PANDEMİ SÜRECİNDE MEME BÜYÜTME AMELİYATIM

Kas zarı altı , Kas altı demek değil mi? Yani aynı işlem yapılmış ikimize de öyle anlıyorum.
ayyyy hadi inşallah çarçabuk geçsin günler sağlığımıza en kısa sürede kavuşalım ☺️
Hayır kas zarı altı kas altından farklı kasın üstüne ama fasya yani zarın altına yerleştiriliyor

Hayır kas zarı altı kas altından farklı kasın üstüne ama fasya yani zarın altına yerleştiriliyor
Aaaa hiç bilmiyorum kas altı ve kas üstü duydum bir tek. Ağrılarınız nasıldı bu durumda? Kas üstünde daha kolay oluyormuş meme dokusu ve üst doku varsa tabi, ama zarın altını hiç okumadım. Memnun musunuz böyle olduğu için?

Aaaa hiç bilmiyorum kas altı ve kas üstü duydum bir tek. Ağrılarınız nasıldı bu durumda? Kas üstünde daha kolay oluyormuş meme dokusu ve üst doku varsa tabi, ama zarın altını hiç okumadım. Memnun musunuz böyle olduğu için?
Gerçekten aşırı memnunum çünkü zor olmadı evet ağrılarım oldu ama feci derecede olmadı ayrı yeten yumuşama da gayet iyi aşırı doğal meme dinamiğine çok çok yakın çok memnunum

Gerçekten aşırı memnunum çünkü zor olmadı evet ağrılarım oldu ama feci derecede olmadı ayrı yeten yumuşama da gayet iyi aşırı doğal meme dinamiğine çok çok yakın çok memnunum
Yaaaa çok sevindim 🥰 güzel günlerde rahat rahat kullanmanız dileğiyle

Kızlaaaaaar Merhabaaaa;

Silikon protez ile meme büyütme operasyonu gerçekleştirmek isteyenlere fikir vermesi adına yaşadıklarımı bu başlıkta yazmak istedim.

Öncelikle bu form bana çok yardımcı oldu, çok tatlı insanlarla tanıştım. Hepsine buradan da teşekkür etmek isterim:)

(Uzun bir yazı oldu konulara başlık attım,ilgilendiğiniz bölüme başlıklardan da ulaşabilirsiniz .)

Ameliyat öncesi...

31 yaşında 170 boyunda 54 kg biriyim. Memem küçük,dokusu çok az ve simetrisi olmayan bir şekildeydi. (Sağ memem sol memeden yaklaşık 1/1.5 cm yukarıda,boyutu daha küçüktü)

Yıllarca dolgun bir memem olmadığı için hep üzüldüm. Sütyencilere girip kabinde denediğim dolgulu sütyende bile boşlukları görünce ya da çok güzel dantelli,kapsız sütyenleri görüp bana olmayınca kaç kere buralardan ağlayarak çıktığımı bilirim 😢.

Zamanında da bu ameliyatı olsam mı olmasam mı diye çok düşündüm . Fakat çok yapay durur mu,erkekler elleyince garip bulur mu, rahatsız eder mi gibi sorularım olmuş ve bu sorular beni bu ameliyatı olmam noktasınca vazgeçirici olmuştu.

Ancak Ameliyata karar verdiğim dönemin az öncesinde hızlı bir 4-5 kg verince memem iyice küçülmüş ve yine takıntılarım gün yüzüne çıkmıştı. Aslında bu benim kapattım sanıp kaptamadığım bir deftermiş. Bende artık “yeter” deyip kendi mutluluğum için bu ameliyatı yapmaya karar verdim ve araştırmaya koyuldum.

Burada en önemli nokta doğru doktoru bulmak. Güvendiğiniz doktoru bulamıyor ya da bulup ücreti denkleştiremiyor iseniz naçizane tavsiyem ameliyatı ötelemeniz olur.

Çünkü uzun vadede vücudunuzda yer edicek , görselliği önemli olacak olan yabancı bir maddeden bahsediyoruz.

Doktorunuzun eğitim geçmişi, ameliyat geçmişi,size olan yaklaşımı, ameliyatı yapacağı hastane, varsa önceki hastalarının yorumları, enerjinizin tutması ,görüşmede size yeterince bilgi vermesi gibi kriterler hekiminize karar vermede önemli noktalar olacaktır.

Ben bu süreçte 6 doktor ile görüştüm. 6. Görüşmede güven duygusu ile beraber aklımda sıfır soru işareti ile kapıdan çıkarken ameliyatı kime olacağıma karar vermiştim.

Kasım’ın ortasına doğru ameliyat tarihi belirledik. Öncesinde meme cerrahına da muayene oldum ve meme ultrasonuda çektirdim.Ameliyattan 2 gün öncede hastaneye gittim. Kan tahlillerim,ekg,akciğer filmim ve korona testim yapıldı. Değerlerim normal çıkınca 2 gün sonra sabah saatlerinde ameliyat için hastaneye doğru yol aldım.

Ameliyat Günü...

Daha önceden ameliyat tecrübem olduğu için başıma gelecekleri biliyordum ve bu sebeple korku hissetmedim. Bir de gerçekten çok istediğim bir operasyon olduğu için bir an önce olayım kafası ile büyük bir motivasyon ile hastaneye gittim.Hastane gerçekten çok konforluydu,otel gibi. Ama ben yine de sprey dezenfektan almıştım. Odada elle temas kuracağım neredeyse her yüzeye bu spreyi boca ettim. Maskemi hiç çıkarmadım. Refakatçimde sadece annemdi.

Ameliyat öncesi damar yolumu açtılar. Anestezi doktoru sonuçlarımı son bir değerlendirdi,yeme içme durumumu teyit etti.Sonra bekleme sürem oldu az. Ameliyat saatim yaklaşınca doktor bey üzerimde çizim yaptı. Tahmini cc’ler üzerine, istediğim görüntü üzerine son bir görüştük. Bu aşamanın devamında ameliyat kıyafetlerini giyip yatakla ameliyathaneye indirildim.Ameliyathane katının bir odasında sakinleştirici yapıldı ve devamında ameliyathaneye alındım. Ne ara bayıldım hatırlamıyorum:) sonra ameliyat odası katında bekleme bölümünde ayıldığımı hatırlıyorum. Hemşireler beni konuşturmaya ayıltmaya çalışıyorlardı. Birde sıcaklık verdiler. Orada takibim yapıldıktan sonra odaya çıkarıldım. Ameliyatım uzun sürdüğü için annem , telefonda haberimi bekleyen babam baya bir panik yapmışlar :) o noktada sizi bekleyen sevdikleriniz için zaman zor geçiyor...

Gelelim memeye yapılan işleme ve takılan implanta...

Doktor bey sadece silikonu taktım bitti gitti kafasında davranmamış ne mutlu ki. Sol memem büyük olduğu için gözüne iyi gelmedi diye düşünüyorum, büyük olan mememden doku alıp küçüğe eşitleyip silikonu öyle takmış. Bunu iyi ki yapmış çünkü şu anda bile eskiye göre memem daha düzgün ve orantılı görünüyor .Silikonum meme altından takıldı. Kas altı ameliyat oldum. İmplantım ise MENTOR Siltex Round High Profile Xtra Gel 325 cc .

Normalde kullanılan mentor implantların çoğu %70-80 silikonla dolu. Benim derim ince olduğu ve dokum az olduğu için %100 silikon ile dolu olan bu implantı tercih etti doktorum.

Ameliyat sonrası...

İlk gün tuvalet ihtiyacım için annemden yardım aldım. Ama akşam yemeğimi kendim yiyebildim. Gece uyku ilacı yazmıştı doktor ama onu bile almadım.Genel olarak bütün süreçte ağrım sızım gerçekten “ah-vah-öldüm-bittim” boyutunda kesinlikle olmadı. 15 dakikalık Buz kompresi yaptım ve ameliyat sonrası verilen triflo ile nefes egzersizi yaptım.Drenlerim 3 gün kaldı. Bu 3 günde sadece gece yatarken sürekli aynı pozisyonda olduğum için sabahları uyandığımda kalkmakta zorlandım fakat gün içinde bir sıkıntım olmadı.

Ben ameliyattan 7-8 gün önce memelerime çatlak yağı sürdüm günde iki kez çatlak riskine karşı, ameliyat sonrasıda dikişli bölgeye getirmeden az miktarda sürdüm.

3 gün sonra drenlerimi çıkarmak için muayeneye gittiğimde doktor beye “acaba bir büyüğü denediniz mi?”, “ödem gidince çok küçülür mü?” Gibi sorular sordum:) tatmin edici cevaplar aldım. Mesela bir büyüğünü taksa göğüs kafesimden dolayı implantın çapı büyüdüğünden memelerim ortaya doğru bitişik oluyormuş. Bu da güzel bir görüntü olmazdı. “Önemli ve güzel olan büyük meme değil,sana uygun meme” dedi ve bence de çok doğru dedi:)

Birde bir internet sitesi önermek isterim .
https://www.realself.com

Burada merak ettiğiniz implantın adını yazıp öncesi sonrası fotoğrafları,bazı bilgileri görebiliyorsunuz.Soru soran hasta ve cevaplayan doktorlar var. Bu anlamda fikir verebilir diye eklemek istedim

Dilerim yazım size yardımcı olmuştur. Bugün 13. Günüm. Memelerim ilk güne göre daha rahatlamış durumda ama hala sertler. Yan yatamıyorum henüz. Ama hareket kabiliyetim gayet iyi, ağrım sızım yok. Yürüyüşlerime devam etmeye başladım bile.Dün bantlarımı çıkardım. Dikiş izim incecik ve tam meme katlanır bölgemde. Bu sebeple iyileştikten sonra beni rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Her zaman aktif olmayabilirim ama sorunuz olursada cevaplamaya çalışırım. 3. Ay /6.ay ve 1. Yılımda da gelip burada güncellemelerde bulunmaya çalışacağım.

Doktorum ve Hastane

Doktorum;
Doç.Dr. ERDEM GÜVEN

Hastane:
Acıbadem Maslak Hastanesi-İstanbul

Hepinizi öpüyorum
😽
Merhaba 🥰 ben yeni ameliyat oldum bugün 8. Günüm. Direnlerim 6. Günde çıktı ve 7. Gün regl oldum :KK43: bgn çok ağrım oldu normal mi bilmiyorum. Eğilince fln sanki içinde su baloncuk hareket edito gibi garip bir his var :) çok yeni ve herkesin iyileşme süreci farklı biliyorum ama 8. Günde ağrının devam etmesi normal mi? Yani genel olaran hareket edebiliyorum kolumu kaldırıyorum vs sorun yok ama göğüslerim ağrıyor hala 🤷🏻‍♀️ Ve tabi yan yatamıyorum :)

Üç güm önce kas altı 300 cc motiva marka silikon takıldı bana şu an boğazım da ve köprücük kemiğimde hava kabarcıkları var dokununca hissediliyor ve boğazım acıyor bu durumu yaşayan var mı aranızda ?

Merhaba 🥰 ben yeni ameliyat oldum bugün 8. Günüm. Direnlerim 6. Günde çıktı ve 7. Gün regl oldum :KK43: bgn çok ağrım oldu normal mi bilmiyorum. Eğilince fln sanki içinde su baloncuk hareket edito gibi garip bir his var :) çok yeni ve herkesin iyileşme süreci farklı biliyorum ama 8. Günde ağrının devam etmesi normal mi? Yani genel olaran hareket edebiliyorum kolumu kaldırıyorum vs sorun yok ama göğüslerim ağrıyor hala 🤷🏻‍♀️ Ve tabi yan yatamıyorum :)
Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Dediğiniz gibi herkeste süreç farklı... pek çok faktör etkiliyor bu durumu... ancak şu an 8. Gün zaten çok yeni ... ağrının olması, o bölgeyi hissetmeniz, baloncuk gibi sesler vs. Hepsi çok normal... dilerim bir an önce iyileşirsiniz🙏🏻Bu gerçekten 1 yıla kadar sabır isteyen bir süreç . 4. Ayıma geliyorum hala sürecin tamamlanmadığını görüyorum... sabır ve emek 🙏🏻

Üç güm önce kas altı 300 cc motiva marka silikon takıldı bana şu an boğazım da ve köprücük kemiğimde hava kabarcıkları var dokununca hissediliyor ve boğazım acıyor bu durumu yaşayan var mı aranızda ?
Merhaba;
Böyle bir şikayet yaşamadım ve görmedim ama ameliyatta soğuk ortamda oluyoruz, boğazada bişey sokuluyor sanırım.. bu sebeple bunların etkisi ile normal bir süreç yaşıyor olabilirsiniz bence. Çok geçmiş olsun

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Dediğiniz gibi herkeste süreç farklı... pek çok faktör etkiliyor bu durumu... ancak şu an 8. Gün zaten çok yeni ... ağrının olması, o bölgeyi hissetmeniz, baloncuk gibi sesler vs. Hepsi çok normal... dilerim bir an önce iyileşirsiniz🙏🏻Bu gerçekten 1 yıla kadar sabır isteyen bir süreç . 4. Ayıma geliyorum hala sürecin tamamlanmadığını görüyorum... sabır ve emek 🙏🏻
Yaaa 4. Ayda da mı öyle 🙄 ne zaman kendi göğsüm gibi hissedicem çok hevesle o günü bekliyorum :) bu arada sizin 4 ayda neler istediğiniz gibi gitti olumlu anlamda yumuşama, mdem inme vs🥰

Yaaa 4. Ayda da mı öyle 🙄 ne zaman kendi göğsüm gibi hissedicem çok hevesle o günü bekliyorum :) bu arada sizin 4 ayda neler istediğiniz gibi gitti olumlu anlamda yumuşama, mdem inme vs🥰
Yok hayır bende o durumlar devam etmiyor... Yazımın sonunda da 3. Ayımı paylaştım...
Ama tamamen son şeklinde , son hissinde olduğunu düşünmüyorum 4. Ayda da ... onu demek istedim:)
Ödemler gitti, yan yatarken ya da yüzüstü yatarken acı hissetmiyorum artık, memem daha hareket ediyor ve daha yumuşak, izlerim iyiye gidiyor... ama daha da iyi olacaktır daha da yumuşak olacaktır.. bu süreç 1 yıl, sabır isteyen bir süreç...

Kızlar 5 günüm kaldı ameliyata heyecan ve korku geçmek bilmiyor.. Neler yapmalıyım hastaneye giderken ne giymeliyim. Yanımda neler götürmem gerek hiçbi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim 😊

Kızlar 5 günüm kaldı ameliyata heyecan ve korku geçmek bilmiyor.. Neler yapmalıyım hastaneye giderken ne giymeliyim. Yanımda neler götürmem gerek hiçbi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim 😊
Merhaba;
Şimdiden geçmiş olsun🙏🏻
Düğmeli pijama giymenizi öneririm. Dezenfektan spreylerden yanınıza almanızı ,odaya girdiğinizde kendinizde temas edeceğiniz yerleri bir spreyleyin derim.
Yeme içmede ben zorlanmadım ama zorlanabilirsiniz belki diye pipet yanınıza götürebilirsiniz.
Ameliyat sonrası bana doktorum kendi vermişti doktorunuza danışın vermiyor ise nefes egzersizi için triflo almanızı tavsiye ederim.

Merhaba;
Şimdiden geçmiş olsun🙏🏻
Düğmeli pijama giymenizi öneririm. Dezenfektan spreylerden yanınıza almanızı ,odaya girdiğinizde kendinizde temas edeceğiniz yerleri bir spreyleyin derim.
Yeme içmede ben zorlanmadım ama zorlanabilirsiniz belki diye pipet yanınıza götürebilirsiniz.
Ameliyat sonrası bana doktorum kendi vermişti doktorunuza danışın vermiyor ise nefes egzersizi için triflo almanızı tavsiye ederim.

Pijamayla mı gideyim yoksa hastanede mi giyim? Bide ameliyata çıplak mı alıyorlar alt kalıyor mu? Nasıl olacak?

Pijamayla mı gideyim yoksa hastanede mi giyim? Bide ameliyata çıplak mı alıyorlar alt kalıyor mu? Nasıl olacak?
Hastanede giyersiniz.
ameliyatta kıyafetleriniz çıkıyor iç çamaşırı dahil.özel ince bağcıklı bi kıyafet giydirip uzun bir çorap giydiriyorlar. İnternetten görüntüsüne bakabilirsiniz.

Hastaneye giderken ve çıkarken rahatça giyebileceğiniz bol ve düğmeli kıyafetleri tercih edin, terlik, pijama, ıslak mendil havlu peçete,pipet (işime çok yaradı gruplardan okumuştum) medikal sütyen (hastane karşılamıştı, sorarsınız), yedek çorap ve iç çamaşır.

Hastaneye giderken ve çıkarken rahatça giyebileceğiniz bol ve düğmeli kıyafetleri tercih edin, terlik, pijama, ıslak mendil havlu peçete,pipet (işime çok yaradı gruplardan okumuştum) medikal sütyen (hastane karşılamıştı, sorarsınız), yedek çorap ve iç çamaşır.
Teşekkür ederim hiç kimse bu şekilde bilgilendirmemişti😘

X