Pasaklı olmak temiz olamamak

Bu arada koca da acaip, kendinden geçmiş, kendini salmış bir insanla yaşıyor, evin de kirli olduğunu görüyor eee eşşek değilse karşıdaki insanın durumunun kötü olduğunu anlar, oturup bir konuşur. Bu adam etkisiz eleman falan mı, gözü kör mü ... neyse kadının kendine iyileşmesini beklemesin kimse, kocası elinden tutup zorla doktora götürecek bir de kocası - evet kadın değil evi temizletme işini ayarlayacak. Çocuklar için bir süreliğine bakıcı veya eve yardımcı kadın bulacak. Bu adam ne yapıyor bu evde tam olarak köşe minderi mi :KK51:

cok şaşırdım hanımefendi neden bir yardımcıya yanaşmıyor?? Mesela bu bile psikolojisinini iyi olmadıgını gösterir. Mutlaka cok detaylı tam teşekküllü bir tahlil yaptırsın. Birde spirulina sirkesi öneriyorum. Kan değerlerini çok güzel topluyor. Ama hanımefendi depresyon muhtemelen en azından fiziki vitamin ve ilaçlarını aksatmasın ruhsal olarakta artık biraz toparlandıktan sonra devam eder. Bu şekilde devam ederse ne kendine ne cocuklarına hayrı dokunacak depresyon dipsiz bir kuyu bir noktadan sonra dönüşüde yok.
Utanıyorum diyor altında farklı bi sebep yok diyor elin kadını hakkımda ne düşünecek diye kendini yiyip bitiriyor ne diceğimi bilmiyorum olmazsa bir gün onu evden gönderip temizlikçilerin başında ben bekleyeceğim bu şekilde temizlik bittikten sonra eve gel bitti diyeceğim en yakın zamanda da tahlilleri yaptırması için bu konuyu ona açacağım

Bu arada koca da acaip, kendinden geçmiş, kendini salmış bir insanla yaşıyor, evin de kirli olduğunu görüyor eee eşşek değilse karşıdaki insanın durumunun kötü olduğunu anlar, oturup bir konuşur. Bu adam etkisiz eleman falan mı, gözü kör mü ... neyse kadının kendine iyileşmesini beklemesin kimse, kocası elinden tutup zorla doktora götürecek bir de kocası - evet kadın değil evi temizletme işini ayarlayacak. Çocuklar için bir süreliğine bakıcı veya eve yardımcı kadın bulacak. Bu adam ne yapıyor bu evde tam olarak köşe minderi mi :KK51:
Okadar güzel söylediniz ki tam olarak düşündüklerimi söylediniz içim rahatladı neymiş efendim kendisi üzerine düşeni yapıyormuş ( çalışmak) onun görevi ve bu görevi yapıyormuş gerisine ne olursa olsun karışmaz imiş Allah'a hamd olsun benim kocam öyle değil düşünemiyorum bile böyle olduğunu tamam temizlik manyağı değil ama bir iş yapılacaksa yardıma ihtiyacım varsa hiç söylememi bile beklemez çok şükür ne kocalar var anlamıyorum

1.Çocuk uyurken uyu. Uyku düzeni yoksa bu duruma uykusu düzene girince başla. Ama 2 çocuk 6 aylik bebek yanii. Yorgunsun kızım tabi ki uzanmak oturmak istersin kolun kalkmaz enerjin olmaz.
2. Kolay yemekler yap haşlama, mercimek, fırında balık vb. Çocuklara ayri yemek hazirlama, ya yaptigindan ver yada buzluğa atip cikarilcak kolay şeyler olsun. Ben ayda bir 2 kilo un ile kete yapiyorum yaparken yoruyor ama açmadan yapilan tarifler var. Buzluğa atiyorum sabah kahvalti hazirlamiyorum onu mikrodalgada isitip, yaninda domatez biber kizartma yada yumurta hasliyorum,salatalık vb. Hem çok bulaşık olmuyor hem kahvaltilik cikar koy peh yoruyor yani.
3. Temizliği çocuk uyanıkken yap yürümüyorsa seni izler yürüyorsa arkandan gelir zaten. Ben viledaya normal temiz su koyuyorum temizlik bitene kadar onla oynuyor en son onu da bi yıkayıp etrafı viladalayıp uyutuyorum kolay uyuyor.
4. O uyurken hafif bir makyaj yap arada ben psikolojimi düzeltmek için yapıyorum, zaman olmadigi icin hep pasakli görüyorum kendimi aslında güzelim demek için :) yoksa bi saldım mı bidaha toparlanamam, giyime dikkat etmeye ne gerek var aman sacimi yapsam nolucak diye diye özgüven eksiliyor. Sonra zaten hızlıca banyo yaparken temizleniyor makyaj. Tabi makyaj ve banyo arasinda kocaya da bi uğranabilir.
5. Ben çamaşır ve toz aliminda çok zorlaniyorum. Bazen yapamiyorum. Yada camasirlar cok birikiyor. Ona bir çozum bulamadim arada kocama paslıyorum. Çocuğun kiyafeti kalmayinca yikiyorum falan.
1sakin çocuk ve bunlari yapiyor olmama rağmen yoruluyor ve bazen bunaliyorum. 2 ve daha fazla cocuğu olanlara Kolay gelsin Allah yardimcilari olsun.

Salsın kafaya takmasın. Ben evi temizliyorum ertesi gün 3 gündür el sürülmemiş gibi oluyor. Evde çocuk varken eskisi gibi olamaz.
Çocukların canı sağolsun
Maşallah çok pozitifsiniz helal olsun size çocuklarımızın canı sağolsun ama onlar için temiz bir ortam da şart yani

Benim kv nin özel bir çocuğu varmis 10 sene yaşamış öncesinde temiz olan kadin bu süreçte bırakmış herşeyi şuanda hic temiz değil, bence psikolojik olarak böyle olmus. Gerçi çok is yapardım dediği seyide bilmiyorum. Belkide hep böyleydi yani altında yatan bir durum var arkadaşızinda rahatsız bu durumdan anlaşılan belki bir başlasa devamı gelir.

Bu fikir oldukça mantıklı 👍 aslında daha önce düşündüm fakat sonuç olarak benim evim değil deyip nasıl yalnız başıma orda kalırım diye düşünmüştüm sağlık olsun iş başa düştü bu fikir aklıma uydu ben onun için elimden geleni yaparım hafta sonuna birilerini ayarlamaya çalışacağım öneriniz için teşekkür ederim 🌸
Sevaba girersiniz 😁Bir gün de evi sadeleştirilmiş lütfen birlikte fazla her şeyi atın ya da kolileyin. Oyuncak, mıtfak eşyası vs...

Merhaba bayanlar bir arkadaşımın ağzından yazıyorum ismim Havin bir sorunum var ve bu benim için büyük sıkıntı oluşturuyor.
2019 tarihinde bir oğlum oldu o zamana kadar herşey gayet normal gidiyorken onun doğumundan sonra bir anda temizlik sorunum oluşmaya başladı ilk başlarda geçici bir durum olarak gördüğüm zamanla geçer , küçük çocuğum var normaldir, biraz büyüsün üstesinden gelirim dediğim temizlik sorunu zamanla devleşmeye başladı sonrasında 1 yaş 8 aylıkken oğluma atipik otizm tanısı aldık dünyam başıma yıkıldı eğitime falan başladık derken özel eğitim aldır derken her gün onunla okula gidiyorum eskiden yaptığım işlerin çeyreğini bile yapmıyorum eski halimi düşünüyorum yalın ayak fayansa, betona açık olan hiç bir yere basamıyordum ayağım tozlanır diye şimdi ise ciddi bir pasaklılık problemi ile başbaşayım iki çocuğum var 3 üncü ye 6 aylık hamileyim niye böyleyim bilmiyorum ama bu durumdan kurtulmak istiyorum evi bok Götürüyor resmen ama bendeki rahatlık koltukta yok sanki o bokun içnde oturan ben değilim de başkasıymış gibi umursamıyorum dünyanın videosunu izledim temizlik vlogları temiz olmak için motivasyonlar temiz olma tüyoları ama nafile haaa hiç yapmıyor muyum tabiki yapıyorum mesela hafta da 1 ocağı siliyorum 20 günde bir dip Bucak 10,15 günde bir normal evi temizliyorum bazılarına 10 günde bir temizlik normal geliyor fakat 2 çocuklu bir ev için normal değil malesef ve bunun bilincinde olmak daha çok yoruyor beni her şeyin farkındayım fakat kendim için hiç bir şey yapamıyorum malesef bu konu hakkında neler yapabilirim sizce bu bir psikolojik sorun mudur ? Psikiyatriye görünmelimiyim? Neler yapmalıyım temiz olmak için ? Ve bunu süreklilik haline getirebilmek için önerilerinize ihtiyacım var..
Lütfen kınamayın bende eskiden normal bir insanın 3 katı temizdim ama şuanda bir şeyler önüne geçiyor ve hiçbirşey yapamıyorum.
Buradan sonrasını arkadaşım ağzından değilde kendi düşğncelerim olarak söylemek istiyorum
Bu dostuma yardımcı olursak çok sevinirim asla misafir bile ağırlamyor. 5,6 ayda bir misafir ağırlıyor ben normal düzeyde temiz bir insanım benim evime gelince temizlik hastası bir insan görmüş gibi davranıyor ama normalde asla öyle değilim günlük işlerimi yapıyorum ama ona göre 24 saat temizlik yapıyorum düşünün kendisi asla ama asla temizlik yapmıyor örnek olarak verirsek YouTube dan aurikatariina yı izlerseniz tam olarak söylemek istediğim şeyi anlayacaksınız.

Bi 5 çocuk daha yap düzelir

Bana da öyle geldi. Arkadaşınin ben niye misafir ağırlamayamiyorum gibi bir derdi olduğunu sanmıyorum.
Üzgünüm çok yanılıyorsunuz onun misafir ağırlayamayışı bana neden dert olsun ki dışarıda olsun bizim evde olsun yeterince görüşüyoruz Allah başka dert vermesin ben onun anlattıklarını yazdım ve yazarken de kendi de yanımdaydı bu konuyu Türlü kişinin yorumuyla okumak istiyorum yazar mısın dedi ve yazdım Allah şahittir başka art niyet yok yani. Pes dedirttiniz sadece yardımcı olmak istiyorum emin olabilirsiniz.

Nesi ilginç? Biri ekstra ilgi isteyen iki küçük çocuk var evde, karısı hamile üstelik. Bu durumda karışıp rahatsız mı olacak eşi? Sizin arkadaşınızın "derdiyle" bu kadar dertlenme sebebiniz nedir?
Nesi mi ilginç karısına karışmaması gerekiyor zaten fakat ortalığın kirinden rahatsz olup elini bir işe atabilir yükünü hafifletmek için yardımcı olabilir kendisi ve çocuğu okuldayken onlar gelene kadar bir çok işi yapıp elimden bu kadar geldi canım hafta sonu yada hafta içi müsait olduğun bir gün çocuklarla dışarı çık bir temizlikçi tutup eve getireyim diyebilir bunların hiçbirini yapmayıp sadece çalışıp çocuk yapmakla koca olunmuyor ilginç olan bu siz çevrenizde size hiç mi hiç yardımı dokunmayan evliliği kocalık ve çalışmaktan ibaret sayan bir eş istermiydiniz? Bana dokunan kısmı bu arkadaşım hakkında farklı bir düşüncem olsaydı yazma gereği bile duymadım ona yardımcı olmak istiyorum ki zaten kendisi yanımda idi bunları yazdığımda bilginize 😊

Bence büyük resmi görün. Arkadasiniz depresyonda ve çok da haklı sebepleri var elinde. Temizlik semptomların sadece biri. Psikiyatri ile görüşmesi iyi olacaktır.
Evet kendiside psikiyatriye gitmeyi düşünüyordu büyük ihtimalle otizmli çocuğundan sonra içten bir depresyona girdi Allah'ın izniyle atlatacak inanıyorum.

Adam temizlik yapmadığı için sorun çıkarsa mutlu olacaksınız gibi. Cidden siz neden bu kadar ilgileniyorsunuz bu konuyla?
Neden ilgileneyim? kendisi yanımda idi bu konuyu açmamı kendisi istedi. farklı insanların yorumları fikirleri ne yönde olacak diye düşündü paylaşmamı istedi. bende arkadaşı olduğum için reddetmedim umarım yeterince anlaşılır olmuştur.😊

Şunu merak ettim,arkadaşınız ev temizlemiyor,peki yemek yapıyor mu, ya da çocukların öz bakımını,kendi öz bakımını yapıyor mu? Birde çocuklarıyla ilgileniyor mu yoksa onlara TV tablet açıp bir köşede kendi yatıp kalıyor mu?
Öz bakımlarını yapıyor fakat dediğiniz gibi TV tablet verip uzanıyor bu yüzden 96 kilo oldu hareketsiz yaşamaktan

Ayy bu devirde elini ev işine sürmeyen koca da yani çekilmez dert gerçekten. İnsan yük olmaya utanır şöyle bir durumda.

Arkadaşınız hiç tanimadigi insanların kendisi hakkında düşüncelerinden bu kadar utaniyorsa, kendi gerçekleriyle yüzleşme problemi de yaşıyor olabilir. Kendisinden kaçmasın, herkesin başına gelebilir böyle dönemler önemli olan atlatmak için harekete geçebilmek. Ayrıca emin olsun o temizlikciler neler neler görüyorlar.

Benim annem de eve temizlikçi gelcek diye kalkıp evi temizliyodu :KK70:

Evet kendiside psikiyatriye gitmeyi düşünüyordu büyük ihtimalle otizmli çocuğundan sonra içten bir depresyona girdi Allah'ın izniyle atlatacak inanıyorum.
Psikiyatrist ve ilaçlardan önce psikologtan haftalık terapi almayi düşünse daha iyi olur hem yeme bozuklukları ve hareketsizlik de özbakimini ihmal etmek demektir. O konuda da terapi çok faydalı.

Bu da aşırı değil mi ya her gün cam silmek 🤔. O silgi çöplerinden bana da gına geldi. Çocukların ayrı odaları ve ayrı çalışma masaları Olmasına rağmen gelip mutfak masasında çalışıyorlar. Teyzeniz nasıl simdi kaç yasında sağlıklı mi mesela. Biz beş kardeştik annemi hep mutfakta hatırlarım. Erken yaslandı diye düşünüyorum. Çok çocuk çok zor. Anneyi bitiriyor

Hala pire gibidir ama eskisi kadar olamaz yaş geçiyor. Gerekte yok zaten çocukları büyüdü. Yani artık bezle gezmiyor. :KK53:
Çok şükür sağlıklı, büyük sağlık problemleri yok. :dua:

O zevk alıyordu ya yani teyzem, çocuklarının dolabındaki eşyalar hep nizami düzgündür. Gider gelir açıp bakar dağıtmışlarsa 2 bağırır katlardı. Bir insan elinde bulaşık yıkamaktan keyif alır mı? O alıyordu, yıllarca bulaşık makinesini kullanmadı misafir gelmedikçe. Yani çocuklar içinde zor bu kadarı böyle insanlar ortalığın dağıtılmasından, kirletilmesinden hiç hoşlanmıyor çünkü.

Sevaba girersiniz 😁Bir gün de evi sadeleştirilmiş lütfen birlikte fazla her şeyi atın ya da kolileyin. Oyuncak, mıtfak eşyası vs...
Zaten çok eşyası var o yüzden de bu kadar kirleniyor her yer heryerde ilk önce ona minimalist bir yaşama geçmesini göstermeliyiz galiba çöpe atılacak herşeyi atıp fazlasını da ya paketler kaldırtırım yada başkasına verdirtirim bakalım artık ya nasip ya hak hayırlısı olsun artık 😊

Ayy bu devirde elini ev işine sürmeyen koca da yani çekilmez dert gerçekten. İnsan yük olmaya utanır şöyle bir durumda.

Arkadaşınız hiç tanimadigi insanların kendisi hakkında düşüncelerinden bu kadar utaniyorsa, kendi gerçekleriyle yüzleşme problemi de yaşıyor olabilir. Kendisinden kaçmasın, herkesin başına gelebilir böyle dönemler önemli olan atlatmak için harekete geçebilmek. Ayrıca emin olsun o temizlikciler neler neler görüyorlar.

Benim annem de eve temizlikçi gelcek diye kalkıp evi temizliyodu :KK70:
😀🤣 İlahi annenize 🤣 temizlikçiye gerek kalmıyormul desenize.
Evet utanıyor fakat bir karar verdim bu hafta sonu onunda isteği varsa evden çıksın ben temizlikçi çağıracam ben başlarında duracam artık yeterli halolsun artık

Psikiyatrist ve ilaçlardan önce psikologtan haftalık terapi almayi düşünse daha iyi olur hem yeme bozuklukları ve hareketsizlik de özbakimini ihmal etmek demektir. O konuda da terapi çok faydalı.
Haklısınız önerinizi ekran aldım kendisine attım umarım bir faydası dokunur teşekkür ederim 🌸

Öz bakımlarını yapıyor fakat dediğiniz gibi TV tablet verip uzanıyor bu yüzden 96 kilo oldu hareketsiz yaşamaktan
Ayyy çok iyi anlıyorum. Ben de çocuklara tv tablet verip uzanmak, 96 kilo olmak istiyorum ama benimkiler büyük olduklarından bırakmıyorlar. Anne x’in doğumgünü var, voleybola gitmek istiyorum, akşama tatlı yapalım mı… o kafa şişmesi ve çocukların işinin bitmemesi bela bir olay. İnsanın kafasının içinde sesler hiç durmuyor

X