Özel sektörde çok çalışıp iyi bir maaş mı yoksa sevdiğim meslek olan az maaşlı öğretmenlik mi ?

Calisma kosullariniz tam olarak nasil acaba?
Merhaba,

Sabah 8 akşam 5 hafta sonları yok. Ama 8 deki iş için sabah 6 da kalıyorum. Akşam 5 de çıkıp 18:15 gibi evde oluyorum ancak. Servisler özel sektörde erken alıyor hep. Yıllık izin sürelerimi her zaman kullanamıyorum. Belli zaman aralıklarında kullanabiliyorum.

ben özel sektörde çalışıyorum, maaşım da yöneticiniz kadar olmasa bile tatmin edici bir maaş. benim iş arkadaşım öğretmenliği bırakıp bizim şirkette işe girmiş birisi. öğretmenlik yapmak çok kolay gelmiyor bana, çocukları hepimiz seviyoruz evet ama her gün o çocuklara uğraşabilecek enerjiyi bulabilecek miyiz? ya da 10-15 sene sonra hala çocuklarla ilgilenmeyi isteyecek miyiz? eltilerimden biri okul öncesi öğretmeni ama onun çocuğunu da kayınvalidesi büyüttü. öğretmenler de kendi çocuklarını kendi büyütemiyor ki.

ek olarak çocuğum olduğunda ona en iyi imkanları sunmak isterim, bunu da aldığım maaş etkileyecektir elbette. biraz maddi bakıyorum bu konularda.

ama tabii ki her insan kendi bakış açısıyla, kendi yaşadıklarıyla yorum yapıyor. en iyi kararı siz vereceksiniz, çünkü sizin hayatınız. hayırlısı olsun.

Dogu gorevini cok takmamissiniz ama kucucuk cocukla bir cok imkandan uzak bir surec yasicaksiniz .istediginiz yerde calisma sansiniz olacak mi yada kac yil sonra olacak mechul . bir yakinim 10 yildan fazladir ogretmen hala kucuk bir yerde . kres yok bakici yok etkinlik falan yok ev sahibi teyzeye rica etmis bunlar da zor surecler bence hele ki il merkezinden giderseniz
Doğu görevini takmıyor değilim sadece olduğum şehirde doğu görevi sayılacak çok yer var. Burası da olabilir. Olmazsa da doğuda da bir süre idare edebilirim eşim de gelebilir. Bu işi bir ömür yapacağım bir kaç yıl zorluk çekersem şayet göze alabilirim demek istedim.

Bir öğretmen olarak yazıyorum devlet harika. Mesela geçen hafta ara tatildi 9 gün evde dinlendim :) hafta sonları ve erken eve geldiğim günleri bayramları vs saymıyorum, deseler gel sana ayda bilmem şu kadar yüksek maaş vericez özelde çalış hayatta çalışmam. Çünkü benim için asıl zenginlik bana kalan zaman, ve kendime sevdiklerime zaman ayırabilmem keyifli olmam. Eğerki bu düşüncede biriysen bence atan. Ama daha farklı hedeflerin varsa devam edebilirsin tabii, önce gerçekten ne istediğini anlamaya çalış derim
Ara tatil kalkacak yazmış biri. Öyle bir şey var mı acaba. Buna öğretmenler itiraz etmezler mi ? Yazdıklarınız tam olarak beni anlatıyor o nedenle size danışmak istedim.

Doğu görevini takmıyor değilim sadece olduğum şehirde doğu görevi sayılacak çok yer var. Burası da olabilir. Olmazsa da doğuda da bir süre idare edebilirim eşim de gelebilir. Bu işi bir ömür yapacağım bir kaç yıl zorluk çekersem şayet göze alabilirim demek istedim.
bir kac olmuyor bazen .benim cevremde cok var uzun yillar gecmesine ragmen memleketine gelmeyen yada memleketinde uzak bir koyde calisan yaslari genc oldugu icin 40 li yaslarda rahatlar belki ama sizin zaten hizmet puani cok dusuk olacak .bence cok zor bi durum o durumlari da arastirmak lazim
Ara tatil yoktu ki zaten yeni cikti kaldirilma gibi degil de okulda olacakmis deniyor artik online degil .kimse bir sey diyemez eskiden haziran eylul seminerleri de okuldaydi bunlarin online olmasi yeni hep .

Ara tatil kalkacak yazmış biri. Öyle bir şey var mı acaba. Buna öğretmenler itiraz etmezler mi ? Yazdıklarınız tam olarak beni anlatıyor o nedenle size danışmak istedim.
Ara tatil kalıcak diye duydum :) ama seminere kendi okulumuza çağırırlar mı onu bilemiyorum tam, yani ara tatil kalır seminerler okulda olabilir

Ogretmenim. Atanmadan önce sağlık alanında ve birkaç farklı şirkette çalıştım ama ogretmen olmak en büyük hayalimdi. İyi ki ogretmenim diyorum şuan sevdiğim işi yapıyorum. Çalışma koşullarım rahat. Eğer iyi bir idare ile çalışıyorsanız tabii ki. Ekonomik olarak çok rahat değilim ama her şeyim var diyebilirim. Özellikle cocugum için ogretmen olmam büyük bir avantaj oluyor onun tatili olduğu zaman ben de yanında olabiliyorum. Bu benim hayatımı çok çok kolaylaştırıyor.

Öğretmen olarak atanınca kirası, faturası, masrafı birebir gidecek gelir gider. Ayrıca öğretmenlik mesleği de çok stresli. Meslekten istifa eden biri olarak söylüyorum özelde iyi maaşla çalışıp kısa sürede standartları yakalarsanız çok daha avantajlı.
Arkadaşlarım atandı gitti hala kirada oturuyorlar yıllardır . Ben özeldeyim eşimle beraber 3 yılda herşeyimizi aldık. Yani hayat beklentinize bağlı.

Ara tatil ogrencilere var ama ogretmenler artik okullarda semineri alacaklar.Bizlere kalkti yani.Itiraz edince sonucun degisecegini mi dusunuyorsunuz cidden :)

X