Panik Atak sorunu olanlar....

cnm sanada geçmiş olsun.aynen insan alışıyor zamanla herşeye.bende 7 ay ilaç aldım ama artık içmiyorum.kendi kendime yendim.arada uğramıyor mu uğruyor selam veriyorum ona:)) senden korkmuyorum gel diyorum gelip gidiyor hepsi bu kadar.rabbime şükürler olsun bende bol bol yasin okudum allahıma yalvardım beni geri çevirmedi hamdolsun.bizler kendimizi sıkmıcaz üzmücez hiç sıkıntıya gelmiyor maalesef.dünyaya elimizden geldiğince iyi gözle bakıcaz başka yolu yok.umarsanmıcaz fazla kafaya takmıcaz o kadar..

teşekkürler canım ne mutlu sana yenmişsin bende çok şükür iyiyim ama bu mevsimlerde yokluyo işte Allah büyük her zorluktan sonra bir kolaylık vardır bizde elbette bir gün tamamen kurtulcaz inşallah sendedemi panik atak vardı bende bilmiyom valla her telden var bende anlamadım panik aksiyete okb ama zaten oldum olası paniğim her şeyde zaten böyle insanlarda olurmuş gamsız olcan gamsız :KK53:

teşekkürler canım ne mutlu sana yenmişsin bende çok şükür iyiyim ama bu mevsimlerde yokluyo işte Allah büyük her zorluktan sonra bir kolaylık vardır bizde elbette bir gün tamamen kurtulcaz inşallah sendedemi panik atak vardı bende bilmiyom valla her telden var bende anlamadım panik aksiyete okb ama zaten oldum olası paniğim her şeyde zaten böyle insanlarda olurmuş gamsız olcan gamsız :KK53:

evt cnm panik atak vardı bendede.aştım allaha şükür.eşimde mevsim değişikliğinde uğrar korkma diyordu bana.valla arada bi yokluyo dediğim gibi ama alıştım yani ben 7 ay yaşamama rağmen sanki yıllardır çekmişim gibi tecrübe sahibi olmayı dalga geçmeyi öğrendim artık.yoksa yat yat karaları bağla olmuyor yani.hemen kendimi dışarı atıyorum geziyorum görüşmek istemedğim insanlara görüşmeyip yeni arkadaşlar ediniyorum.eskisi kadarda fedakar değilim bu rahatsızlık beni kendimi düşünmeye itti.hep başkaları için yaşayıp fedakarlıklarım oldu bide üzüdüler bunların üzerine.şimdi herşeyi bir kenara attım ne gerekiyorsada yine dikkat ederek insanların yüzüne söyledim.şimdi bazıları ne alaka der panik atakla ama çok alakal bu dediklerim.kısacası önce kendim için yaşıyorum sonrada ailem geliyor o kadar..

cnm çok geçmiş olsun öncelikle dediğin gibi en iyi yaşıyan bilir.allah yardımcın olsun cnm.dualarım bu hastalığı yaşayan herkeste.ben atlattım çok şükür biliyorumki gün gelicek hekles atklatıcak.en başta senin bir çocuğun var onun için güçlü olmasın tatlım.aynen dediğin gibide ne deliriyorsun ne ölüyorsun bişey olduğu yok.olsa şuan bunları yazamıyor olurduk.ilaçlar bağımlılık yapıyor mu konusunda ben bırakırken deli gibi arıyordum ama ben birden kestim belkide ondandır evt kiloda yaptı ama umrumda mı hayır iyiyim çok şükür.

Desteğin için çok sağol zaten bu hastalığa sahip olupta kötü kalpli birisini görmedim genelde ince düşünen hassas kimseyi üzmek kırmak istemeyen insanlarda oluyor
Allah'ıma çok şükür inşallah en kötü günümüz bu olur diyorum
Maşaallah sen atlatmışsın inş bi dahada yaşamazsın bu illet hastalığı
bende bir süredir el uyuşmları oluyor beyin doktoruna gittim emar çektirdim tabi çekim sırasında panikatağım tuttu orda çalışan bir kız benim elimi tuttu Allah ondan bin kere razı olsun neyse bugün doktora gittim doktor boyunda fıtık yok dedi belki beyinde tümör olabilir dedi ama ben panikataktan kaynaklandığını düşünerek kendimi rahatlattım sorun şu ki sizdede bu tarz bir uyuşma oluyormuydu çok yazdım kusura bakmayın
:KK54:

Desteğin için çok sağol zaten bu hastalığa sahip olupta kötü kalpli birisini görmedim genelde ince düşünen hassas kimseyi üzmek kırmak istemeyen insanlarda oluyor
Allah'ıma çok şükür inşallah en kötü günümüz bu olur diyorum
Maşaallah sen atlatmışsın inş bi dahada yaşamazsın bu illet hastalığı
bende bir süredir el uyuşmları oluyor beyin doktoruna gittim emar çektirdim tabi çekim sırasında panikatağım tuttu orda çalışan bir kız benim elimi tuttu Allah ondan bin kere razı olsun neyse bugün doktora gittim doktor boyunda fıtık yok dedi belki beyinde tümör olabilir dedi ama ben panikataktan kaynaklandığını düşünerek kendimi rahatlattım sorun şu ki sizdede bu tarz bir uyuşma oluyormuydu çok yazdım kusura bakmayın
:KK54:

slm cnm.önemli değil tabiki destek olurum ne olacakki.bende el ve kol uyuşukluğu çok kısa dönem oldu yani en fazla 1 hafta diyebilirim.sonradan geçti.seninkide bu sebeptendir bence iyi düşünelim iyi olsun

slm cnm.önemli değil tabiki destek olurum ne olacakki.bende el ve kol uyuşukluğu çok kısa dönem oldu yani en fazla 1 hafta diyebilirim.sonradan geçti.seninkide bu sebeptendir bence iyi düşünelim iyi olsun

kol bacak uyusmaları bendede cok oldu...ama artık cok azaldı korma...hıcbırsey olmaz..

merhaba canım mademki kötüsün neden ilaç kullanmayı reddediyorsun nasılki grip oluyorsun hemen ilaç alıp geçsin deyip içiyorsun panik atakta bir hastalık seni korkutmiyim ama bende 4 ay ilaç içmicem diye direndim ama nafile 20 kilo verdim eşim zorla götürdü dr a sende hiç vakit kaybetme birgörün inan bak hastalık ilerledikçe hayat sana zehir olcak ben çok ağır yaşadım ama hala kendime kızıyorum niye dr gitmedim diye aslında doktorlarda hata ben bana ne olduğunu bilmiyordum heralde deliriyom diye düşünüyordum hiç bir doktor bana demediki bu hastalık psikolojik diye ama Allaha şükürler olsunki çok iyiyim keşke daha önce bilipte gitseymişim dr a ilaçlara gelince 10 gün biraz sıkıntı çekersin belki sıkıntıların biraz artar ama 10 günden sonra kuş gibi olucan arkadaşın kendine kötülük etme günaha giriyorsun git güzelce tedavini ol bana inan bomba gibi olcan ve kendine kızıcan niye daha önce doktora gitmedim diye Allah şifa versin cümlemize inşallah:KK54:

Sınavlarım var gelecek ay ders çalışıyorum sürekli. ilaç alırsam sürekli uyumaktan korkuyorum. Sınavları atlatayım belki ondan sonra giderim. Aslında ilerlediğini farkedebiliyorum ilk başlarda bu kadar kötü olmuyordum. Amin canım amin..

evet arkadaslar sıze katılıyorum,kımse anlamıyor yasamayan bılmez...hep bırleıkte atlatıcaz kahrolasıca hastalığı!

Kimse yaşamasın tabii ama yaşamadıkları için abartıyor gibi geliyoruz. Anlatıyorum neler hissettiğimi kendin yapıyorsun diyen var.. :KK14:

Konuşmak benide rahatlatıyor ama insanlar bazen deli gözüyle bakıyor bu yaz bende panikatak krizleri başladı ben bile kendimi deli oluyorum zannettim 9 yaşında oğlum bana anne sen deliriyormusun dedi
kimse anlamıyor en iyisi burda yazışmak ben sürünsemde yaşamaya çalışıyorum canım bide benim çok sorumluluğum var eşim 2 aydır yatıyordu bel fıtıgından çok zor bir ameliyat geçirdi şimdi bastonla ve bana bağımlı yaşıyor üstüne 9 yaşında oğlumun okulu sorumluluğu ev işleri alışveriş....... herşey bana bakıyor inanırmısın tedavi için psikiyatra gidemiyorum gitsemde ilaçlar çok kötü yapıyor beni
ben bakıma ihtiyaç duyarken bilemiyorum ne yapıcam gitsemde ilaç kullanmıycam bağımlı olmaktanda korkuyorum bide çok kilo aldırıyormuş zaten kilo fazlam var bende başka hastalıklarda var 2 sene önce damaralarım patladı ölümden döndüm zaten ondan sonra psikolojim iyice bozuldu
canım bende senin kafanı şişiriyorum ama yazınca rahatlıyorum burdaki arkadaşlarında destegiyle iyi hissediyorum sende kendini salma iyiyim de inanki bu hastalık ne yaparsak yapalım bizle yaşıyor bari şunu bilelim bizim korktuğumuz hiç birşey başımıza gelmicek ölmüyceğiz sadece öyle hissediyoruz ve bu his bizi öldürmeyecek sadece bir süre sonra geçecek ve en önemlisi hiçbir zaman delirmeyeceğiz
kendine çok iyi bak dilediğin zaman bana yaz

yazdıklarını okudum canım inan çok üzüldüm. Derdi veren Rabbim dermanını da verir. Çok geçmiş olsun eşine de sana da. Allah bir daha yaşatmasın. Biz kadınlar yaratılışımız itibariyle güçlü varlıklarız. Eş,çocuklar evin işleri kendi bakımımız derken yıpranıyoruz. Nasıl her işin hakkından geliyorsak bu hastalığında geleceğiz. Ne istedikte yapmadık.. Omuzlarımızda ki yük her geçen gün ağırlaşsa da dik yürümesini biliriz biz.. :KK34:

cnm ilaç içmekten korkun varsa pskoloğa danışabilirsin konuşmakda çok iyi geliyor.ilaçsız kendi kendine yenmek en iyisi.ama baktınki olmuyor mecburen ilaç tatlım

Öyle tabii canım biliyorum. Dediğim gibi şu sınavları atlatınca ilk işim gitmek olacak. Hayatta sadece ölümün çaresi yok diğer her şeyin var.

** Çok sağolun kızlar. Yazmak beni hep rahatlatmıştır. Beni anlayan birileriyle konuşmak daha da rahatlattı..

yaa arkadaslar az once nette okudum ....antıdepresanı bıraktığında da etkıler var...sankı panık atak gıbı:KK43:yasan varmı durumu?

yaa arkadaslar az once nette okudum ....antıdepresanı bıraktığında da etkıler var...sankı panık atak gıbı:KK43:yasan varmı durumu?

cnm merhaba.evt etkileri var başa döndüm sanıyorsun ama bişey olmyor korkma cnm.ben bide birden bıraktım çok fena olmuştum.sen doktor önerdiği gibi bırak.sadece ilacın vücuttan çıkma süreci olduğu için bi takım sıkantılar oluyor.sana tavsiyem fazla okuma nette ı yazıları doğru mu gerçek mi o bile belli değil doğruda olsa etkilenirsin ister istemez.olumlu düşün olumlu olsun

Son düzenleme:
cnm merhaba.evt etkileri var başa döndüm sanıyorsun ama bişey olmyor korkma cnm.ben bide birden bıraktım çok fena olmuştum.sen doktor önerdiği gibi bırak.sadece ilacın vücuttan çıkma süreci olduğu için bi takım sıkantılar oluyor.sana tavsiyem fazla okuma nette ı yazıları doğru mu gerçek mi o bile belli değil doğruda olsa etkilenirsin ister istemez.olumlu düşün olumlu olsun

çokk tesekkur yasmın 1985 ,cok haklısın cok arastırıyor okuyorum yanlı evet,cunkı bırdaha bende oyle oluyorum sanıyorum....sen nasılsın ıyımısın nasıl gıdıyor bebıs calısmaları:)

iyiyim cnm.ne yazıkki aşılamam tutmadı.moralim bozuldu biraz tabi.artık 2.ye inş

arkadaşlar ben de yaklaşık 5 aydır panik atak ilacı kullanıyorum .özellikle geceleri çok carpıntım oluyor.nefes alamıyorum.ilacı içmeye başaldıktan sonra carpıntılarım arttı.şimdilerde olmuyor ama bazı geceler nefes alamıyormuş gibi hissediyorum sabaha ölürüm diye düşünüyorum..bu ilacı kullananlar varmı aranızda.ne gib etkilerini gördünüz...

Son düzenleyen: Moderatör:
panık atak ılacları enj az 6 ay sonra etkısını gosterırler vucudun alısması ancak bu kadar sure alıyor ama bu sure ıcerısınde vucudun da cesıtlı tepkıler gosterebılır buyuzden vucudun alısması ıcıın duzenlı olarak doktor kontrolunda ıcmen gerekıyor.
ılk kullandıgın zamanlar uyusukluk,uyuma ıstegı,ıstahsızlık ,halsızlık gıbı etkıler oluyor hatta bnları gorunce ınsanın ıcmem ben bu ılacı dıyıp bırakası gelıyor ama en buyuk hata bu cuunku vucudun alısması gerekıyor.Bu ılaclarda en buyuk yapılması gereken sey kesınlııkle doktoruun verdıgı mg.da kullanmak

Son düzenleme:
arkadaşlar ben de yaklaşık 5 aydır panik atak ilacı kullanıyorum .özellikle geceleri çok carpıntım oluyor.nefes alamıyorum.ilacı içmeye başaldıktan sonra carpıntılarım arttı.şimdilerde olmuyor ama bazı geceler nefes alamıyormuş gibi hissediyorum sabaha ölürüm diye düşünüyorum..bu ilacı kullananlar varmı aranızda.ne gib etkilerini gördünüz...

canım korkma hıc bırsey olmaz bende aynılarını yasadım..ilaç ılk zamanlar yapabılır...hangı ılacı kullanıyorsun?

canım korkma hıc bırsey olmaz bende aynılarını yasadım..ilaç ılk zamanlar yapabılır...hangı ılacı kullanıyorsun?

bende daha yenı yenı etkısını goruyorum 6 ay oldu...bunlar normal seyler...ilacına devam et guclu ol..kendını dınleme...ılaç ıcerken ınsanın kendı kendınede mucadele etmesı gerekıyor tek ılaç yetmıyor...senı anlıyorum ...cokk zor..

kızlar dün gece panikatak krizi geçirdim baya zamandır geçirmiyordum kötü bir rüyadan uyandım ilk iş lambayı yaktım gözlerim bulanık görüyordu arkasından çok şiddetli kalp çarpıntısıyla korkuya kapıldım eşimi uyandırdım o beni sakinleştirdi bir süre sonra geçti
kriz anında insanın gözü birşey görmüyor bazen hayatta yaptığım hatalarımın cezasını çekiyorum gibi geliyor:KK43: krizden sonra hayatta en önemli şeyin sağlık olduğunu anlıyorum
Allah yardımcımız olsun şimdiye kadar doktorun ısrarına rağmen ilaç kullanmadan idare ettim ama artık tam tedavi olmam gerektiğine inanmaya başladım çünkü anladığım kadarıyla tam geçmiyor geçti diyorsun ufacık bir sıkıntıyla tekrar geliyor
ilaçlarını kullanıp bu hastalıktan tam kurtulan varmı? keşke grip gibi ilacımızı içsekte iyileşsek
buraya yazınca çok rahatlıyorum arkadaşlar iyiki varsınız inşallah hepimiz en kısa zamanda bu illett hastalıktan kurtuluruz herkese bol bol sağlık diliyorum

kızlar dün gece panikatak krizi geçirdim baya zamandır geçirmiyordum kötü bir rüyadan uyandım ilk iş lambayı yaktım gözlerim bulanık görüyordu arkasından çok şiddetli kalp çarpıntısıyla korkuya kapıldım eşimi uyandırdım o beni sakinleştirdi bir süre sonra geçti
kriz anında insanın gözü birşey görmüyor bazen hayatta yaptığım hatalarımın cezasını çekiyorum gibi geliyor:KK43: krizden sonra hayatta en önemli şeyin sağlık olduğunu anlıyorum
Allah yardımcımız olsun şimdiye kadar doktorun ısrarına rağmen ilaç kullanmadan idare ettim ama artık tam tedavi olmam gerektiğine inanmaya başladım çünkü anladığım kadarıyla tam geçmiyor geçti diyorsun ufacık bir sıkıntıyla tekrar geliyor
ilaçlarını kullanıp bu hastalıktan tam kurtulan varmı? keşke grip gibi ilacımızı içsekte iyileşsek
buraya yazınca çok rahatlıyorum arkadaşlar iyiki varsınız inşallah hepimiz en kısa zamanda bu illett hastalıktan kurtuluruz herkese bol bol sağlık diliyorum

cnm geçmiş olsun öncelikle.sana şunu söyleyeyim ilaç kullan kullanma en ufak sıkıntıda tekrar geliyor.ben yaşamıyorum sanıyorsun ama her gelen bir öncekinden daha az daha çabuk atlatıyorum çünkü biliyorumki bişey olmuyor.ben mücadele etmeyi ve üzerğne gitmeyi öğrendim.darısı başına cnm.

cnm geçmiş olsun öncelikle.sana şunu söyleyeyim ilaç kullan kullanma en ufak sıkıntıda tekrar geliyor.ben yaşamıyorum sanıyorsun ama her gelen bir öncekinden daha az daha çabuk atlatıyorum çünkü biliyorumki bişey olmuyor.ben mücadele etmeyi ve üzerğne gitmeyi öğrendim.darısı başına cnm.

evet canım haklısın üzerine gittikçe insanı çok zorlamıyor bende yavaş yavaş panikatakla yaşamayı öğrendim ilaç içsekte içmesekte kurtuluş yok sanırım aslında bunun formülü kafaya bişe takmamak hep pozitif olmak
kendine iyi bak

merhaba arkadaşlar yaklaşık 15-20 sayfa okudum ama hiç kimse doktordan bahsetmemiş doktor tavsiyesinde falan bulunmamış
anladım ki doktorluk bi hastalık değil bu insanın kendi içinde bitiyo

benim annem de panik atak hastası babamı kaybettikten sonra çarpıntı diye doktor doktor gezdik,tabi bu doktorların hepsi kalp doktoruydu
doktorun biri sen tansiyon hastasısın bu ilacı (isoptin) ömür boyu kullancan bırakma dedi.
kimi doktorlar kalbinde bişe yok dedi
en sonunda panik atak olduğuna karar verdik
sinemaya giremiyor hastanelere kapalı alanlardan korkuyor ölecekmiş gibi hissettiğini söylüyor.kalbinin sesini sürekli duyduğunu söyküyor.
neyse konuyu çok uzattım bu sayfaya belki iyi bi doktor bulabilirim diye girdim ama bulamadım
size sormak istediğim annemi önce pskiyatriye sonra pskoloğa götürsem faydası olur mu
ona ne iyi gelir
:KK5::KK50::KK50:

X