Para mevzusu. Çok kırgınım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse hak ettiğini almıyor bu hayatta . En iyisi kimse için kendinden ödün verme, kimseye koşa koşa gitme ( mecazi anlamda söyledim ) , kim sana bir adım atıyorsa sen de bir adım at , on adım değil .
İyilik yapmanın enayilik olarak algılandığı bir dönemdeyiz maalesef.
Mesafe candır . Bir daha her gittiğiniz yere küçük şeyler yapın ,

YAPMASAYDIN! yaptın diye madalya mı taktılar?
Benden sana tavsiye hak edene hak ettiği değeri ver !

Senin tek yanlışın konuşulanları duymamış gibi yapman. yuzlemezsen daha çok arkandan konusurlar çıkartıp önlerine koyacaktın hem 40euroyu hemde 50euroyu üstünden zamanda geçmiş ben para soracak olacak olsam peşin alırdım zaten alın başka ihtiyaçlarınızı karşılayın diyip bidaha pasta börek çörek işleri oldumu çok yorgunum yapamam diyecektin

Kayınvalidenizin hareketleri çok saçma geldi hanım teyzemiz biraz dengesiz galiba
Görümceniz parayı verecekmiş zaten niye kaynana maydonoz oluyor hareketlere bak
Bari iyilik yapmak istiyor kızının gözünün önünde parayı versin yalana dolana ne gerek var ikisininde birbirinden haberi yok
Ayrıca çantasından al ne demek ya ayar oldum
O şokla bir tepki veremezdim ben ama sizde birdaha yapmayın bunlara birsey
o kaynanadanda uzak durun mutlaka sinsi geldi bana

Ne sizin gibi emek verirdim ne de para lafini bu kadar kafaya takardim. Terbiyesizlik ve kalitesizliktwn baska bisey degil. Size degil onlara ayip ki. Sizle ne ilgisi var aralarinda yaptigi konussmalarin. Paragoz ve cingene durumuma kendisi dusmus. Hatta bunu duzeltmek icin de olsun olsun al demis.

Ne oldu peki. Sizi arayıp özür dilediler mi? Haftasonu pastasını son defa (!) yaptınız mı
Aradılar. Yan yanalarmış zaten. X kişi aradı. Noldu? Bir sorun mu var falan dediler. Ben de anlattım olayı. Hiç o aradaki çantasından 50 Euro’yu al konuşmasına takılmadan başka başka şeyler söylediler sürekli. Bilmez anlamaz dedi diyorum. E ne var onu bana da söylüyor dedi. Çok hassasmışsın falan dedi. Sonra ikisi de özür diledi. Yanlış anlaşılma olmuş falan dedi. Dün de beraberdik. Görümcem konuşmadı benimle. Surat 5 karış. Kayınvalidem tekrar konusunu açtı. Sarıldı. Özür dileriz , nasıl telafi ederim , bir yanlış anlaşılma olmuş falan dedi. Ben yanlış anlaşılma olmadığından adım kadar eminim de işte daha da üstlerine gidip büyütmek istemedim. Eşim de benim karımı üzeni ben de üzerim diye yanımda oldu hep

YAPMASAYDIN! yaptın diye madalya mı taktılar?
Benden sana tavsiye hak edene hak ettiği değeri ver !
Hiç bi karşılık beklemedim İnan ki. Bekleseydim 1-2 yapıp bırakırdım. 3 seneden bahsediyorum. Sayısız kez. Ben hep onlar zor, yapamaz durumda deyip yardımcı olmak için yaptım. Allah biliyor ya. Ama işte ....

Bırakın konuşmasınlar sanki çok lazımmış gibi. Suçları yüzüne vurulunca böyle davranan insanlar konuşmasın zaten. Niye suratı asıkmış kendinizi savundunuz diye mi? Neyse ki eşiniz arkanızda belki de kv eşinizin tepkisini aldığı için özür dilemiştir. Keşke o parayı çantasından al dediğini duyduğunuzu da söyleseydiniz

Ben olsam Kayınvalidem misafirleri için yaprak sarması ve iki pastayı beklerken arayıp kendimi iyi hissetmediğimi hiçbirşey yapamadığımı söyleyip "anne ben bilmem anlamam böyle şeylerden sen beni bilmiyor musun ?" diye eklerdim

Keşke arkandan dedikodu yapmasaydılar
Artık güven gitti kalbin kırıldı
En azından artık biliyorsun, niyetlerini
Çok sıkı fıkı olmak aile üyeleriyle hep böyle sonuçlar doğurur şaşırmadım

Ben olsam bir daha o kaynanaya bundan sonra siz dışardan alın aramizda para mevzusu olmasın derdim. Birdahada sandivic bile yapmazdim

Özür dilediler ya, , baklavaları, sarmaları yapmaya devam edeceksiniz gibi bir ışık aldım sizden.

Söyledim tabi ki. Zaten mesele çantasından al anlamaz bilmez o demesi. Yani para mesele olduğundan değil de onun peşine düşüp arkamdan konuşmaları işte. Ben onu söyleyince kayınvalidem de ben parayı masaya koydu zannettim o yüzden öyle dedim dedi. Ama çantasına mı koydun dediğini duydum yani ben. Hayır öyle değil falan deyip uzatmak da istemedim. Geçiştirdim öyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…