Pasaklı olmak temiz olamamak

Merhaba,
Arkadaşınızın eşinin tutumu nedir? Eş desteği de önemli. Peş peşe gelen doğumlar, çocukların beraber büyümesi, gürültüsü, eş ve ailesini idare etmeye çalışırken kendine zaman ayıramamak... Çok zor.

Kendine bir temizlik düzeni kurabilir.
Mesela kendine bir defter tutsa günlük olarak yaptığı düzen temizlik için bir ödül verse..
Hem motive olmuş olur hem farklılık olur. Denemek iyi olabilir bence.

Bu konuda haklısınız bu öneriyi bende yaptım ve kendisi son derece dikkate aldığını ve düşünmediğini söyledi bu 3 üncüyü doğurma amacı ise kız çocuk doğurabilmekti bir kızım olsun istiyorum diyordu henüz cinsiyeti belli olmadığından kız olursa bundan sonra tüplerini kapattıracakmış olmazsa geçici sprey taktıracakmış
Ooo 4. Ye devam yani erkek olursa öyle mi. Niye şikayet ediyor ki arkadaşınız anlamadim. Yani tek çocukla bile düzen zor 2 ile hayli zor hamile iken hepten zor ve 4. Çocuk fikri aklında. Herkes kendine ediyor gercekten. Cozumum ise eve haftada 1 yardımcı tutması

Cocuklar kucukken illa ki evin duzeni degisiyor, buyudukce duzen yeniden kuruluyor.

Arkadasinizin yapmasi gereken kalici bir dogum kontrol yontemine gecmek, sonrasinda da son cocugunun bebeklik doneminde sakince durumu kabullenmek. Son cocugu 3 yasina girdikten sonra artik rutinde degisiklikler yapmaya o zaman baslasin. Video mu izleyecek, ne yapacaksa o zamana biraksin.

Onun disinda maddi imkan varsa duzenli yardimci cok guzel olur.

Kocası adam olsun da temizliğe kadın tutsun
Arkadaşın elini hiçbir şeye sürmemeli
Otizmli çocuk zor, gebelik ayrı zor

Herhalde o errrrrkek kocası ürerken temizliğe kadın çağırma masrafını da düşünmüştür

Yok öyle her yükü kadının üstüne atıp, ben de işe gidiyorum bahanesine sığınmak

İşe gitmek, arkadaşınızın durumundan çok daha kolay inanın.

Benim de üç çocuğum var. Ve en çok da onların psikolojik ve fizyolojik sağlığı için evi derli toplu ve temiz tutmaya çalışıyorum. Ayrıca çalışıyorum da. En önemli şey çocuklara uyku rutini oturtmak ve onlar uyurken evi toplamak. Bir odadan çıkarken o odaya ait olmayan şeyleri mutlaka yerine götürürüm. Her şeyin bir yeri mutlaka vardır. Çocuklu ev her daim dağılır ve kirlenir önemli olan anında müdahale edebilmek bunu yaparken çocukları da oyunlarından etmemek diye düşünüyorum. Yardımcı birini bulsa çok iyi olur. Bana bu kadar toplu olmama rağmen her hafta biri mutlaka gelir dip köşe ve ütü için. Bir düzen oturtsa kendide rahatlar. Ben evim daginikken çok huzursuz ve mutsuz biri oluyorum.

X