Paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben de 18 yıl aktif çalıştım, 11 yıllık evliyim ve aynı şekilde birikim aklımızın ucundan dahi geçmezdi..suç biraz da ailelerde, hiç teşvik Edip alıştırmamislar ki..eşim benden müsrif, ben ondan müsrif..cebimizde bugün 1000 TL olsun, yarın maaş gunuyse o 1000 TL'yi sonuna kadar harcardik.. 6 ay önce tesadüfen birikim konularına denk geldim ve ufak tedbirlerle oldukça yol aldım..benimde pişmanlığın bu kadar geç kalmış olmak, şu ana kadar çok rahat 2 ev parası yemiş icmisizdir..alınan kıyafetler, gidilen oteller, içilen içkilerin maalesef haddi hesabı yok..ne yapalım geç olsun da güç olmasın..Allah bundan sonra yardımcımız olsun ve birikimlerimizi iyi günlerde değerlendirmeyi nasip etsin inşallah...

Birikim ve altın almak ciddi bağımlılık yapıyor yalnız..aklım fikrim altında, maaş günü gelse de gidip alsam derdindeyim :KK66:
bende burdan öğrendim 6 aylık ara verdim araba borcuna girdik ağustosta bitiyor inşallah
simdiden planlar yapıyorum
eylülden itibaren ne yapabilirim diye düşünüyorum
çok heyecanlıyım para biriktirmenin ne olduğunu geçen seneye kadar bilmiyordum ama şimdi bağımlısı oldum:nazar:
kenarda birikimim olması bana huzur veriyor :rapci:

Eger gram altin bankadan alınacaksa tamam. Ama kuyumcudan alınacaksa ben karşıyım o fikre.

Gram altini bankadan alıyorum.
Kuyumcudan senin gibi ceyrek yarim yada tam altin aliyorum.
Eger elimdeki birikim 2500e yaklaşmışsa o zaman lazer kesim işçiliksiz bilezik aliyorum. Henüz sadece 1 bilezigim var. Devamı gelecek inşallah :KK9:
canım fiziki almak yerine altın hesabında tutmak daha mantıklı değil mi fark ücreti olmaz sen ne düşünüyorsun bu konu da ben birde hırsızdan korkuyorum

bende burdan öğrendim 6 aylık ara verdim araba borcuna girdik ağustosta bitiyor inşallah
simdiden planlar yapıyorum
eylülden itibaren ne yapabilirim diye düşünüyorum
çok heyecanlıyım para biriktirmenin ne olduğunu geçen seneye kadar bilmiyordum ama şimdi bağımlısı oldum:nazar:
kenarda birikimim olması bana huzur veriyor :rapci:
Geç olsun güç olmasın, maşallah ne güzel birikim yapmışsınız..artarak devamını dilerim, hepimiz için :KK66:

canım fiziki almak yerine altın hesabında tutmak daha mantıklı değil mi fark ücreti olmaz sen ne düşünüyorsun bu konu da ben birde hırsızdan korkuyorum
Alım satım arasındaki fark bankada daha az ve dedigin gibi risk olayi daha düşük Ama ikisininde yeri ayrı bence.

Ben hem bankadan aliyorum. Hemde fiziki altın alıyorum. Sonucta uzun vade düşündüğünde her türlü kârdasın.

Gerci fiziki olarak henüz bir şey aldığım söylenemez. Bir bilezik, 2 çeyregim var. Bundan sonra her ay bir ceyrek almayı hedefliyorum

Alım satım arasındaki fark bankada daha az ve dedigin gibi risk olayi daha düşük Ama ikisininde yeri ayrı bence.

Ben hem bankadan aliyorum. Hemde fiziki altın alıyorum. Sonucta uzun vade düşündüğünde her türlü kârdasın.

Gerci fiziki olarak henüz bir şey aldığım söylenemez. Bir bilezik, 2 çeyregim var. Bundan sonra her ay bir ceyrek almayı hedefliyorum
Bir kadın olarak altını seviyorum düğünde bayramda takıp takıştırmak isterim ama bende çalınma korkusu var
Evliliğimin 2.gününde bileziklerimi bankaya götürüp kestirip vermiştim

Bir kadın olarak altını seviyorum düğünde bayramda takıp takıştırmak isterim ama bende çalınma korkusu var
Evliliğimin 2.gününde bileziklerimi bankaya götürüp kestirip vermiştim
Benim bir arkadasimda sizin gibi düsünüyor. O da dügünün ertesi günü bozdurup parayı hesabina yatırdı.

Korktugu şey insanın başına gelirmiş. Kötüyü çağırmamak lazım derler ya hani.
O kadarda korkmamak lazım bence

Benim bir arkadasimda sizin gibi düsünüyor. O da dügünün ertesi günü bozdurup parayı hesabina yatırdı.

Korktugu şey insanın başına gelirmiş. Kötüyü çağırmamak lazım derler ya hani.
O kadarda korkmamak lazım bence
haklısın canım sen nasıl bilezik aldın en iyisi burma galiba

İkisininde yeri ayrı tabi:KK48:
Hem nerdesin cnm sen yaa özlettin kendini :KK51:
Bende sizi özledim arada girip okumaya çalışıyorum cnm .. ama küçük bebegım olunca çok fırsat kalmıyor .. eskisi kadar olmasa da birikime devam :KK69: gün paramı Doğum paramı az da birikim ekleyip bı bilezık yaptım 26 gr . Ayrıca ogluşuma gelen 18 çeyrek üstüne az daha koyup bi bılezık daha yaptım 34 gr. Şu anda da 500 tl nakit biriktirdim maaşı alınca 500 daha koyup 1 tam altın alcam bende durumlar böyle herşeye çok şükür :21: siz nasılsınız birikimler ne durumda :KK19:

Bende sizi özledim arada girip okumaya çalışıyorum cnm .. ama küçük bebegım olunca çok fırsat kalmıyor .. eskisi kadar olmasa da birikime devam :KK69: gün paramı Doğum paramı az da birikim ekleyip bı bilezık yaptım 26 gr . Ayrıca ogluşuma gelen 18 çeyrek üstüne az daha koyup bi bılezık daha yaptım 34 gr. Şu anda da 500 tl nakit biriktirdim maaşı alınca 500 daha koyup 1 tam altın alcam bende durumlar böyle herşeye çok şükür :21: siz nasılsınız birikimler ne durumda :KK19:

Allah bebisine anneli, babalı; sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin inşallah.

Maşallah yazacak fırsatın olmamış belki ama boş da durmamışsın :)
Allah bol bereket versin.

Bende 17 gr'lık bir bilezik ve 2 çeyrek aldım.Bütün birikimim bunlardan ibaret.

Bundan sonra her ay bir ceyrek almayı planlıyorum. Senin kurdeleye dizilmiş çeyrekleri görünce çok heves etmiştim. İnsallah başarabilirim

Allah bebisine anneli, babalı; sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin inşallah.

Maşallah yazacak fırsatın olmamış belki ama boş da durmamışsın :)
Allah bol bereket versin.

Bende 17 gr'lık bir bilezik ve 2 çeyrek aldım.Bütün birikimim bunlardan ibaret.

Bundan sonra her ay bir ceyrek almayı planlıyorum. Senin kurdeleye dizilmiş çeyrekleri görünce çok heves etmiştim. İnsallah başarabilirim
Allah bin bereket versin cnm daha çokları senın olsun inşallah onları bozdurduk bilezık yaptık ama yinede öyle sevıyodum ben onları arada takıyodum boynuma evın içinde öyle dolanıyodum :KK70:yıme yapcam inşallah onu su an 3 tane çeyreğim var ama 12 ye tamamlıcam nasıpse :dua:

Allah bin bereket versin cnm daha çokları senın olsun inşallah onları bozdurduk bilezık yaptık ama yinede öyle sevıyodum ben onları arada takıyodum boynuma evın içinde öyle dolanıyodum :KK70:yıme yapcam inşallah onu su an 3 tane çeyreğim var ama 12 ye tamamlıcam nasıpse :dua:
maşallah canım merak ettim o kolyeyi fotosu varsa bir daha paylaşabilir misin

Amin cnm, çeyreklerden degil cumhuriyetlerden yapsak şöyle bir düzine :KK48:

maşallah canım merak ettim o kolyeyi fotosu varsa bir daha paylaşabilir misin
Yok cnm eşim görecek korkusuyla silmiştim o fotoyu 2 ay sonra da hepsini eşime verdim adam bi sevindi ki .. sonra bin pişman oldum verdiğime şimdi yerinde yeller esiyo 12 iş bi yerdemin :işsiz:

X