Panik atak yaşayanlar

ozug

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2023
38
4
32
Arkadaşlar merhaba ben 12 sene önce ramazan ayında bir akşam üstü kalbime birşey sağlanması ve nefesimin kesilmesiyle herşey başladı 😔 sürekli kalp krizi geçiriyorum gibi nabzım çok yüksek hastanelere gider ve doktorlar direk d*yazam yaparlardı sonra pisikolog ve pisikiyqtriye gittim ve bana panik atak , ankisitiye , tanısı koydu… ama benim sürekli sol kol ağrım sol göğsümde ağrı bi anda yanma nabzımın yükselmesi sol şorta vuran ağrı şeklinde hep ağrılarım oldu ve ben sürekli kalp krizi geçiriyorum diye hep hastanelere gittim hiç bir doktorun dediğine neden se inanıp güvenenlerin kendimce yok ya bişey var ama onlar bilmiyor göremiyor yada anlamıyor dedim hep ve artık eşim ve ailem olmak üzere hepsi bana tavır sergilemeye ve bana kendimi kötü hissettiğim de veya bir yerim ağrıdığında hemen off Özge bıktık Özge yeter Özge senin sorunun kafadan diyerek hep böyle bir tavır sergilediler ..doktorum - paxsera ,zanaks verdi bir süre kullandım sonra etrafta tanıdığım yeni insanlar ve eş dost diyim bana herşeyin beyinde olduğunu ve istesem bunu yene bileceğimi ve daha bir çok şey anlattılar bende ilaçları kestim bir anda şuan daha iyi hissediyorum kendime tabi ara ara oluyor hala atak ama kendimi temkinlemeye çakışıyorum çünkü etrafımdaki sevdiklerimi kaybetmekten ve benden bunalmalarını istemiyorum 😞😞 bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı acaba yoksa yanlız mıyım bu konuda

tabii ki yalnız değilsiniz. Bunu yaşamayan bilmez çevrenizdeki insanların yorumlarına bakarak ilaçlarınızı bırakmanız yanlış olmuş. Evet her şey beyinde biter ancak elimizde değil ki.

15 sene oldu aynıları ve daha coklarını yasadım
Artık hersene farklı hastslıklarla yenıden karsıma cıkıyor
Ben ılaca karsıda korkar oldum
Cunku en sonkı 3 yıl oncekı antıdepresan benım mıdemı mahfettı
Hergun acıllerde mıdem şiş kalbıme baskı yapıyor nefes alamaz bırsey yıyemez ıcemez olmustum
Nabzım yuksek degıldı ama kalp atışlarım bozuktu
Bana rıtım yavaslatıcı ılac verdıler
Daha kotu oldum cunku nabzım cok dusuk oluyor
Halım takatim kalmıyordu
Her dakka nabzım duracak zannedıyorudum
Tabıkı bunuda psıkolojık dedıler ama
Benım midemden oyle bır sıskınlık baskı vardıkı kalbım patlıcak gıbı oluyordu
Gecmıyor ılac tedavısının sart oldugunu dusunuyorum
Ama artık onada korkumdan ıcemıyorum kaldı. Oyle bır basıma
Herkes bıktı bende bıktım. Sankı bız cok memnunuz
Hastslık hastası olmaktan

Geçmiş olsun ilacı kafanıza göre bırakmanız yanlış doktor kontrolünde bıraksaydıniz keşke.ve ne yazık ki bu hastalığı yaşamayan asla anlayamaz davulun sesi uzaktan hoş gelir psikolojik rahatsızlıklar inanın çok zor.bizim elimizde mi böyle olmak bizde istemez miyiz duzelmeyi ama olmuyor işte bununla yaşamayı öğreniyoruz zamanla herhalde.Allau hepimize şifa versin

tabii ki yalnız değilsiniz. Bunu yaşamayan bilmez çevrenizdeki insanların yorumlarına bakarak ilaçlarınızı bırakmanız yanlış olmuş. Evet her şey beyinde biter ancak elimizde değil
tabii ki yalnız değilsiniz. Bunu yaşamayan bilmez çevrenizdeki insanların yorumlarına bakarak ilaçlarınızı bırakmanız yanlış olmuş. Evet her şey beyinde biter ancak elimizde değil ki.
inanın bende istemedim ama eşim artık bıktım senden senin kafanda sorun var beyninde 😔😔 diyerek psikolojik baskı yaptığı için ve bu nedenle de ayrılmak istediğini söylediği için bıraktım 😢😔

15 sene oldu aynıları ve daha coklarını yasadım
Artık hersene farklı hastslıklarla yenıden karsıma cıkıyor
Ben ılaca karsıda korkar oldum
Cunku en sonkı 3 yıl oncekı antıdepresan benım mıdemı mahfettı
Hergun acıllerde mıdem şiş kalbıme baskı yapıyor nefes alamaz bırsey yıyemez ıcemez olmustum
Nabzım yuksek degıldı ama kalp atışlarım bozuktu
Bana rıtım yavaslatıcı ılac verdıler
Daha kotu oldum cunku nabzım cok dusuk oluyor
Halım takatim kalmıyordu
Her dakka nabzım duracak zannedıyorudum
Tabıkı bunuda psıkolojık dedıler ama
Benım midemden oyle bır sıskınlık baskı vardıkı kalbım patlıcak gıbı oluyordu
Gecmıyor ılac tedavısının sart oldugunu dusunuyorum
Ama artık onada korkumdan ıcemıyorum kaldı. Oyle bır basıma
Herkes bıktı bende bıktım. Sankı bız cok memnunuz
Hastslık hastası olmaktan
Sormayın çok üzüldüm ama bi safra nıza baktırsanız bendede şişkinlik göğüs şort ağrılarım çok vardı genel cerraha gittim ve saframda taş ve kum olduğunu söyledi ve bu ağrılarımın geçeceğini söyledi gerçekten de geçmişti en azından şişkinliğim 😔 ameliyat oldum 1 ay sonra yine sol kolum göğsüm kalbim şortum omzum başladı ve dün yine ağrı bi atak geçirdim 😞😞 hemen ila ç aldım yarım ve kendimi öyle geçiştirdim sanırım gerçi inanın artık onlar da fayda etmiyor bazen

Sizin ne gibi şikayetleriniz oluyor acaba 😔

Geçmiş olsun ilacı kafanıza göre bırakmanız yanlış doktor kontrolünde bıraksaydıniz keşke.ve ne yazık ki bu hastalığı yaşamayan asla anlayamaz davulun sesi uzaktan hoş gelir psikolojik rahatsızlıklar inanın çok zor.bizim elimizde mi böyle olmak bizde istemez miyiz duzelmeyi ama olmuyor işte bununla yaşamayı öğreniyoruz zamanla herhalde.Allau hepimize şifa versin
Ben ilaç alırken de ara ara ataklar geçirdim hep .. rabbim şifa versin Allah ın gücüne gitmesin ama inanın üzülüyorum neden böyle diye … 😔😔 dün akşam misafirlikte atak geçirdim ve şunu söyledim hatırlıyorum artık dayanamıyorum yoruldum Allahım ne olur yardım et diyerek ağladım 😢 insanlar nasıl ve ne yaşadığımızı bilmedikleri için Anlayamıyorlar ne yazıkki 😔

Ben ilaç alırken de ara ara ataklar geçirdim hep .. rabbim şifa versin Allah ın gücüne gitmesin ama inanın üzülüyorum neden böyle diye … 😔😔 dün akşam misafirlikte atak geçirdim ve şunu söyledim hatırlıyorum artık dayanamıyorum yoruldum Allahım ne olur yardım et diyerek ağladım 😢 insanlar nasıl ve ne yaşadığımızı bilmedikleri için Anlayamıyorlar ne yazıkki 😔
Çok haklısınız gerçekten:KK43: bnde ilaç kullanıyorum ama dediğiniz gibi gün içerisinde o korku panik hali peşimi bırakmıyor

Yok ama işte 😔 Allah büyük tam yeniyorum diyorum geçiyor ağrılarım ansızın bir daha başlıyor 😔 bi anda geliyor ve bırakmıyor günlerce bile sürebiliyor
Ortada hiç bisey yokken bile olabiliyor ne yazık ki ilaç kullanıyor musunuz bebeğim var demişsiniz de

Ortada hiç bisey yokken bile olabiliyor ne yazık ki ilaç kullanıyor musunuz bebeğim var demişsiniz de
Evet çok ağır ataklar başladığı için selektra 25 mg yarısını verdi içtim ama kg aldırdı atak da geçiyordum bıraktım bende

X