pastanelerdeki yağlı poğaçalarla ilgili:)

marlyn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2010
85
1
arkadaşlar diyete girdim yaptığım tek şey öğle ve akşam yemeklerinde ekmek yememek, bi kaç kilo verdim o kadar, hatta tereddüt ettim daha çok vermeliydim diye, yaklaşık on gündür sabah pastanede aldığım yağlı poğaçayı almıyorum, inanın var ya pantolonumdan artık karnım sarkmıyo, küçücük bişey ama felaket kilo aldırıyormuş ben bilmiyordum öğrendim

benımde vazgecılmezım sade pogacadırr ayy kılo cokmu aldırıyormus oyle ya pogaca yerım yada sımıt sabahları.tuh uzuldum sımdı en ıyısı evden cıkmadan kahvaltı yapmak şiş gobekle gezmektense sabah erken kalkıp kahvaltı yapıyım en ıyısı :)

tatlım inan çok farketti, beni öğlen akşam ekmeği kestim, meğer poğaçadaki yağ yüzünden zayıflayamıyormuşum,on gün sonra farketceksin inan

Sadece pogaca değil pastanedeki hemen hemen tüm gıdalar katı yağlarla ve birçok katkı maddesiyle yapılır.. Vucud bu yağları yakamaz , sadece bir pogaca, açma v.s için 1 buçuk saatlik bir enerji dönüşümü gerekir.. Bu yüzden illaki kahvaltıyı dışarda yapmak zorundaysak beyaz peynirli tost yahut sandviç tercih etmek en doğrusudur bence. Eger vakit varsa sabah çıkmadan bir haşlanmış yumurtayı tuz dökmeden bir kaç zeytinle birlikte tüketirseniz hem kalorisiz ve hızlı hemde sağlıklı bir kahvaltı yapmış oluruz.Üstelik yumurta yağ yakmak için yenilen gıdaların başında geliyor.

pastanecinin birebir ağzından duymuştum ben sırf kalori bombası demişti..bir sürü katı yağ katıpta yapıyorlarmış..şuan hatırlamıyorum ama bir poğçanın kalorisi 300 küsür bişeydi yanlış hatırlamıyorsam..yağ ve un birleşince e yağ miktarıda fazla olunca kaçınılmaz oluyor.300 kaloriyi yakmaksa 1 saat tempolu bir şekilde yürümekle yakılıyor.
halbuki kepekli ekmeğe tost yanında domates salatalık şekersiz çay içilse maksimum 150 cal yapacak..hemde daha doyurucu olacak..ama nefis işte..o kadar lezzetlilerki şu abur cubur hamur işleri off offf

canm o senin minik gördüğün poğoça ortalama 180 kalori elbette sadece onu kısman bile büyük farklara neden olacaktır.

Hem yağlı, hem sağlıksız.
Bir de çok çirkin kokuyorlar poşete koyup ağzını bağlayınca. Tiksindim ya.

Bir yiyecek ne kadar yumuşaksa o kadar zararlıdır (yağlıdır) demişti bir doktor tvde. Katılıyorum.

canım pastanede bir şey yemek zorunda kaldıysan da bildiğimiz klasık simit en iyisi.Tamam o da hamur ama katı yağ ile yapılmıyor.Poğaçaya göre daha iyi..

X