özge'nin diyet günlüğü

fiyona_07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
3.455
0
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba:KK3:
ben 4 aylık bebişi olan emziren bir anneyim ve ciddi kilo problemim var.:KK14:
59 kiloyla hamile kaldım 72 kiloyla doğuma girdim ve doğum sonrasında tartıldığımda 62 kiloydum...
emziren anneler çok kolay kilo verir merak etme verirsin dediler fakat ben şu anda 69 kiloyum ve hızla almaktayım.bu kilo artışı beni çok korkutuyor.emzirdiğim için çok fazla diyet yapamıyorum ama yemek olayını çok abarttığım için biraz kısmak niyetindeyim daha doğrusu o kadar çok abur cubur yiyorum ki bunu durdurup düzenli beslenmek istiyorum,ama bir türlü olmuyor kendime verdiğim sözleri hep bozuyorum.nasıl yapmalı,ne yapabilirim diye internette gezinirken burayı buldum ve bu konu başlığını gördüm çok hoşuma gitti süper bi dayanışma var bayanlar arasında.bende katılıp buraya yazarak verdiğim sözü biraz da olsa resmileştirmek istedim.şuanki kilom 69 hedef kilomda 60 (tabi şimdilik) bu kiloya iki ay içinde gelmeyi düşünüyorum...zayıflamayı kafaya o kadar çok koydum ki eliptik kondisyon bisikleti bile aldım :KK17: arkadaşlar sizlerinde desteğiyle bu hedef kiloya ulşmak istiyorum eğer sizlerinde bildiği bişeyler varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

bugün bayram nedeniyle kayınvalidemde kahvaltıyı biraz abarttım haliyle tatlıda yedim aldığım kalorileri bisiklette 15 dakika fazladan çalışarak yakmayı düşünüyorum...

öğlen bir adet kabak dolması yedim ara öğünde bir kase yoğurt akşamda patates salatası yemeyi düşünüyorum ara olarakta üzüm yiyeceğim...

umarım işe yarar ve devamını getirebilirim...

ayrıca herkese de iyi bayrımlar:KK71:

ben de 67 kilo ile hamile kalıp 78 kilo ile doğuma girmiştim.kızım 5 günlükken 68,5 kiloydum. sonra her emzirme sonrası tatlı krizine girerek 73-74 kiloya çıktım. kızım 6-7 aylık olduğunda benim tatlı krizlerim son bulmuş eski beslenme düzenime dönmüştüm. bebek artık daha hareketli olduğundan ve annemler evlerine döndüğünden ben daha fazla yoruluyordum.iştahım azalmıştı ve halen emziriyordum. kızım 10 aylık olduğunda ben 62,5 kiloydum. spor yapmadan sadece emzirerek.ama emziriyorum diye de ekstra birşey yemeyerek. kızım 14 aylık olduğunda ben hala 62,5 kiloydum ve yeniden hamile kaldım. şimdi 69 kiloyum. kızıma hamileliğime göre daha hızlı kilo aldım. ama daha az kiloyla başladığım için çok sorun etmiyorum.
yani bence kafana takılacak birşey yok. vücudun eski formuna dönmesi zaman alıyor. ama gereksiz şeyler yemekten ve aşırı kalori almaktan kaçınman lazım. sütün için sıvı alman ve yeterli beslenmen lazım. çok yemen değil yani.dert etme.diyet psikolojisine girersen hızla kilo almaya devam edersin. aşırı sporda gereksiz, yürüyüş yeterli bence.

ben de 67 kilo ile hamile kalıp 78 kilo ile doğuma girmiştim.kızım 5 günlükken 68,5 kiloydum. sonra her emzirme sonrası tatlı krizine girerek 73-74 kiloya çıktım. kızım 6-7 aylık olduğunda benim tatlı krizlerim son bulmuş eski beslenme düzenime dönmüştüm. bebek artık daha hareketli olduğundan ve annemler evlerine döndüğünden ben daha fazla yoruluyordum.iştahım azalmıştı ve halen emziriyordum. kızım 10 aylık olduğunda ben 62,5 kiloydum. spor yapmadan sadece emzirerek.ama emziriyorum diye de ekstra birşey yemeyerek. kızım 14 aylık olduğunda ben hala 62,5 kiloydum ve yeniden hamile kaldım. şimdi 69 kiloyum. kızıma hamileliğime göre daha hızlı kilo aldım. ama daha az kiloyla başladığım için çok sorun etmiyorum.
yani bence kafana takılacak birşey yok. vücudun eski formuna dönmesi zaman alıyor. ama gereksiz şeyler yemekten ve aşırı kalori almaktan kaçınman lazım. sütün için sıvı alman ve yeterli beslenmen lazım. çok yemen değil yani.dert etme.diyet psikolojisine girersen hızla kilo almaya devam edersin. aşırı sporda gereksiz, yürüyüş yeterli bence.

yürüyüş yapsam zaten hiç bir sorunum kalmıyacak zaten şimdiye kadar yürüyüş sayesinde hiç kilo sorunum olmamıştı ama çalışan bi anneyim gelincede bebeğimle vakit geçirdiğim için yürüyüşe pek fırsat olmuyor..ama bakalım fazla diyet yapmadan yediklerime dikkat ederek zayıflmayı düşünüyorum...aslında bu kadar acele etmezdim ama ekimin 29 unda abimin düğünü var ee haliyle resim filan çekilecek ömürlük olacak çirkin çıkmak istemiyorum resimlerde :2:elbiselerimin hiçbirine giremiyorum o çok ayrı bişey :KK14:

burya konuyu açıp bırakmışım yarından itibaren düzenli yemeğe başlıycam gün gün yazıcam inşallah buraya aslında takıma da yazıyorum her gün ama burayada yazıyım çift dikiş olsun canım biişeyler yemek istedikçe yazıyım boşladım yine çünkü....

burya konuyu açıp bırakmışım yarından itibaren düzenli yemeğe başlıycam gün gün yazıcam inşallah buraya aslında takıma da yazıyorum her gün ama burayada yazıyım çift dikiş olsun canım biişeyler yemek istedikçe yazıyım boşladım yine çünkü....
hoşgeldin sen de
topiği açıp bırakmışsın ama yeniden aktive etmiş olmana sevindim:KK8:
emzikli olduğun için diyet yapmaman gerekir diye biliyorum ama sağlıklı beslenerek ve sporla halledersin merak etme-zaten kondisyon bisikletin de varmış günde 2 set 15er dk yapabilirsin çünkü günde en az 20dk egzersiz gerekir istersen 20 dk kesintisiz bisiklet çevir o bile faydalı olur ya da leslie var imkanın olursa onu da yapmaya çalış olur mu siteden araştırabilirsin
başarılar, sevgiler...:KK16:

hoşgeldin sen de
topiği açıp bırakmışsın ama yeniden aktive etmiş olmana sevindim:KK8:
emzikli olduğun için diyet yapmaman gerekir diye biliyorum ama sağlıklı beslenerek ve sporla halledersin merak etme-zaten kondisyon bisikletin de varmış günde 2 set 15er dk yapabilirsin çünkü günde en az 20dk egzersiz gerekir istersen 20 dk kesintisiz bisiklet çevir o bile faydalı olur ya da leslie var imkanın olursa onu da yapmaya çalış olur mu siteden araştırabilirsin
başarılar, sevgiler...:KK16:

saol canım duymuştum ben leslie yi ama zaten ebru şallıyla platese başladım bgn itibariyle hem onu hemde bisikleti yapacam yeterli olur diye düşünüyorum..bu arada bu konuyu açtığımda bebişim 3 yada 4 aylıktı sanırım şimdi 7 nin içinde ek gıdalara başladığı için eskisi kadar emmiyor o yüzden sık sık acıkmam biraz durdu fakat bu sıralar azıttım bayaa...bu konuyu açtığımdan beri 4.5 kilo verdim ama bayram sebebiyle 1.5 kilosunu geri aldım nerdeyse :KK17::KK17::KK17:geri vermem lazım.:KK53::KK53::KK53:

yarın saat 6 da kalkıp hem platesimi hemde bisiklete binmeyi yapacam normalde benim kız yedi gibi kalkıyor bir saat erken kalkmam lazım spor için...gün içinde yapasım gelmiyor pek o yüzden erken kalkmaya çalışacam..buraya yazarsam belki yapmam daha bi kolay olur diye düşünüyorum...

evet bgn çok güzel geçti az yedim ve azda olsa spor yapabildim gönül rahatlığıyla uyuyabilirim bgn :)))
sabah kalkar kalkmaz su ısıtıp bir fincan elma sirkeli su içtim 15 dakıka sonra 2 dilim kızarmış ekmek 1 dilim köy peyniri 2 zeytin bir tatlı kaşığı vişne reçeli yedim 1 fincan yeşil çay içtim
arada 2 fincan tarçınlı ılık su içtim 1 adet havuç yedim
öğlen 200 gr süte cornflakes yedim
ara 1 fincan ılık su ve meyveli yoğurt
akşam bir kase tavuk çorbası içtim

iki kere 7 kat merdiven indim çıktım sabah 30 mekik çektim ve 25 dk plates yaptım kondisyon bisikletimede binseydim çok güzel olacaktı ama yarında onu yapıcam inşallah...

evet bgn çok güzel geçti az yedim ve azda olsa spor yapabildim gönül rahatlığıyla uyuyabilirim bgn :)))
sabah kalkar kalkmaz su ısıtıp bir fincan elma sirkeli su içtim 15 dakıka sonra 2 dilim kızarmış ekmek 1 dilim köy peyniri 2 zeytin bir tatlı kaşığı vişne reçeli yedim 1 fincan yeşil çay içtim
arada 2 fincan tarçınlı ılık su içtim 1 adet havuç yedim
öğlen 200 gr süte cornflakes yedim
ara 1 fincan ılık su ve meyveli yoğurt
akşam bir kase tavuk çorbası içtim

iki kere 7 kat merdiven indim çıktım sabah 30 mekik çektim ve 25 dk plates yaptım kondisyon bisikletimede binseydim çok güzel olacaktı ama yarında onu yapıcam inşallah...

oooooooooooooooooooohhhhh maşallah süpersin:nazar:
yorumsuzum:44:

iki gündür giremiyorum çünkü hem çok yoğundum hemde yirmilik dişim yüzünden bişi yiyip içemiyorum ve uykusuzum o yüzden günümün çoğunu uyuyarak geçirdim
bgn yediklerim
sabah 1 haşlanmış pates 1 haşlanmış yumurta 1kk peynir
ara yok
öğlen yarım tabak kereviz yemeği 1 lt su
ara yarım dilim kek
1 fincan lekersiz çay 1 fincan ılık su
akşam 1 kase mercimek çorbası

yarım saat bisiklete bindim 25 dk plates yaptım bgn iyiydi sporum ama dün hiç bişi yapamadım çok yorgundum çünkü..

iki gündür giremiyorum çünkü hem çok yoğundum hemde yirmilik dişim yüzünden bişi yiyip içemiyorum ve uykusuzum o yüzden günümün çoğunu uyuyarak geçirdim
bgn yediklerim
sabah 1 haşlanmış pates 1 haşlanmış yumurta 1kk peynir
ara yok
öğlen yarım tabak kereviz yemeği 1 lt su
ara yarım dilim kek
1 fincan lekersiz çay 1 fincan ılık su
akşam 1 kase mercimek çorbası

yarım saat bisiklete bindim 25 dk plates yaptım bgn iyiydi sporum ama dün hiç bişi yapamadım çok yorgundum çünkü..
iyi gidiyorsun maşallah
cnm çok geçmiş olsun bnm de 20lik nadir de olsa arada sızlıyor fena bişey ya
dikkat et kendine, iyi beslenmeye bak ki güç toplayabilesin

dün yediklerim tam bir fiyaskoydu arkadaşa misafirliğe gittik allahım neler neler hazırlamış ye ye bi hal kaldık artık akşam bi çorbayla geçiştirdim...dün yediklerimi yazmıycam artık bgn yeni bir zayıflama haftasına başladık her hafta 500 gr vermem lazım..geçen perşembe diyetisyene gittim bana emzirdiğim için 500 grmdan falzasını veremzsin dedi. bi diyet listesi verdi ben bu listeye uyamam pek kontröl insanı değilim dedim bu seferde kalori çizelgesi verdi günlük 1800 kalorilik besleneceğim oda emzirdiğim için daha fazlası yasak diye...bgn itibariyle başlıyorum.dün kilo bildirimi yaptık 600 gr almışım vereceğime...akşama görüşürüz

iyi gidiyorsun maşallah
cnm çok geçmiş olsun bnm de 20lik nadir de olsa arada sızlıyor fena bişey ya
dikkat et kendine, iyi beslenmeye bak ki güç toplayabilesin

iyi gidiyordum canım da dün batırdım valla...artık bu hafta sıkı tutucam inşallah

X