Özür dilemeli miyim?

Sevimsizpamukseker

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
269
-5
23
Bende de hatta olduğunu biliyorum ama oda beni kırdı kırıldım yani
Abimin eşi benim arkadaşımdı
Evlilik hazırlık yapıyordu gelinlik elbise bakalım bende düzgün çıkmıyor dedim sen daha çok takip ediyorsun böyle şeyleri dedim
Ama gelinliğini bulduktan sonra bakmaz oldu umursamaz da oldu
Bir iki kere sordu ne yaptın diye o kadar ben de pek cevap vermedim buldum bir şeyler dedim
Birde düğün günü tek bana değil ablasında yaptı saçı başı makyajı bitikten sonra hadi benim işim bitti gidelim eşini ara gelsin alsın bizi dedi
Kardeşi de nereye gidiyorsun ablanın işi bitmedi daha diyince yerinde oturdu
Canımı sıktı bu olay bencildi
Hadi anldım stres filan ama o kadar olmaz bence düğün günü denge de tutacak
Düğünden önce ben yakın davrandım o uzak davranmaya çalıştı evlendikten sonra tam tersi oldu bozulmaya başladı trip atmaya başladı
Senle çok konuşmuyorum diye Arkadaşız kardeşim gibi görüyorum dedi
Yarın sende anlarsın dedi düğün zamanın kafam da bir sürü şey vardı dedi
İyi de bende üç aydır son hazlıkları yapıyorum ama rahattım ya dengeyi kurudum evet az çok strese girdim ama nu kadar değildi
Onun hazırlığı iki kere yaptı
yaptığı yerler tanıdığı yerler Hatay’da ve çoğunu internetten sipariş etti hatta son hazırlık diye de abim verdi para yarısın da altın almış
ben daha tanmıyorum oturdum şehri Ankara da aksine bir yandan ben daha çok strese girdim
Oda abimden önce bir evlilik daha yaptı boşandı şimdi geri evlendi
Ben daha ilk defa evleniyorum
Beni suçlu çıkardı bana trip atıyor

Kimse bir şey yazımsın herkese iyi akşamlar kimsenin anladığı filan yok yada anlayamaya çalıştı filan yok
Konu geri gündeme geldi geçen gün canımı sıktı kadın
Ayrıca şunu anldım benim suçum filan yok hepsi annemin başının altından oluyor
Hesabı kaça defa simeye çalıştım olmadı
HERKESE İYİ AKŞAMALAR

Son düzenleme:
Çok anlaşılmıyor, bence yazınızı bir duzenleyin.
Anladığım kadarıyla siz de bugünlerde evleniyorsunuz, ondan bazı şeylere baksın diye yardım mi istediniz?
El elin eşeğini türkü cigirarak ararmis. Kızin zaten ayları geljnlik bilmemne incik cincikla geçmiş, uğraşmak istememiş olabilir.
"bende düzgün çıkmıyor dedim sen daha çok takip ediyorsun böyle şeyleri" şu laf da uyuz bir şey. Aynı internet sizde de var. Niye tembellik edip kendi işinizi baskasina veriyorsunuz ki? Benim annem de internetten çok anlar, işine gelen her şeyi sipariş eder. İşine gelmeyince bana der sen arastir bak diyem gıcık olurum yani . Neden ben bakayım ki senin şeyine sırf angarya diye.
İkincisi kuaförde kendi saçı bitince çıkmak istemiş. Olabilir, belki aklında organizasyonla ilgili bir şey vardı,onu halletmek istedi, Belki çok stresli kuaförün o gürültüsü onu iyice boğdu. O orada beklese ne beklemese ne, yalnız da degilmissiniz.
Bence büyütecek olaylar değil. düğün zamanı olur böyle şeyler.
"Ben de evleniyorum süreci güzel yonettim" de doğru bir önerme değil. Herkesin süreci farklıdır, sonuçta ikinci evliliği, belki başka tarz şeylerle uğraşıyordur ya da daha streslidir sizden. Bunu kiyaslayamazsiniz ki.

İkinizin de düğün zamaniymis. İkiniz de fazlasıyla stresliymissiniz. bence biraz mesafe koy, herkesin yeni gelinliği geçip normale dönünce yeniden buluşur,aynı frekansı yakalarsınız. Ben de ablamın yeni gelin halinden tiksinmistim.beni evlilikten soğutmustu tripleri halleri:) evlendi aylarca görüşmedik, sonra normale döndük, ilişkimiz eskisi gibi güzelce gidiyor.
O yuzden tavsiyem önce biraz mesafe. Çünkü belli birbirinize dolmuşsuniz. Sık sık buluşursaniz daha fazla şeye sinir olursunuz

Ben de bir şey anlamadım. Mesela en başta gelinlik bakmaktan bahsetmişsiniz? Kime gelinlik bakıyordunuz? Birçok sözcükte ek eksikliği var, sözcük eksiklikleri, anlatım bozuklukları falan da olunca anlamak mümkün değil.
Oda onda öncede boşandı şimdi geri evlendi
Mesela şu cümleyi anlayabilen beri gelsin. Paragraf baştan sona böyle.

Hayatınızı bilen arkadaşınızla sohbet ediyormuşsunuz gibi yazmışsınız. Gerçekten anlaşılmıyor. Anladığım tek yer için yorum yapayım gelinden size elbise bakmasını rica etmeniz gereksiz olmuş bence. Bir de bunu yüklemişsiniz üstüne, elbette kendi gelinliğini bulmakla uğraşacak. Elbise bulmaktan da kolay ne var anlamadım. İnternette bulamıyorsunuz madem gider 3-4 mağaza gezer birinden birinde elbet bulurdunuz.

Çok anlaşılmıyor, bence yazınızı bir duzenleyin.
Anladığım kadarıyla siz de bugünlerde evleniyorsunuz, ondan bazı şeylere baksın diye yardım mi istediniz?
El elin eşeğini türkü cigirarak ararmis. Kızin zaten ayları geljnlik bilmemne incik cincikla geçmiş, uğraşmak istememiş olabilir.
"bende düzgün çıkmıyor dedim sen daha çok takip ediyorsun böyle şeyleri" şu laf da uyuz bir şey. Aynı internet sizde de var. Niye tembellik edip kendi işinizi baskasina veriyorsunuz ki? Benim annem de internetten çok anlar, işine gelen her şeyi sipariş eder. İşine gelmeyince bana der sen arastir bak diyem gıcık olurum yani . Neden ben bakayım ki senin şeyine sırf angarya diye.
İkincisi kuaförde kendi saçı bitince çıkmak istemiş. Olabilir, belki aklında organizasyonla ilgili bir şey vardı,onu halletmek istedi, Belki çok stresli kuaförün o gürültüsü onu iyice boğdu. O orada beklese ne beklemese ne, yalnız da degilmissiniz.
Bence büyütecek olaylar değil. düğün zamanı olur böyle şeyler.
"Ben de evleniyorum süreci güzel yonettim" de doğru bir önerme değil. Herkesin süreci farklıdır, sonuçta ikinci evliliği, belki başka tarz şeylerle uğraşıyordur ya da daha streslidir sizden. Bunu kiyaslayamazsiniz ki.

İkinizin de düğün zamaniymis. İkiniz de fazlasıyla stresliymissiniz. bence biraz mesafe koy, herkesin yeni gelinliği geçip normale dönünce yeniden buluşur,aynı frekansı yakalarsınız. Ben de ablamın yeni gelin halinden tiksinmistim.beni evlilikten soğutmustu tripleri halleri:) evlendi aylarca görüşmedik, sonra normale döndük, ilişkimiz eskisi gibi güzelce gidiyor.
O yuzden tavsiyem önce biraz mesafe. Çünkü belli birbirinize dolmuşsuniz. Sık sık buluşursaniz daha fazla şeye sinir olursunuz
Hiç bir şeysi yok canım benim kuförede sadece biz vardık kuaförle lak lak etmeye biliyordu bence sizde yanlış düşünüyorsunuz
Ayrıca sizin yazınızdan da hiç bir anlamdım çok karşık yazmışsınız

Ben de bir şey anlamadım. Mesela en başta gelinlik bakmaktan bahsetmişsiniz? Kime gelinlik bakıyordunuz? Birçok sözcükte ek eksikliği var, sözcük eksiklikleri, anlatım bozuklukları falan da olunca anlamak mümkün değil.

Mesela şu cümleyi anlayabilen beri gelsin. Paragraf baştan sona böyle.
Neyini anlamdın “gelinliğini bulduktan sonra” dedim bu cümleden ne anlıyorsunuz?
gelinlik o zaman bana mı ona mı oluyor?

Anlamayan çeteye beni de dahil eder misiniz?

Evlenen abiniz ve bu kadın mı? Kadın evlenecekse kendi gelinliğini düşünür sizin elbisenizi niye düşünsün ki?
Söyleyebilirdi ama umursamazlık niye yapıyor
Ayrıca şu an bende aynı şeyler aynı hazırlık filan yapıyorum ama onun yaptığını yapmıyorum yapmadım

Söyleyebilirdi ama umursamazlık niye yapıyor
Niye umursasın o kısmı anlamadım. Buradaki kadınların %80'i evlidir herhalde, ben sanmam ki herhangi biri düğününe gelecek birinin elbisesini seçsin. Ben seçmedim kimsenin elbisesini, bakmadım da. Arkadaşım yazdı hatta ne renk giyeyim nasıl model giyeyim, daha kendime gelinlik seçemedim ne istersen giy dedim onu mu düşüneceğim bi de.

Kendi mi gelip size sana elbise seçelim dedi en başta?

Niye umursasın o kısmı anlamadım. Buradaki kadınların %80'i evlidir herhalde, ben sanmam ki herhangi biri düğününe gelecek birinin elbisesini seçsin. Ben seçmedim kimsenin elbisesini, bakmadım da. Arkadaşım yazdı hatta ne renk giyeyim nasıl model giyeyim, daha kendime gelinlik seçemedim ne istersen giy dedim onu mu düşüneceğim bi de.

Kendi mi gelip size sana elbise seçelim dedi en başta?
Ben dedim önce gelinlikten kastım beyaz abiye
Çok zoru yok
Aynı sayfalardan bana çıkacak illaki bir model vardır ve pek anlamıyorum o tür şeylerden çünkü ilk defa ben büyüdükten sonra bayanlar arasında bir düğüne katıldım oda abimin düğünüydü
O ise dört ablası var hepsini de giydi ve neyi nereden giyeceğini nereden baktığını biliyor

X