panik atak mi bu?

ozel mesaj atmayo denedim ama atilmiyor:)

tam olarak bu durum iste, peki sende bu durum ne kadar suruyor? ben korkularimi fazla besliyorum sanirim, cok uzun suruyor. gun icinde ara ara rahatlamalar olsa dahi cogunlukla tum gunumu esir alip totalde 15-45 gun surebiliyor...
Mesaj olayını bilemedim:)

Benim 2-3 gün sürüyor maksimum. Mesela 1 hafta önce vardı yine,okulda bir şeylere canım sıkıldı derste boguluyordum neredeyse tabii bir de ders anlatırken maske ağzımda onun da gerilimi var bende. Aklıma nefesim geldikçe nefesim kesiliyor sonra başka şeye dalınca düzeliyor. Tuhaf bir durum ama dediğim gibi alıştım artık nereden baksa 7-8 senedir var bende

kizlar malum dunyadaki kaos hepimizi etkiledi. bende konuyu yakindan takip ediyorum. esim evden calismaya basladi.

ara ara bu bende olurdu, ama ilk defa bu kadar yogun ve uzun surdugunu goruyorum. sanki biri bogazimi sikiyor, nefes alma ihtiyaci duyuyorum esneme geliyor ama hep yarim kaliyor sanki bir turlu esneyip esneyip rahatlatamihorum kendimi.

onun disinda, hastalik ibaresi yok. ates burun akintisi burun tikanikligi hicbiri yok. oksuruk mevcut ancak kendimi bildim bileli alerjik oksurugum var, miktarinda artma yok.

solunumda hirilti yok, agri yorgunluk yok. yani gayet normalim. ama nefesim daraliyor...

bu ortamda saglik ocagina gitmeyeyim dedim. psikolojik olabilecegini dusundum ama boyle birsey mi panik atak halleri onu bilemedim.

bu arada yillardir yaygin anksiyete bozuklugu zaten yasiyorum.
YouTube da İzzet Güllü diye bir psikologun kanalı var panik atak vs için videoları var pandemi stresi içinde var videosu izleyin isterseniz

Mesaj olayını bilemedim:)

Benim 2-3 gün sürüyor maksimum. Mesela 1 hafta önce vardı yine,okulda bir şeylere canım sıkıldı derste boguluyordum neredeyse tabii bir de ders anlatırken maske ağzımda onun da gerilimi var bende. Aklıma nefesim geldikçe nefesim kesiliyor sonra başka şeye dalınca düzeliyor. Tuhaf bir durum ama dediğim gibi alıştım artık nereden baksa 7-8 senedir var bende
tipatip aynisi:) benim tek fark daha uzun suruyor. daha dogrusu eskiden bu kadar uzun surmezdi, ama is hayatindaydim filan. simdi calismiyorum ve zaten evde kaldikca artti siddeti de....evde biseylere odaklanayim diyorum ama o kadar siddetli ki cocuga kitap okumak istedogimde ona dahi odaklanamiyorum basiyo beni birakiyprum hemen...calisirken hayatin kosturmacasiyla atlatmak daha kolay oluyormus cidden onu fark ettim.
YouTube da İzzet Güllü diye bir psikologun kanalı var panik atak vs için videoları var pandemi stresi içinde var videosu izleyin isterseniz
izliyorum, videolari izlerken iyi hissediyorum gibi, ama kapattiktan 5 dk sonra aynisi oluyor yine:KK66:

Benim boğazımda da bir acı var. Sürekli bişeyler kokluyorum. Koku, tat alabiliyor muyum diye kontrol hakimdeyim.

Dün gece nefesim kesildi herhalde ölüyorum diye düşündüm. Şimdi yatmaya korkuyorum aynısı olur diye. Herkeste bişeyler var galiba.

Benim boğazımda da bir acı var. Sürekli bişeyler kokluyorum. Koku, tat alabiliyor muyum diye kontrol hakimdeyim.

Dün gece nefesim kesildi herhalde ölüyorum diye düşündüm. Şimdi yatmaya korkuyorum aynısı olur diye. Herkeste bişeyler var galiba.
surekli birseyleri koklarsan bir sure sonra koku ve tada hassasiyetini kaybedebilirsin, aonra daha cok paniklersin...

X