Panik atak yaşayanlar

Arkadaşlar merhaba ben 12 sene önce ramazan ayında bir akşam üstü kalbime birşey sağlanması ve nefesimin kesilmesiyle herşey başladı 😔 sürekli kalp krizi geçiriyorum gibi nabzım çok yüksek hastanelere gider ve doktorlar direk d*yazam yaparlardı sonra pisikolog ve pisikiyqtriye gittim ve bana panik atak , ankisitiye , tanısı koydu… ama benim sürekli sol kol ağrım sol göğsümde ağrı bi anda yanma nabzımın yükselmesi sol şorta vuran ağrı şeklinde hep ağrılarım oldu ve ben sürekli kalp krizi geçiriyorum diye hep hastanelere gittim hiç bir doktorun dediğine neden se inanıp güvenenlerin kendimce yok ya bişey var ama onlar bilmiyor göremiyor yada anlamıyor dedim hep ve artık eşim ve ailem olmak üzere hepsi bana tavır sergilemeye ve bana kendimi kötü hissettiğim de veya bir yerim ağrıdığında hemen off Özge bıktık Özge yeter Özge senin sorunun kafadan diyerek hep böyle bir tavır sergilediler ..doktorum - paxsera ,zanaks verdi bir süre kullandım sonra etrafta tanıdığım yeni insanlar ve eş dost diyim bana herşeyin beyinde olduğunu ve istesem bunu yene bileceğimi ve daha bir çok şey anlattılar bende ilaçları kestim bir anda şuan daha iyi hissediyorum kendime tabi ara ara oluyor hala atak ama kendimi temkinlemeye çakışıyorum çünkü etrafımdaki sevdiklerimi kaybetmekten ve benden bunalmalarını istemiyorum 😞😞 bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı acaba yoksa yanlız mıyım bu konuda

Ben de panik atak sebebiyle dun acildeydim ve bugun buraya uye oldum yasayan kisilerle konusmak icin paylasmak acilamizi hafifletmek icin okadar aci cekiyorumki bende kimse anlamiyor ve kiziyorlar psikiyatriye gidiyorum ilaclar daha da siklastirdi sanirim cok bu konuda kendimi yalniz hissediyorum atlatanlar varsa yardiminizi bekliyorum olumlu dusuncelerinizle😔😔😔

Ben de panik atak sebebiyle dun acildeydim ve bugun buraya uye oldum yasayan kisilerle konusmak icin paylasmak acilamizi hafifletmek icin okadar aci cekiyorumki bende kimse anlamiyor ve kiziyorlar psikiyatriye gidiyorum ilaclar daha da siklastirdi sanirim cok bu konuda kendimi yalniz hissediyorum atlatanlar varsa yardiminizi bekliyorum olumlu dusuncelerinizle😔😔😔
Çok geçmiş olsun inanın yanlız değilsiniz aynı durumu yaşayan ben ve bir çok arkadaşımız var bu site de Allahım hepimize şifa versin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

15 sene oldu aynıları ve daha coklarını yasadım
Artık hersene farklı hastslıklarla yenıden karsıma cıkıyor
Ben ılaca karsıda korkar oldum
Cunku en sonkı 3 yıl oncekı antıdepresan benım mıdemı mahfettı
Hergun acıllerde mıdem şiş kalbıme baskı yapıyor nefes alamaz bırsey yıyemez ıcemez olmustum
Nabzım yuksek degıldı ama kalp atışlarım bozuktu
Bana rıtım yavaslatıcı ılac verdıler
Daha kotu oldum cunku nabzım cok dusuk oluyor
Halım takatim kalmıyordu
Her dakka nabzım duracak zannedıyorudum
Tabıkı bunuda psıkolojık dedıler ama
Benım midemden oyle bır sıskınlık baskı vardıkı kalbım patlıcak gıbı oluyordu
Gecmıyor ılac tedavısının sart oldugunu dusunuyorum
Ama artık onada korkumdan ıcemıyorum kaldı. Oyle bır basıma
Herkes bıktı bende bıktım. Sankı bız cok memnunuz
Hastslık hastası olmaktan
Psk. İzzet güllü’yü dinlemenizi tavsiye ederim. Fakat ilgi ile dikkat ile dinlemeli mantığı kavramalısınız.

15 sene oldu aynıları ve daha coklarını yasadım
Artık hersene farklı hastslıklarla yenıden karsıma cıkıyor
Ben ılaca karsıda korkar oldum
Cunku en sonkı 3 yıl oncekı antıdepresan benım mıdemı mahfettı
Hergun acıllerde mıdem şiş kalbıme baskı yapıyor nefes alamaz bırsey yıyemez ıcemez olmustum
Nabzım yuksek degıldı ama kalp atışlarım bozuktu
Bana rıtım yavaslatıcı ılac verdıler
Daha kotu oldum cunku nabzım cok dusuk oluyor
Halım takatim kalmıyordu
Her dakka nabzım duracak zannedıyorudum
Tabıkı bunuda psıkolojık dedıler ama
Benım midemden oyle bır sıskınlık baskı vardıkı kalbım patlıcak gıbı oluyordu
Gecmıyor ılac tedavısının sart oldugunu dusunuyorum
Ama artık onada korkumdan ıcemıyorum kaldı. Oyle bır basıma
Herkes bıktı bende bıktım. Sankı bız cok memnunuz
Hastslık hastası olmaktan
Bende öyleyim ilaç içmeye korkuyorum özellikle gece uyku ilaçları sanki icersem uyanamicam gibi birde yeni ilaca başlayınca korkularin kaygilarin geri geliyor o atakları tekrar mi yasicam diyorum yeni ilaça başlayınca çok zor bir durum bir yerim ağrısı aklıma kötü şeyler geliyor

Bende öyleyim ilaç içmeye korkuyorum özellikle gece uyku ilaçları sanki icersem uyanamicam gibi birde yeni ilaca başlayınca korkularin kaygilarin geri geliyor o atakları tekrar mi yasicam diyorum yeni ilaça başlayınca çok zor bir durum bir yerim ağrısı aklıma kötü şeyler geliyor
Aynen ama ılacsızda gecmıyor . Ben en son ıctıgımde kalbım ve mıdem patlıcak gıbı oluyordu acıllerde surunuyordum . Korkuyorum.. ama oncesınde carpıntı dısında bırsey yasamamıstım

Psk. İzzet güllü’yü dinlemenizi tavsiye ederim. Fakat ilgi ile dikkat ile dinlemeli mantığı kavramalısınız.
Bir kez dınlemek ıstedımde galıba cok acelecıyım
Hemen sonuca ulasmak ıstıyorum sıkıldım kapattım

Arkadaşlar merhaba ben 12 sene önce ramazan ayında bir akşam üstü kalbime birşey sağlanması ve nefesimin kesilmesiyle herşey başladı 😔 sürekli kalp krizi geçiriyorum gibi nabzım çok yüksek hastanelere gider ve doktorlar direk d*yazam yaparlardı sonra pisikolog ve pisikiyqtriye gittim ve bana panik atak , ankisitiye , tanısı koydu… ama benim sürekli sol kol ağrım sol göğsümde ağrı bi anda yanma nabzımın yükselmesi sol şorta vuran ağrı şeklinde hep ağrılarım oldu ve ben sürekli kalp krizi geçiriyorum diye hep hastanelere gittim hiç bir doktorun dediğine neden se inanıp güvenenlerin kendimce yok ya bişey var ama onlar bilmiyor göremiyor yada anlamıyor dedim hep ve artık eşim ve ailem olmak üzere hepsi bana tavır sergilemeye ve bana kendimi kötü hissettiğim de veya bir yerim ağrıdığında hemen off Özge bıktık Özge yeter Özge senin sorunun kafadan diyerek hep böyle bir tavır sergilediler ..doktorum - paxsera ,zanaks verdi bir süre kullandım sonra etrafta tanıdığım yeni insanlar ve eş dost diyim bana herşeyin beyinde olduğunu ve istesem bunu yene bileceğimi ve daha bir çok şey anlattılar bende ilaçları kestim bir anda şuan daha iyi hissediyorum kendime tabi ara ara oluyor hala atak ama kendimi temkinlemeye çakışıyorum çünkü etrafımdaki sevdiklerimi kaybetmekten ve benden bunalmalarını istemiyorum 😞😞 bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı acaba yoksa yanlız mıyım bu konuda
Canim yalniz deilsin korkma Allahtan boyle sayfalar var eskiden bu sayfayi bulana kadar her gun vidyolar arastiriyordum benim gibi varmi ayni seyleri yasayn varmi yalniz benmiyim senin yasadini ben nerdeyse hergun yasadim icin biraz alistim ama yenileri eklendi ve bunlara hala alisamadim cunku cok kotu tam alisiyorum yenisi basliyor bende nerdeyse 1 yildan fazladir ilac kulanmiyorum ilac icmeyede korkuyorum eskiden kotu oldumda hemn baslardim simdi korkuyorum

Aynen ama ılacsızda gecmıyor . Ben en son ıctıgımde kalbım ve mıdem patlıcak gıbı oluyordu acıllerde surunuyordum . Korkuyorum.. ama oncesınde carpıntı dısında bırsey yasamamıstım
Evet ya birde ilaç mg yetmeyince sıkıntılar tekrar geri geliyor ne olucak sonumuz ya karamsar olmak istemiyorum ama özeniyorum arkadaşlarımı ya dışarı cikiyorlae geziyorlar. Benim aklım acab ağrır mı suram kalp çarpıntısı olurmu anksiyetem tutarmi diye düşünmekten eve kapandım 3 ayda

İlk dinlediğimde ben de sıkılmış anlamamıştım. İnanın mevzu ne dediğini anlamak ve mantığa yatırmak. Ben kendimi dermansız bi derde yakalandım zannederken o kadar basit bir mantıkla üstesinden geldim ki gerçekten mucize gibi.

Bende başta oyleydim valla panik atak ilgili şeyleri var kısa kısa hep indirdim akşamları yarım saat açarım birde oyun oynarım karanlık odada

Merhaba psikiyatrimden öğrendiğim kadarıyla bazı ilaçların vücutta etkisini göstermesi 2 haftayı bulabilirmiş ( ilaçlarla alakalı yaşadığınız geçmedi düşüncesi bu yüzden olabilir ) inşallah en kısa zamanda atlatirsiniz

X