Para mevzusu. Çok kırgınım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
N daha zamanın var demek kı.. boyle ıncıne ıncıne, o anlamaz tarzı laflar duya duya ya buna alısıp gururun kırıla kırıla boyle devam edeceksin ya da bıgun orda durun bakalım diyeceksin
Bakalım hayat senı hangı tarafa goturecek
Hayatımın büyük çoğunluğunda duygularıyla hareket eden biri olmadım. En kötü ya da en iyi zamanlarımda bile. Ama hatalarımdan hep ders çıkardım. Mesela bir daha asla iyilik yapmam değer bilmeyenler karşısında ve bir daha böyle bi laf duyarsam asla aynı kişi olmayacağım ama şu an bu konu için bir şey yapabileceğimi sanmıyorum. Bilmiyorum. Keşke o an yapsaydım diyorum ama iş işten geçtikten sonra ne yapılır, yapılırsa olur mu bilmiyorum

Olsun al deyip bi sonraki pastanın parası olsun diyor. Ben de belli olmaz belki de yapamam dedim
Bence eşinize güzelce anlatın ben duydum kırıldım bırakmak istedim geri koydular orda ağlamamak için aldım. Ama bu parayı vermek istiyorum sonuçta hem pastanın parasını aldım hem de böyle dediği için falan deyin. Bilsin yani eşiniz de. Bende de var çekingenlik de işte kazık yiye yiye açılmaya başladım bende yenice

Hayatımın büyük çoğunluğunda duygularıyla hareket eden biri olmadım. En kötü ya da en iyi zamanlarımda bile. Ama hatalarımdan hep ders çıkardım. Mesela bir daha asla iyilik yapmam değer bilmeyenler karşısında ve bir daha böyle bi laf duyarsam asla aynı kişi olmayacağım ama şu an bu konu için bir şey yapabileceğimi sanmıyorum. Bilmiyorum. Keşke o an yapsaydım diyorum ama iş işten geçtikten sonra ne yapılır, yapılırsa olur mu bilmiyorum
Yaparsın yaparsın, yarın sarma sarıp pasta yapacaksın onlara. Soz verdim sıgınıyorsun. Yanı hep bır bahanen olacak yaparken. Icın yapmak istemeyecek ama yapacaksın.
Is isten neden gecsın, yarın bır telefonla bugun hasta hıssedıyorum kendımı dıyıp yapmaya bilirsin mesela?

Bence eşinize güzelce anlatın ben duydum kırıldım bırakmak istedim geri koydular orda ağlamamak için aldım. Ama bu parayı vermek istiyorum sonuçta hem pastanın parasını aldım hem de böyle dediği için falan deyin. Bilsin yani eşiniz de. Bende de var çekingenlik de işte kazık yiye yiye açılmaya başladım bende yenice
Anlatmam şart bence de. Çünkü bu konuda tavrımı koyacağım. O da bilsin neyin neden olduğunu

Belli ki fazlaca marifetli, çalışkan ve iyi niyetli bir insansınız. Tamam çok hoş olmamış ama ikisi birden para verdiği için böyle olmuş. Sizi kırmak ya da eleştirmek üzere kötü bir şey de söylenmemiş. Zaten mahçup olmasalar geri alırlar, siz vermek isteyince geri çevirmezlerdi. Bence sadece anlık bir tatsızlık yaşandı diye bu kadar kırılmayın. Kv zaten maddi açıdan kızına arka çıkan biri olduğu için biraz cehalet göstermiş. Bırakın onlar mahçup olsun. Siz güzelliğinizden vaz geçmeyin. Eskisi kadar sık yapmazsınız, kıymetinizi bilsinler diye, olur biter bence Hoppa

Yaparsın yaparsın, yarın sarma sarıp pasta yapacaksın onlara. Soz verdim sıgınıyorsun. Yanı hep bır bahanen olacak yaparken. Icın yapmak istemeyecek ama yapacaksın.
Is isten neden gecsın, yarın bır telefonla bugun hasta hıssedıyorum kendımı dıyıp yapmaya bilirsin mesela?
İnsanlara hayır diyememe gibi bseyim var sanırım. Sarmayı halledeyim de hadi pastayı iptal edeyim. Cidden ötesine gitmiyor elim şu an. Neden bilmiyorum

Bana birisi bu kadar ikram hizmet yapsa ellerini öperim gerçekten.
Kadir kıymet bilmemek bu işte.
Para vermeseler daha iyiymiş ama onlar bilerek bu şekilde yapıyorlar.
Bir kişi bana bir bardak çay koysa ömür boyu dua ederim ama yazık böyle insanlara lütfen sizde böyle davranmayın.
Sizi yumuşak gördükleri için böyle yapıyorlar bence.
Ses çıkarmaz bişey olmaz diye düşünüyorlardir ama yapılarında var belli ki.
Siz kendinizi üzmeyin.

Ne demişler iyilik yap denize at balık bilmezse Mâlik bilir.

benim felsefem şudur. (hastalık gibi durumlar dışında) bir şeyi çok iyi de bilsem, bildiğimi belli etmem. isterlerse bilmiyor desinler, isterlerse beceriksiz. aynı askerde bildiğinizi sakın söylemeyin her şeyi size yaptırırlar derler ya o hesap :-) parasıyla yaptıklarınız ayrı fakat diğerleri için kendinizi çokta bir şeyler yapmış olmak için hırpalamayın, hatta mümkünse aile içine parayla da bir şey yapmayın alsanız bir dert almasanız bir dert. böyle söylenmeler bilmem neler.hep yaparsın, bir kere yapmazsın beklerler.. ne de olsa yapar derler. hoş değil, boşverin

Belli ki fazlaca marifetli, çalışkan ve iyi niyetli bir insansınız. Tamam çok hoş olmamış ama ikisi birden para verdiği için böyle olmuş. Sizi kırmak ya da eleştirmek üzere kötü bir şey de söylenmemiş. Zaten mahçup olmasalar geri alırlar, siz vermek isteyince geri çevirmezlerdi. Bence sadece anlık bir tatsızlık yaşandı diye bu kadar kırılmayın. Kv zaten maddi açıdan kızına arka çıkan biri olduğu için biraz cehalet göstermiş. Bırakın onlar mahçup olsun. Siz güzelliğinizden vaz geçmeyin. Eskisi kadar sık yapmazsınız, kıymetinizi bilsinler diye, olur biter bence Hoppa
O zaten anlamaz ne demek ama mesela ? Neyim ki ben yani? Ben bunu 10 yaşındaki kuzenime söylesem o bile alınır

Bana birisi bu kadar ikram hizmet yapsa ellerini öperim gerçekten.
Kadir kıymet bilmemek bu işte.
Para vermeseler daha iyiymiş ama onlar bilerek bu şekilde yapıyorlar.
Bir kişi bana bir bardak çay koysa ömür boyu dua ederim ama yazık böyle insanlara lütfen sizde böyle davranmayın.
Sizi yumuşak gördükleri için böyle yapıyorlar bence.
Ses çıkarmaz bişey olmaz diye düşünüyorlardir ama yapılarında var belli ki.
Siz kendinizi üzmeyin.

Ne demişler iyilik yap denize at balık bilmezse Mâlik bilir.
Kesinlikle yumuşak gördükleri için. Saf gördükleri için

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X