Ozellikle Cocuk Baktiranlar ya da Bakanlar Yorum Yaparsa Sevinirim.

Bende yatılı bakıcı var 800 dolar alıyor izin günü harçlıklarıyla 1000 dolar oluyor. Ama çocuklara benim gözetimimde bakıyor yani spora götür, sinemaya götür öyle bişey yok, banyo falan da yaptırmıyor. Bende çocukların banyosu temizliği vs. gibi işleri yapan normal mesai biri çalışsa 3000 verirdim. Başka bakıcıdan da memnun olmadılarsa 3000 isteyebilirsiniz.
Sabah 8:00 akşam 18:00 çalışan kadına asgari ücret +sigorta yapıyorum. O yemek ve günlük işleri yapıyor. Çocuklarım yemeklerini evde yerlerse daha mutlu oluyorum zaten haftada 1-2 kez bizimle dışarıda yiyorlar. Eve de sipariş olmasın.
Tesekkur ederim yorumunuz icin. 3000 vereceklerini kesinlikle dusunmuyorum . 2000 verirlerse opup elimi basima koyarim.

Evde çocuk bakıp akşama kadar değersiz olan ev işi yapacağıma , maaşımin tamamını veririm giderim işe.

En azından sigorta yatar. Adım calisiyora çıkar , iki insan görüp akşam " ah çok yoruldum değip ayağımı uzatıp ertesi gün de temizlik parası odetirim.

Misafir tribi atarım.
Ev hanımı olmak kölelik demektir.

Çalışan hem cins!ler bile ev hanimiysan kölesin, para konularında karar yetkin yok diye burnu kaf dağında geziyor.
......

Bunu da çok net söylemek istiyorum , kaldı ki çalışan kadınların çoğu eksiye düşüyor zaten

Daha rahat harcıyor. Temizlik bakıcı parası ödüyor. Ekstra giyim makyaj parası ödüyor.

Hazır yemek parası ödüyor v.s v.s

(Çalışıyorum )

Çok ciddiyim +bin tl için çalışmam. Bakıcılardan yana çok çektim, ondan olsa gerek belki de... Ha evde otursam da ben ek gelir elde ederdim bir şekilde. Bence hiç bir kadın maddi açıdan eşine bağımlı olmamalı tamamen. Evde de yapılabilecek o kadar çok iş var ki...2 küçük çocukla bile yapılabilecek bir sürü iş var.

Ben 2ünv bitirdim, 2 yabancı dilim de var, bu işlerle mi uğraşacağım deyip yan gelip yatmam. Hamur işi yaparım, tekstil atölyelerine düğme dikerim, ilik açarım ne bileyim başka başka şeyler de bulunabilir... Çalışkan insan her yerde bir şekilde ekmeğini çıkarır...

Ama aldığımın yarısı cebime kalıyorsa ve eşim de tek başına evi geçindirebilecek kadar kazanamıyorsa çalışmaya mecburum... Çocukları başkasına emanet etmek o kadar zor ki...

O sizin sartlariniz iste. Veremeyecek durumda olsam ve tam gun calisan bir anne olsam kendim bakmayi yeglerim. Cunku 2bin konu sahibinin sartlarina gore gercekten az bir para.

Ben gerçeklerden bahsediyorum. Konu sahibine ütopik rakamları söyleyenler sizlersiniz. 3bin istesin de işinden olsun evde yan gelip yatsın o zaman ne diyeyim??? Benim şartlarım bu ve şartlarıma uyan yatılı birini de buldum hem de anadili ingilizce... Çocuklarım ana dili gibi ingilizce bilecek... Elimde böyle bir fırsat varken neden gündüzlü ve sadece çocuğuma bakacak birisine 2500+sigorta ödeyeyim ki?

Ben gerçeklerden bahsediyorum. Konu sahibine ütopik rakamları söyleyenler sizlersiniz. 3bin istesin de işinden olsun evde yan gelip yatsın o zaman ne diyeyim??? Benim şartlarım bu ve şartlarıma uyan yatılı birini de buldum hem de anadili ingilizce... Çocuklarım ana dili gibi ingilizce bilecek... Elimde böyle bir fırsat varken neden gündüzlü ve sadece çocuğuma bakacak birisine 2500+sigorta ödeyeyim ki?
3gun sonra muhtemelen kaçar,suan issizdr baslar,
Temizliğe bile kadın alıyorsun,daha iyi yer bulunca kaçıyor.
Yada hepsi okul kantını isi ,sgklı is arıyor tırım tırım.
Senle çalışırken yapıyor bunu.
Gercekci olmak lazım.
Uzun sureli calısan istiyorsak,haklarını vereceğiz.

Bide parami alma surecim var bunu yazmayacaktim ama resmen her ay 3 5 gun gecikir ben isterim. Sacmalik diz boyu.

Aaa bak bu çok kötü :KK43: İnsan ödeme konusunda aksatmamalı karşı tarafı. Bazen benim de maaşım geç yatıyor ben gerekirse eksi bakiyeye düşüp zamanında veriyorum. Sonuçta karşı tarafın da ona göre ödemesi vs. var. Benden dolayı neden mağdur olsun ki...

Aaa bak bu çok kötü :KK43: İnsan ödeme konusunda aksatmamalı karşı tarafı. Bazen benim de maaşım geç yatıyor ben gerekirse eksi bakiyeye düşüp zamanında veriyorum. Sonuçta karşı tarafın da ona göre ödemesi vs. var. Benden dolayı neden mağdur olsun ki...
Cok sinir bozucu gercekten. Bu defa da 5 gun gecikti istedim mesela.

3gun sonra muhtemelen kaçar,suan issizdr baslar,
Temizliğe bile kadın alıyorsun,daha iyi yer bulunca kaçıyor.
Yada hepsi okul kantını isi ,sgklı is arıyor tırım tırım.
Senle çalışırken yapıyor bunu.
Gercekci olmak lazım.
Uzun sureli calısan istiyorsak,haklarını vereceğiz.

3bin tl maaşı şuan yeni mezun mühendis alamıyorken ilk okul mezunu birine 3bin tl maaş fazla değil mi gerçekten? 3bin+sigorta? Bu 3800 tl ye falan geliyor. O zaman ünv okumasın kızlarımız yaa, çocuk baksınlar. Daha kazançlılar... Asgari ücret+sigorta ok de fazlası fazla sadece çocuk bakımı için...

3bin tl maaşı şuan yeni mezun mühendis alamıyorken ilk okul mezunu birine 3bin tl maaş fazla değil mi gerçekten? 3bin+sigorta? Bu 3800 tl ye falan geliyor. O zaman ünv okumasın kızlarımız yaa, çocuk baksınlar. Daha kazançlılar... Asgari ücret+sigorta ok de fazlası fazla sadece çocuk bakımı için...
konu sahibi ilkokul mezunu değil yalnız.
Öğretmenmis.
Bu isin piyasası böyle.
Temizliğe geliyor 200 tlden kapı acıyor.
Asgari ücretli 1 ay çalışırken,gunluk üzerinden 10 günde çıkarıyor asgari ucreti..
Bunlar lux tüketim cunku...

Hanim efendi cocuk bakmak yemegini onune koy, cocugu tvnin karsisina koy degil.

Odev yap, kitap oku, etkinlik yap, spora gotur, yuruyus yap. Bide bunlari yaparken digerini de egle ki sıkılmasin. Birde diplomama kadar nasil karar verdiniz ki?

Bide parami alma surecim var bunu yazmayacaktim ama resmen her ay 3 5 gun gecikir ben isterim. Sacmalik diz boyu.
Valla çocuk baktırmak farklı bişey, ev temizletmeye falan benzemez. Bizim yatılı çalıştırmak biraz mecburi ben 2 yıldır işe pek uğrayamıyorum ama işim ile ilgili bazı sosyal bağları sürdürmek zorundayım, eşimin görevi nedeniyle programlanan resepsiyonlara katılmak zorundayım. Bakıcıya güvenmeyip onunda üstüne bir çift göz koymalıyım. (Bi akrabamız var haftada 2-3 gün akşamları o da geliyor) Bakıcılarla sorun yaşamak istemiyorum, çocuğuma olumsuz davranabilme ihtimalleri beni korkutuyor.
O yüzden maaş gününde ödenir. Alışverişe giderim unutulmasın diye önden onların hediyelerini alırım. Bugüne kadar da bakıcı konusunda hep sıkıntı yaşadım.
Şimdi oteldeyiz mesela 1 ay kalacağız burada da izin kullanıp otel dışına çıkmak istiyor. İzin süresi 24 saat. İlk kez geldiği bi yerde gece kiminle gidecek ne yapacak hem merak ediyorum hemde başımıza bela açmalarından endişeleniyorum. Bizim Türkler çalışsa yatılı çok sevineceğim

Valla çocuk baktırmak farklı bişey, ev temizletmeye falan benzemez. Bizim yatılı çalıştırmak biraz mecburi ben 2 yıldır işe pek uğrayamıyorum ama işim ile ilgili bazı sosyal bağları sürdürmek zorundayım, eşimin görevi nedeniyle programlanan resepsiyonlara katılmak zorundayım. Bakıcıya güvenmeyip onunda üstüne bir çift göz koymalıyım. (Bi akrabamız var haftada 2-3 gün akşamları o da geliyor) Bakıcılarla sorun yaşamak istemiyorum, çocuğuma olumsuz davranabilme ihtimalleri beni korkutuyor.
O yüzden maaş gününde ödenir. Alışverişe giderim unutulmasın diye önden onların hediyelerini alırım. Bugüne kadar da bakıcı konusunda hep sıkıntı yaşadım.
Şimdi oteldeyiz mesela 1 ay kalacağız burada da izin kullanıp otel dışına çıkmak istiyor. İzin süresi 24 saat. İlk kez geldiği bi yerde gece kiminle gidecek ne yapacak hem merak ediyorum hemde başımıza bela açmalarından endişeleniyorum. Bizim Türkler çalışsa yatılı çok sevineceğim
Boyle bir is bulacagim bende:) karsilikli anlayis tek istedigim.

Sizin çocuğunuz var mı? Kaliteli bakıcı bulmak ne kadar zor biliyor musunuz?
Çocuğun önüne tablet verip ellerine telefonu alıp oturuyorlar. Sonra çocuklar gerilemeye başlıyor, hooop otizmmm Allah korusun
Çocuğumun eğlendiğinden güzel aktiviteler yapabildiğinden, güvende olduğundan emin olayım gerisi hiç önemli değil
Birde siz asgari ücretle geçinebilir misiniz merak ettim.

Hanim efendi cocuk bakmak yemegini onune koy, cocugu tvnin karsisina koy degil.

Odev yap, kitap oku, etkinlik yap, spora gotur, yuruyus yap. Bide bunlari yaparken digerini de egle ki sıkılmasin. Birde diplomama kadar nasil karar verdiniz ki?

Ben sizin için demedim ki, genelleme yaptım... Bana gelenlerin çoğu sizin anlattığını gibi olduğu için işlerine son verdim. Son gelen arkadaştan memnunum. Çocuklarımla gerçekten de ilgileniyor ve çocuklarım mutlu. Dolayısıyla da verdiğim ücret gözüme batmıyor...

İnternetten iyi bir iş bulamazsınız. Ajanslara kaydolun. İyi işler oralardan çıkar, benden söylemesi...

X