi de devlette yaptirmayi planliyorum. Testlerini devlette yaptirmayanlar icin aslinda anadolu uygun gorunuyor ama tabi gecen sene ki fiyati.

X