Panik Atak sorunu olanlar....

benim panikatakta atlatamadığım en büyük sorunum beden algısı bazen kendi bedenimin bana ait olmadığı hissine kapılıyorum çok korkunç bir duygu sanki deliricek hisside devamında geliyor bunu yaşayan başka arkadaşlar varmı benle paylaşabilirlermi üstesinden nasıl geliyorsunuz veya gelmeye çalışıyorsunuz şimdiden çok teşekkürler

Evet bunu aynen yaşıyorum. Neredeyim ne yapıyorum her şeyi unutuyorum sanki. Farkında olmadan yürüyorum. Sanki beni götüren benim ayaklarım değilmiş gibi.. Malesef üstesinden gelemiyorum geçmesini bekliyorum.. :KK50:

Evet bunu aynen yaşıyorum. Neredeyim ne yapıyorum her şeyi unutuyorum sanki. Farkında olmadan yürüyorum. Sanki beni götüren benim ayaklarım değilmiş gibi.. Malesef üstesinden gelemiyorum geçmesini bekliyorum.. :KK50:

Çok geçmiş olsun bende senin gibiyim canım offf çok zor sanki yürürken uçuyorum ben değilde ayaklarım yürüyor
senin daha önceki yazılarınıda okumuştum inanırmısın bugün markette sen geldin aklıma bian ortalığı dağıtmak istiyormuş ve zor engel oluyormuşsun işte o yazın geldi aklıma sana dua ettim bendede bir ara otobüse binince kıriz geçiririm rezil olurum korkusu vardı ne diyeyim inş düzeliriz

arkadaslar,bugun kendımı ıyı hıssedıyorum burda hava guneslı,sizler nasılsınız...tabı sızle dun konustuklarım verdığınız bılgılerde guclendırdı benı:)

Çok geçmiş olsun bende senin gibiyim canım offf çok zor sanki yürürken uçuyorum ben değilde ayaklarım yürüyor
senin daha önceki yazılarınıda okumuştum inanırmısın bugün markette sen geldin aklıma bian ortalığı dağıtmak istiyormuş ve zor engel oluyormuşsun işte o yazın geldi aklıma sana dua ettim bendede bir ara otobüse binince kıriz geçiririm rezil olurum korkusu vardı ne diyeyim inş düzeliriz

arkadaslar bende boyle oluyordum..korkmayın...oanda onu dusunmeyın...gecıcek..hıc bır zaman aklınızı kaybetmıceksınız...

uzun süredir iyiyim diyodum ama tekrar başladı, yakın bi arkadaşımı trafik kazasında kaybettim, hayatımda ilk defa birinin taze mezarını gördüm annesine babasına sarıldım...o günden sonra sürekli ölecekmişim gibi hissediyorum, kalbim sıkışıyo, öküz oturmuş derlerya aynı öyle, geceler özellikle çok zor, kendimi düşünmeyi bıraktığımda kardeşim geliyo aklıma, Şırnak silopide asker ve uzun dönem, ona bişey olucak diye korkmaya başlıyorum bu sefer, sürekli bi çarpıntı mide bulantısı nefes açlığı...üstüne bide düğün hazırlığı yapıyorum ailemde sürekli senin ailen şöyle benim ailem böyle kavgalarına şahit olduğum için 9 yıldır tanıdığım şu an nişanlım olan adamla evlenmeye korkuyorum, sanki hayatta hep kötü şeyler oluyo, bi gün öleceksem bari o günü ben seçiyim diye düşündüğüm günler oluyo, Allahım sen doğru yoldan ayırma diyorum, çok zor...

kızlar bende bazen çok kötü oluyorum bunalıyorum avuçlarım terliyo bayılıcak gibi oluyorum korkuyorum kendimi kaybedicem diye çok sıkıyorum o an kendimi kaybetmeyim diye geçen günde dersanede derste oldu sıcak bastı avuçlarım terlemeye başladı dersten izin alıp çıktıp 5 dk sonra tekrar girdim derse yine başladı bunalma o kadar çok sıktım ki kendimi karnıma ağrı girdi karın guruldaması gibi bi ses geldi çok utandım o an, napıcam bilmiyorum cumartesi nasıl gidicem dersaneye bi daha bilmiyorum çok kötüyüm ders bile çalışamıyorum o anı hatırladıkça aklımda çıkaramıyorum :84:

arkadaslar,bugun kendımı ıyı hıssedıyorum burda hava guneslı,sizler nasılsınız...tabı sızle dun konustuklarım verdığınız bılgılerde guclendırdı benı:)

slm cnm.çok sevindim senin adına inan bana daha iyi olacaksın.hergünün bugünkünden daha iyi olur umarım seninde herkesinde...

kızlar bende bazen çok kötü oluyorum bunalıyorum avuçlarım terliyo bayılıcak gibi oluyorum korkuyorum kendimi kaybedicem diye çok sıkıyorum o an kendimi kaybetmeyim diye geçen günde dersanede derste oldu sıcak bastı avuçlarım terlemeye başladı dersten izin alıp çıktıp 5 dk sonra tekrar girdim derse yine başladı bunalma o kadar çok sıktım ki kendimi karnıma ağrı girdi karın guruldaması gibi bi ses geldi çok utandım o an, napıcam bilmiyorum cumartesi nasıl gidicem dersaneye bi daha bilmiyorum çok kötüyüm ders bile çalışamıyorum o anı hatırladıkça aklımda çıkaramıyorum :84:

cnm kendini sıkmıcaksan o an rahat ol bişey olmuyor cnm.çözemezsen eğer psikoloğa git paylaş anlat iyi gelir.ama kendi kendine yeenersen daha iyi cnm

arkadaslar bende boyle oluyordum..korkmayın...oanda onu dusunmeyın...gecıcek..hıc bır zaman aklınızı kaybetmıceksınız...

arkadaşlar kimin ne yazdığına karışmak istemem.biliyorum çare arıyorsunuz.benim doktorumun dediğni sizlerle paylaşmak adına yazıyorum.ne yaşıyorsanız detayıyla anlatmayın görüp okuyanetkilenen insanlar oluyormuş ve panik atak hastalarıda acaba bu bende yok ya olursa diyebiliyormuş çünkü herkesin yaşadığı farklı.tmm paylaşalım tabiki ama detaya gerek yok bencede.yinede sizler bilirsiniz bu doktor önerisi cnnlar herkese mutlu sağlıklı günler..

İnsanlara kendini anlatamamakta kötü. Ben senin sende benim tam olarak ne hissettiğimizi biliriz ama bir başkası anlıyorum dese de bir yere kadar. Keşke burda konuşarak biraz daha rahatlayabilsek.. Ben ilaç kullanmıyorum ama iyice ağırlaştım galiba gerekiyor artık bilmiyorum. sen kullandın mı hiç? Bu arada allah razı olsun canım. beni çok mutlu ettin.

Son düzenleme:
benim durum gittikçe kötüye gidiyo kızlar :KK5: sabaha randevu aldım...diğer doktorun verdiği ilaçlar hiç bi işe yaramadı...bakalım bu sefer ne olacak

benim durum gittikçe kötüye gidiyo kızlar :KK5: sabaha randevu aldım...diğer doktorun verdiği ilaçlar hiç bi işe yaramadı...bakalım bu sefer ne olacak

Çok geçmiş olsun canım. İlaçlar seni uyutuyor muydu nasıldı? Sırf ilaç verecekk diye gitmeye korkuyorum

Çok geçmiş olsun canım. İlaçlar seni uyutuyor muydu nasıldı? Sırf ilaç verecekk diye gitmeye korkuyorum

merhaba canım mademki kötüsün neden ilaç kullanmayı reddediyorsun nasılki grip oluyorsun hemen ilaç alıp geçsin deyip içiyorsun panik atakta bir hastalık seni korkutmiyim ama bende 4 ay ilaç içmicem diye direndim ama nafile 20 kilo verdim eşim zorla götürdü dr a sende hiç vakit kaybetme birgörün inan bak hastalık ilerledikçe hayat sana zehir olcak ben çok ağır yaşadım ama hala kendime kızıyorum niye dr gitmedim diye aslında doktorlarda hata ben bana ne olduğunu bilmiyordum heralde deliriyom diye düşünüyordum hiç bir doktor bana demediki bu hastalık psikolojik diye ama Allaha şükürler olsunki çok iyiyim keşke daha önce bilipte gitseymişim dr a ilaçlara gelince 10 gün biraz sıkıntı çekersin belki sıkıntıların biraz artar ama 10 günden sonra kuş gibi olucan arkadaşın kendine kötülük etme günaha giriyorsun git güzelce tedavini ol bana inan bomba gibi olcan ve kendine kızıcan niye daha önce doktora gitmedim diye Allah şifa versin cümlemize inşallah:KK54:

İnsanlara kendini anlatamamakta kötü. Ben senin sende benim tam olarak ne hissettiğimizi biliriz ama bir başkası anlıyorum dese de bir yere kadar. Keşke burda konuşarak biraz daha rahatlayabilsek.. Ben ilaç kullanmıyorum ama iyice ağırlaştım galiba gerekiyor artık bilmiyorum. sen kullandın mı hiç? Bu arada allah razı olsun canım. beni çok mutlu ettin.

evet arkadaslar sıze katılıyorum,kımse anlamıyor yasamayan bılmez...hep bırleıkte atlatıcaz kahrolasıca hastalığı!

Konuşmak benide rahatlatıyor ama insanlar bazen deli gözüyle bakıyor bu yaz bende panikatak krizleri başladı ben bile kendimi deli oluyorum zannettim 9 yaşında oğlum bana anne sen deliriyormusun dedi
kimse anlamıyor en iyisi burda yazışmak ben sürünsemde yaşamaya çalışıyorum canım bide benim çok sorumluluğum var eşim 2 aydır yatıyordu bel fıtıgından çok zor bir ameliyat geçirdi şimdi bastonla ve bana bağımlı yaşıyor üstüne 9 yaşında oğlumun okulu sorumluluğu ev işleri alışveriş....... herşey bana bakıyor inanırmısın tedavi için psikiyatra gidemiyorum gitsemde ilaçlar çok kötü yapıyor beni
ben bakıma ihtiyaç duyarken bilemiyorum ne yapıcam gitsemde ilaç kullanmıycam bağımlı olmaktanda korkuyorum bide çok kilo aldırıyormuş zaten kilo fazlam var bende başka hastalıklarda var 2 sene önce damaralarım patladı ölümden döndüm zaten ondan sonra psikolojim iyice bozuldu
canım bende senin kafanı şişiriyorum ama yazınca rahatlıyorum burdaki arkadaşlarında destegiyle iyi hissediyorum sende kendini salma iyiyim de inanki bu hastalık ne yaparsak yapalım bizle yaşıyor bari şunu bilelim bizim korktuğumuz hiç birşey başımıza gelmicek ölmüyceğiz sadece öyle hissediyoruz ve bu his bizi öldürmeyecek sadece bir süre sonra geçecek ve en önemlisi hiçbir zaman delirmeyeceğiz
kendine çok iyi bak dilediğin zaman bana yaz

cnm ilaç içmekten korkun varsa pskoloğa danışabilirsin konuşmakda çok iyi geliyor.ilaçsız kendi kendine yenmek en iyisi.ama baktınki olmuyor mecburen ilaç tatlım

Konuşmak benide rahatlatıyor ama insanlar bazen deli gözüyle bakıyor bu yaz bende panikatak krizleri başladı ben bile kendimi deli oluyorum zannettim 9 yaşında oğlum bana anne sen deliriyormusun dedi
kimse anlamıyor en iyisi burda yazışmak ben sürünsemde yaşamaya çalışıyorum canım bide benim çok sorumluluğum var eşim 2 aydır yatıyordu bel fıtıgından çok zor bir ameliyat geçirdi şimdi bastonla ve bana bağımlı yaşıyor üstüne 9 yaşında oğlumun okulu sorumluluğu ev işleri alışveriş....... herşey bana bakıyor inanırmısın tedavi için psikiyatra gidemiyorum gitsemde ilaçlar çok kötü yapıyor beni
ben bakıma ihtiyaç duyarken bilemiyorum ne yapıcam gitsemde ilaç kullanmıycam bağımlı olmaktanda korkuyorum bide çok kilo aldırıyormuş zaten kilo fazlam var bende başka hastalıklarda var 2 sene önce damaralarım patladı ölümden döndüm zaten ondan sonra psikolojim iyice bozuldu
canım bende senin kafanı şişiriyorum ama yazınca rahatlıyorum burdaki arkadaşlarında destegiyle iyi hissediyorum sende kendini salma iyiyim de inanki bu hastalık ne yaparsak yapalım bizle yaşıyor bari şunu bilelim bizim korktuğumuz hiç birşey başımıza gelmicek ölmüyceğiz sadece öyle hissediyoruz ve bu his bizi öldürmeyecek sadece bir süre sonra geçecek ve en önemlisi hiçbir zaman delirmeyeceğiz
kendine çok iyi bak dilediğin zaman bana yaz

cnm çok geçmiş olsun öncelikle dediğin gibi en iyi yaşıyan bilir.allah yardımcın olsun cnm.dualarım bu hastalığı yaşayan herkeste.ben atlattım çok şükür biliyorumki gün gelicek hekles atklatıcak.en başta senin bir çocuğun var onun için güçlü olmasın tatlım.aynen dediğin gibide ne deliriyorsun ne ölüyorsun bişey olduğu yok.olsa şuan bunları yazamıyor olurduk.ilaçlar bağımlılık yapıyor mu konusunda ben bırakırken deli gibi arıyordum ama ben birden kestim belkide ondandır evt kiloda yaptı ama umrumda mı hayır iyiyim çok şükür.

merhaba arkadaşlar bende bu hastalıkla 4 yıldır uğraşıyorum bazen çok iyi oluyorum bazende yokluyor beni ama zamanla alışıyorsun kilo sorununa gelince ben 62 kiloydum ilaçlar sayesinde 89 a ulaştım ama takmıyorum kiloyu ben iyi olayımda varsın kilom olsun diyordum ama şişko oluncada eşim bile artık zayıfla demeye başladı bende hırs yaptım şu ana diyetisyene gidiyorum 1 ay alcak ben şuan 82 kiloyum ama zayıflıcam kafaya koydum bu kilolar gidecek :KK60:hastalıkta bitecek Allahın izni ile sonuçta sınav dünyası bu dünyada müslümana rahat yok Allah kaldıramıcamız yük yüklemez rabbim sonumuzu hayreylesin inşallah birde dua ile sıyrılalım bu illetten namaz ve duada bana çok iyi geliyor biraz Kuranı kerimi manasıyla okuyun inanın bak çok faydası olucak :KK54:

merhaba arkadaşlar bende bu hastalıkla 4 yıldır uğraşıyorum bazen çok iyi oluyorum bazende yokluyor beni ama zamanla alışıyorsun kilo sorununa gelince ben 62 kiloydum ilaçlar sayesinde 89 a ulaştım ama takmıyorum kiloyu ben iyi olayımda varsın kilom olsun diyordum ama şişko oluncada eşim bile artık zayıfla demeye başladı bende hırs yaptım şu ana diyetisyene gidiyorum 1 ay alcak ben şuan 82 kiloyum ama zayıflıcam kafaya koydum bu kilolar gidecek :KK60:hastalıkta bitecek Allahın izni ile sonuçta sınav dünyası bu dünyada müslümana rahat yok Allah kaldıramıcamız yük yüklemez rabbim sonumuzu hayreylesin inşallah birde dua ile sıyrılalım bu illetten namaz ve duada bana çok iyi geliyor biraz Kuranı kerimi manasıyla okuyun inanın bak çok faydası olucak :KK54:

cnm sanada geçmiş olsun.aynen insan alışıyor zamanla herşeye.bende 7 ay ilaç aldım ama artık içmiyorum.kendi kendime yendim.arada uğramıyor mu uğruyor selam veriyorum ona:)) senden korkmuyorum gel diyorum gelip gidiyor hepsi bu kadar.rabbime şükürler olsun bende bol bol yasin okudum allahıma yalvardım beni geri çevirmedi hamdolsun.bizler kendimizi sıkmıcaz üzmücez hiç sıkıntıya gelmiyor maalesef.dünyaya elimizden geldiğince iyi gözle bakıcaz başka yolu yok.umarsanmıcaz fazla kafaya takmıcaz o kadar..

X