Pasif agresif ruhu yendigim gun bugun

powerpuff_girl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2019
1.233
2.407
Bugüne dek hep herseye susan insanlarla asla hakkı yensede tartisamayan hakkını savunamayan bir çocuk oldum genç kız oldum kadın oldum..artık patlak veren çok şey oldu ama bugün bambaşka bir benle tanıştım ve iyiki tanıştım.. hep naif kibar alttan alan aman tartışma çıkmasın diye susan adeta korkan benin gittiği gün..
Kızımla market alisverisindeydik. Kızımı çocuk oturtma bölümüne oturttum ve alışverişi yaptık..kasa kalabalık ve yavasti bende sıra bana gelince eşyaları kasaya dizmeye başladım. O sırada anlık arkamı dönemle kızım ayağa kalkmaya çalışmış 3,5 yaşında hareketli bir çocuk.. araba devrilmek üzereyken yakaladım ve epey korktum.arkamdaki karı koca çift homurdanmaya ve bana öğüt satmaya başladi. Oraya çocuk konulmaz çocuk için değil canta yeri o çocuğa bakmadığın için düştü vs . Bakın orası aileler rahat alışveriş yapsin diye 15 kgye kadar çocuk taşımak üzere tasarlanmış bir bölüm ve ben koyarkende çocuğumu alırken de asla ayak surdurmem! Ben saglikciyim ve neyin ne oldugunu herkesten iyi bilirim keske hic kullanmak zorunda olmasak ama olmuyor maalesef 3 yasinda hareketli bir cocukla hic olmuyor daha cocuk oturtmayansa gormedim ! Neyse onlar söyledikçe söylediler ben de izah halindeyim en sonunda patladım ya burda çocuk düşmek üzereydi bi sormak yerine iyi misin diye bu ne ya dedim hiç mi çocuk büyütmediniz hiç mi torunuznuz olmadı dedim sen bakamadin ondan oldu demez mi bu ne demek ya evet bakamadım çünkü tektim kasada seni bekletmemek icin arkami dondum madem sen uyarsaydin o zaman madem o kadar dikkatliydin dedim bunlar artık hakaret etmeye başladılar "kapa çeneni sus artık ya öf " diye bir cümle fırladı ağzımdan ben bile şaşırdım ama hiç pişman olmadım çünkü öyle hakaretler etmeye başladılar ki karı koca bende şalter attı artık..önceki ben susar haklısın der evde kafamda saatlerce kavga eder sonra pişman olur bunu uzun süre unutmazdim.. bunu da buraya terbiyesizlik yapana naif olmanın yıllarca bana ne yaptığını hatırlamak için yazdım..

Pasif agresif değil pasifmişsiniz bu arada sadece, sadece susan her şeyi alttan alanlar pasif agresif olmuyor tam :)

Ama iyi yapmışsınız, belki telaşlanmışlardır onlar da diyecektim ilk okuyunca ama anneliğinize kadar laf edince ve o panikle sinirlenmeniz gayet normal. Devam 💪🏿
Ya pasif agresif susan ama kafasinda kavga eden içten içe kin tutan ama reele dökmeyen olmuyor mu :)

İnsanlar artık iyice şaşırdı.
Tanımadığın bir kadının çocuğu düşmek üzere diye niye hakaret edesin ki? Yani tanıdığın biri olsa, o anın şokuyla falan birkaç yanlış kelime çıkabilir ağzından da, hiç alakan olmayan bir kadına hakaret etmek çok saçma.
Ben olsam düşerken müdahale edebilecek konumda isem tutmaya çalışırdım. Kadını haşlamak aklıma gelmezdi. Çünkü ne münasebet? Bana mı kalmış hesap sormak?
Ya bir de kaza yani, sanki kadın bile isteye düşsün diye yapmış gibi. İyi yapmışsınız, ben olsam kapat çeneni demekten daha ağırını söyleyebilirdim.

Yok genelde laf sokan, yapılacak bir işi bilerek geciktiren, olayı alaya vuran, surat asanlar falan oluyor. Yani belki öyle yapıyorsunuzdur tabii ben cümlenin girişine göre yorum yaptım 🥲
Ay yok alakam yok ben yanlış biliyormuş um:KK70: ben genelde laf sokanin karşısında susan dakik asla alay olayından hoşlanmayan bi tipim:KK70:

Ay yok alakam yok ben yanlış biliyormuş um:KK70: ben genelde laf sokanin karşısında susan dakik asla alay olayından hoşlanmayan bi tipim:KK70:
Valla her şey tolere edilebilir gözümde ama anne olmamama rağmen kedimle ilgili benim bakamadığıma dair bi şey söylense kafam kayıyor hemen. O yüzden sonuna kadar arkanızdayım :KK70:

Bugüne dek hep herseye susan insanlarla asla hakkı yensede tartisamayan hakkını savunamayan bir çocuk oldum genç kız oldum kadın oldum..artık patlak veren çok şey oldu ama bugün bambaşka bir benle tanıştım ve iyiki tanıştım.. hep naif kibar alttan alan aman tartışma çıkmasın diye susan adeta korkan benin gittiği gün..
Kızımla market alisverisindeydik. Kızımı çocuk oturtma bölümüne oturttum ve alışverişi yaptık..kasa kalabalık ve yavasti bende sıra bana gelince eşyaları kasaya dizmeye başladım. O sırada anlık arkamı dönemle kızım ayağa kalkmaya çalışmış 3,5 yaşında hareketli bir çocuk.. araba devrilmek üzereyken yakaladım ve epey korktum.arkamdaki karı koca çift homurdanmaya ve bana öğüt satmaya başladi. Oraya çocuk konulmaz çocuk için değil canta yeri o çocuğa bakmadığın için düştü vs . Bakın orası aileler rahat alışveriş yapsin diye 15 kgye kadar çocuk taşımak üzere tasarlanmış bir bölüm ve ben koyarkende çocuğumu alırken de asla ayak surdurmem! Ben saglikciyim ve neyin ne oldugunu herkesten iyi bilirim keske hic kullanmak zorunda olmasak ama olmuyor maalesef 3 yasinda hareketli bir cocukla hic olmuyor daha cocuk oturtmayansa gormedim ! Neyse onlar söyledikçe söylediler ben de izah halindeyim en sonunda patladım ya burda çocuk düşmek üzereydi bi sormak yerine iyi misin diye bu ne ya dedim hiç mi çocuk büyütmediniz hiç mi torunuznuz olmadı dedim sen bakamadin ondan oldu demez mi bu ne demek ya evet bakamadım çünkü tektim kasada seni bekletmemek icin arkami dondum madem sen uyarsaydin o zaman madem o kadar dikkatliydin dedim bunlar artık hakaret etmeye başladılar "kapa çeneni sus artık ya öf " diye bir cümle fırladı ağzımdan ben bile şaşırdım ama hiç pişman olmadım çünkü öyle hakaretler etmeye başladılar ki karı koca bende şalter attı artık..önceki ben susar haklısın der evde kafamda saatlerce kavga eder sonra pişman olur bunu uzun süre unutmazdim.. bunu da buraya terbiyesizlik yapana naif olmanın yıllarca bana ne yaptığını hatırlamak için yazdım..
Ah ah, annelik ve çocuğunun hakkını korumak böyle kaplan yapar insanı işte 😍

(Bu arada, pasif agresif değilsiniz. Pasifsiniz sadece. Hakkını savunamayan insanlar pasif agresif değildir, pasif veya özgüvensizdir) Siz çocuğunuz için bunu yenmişsiniz, daha neler yeneceksiniz ♥️

Ya pasif agresif susan ama kafasinda kavga eden içten içe kin tutan ama reele dökmeyen olmuyor mu :)
Hayır. Bu tarif ettiğiniz insanlara pasif veya özgüvensiz denir.
Pasif agresifler ilişkide oldukları insanlara küser, duygularını açıkça değil dolaylı yoldan veya imalarla belirtir, uzaklık ve soğukluk oluşturur, "sessizlik cezası" verirler.

Iyi yapmışsınız.
Kimse kimsenin anneliğini sorgulayamaz. Çocuğun güvenliği konusunda sizden fazla düşünmüyordur zaten ne hakla söyleniyor.
Ben olsam açıklama bile yapmazdım yok ayağı değmedi şu bu diyerek. Kocaman insanlar bir dolu çöp bırakıyor o sepetlerde zaten. Baksanız sepetlerine peçeteler poşetler vb bir sürü çöp vardır birde akıl veriyorlar. Çocuğun ayağı değmiş değmemiş onları ilgilendirmez.
İşinize bakın deyip geçin bir dahaki sefere.
Ben öyle yapıyorum.

İyi yapmışsın bu yaşlılar çift halinde gezip gençlere öğüt vermeye bayılıyorlar. Bana da geçen biri çocuğuma bağırdığım için öğüt vermeye kalktı bi de öğretmenmiş, seni ilgilendirmez sana soran olmadı dedim aşşırı bozuldular. Bu arada bağırmamın sebebi de alışveriş arabasıyla birinin bebek arabasına süratle vurmak üzere olmasıydı hızlı sürmemesi için bin kere uyarmama rağmen. Yani kimse sizin çocukla ne yaşadığınızı bilmiyor toplum olarak akıl vermeye çok meraklıyız. Her şeyi o an ordaki olay sanıyolar sizin ne kadar emek verip dil döktüğünüzü bilmiyolar.

iyi yapmışsın.ne güzel atlatıyorsunuz

Hele sen afrikada karıstıklarını bi görsen
No problem demekten içim çıktı
Doğru düzgün yolda yürüyemiyorum
Elini tutmadan yürüme
kola içirme
sıcakta çıkarma
toprakla oynatma
dondurma yedirtme
o oyuncak gözüne batar bla bla bla
Aynı dili konuşsak hepsine bi cevabım var ama offffff

Hele sen afrikada karıstıklarını bi görsen
No problem demekten içim çıktı
Doğru düzgün yolda yürüyemiyorum
Elini tutmadan yürüme
kola içirme
sıcakta çıkarma
toprakla oynatma
dondurma yedirtme
o oyuncak gözüne batar bla bla bla
Aynı dili konuşsak hepsine bi cevabım var ama offffff
Ayyy Allahim ya Allah yardımcın olsun gurbette ben de gurbetteyim ailem farklı şehirde seninki daha zordur

X