Anti-Aging Ozon tedavisi ile ilgili bilmediklerimiz ve deneyimleriniz

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma
E

EU1

Ziyaretçi
Arkadaşlar umarım konu tekrarı değildir (ben bulamadım)

daha önceden duyduğum ve ayrıntılı incelemediğim ozonun mucizelerini sizinle paylaşmak istedim, benim bazı rahatsızlıklarımı da kapsadığı için başlamayı düşünüyorum, aranızda bu tedaviyi gören, bilen, iyi veya kötü konu hakkında ne biliyorsanız lütfen paylaşın...

1. OZON NEDİR?Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Böylece bu iki çeşit molekülün yapıları birbirinden aşağıdaki gibi farklıdır:

O3 oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. (fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir). İsmi Yunanca "koklamak" manasına gelen ozein’den gelir. Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein (1799-1868) tarafından 1840 yılında keşfedildi. Zemin seviyelerine yakın yerlerde 10 milyon hava partikülü başına bir partikül O3 (= 0.1 ppm = 200 µg/m³) konsantrasyonlarında duman şeklinde bulunur. 2000 metre yükseklikte, çok daha azalarak 0.03 - 0.04 ppm seviyelerine düşer.

Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde , Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır.

Uygulama yöntemleri
UYARI: Ozon gazının solunması akciğerlerde tahrişe sebep olduğundan sakıncalıdır.
Senelerin deneyimi sonucunda ve son yapılan klinik çalışmalar ışığında beş uygulama şeklinin geçerliliği kabul edilmiştir:
1.Majör otohemoterapi (Hastadan kan alınarak tedavinin yapılması) geriatride (yaşa bağlı hastalıklar), dolaşım bozukluklarında yeniden canlanmayı sağlamak için, viral kökenli hastalıklarda ve genel bağışıklık sistemi aktivasyonu için kullanılır.
Bu metodla, 50 ila 100 ml hastanın kanı alınır, tam olarak tesbit edilmiş ozonla karıştırıldıktan sonra hastaya geri verilir. (steril ozona dayanıklı sarf malzemesi ve vakumlu şişe kullanılır!). Ozon kırmızı ve beyaz kan hücrelerini oluşturan spesifik maddelerle tamamen reaksiyona girer ve böylece vital aktivitelerini = metabolizmayı arttırır. İşte bu aktive edilmiş kan (ozon ya da oksijen değil!) hastaya hemen normal bir damlalık kullanarak tekrar geri verilir.
2.Aynı prensibi kullanarak, minör otohemoterapi diye adlandırılan yöntemde ise ozonlanmış 3-5 ml kan intramusküler yolla hastaya geri verilir. Bu yöntemle spesifik olmayan bağışıklık sistem aktivasyonu yapılır: alerjik hastalıklarda ve genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirmekte kullanılır.

3.Eksternal tedavi ozon gazını kapalı bir sistemde özel bir plastik bot (ayaklar ve bacaklar için ) içinde dolaştırarak ya da vücudun farklı bölgelerine uygun torbalar, folyolar ile gerçekleştirilir. Bu sarf malzemeleri ozona dayanıklı materyalden yapılır. Vücudun tedavi edilecek kısmı önceden su ile nemlendirilir, çünkü ozon kuru bölgelere etki etmez. Bu metod ülserleri, yaraları, açık yaraları, ameliyat sonrası oluşan lezyonları, shingles (herpes) ve enfekte olmuş alanları tedavi etmekte çok etkilidir. Diğer yöntemler ozonlu saf su ( dental tedavilerde) ve ozonlu saf medikal zeytin yağı (cilt eruptionları örneğin egzema, mantar, liken gibi).

4.O3 gasının rektal yolla uygulanması kulağa hoş gelmese de o kadar rahatsızlık verici değildir (tıbbi olarak rektal insuflasyon denir). Aslında hasta kesinlıkle hiçbir rahatsızlık hissetmez, çünkü O3 gazı direkt olarak hassas barsak cidarı (membranı) tarafından emilir; buna ek olarak tüp ve torbalar tek kullanımlık olduğundan tamamen hijyeniktir ve hasta kendi kendine uygulayabilir. Bu metod genelde barsakların enflamatuar hastalıklarında endikedir ancak son zamanlarda daha az invaziv olmasından dolayı genel sağlık ve yeniden canlanma için kullanılmaktadır.

5.Ozonun eklem içi enjeksiyonu;(intra artikuler yolla ozon verilmesi); adından da anlaşılacağı gibi ozon gazı (eğitimli kişilerce), yavaşca eklem içine enjekte edilir.Bu metod ağrılı enflamatuar hastalığı olan ekleme uygulanır (artrit,rekurren artroz, genel patolojik sertliklerde uygulanabilir) ).

Ozon Tedavisinin Kullanıldığı Medikal
Durumlar

• Dolafl›m bozukluklar› (diyabet, sigara içimi vb. ba¤l&#8250:KK66:
• Virüslerin sebep oldu¤u hastal›klar (hepatitler, uçuklar,
zona gibi)
• Zor iyileflen enfekte yaralar, örne¤in bacaklardaki
aç›k yaralar, yan›klar, mantar enfeksiyonlar› vb.
• Ba¤›rsak hastal›klar› (ülseratif kolit, proktit ve chron)
• Kanser tedavisinde tamamlay›c› tedavi
• Kronik yorgunluk sendromu
• Akne, sedef, egzama ve mantar gibi cilt hastal›klar›
• Yafllanmaya karfl› koruyucu tedavi
• Migren ve multiple skleroz gibi sinir sistemi hastal›klar›
• Göz hastal›klar› (yafla ba¤l› göz hastal›klar&#8250:KK66:
• A¤r› tedavisi
• Difl eti hastal›klar›
• Romatizmal hastal›klar
• Kronik bronflit, ast›m ve alerji gibi baz› hastal›klar

biraz uzun olsada ancak bu şekilde açıklayıcı oldu, şimdi sizin bildiklerinizi bekliyorum, lütfen yazın ona göre başlıcam şutarafagitti

merhaba,
arkadaşım ozon terapi aldı 10 seans, tedavi oldu kronik halde öksürüyordu en son gördüğümde çok işe yaramış nefesi rahatlamış öksürme nöbetlerinden kurtulmuş,cildi canlanmış,kırışıklıklar yok denecek kadar azalmış,sakinleşmiş sanki 10 yaş gençleşmiş gözlerime inanamadım :nazar:
Eşim astım hastası ikna oldu zor zar, ozon terapi almayı düşünüyor umarım eşimdede işe yarar
paylaşımın için teşekkür ederim

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar benim doktorum da ozon tedavi önerdi dizimdeki sorunlar için ne kadar etkilidir acaba bileniniz varsa bana lütfen yardımcı olurmusunuz çok kararsızım bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum

dünyadaki ilk mucidi Hitlerdir 2.dünya savaşında kendine ve üst düzey komutanlarına bagışıklık sistemini güçlendirmek we dinçlik için uygulatmıştır Türkiye'ye ilk getiren Semiramis Pekkan'dır tazelenen kanla birlikte cilt,saç,anti-aging kısaca tüm metabolizmaya faydası vardır geçtigimiz yıl 2dönem olarak 24seans yaptırdım vücut içten beslenir kanın yenileniyor bir arkadaşım 10seansla alkolu bıraktı bir arkadaşımın kızı öss hazırlık sürecindeki stress/heyecanını yendi artık ragbet gördügü için fiyatları arttı ;ama hayattaki en degerlinizi kendinizi şımartın ve yaptırın yaşlanmayı,hastalanmayı beklemeden !!!!!!

çok teşekkür ederim arkadaşım 2 seans oldu başladım henüz bir değişiklik hissetmedim pek fazla umudum yok gibi yaraı konusunda ama yazdıklarınla biraz umutlandım umarım faydasını görürüm

Günaydın expireUser ben de selülit ve bölgesel incelmeye iyi geldiğini okumuştum.ıyi bir merkez arıyorum.Eger tavsiye edebilecegin bir merkez varsa yardımlarını bekliyoruma.s.

dünyadaki ilk mucidi Hitlerdir 2.dünya savaşında kendine ve üst düzey komutanlarına bagışıklık sistemini güçlendirmek we dinçlik için uygulatmıştır Türkiye'ye ilk getiren Semiramis Pekkan'dır tazelenen kanla birlikte cilt,saç,anti-aging kısaca tüm metabolizmaya faydası vardır geçtigimiz yıl 2dönem olarak 24seans yaptırdım vücut içten beslenir kanın yenileniyor bir arkadaşım 10seansla alkolu bıraktı bir arkadaşımın kızı öss hazırlık sürecindeki stress/heyecanını yendi artık ragbet gördügü için fiyatları arttı ;ama hayattaki en degerlinizi kendinizi şımartın ve yaptırın yaşlanmayı,hastalanmayı beklemeden !!!!!!

Dayligt nerde yaptırdıgını ögrenebilir miyim:sm_confused: Bu konuda cok tedirginim ama bir yerden başlamam lazım,dedigin gibi kendimi şımartmak istiyorum artık,dogum kilolarımla daha fazla arkadas kalamayacagım ziiiiraaasenağlama

Dayligt nerde yaptırdıgını ögrenebilir miyim:sm_confused: Bu konuda cok tedirginim ama bir yerden başlamam lazım,dedigin gibi kendimi şımartmak istiyorum artık,dogum kilolarımla daha fazla arkadas kalamayacagım ziiiiraaasenağlama

ben Adana'da yaşıyorum burda yaptırmıştım selülit için hiç durma,bekleme hemen yaptır tek zerresi kalmaz

daylightcım cnm sen kana karıştırılandan mı yaptın? yoksa ozon saunayada mı girdin? cnm ya benm saçlar dökülyo, sürekli yorgunluk var, gözlerim çökük. yüzüme dolgu yaptırcaktım. Acaba ozon daha mı faydalı olur ki? yanii ben kanıma karıştırıp aynı zamanda ozonu solumak ve ozon sauna istesem çok mu maliyetli olur?cnm biraz bilgilendir. gençleştirdimi? nelere iyi geldi?

daylightcım cnm sen kana karıştırılandan mı yaptın? yoksa ozon saunayada mı girdin? cnm ya benm saçlar dökülyo, sürekli yorgunluk var, gözlerim çökük. yüzüme dolgu yaptırcaktım. Acaba ozon daha mı faydalı olur ki? yanii ben kanıma karıştırıp aynı zamanda ozonu solumak ve ozon sauna istesem çok mu maliyetli olur?cnm biraz bilgilendir. gençleştirdimi? nelere iyi geldi?

bayağı maliyetli olur ki buna da gerek yok..kana karıştır yeter..sonuçta kan tüm vücudunda dolaşıyor zaten..bir daha solumaya ve saunaya ne gerek var

bayağı maliyetli olur ki buna da gerek yok..kana karıştır yeter..sonuçta kan tüm vücudunda dolaşıyor zaten..bir daha solumaya ve saunaya ne gerek var

Saol cnm galiba haklısın opuyorumnanaktan
Bende abarttım :roflol: Çünkü artık aynaya bakmaya korkuyom. İnsan birden çirkinleşirmi yaa kötükedihüso Öyle oldum. Bi ozonu deniycem 2-3 seans cildimde istediğim sonucu elde edemezsem dolgu yaptıracam. Saolll a.s.

bende 2 ayda bir hasta oluyorum ve eklem romatizması var 8 senedir her ay deposilin iğnesinden oluyorum. bi doktor ozon tedavisi tavsiye etti.majör ozon tedavisini önerdi acaba majörün seans fiyatları nedir?istanbulda neresini tavsiye edersiniz? ve hakikaten işe yarıyormu

Memorial estetik merkezinde seansı 200 lira 8 seans alınırsa 1280 lira oluyor ve torba kullanmıyorlarmış cam şişe tercih ediyorlar.. Torba kulanılan yerde yapılmaması gerekyor sağlıksız çünkü. Bir de ozon center var orda da 100 lira...Ben de düşünüyorum...

ankarada cam şişe ile yapan ucuz bi yer var mı acaba
bir ara bayagı heveslenmiştim

Saol cnm galiba haklısın opuyorumnanaktan
Bende abarttım :roflol: Çünkü artık aynaya bakmaya korkuyom. İnsan birden çirkinleşirmi yaa kötükedihüso Öyle oldum. Bi ozonu deniycem 2-3 seans cildimde istediğim sonucu elde edemezsem dolgu yaptıracam. Saolll a.s.

2-3 seansta hiçbir sonuç maalesefki alamazsın şlk degişimleri 5.seanstan sonra görmeye başlıyorsun

ben kan yaptırıyorum bagışıklık sistemim yavaş ne yazık ki birçok sağlık sorunum war ;fakat ozonla ilerlemiyor rahatsızlıklarım ozon saunanın da seansı kanla aynı aslında imkan olsa hem kan hem sauna birleşik paket yaptırmak lazım ;ama o da çok masraflı olur

Selam arkadaşlar bende yaptırmayı çok istiyorum.Demir eksikliği var bende de ve çok iyi geldiğini okumuştum.Kana verilenden yaptırmak istiyorum.Acaba Ankara'da bildiğiniz iyi bir yer var mı?Maliyeti ne kadar ve en az kaç seans yaptırmam gerekli bileniniz var mı aranızda?

Yaa ben Ankara'da iyi bir merkez arıyorum.Ankara'da kimse yaptırmadı mı bu nu?

seansı 100 tl 10 seans dedi, cam kullanılıyouş kızlar ucuz dimi? genel cerraha sordum bunlar hava civa dedi, popüler kültüre hizmet eden uygulamalarmış, yani test edilip onaylanmışmı bilimsel geçerliliği varmı??

Son düzenleme:
ben 6 senası devirdim kızlar valla, tamamen anti aging amaçlı gittim, hep 50 yaş üzeri kişiler var, sanırım en geç bnm. bnm gittiğim yer hastane,güzellik merkezi vs değil.

diğer hastalar ile konuşuyorum hepsi kendini daha dinç hissetiğini söylüyor, uykuları düzene girmiş, dinç kalkıyorlarmış yataktan, yani her gidenin beklentisi farklı, kimi tansiyonum diyor kimi kolestrolüm diyor, kiminin eli ayağı şişmiş elden ayaktan kan veriliyor fln,

bnm beklentim cildimde yümüzde ve vücudumda değişiklik gözlemlemekti. fkt umduğum gibi olmadı,yani kimsede bana bunu garanti etmedi ztn gittiğim yerde. sdc temiz kanın vücuttaki kan dolaşımının böyle bir etki yapabileceğini düşündüm. fkt gözle görülür bi değişiklik yok henüz sonrasında sanmıyorum 4 seansım daha kaldı. uygulamalar ztn 10 seanslık paketler halinde yapılıyormuş bu 1 sene yetiyormuş, çalışmalar sonucunda çıkan sonuçlar böyleymiş daha fazla yaptırmak gereksizmiş.

ancak ozonun dezenfektan etkisine çok güvenen biri olarak vücutta yıllık peryotlarla yapılacak bu tarz uygulamanın detoks olarak işe yarayacağını düşünüyorum. avrupada insanlar bunu hem antiaging hemde kansere karşı korunma olarak yaptırıyorlarmış. ayrıca bazı futbol takımlarıda bu cihazlarda almış,çünkü yasal olan tek doping yönetmi olarak geçiyor. yani insanda stres,uykusuzluk,yorgunluk gibi etkileri ortadan kaldırdığı söyleniyor. bende oldumu,açıkçası çok anlayamadım çünkü bnm çok hareketli bir yaşamım var, istesemde bazen 3 gün boyunca 12-13 saatlik uykuyla geçirmek durumnda olabiliyorum. yani psikolojik kaynaklı olduğunu düşünüyorum memnuniyetimin,çünkü dediğim gibi sağlık sorunumdan ötürü gitmediğim için aradaki farkı gözlemleyemedim. ancak temiz kanın tüm organlarımda temizlik yaptığına inanıyorum. neticede kanser gibi hastalıklar dokulardaki işlev bozuklukları sonucu fazladan üreyen istenmeyen hücreler nedeni ile ortaya çıkar. yani dokular ya çok yıpranmıştır ya yorgun düşmüştür yada bi şekilde orda bi sorun çıkmıştır ve hücre bölünmeleri knotrolünü kaybederek kansere yol açmıştır. yani öneleyici etkinede inanıyorum.

ayrıca ben 2 rüzgara çıkayım hmn burnum akar boğazım tahriş olur öksürmeye başlarım, bence bu durum bağışıklık knousunada faydalı. tabi ozona başladığımdan beri yani 3 haftadır bunlarıda test edecek fırsatım olmadı.

ozona başlamadan önceki kan tahlili sonuçlarım var, birriğinde tekrar i tahlil yaptırıcam bakalım ne gibi değişiklikler olacak.

ma ozona inanıyorum kızlar, sizlerden varsa yaptıran sonuçları paylaışırsanız çok sevinirim

X