Patavasızım kurtulamıyorum

6Kendinizin farkındaymışsınız da😬 bu bile sizi durdurmuyorsa ne durdurur bilmiyorum ama böyle kişilerle hayatta görüşmüyorum ben. Hele ciddi konularda şaka yapanlara hiç tahammülüm yok. Bende çok espiri yaparım ama bu şekilde değil.
Bence ne yapın biliyor musunuz . Şu kitabı alın okuyun, bana da dua edin.

Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak - Joe Dispenza

Sanırım siz biraz cana yakın olmaya calisiyorsunuz ama bunu yasli teyzeler gibi yapiyorsunuz.
Bu da yasiniza ve konumunuza uygun dusmeyince insanlar afalliyordur.

Daha onceden hicbir samimiyetiniz olmayan kisilere espri yapmayin.
Eniste demenizden hoslanmiyorsa demeyin.

Kendinizi durduramiyorsunuz gibi sanki, cok ilginc.
Peki o anda fark edemiyor musunuz
Yoksa ille de biri mi diyecek size yaptigin iyi bir sey degil diye
Kendimi durdurmak değilde yaptığımın o an dopru olduğunu qma sonrasında saçma olduğunu anlamıyorum zamanlama problemi sanırım

Bence kendinizi çok yalnız, sevilmiyor hissediyorsunuz. Bu sebepten yerli yersiz herkesle konuşma, gereksiz samimiyet, diyaloglara giriyorsunuz. Şöyle frenleyebilirsiniz belki kendinizi, empati yaparak. Yani herkesin karakteri farklıdır elbette, ama çok konuşan değil yerli yersiz boş konuşan insanlar itici ve gereksiz gelir. Size kimse görüş sormadan, kimsenin özeli, şusu busu hakkında iyi niyetli de olsanız görüş bildirmemeye çalışın, nazik olmaya çalışın. Siz zaten değerli bir insansınız, annesiniz, ablasınız vs. konum olarak her neyseniz işte. Ama sürekli gerekli gereksiz yorum yapmanız bunu ispat için lüzumlu değil. Bu arada tebrikler çabanız için ama bilemiyorum aşılamayacak bir şey değil, kendinize gelin.
Tamda dediğiniz gibi yorumların hepsini okuyorum ve söz kesinlikle dediklerinizi yapacağım

6Kendinizin farkındaymışsınız da😬 bu bile sizi durdurmuyorsa ne durdurur bilmiyorum ama böyle kişilerle hayatta görüşmüyorum ben. Hele ciddi konularda şaka yapanlara hiç tahammülüm yok. Bende çok espiri yaparım ama bu şekilde değil.
Bence ne yapın biliyor musunuz . Şu kitabı alın okuyun, bana da dua edin.

Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak - Joe Dispenza

Bunu kesinlikle araştıracağım

Ağzınızı birbirine dikemeyeceğimize göre, susmayı öğrenmelisiniz🥲
Heh onu yapabilsem sorun yokta ama tekrar tekrar aklımda bunu tuta
gırtlak dokuz boğumdur, sekizini yut birini söyle derler. yani konuşmadan önce dokuz kere düşün.
hızlı konuşmamaya dikkat edin, yavaş ve sakin konuşun ve konuşurken benim bu söylediğimin şu an gerekliliği var mı, kimseye faydası var mı diye kendinizi tutun.
hep kendime onu sorarım, konuştuğum doğru mu, faydası var mı, gerçek mi, şu an gerekli mi diye.
hele ki tuhaf espriler, bakalım herkese komik mi.
sizi zor durumda bırakan şey diliniz ve farkındasınız, onu da biraz dikkatle toparlarsınız.
az konuşan sakin konuşan daima dinlenir.
burada bile çok yazmam genelde okurum.
Bundan sonra kendimi şartlamayı deneyeceğim teşekkür

Sanırım siz biraz cana yakın olmaya calisiyorsunuz ama bunu yasli teyzeler gibi yapiyorsunuz.
Bu da yasiniza ve konumunuza uygun dusmeyince insanlar afalliyordur.

Daha onceden hicbir samimiyetiniz olmayan kisilere espri yapmayin.
Eniste demenizden hoslanmiyorsa demeyin.

Kendinizi durduramiyorsunuz gibi sanki, cok ilginc.
Peki o anda fark edemiyor musunuz
Yoksa ille de biri mi diyecek size yaptigin iyi bir sey degil diye
Ayyy aynen öyleyim. Birinin demesine gerek yokki söylediğimi ağzımdan çıktıktan sonra duyduğum için ozaman kendim anlıyorum saçma olduğunu ama işte.

şöyle mı yapsanız acaba
konusmadan once bıraz dusunsenız hızlı degıl daha yavas mı konussanız ..

taş yerınde agırdır derler ya o hesap ılk etapta sıze soru sorarlarsa fıkrınızı sorarlarsa konusun onun dısında gozlemleyın derım boyle boyle alısırsınız
kırıcı ve elestırel diliniz yok sandıgınız gıbı ınsanlar sızı sevmıyor degıl sadece luzumsuz konustugunuzu fazla konustugunuzu dusunuyor olabılırler buda cıddıye alınmamanıza sebep olabılır bununda cozumu dedıgım gıbı sızınle dıyolog kurulursa konu neyse sadece o konu uzerıne konusup konusmayı bıtırebılırsınız

cozumu var yanı bunun bu sekılde deneyın ıstersenız
Söz kendime bunu öğreteceğim teşekkür ederim

Bizim de komşu vardı böyle. Biz 4 kız kardeşiz bir gün evde herkesin ortasında ay ne çok meme var sizde de demişti. Eğer öyle bir tipseniz dışlanırsınız. Huy yani bu öyle yetişmişsiniz. Aslında var olma duygusu bence. Silik olmaktan korkuyorsunuz belki de.

Konuşma anında kendinizi izleyin. Ve söyleyeceğiniz şey her ne ise değiştirin. Maddi durumdan ötürü psikolojik destek imkanı olmadığını okudum. İmkan olana kadar kendinizi izleyip, bu duruma düşmemeye çalışacaksınız

Ben bunu öfkeli olduğumda yapıyorum, siz genel olarak hayatınızda deneyin.
Cevap vermeden önce bir durun. Hemen, anında ağzınızı açmayın. Önce içinizden söyleyeceğiniz şeyi düşünün, söylenir mi söylenmez mi, hiç söylemeseniz daha mı iyi, buna bakın. Sonra konuşun.

Elbette ki herkesin patavatsiz anı vardır da bu senin tarzin haline geldiyse gerçekten cok kötü
Çevremde böyle 1 2 kişi var valla ezik gözüyle bakıyorum artık 😶
Kontrol etmeye bak kendini bilmiyorum ki ne desem caresi var mı ondan da emin değilim sonuçta bu seni sen yapan şeylerden biri...iyi niyetine ve samimiyetine inanan insanlarla birlikte olmaya çalış böyle daha rahat edersin aklima başka fikir gelmedi

Kaç yaşındasınız? Evli misiniz siz?
Böyle insanlar saygı görmez, önemsenmez, patavatsız değilde boş boğaz derler. Dikkat edin girdiğiniz ortamlarda size laf düşmeden konuşmayın.
Sorun tam olarak şöylemi birisi bi konuşuyor sizin de illa konuşma isteği mi geliyor ne olursa olsun illa konuşmalısınız öyle mi?

Dikkat çekmeye çalışan çocuklar gibisiniz. Annesin bir arkadaşı iki sohbet edelim derken sürekli araya giren çocuklar gibi. Görülmeye, dinlenmek için çabalıyorsunuz. Ama anlatıklarınız manasız olunca sonuç hüsran.
En azından çocuk değilsiniz durumun farkındasınız. Çok dinleyip az konuşmayı öğrenin önce, sorulmadan herşeye atlamayın. Manasız manasız geyik yapıp, gülmeyin. Bazı espriler o an komik gelir 2 gün sonra bile kabak tadı verebilir. Kişisel gelişim kitapları edinin, youtubeda video izleyin. Kendinizi düzeltinki çocuklarınıza örnek olun.

Kendinizi tutun, etrafı gözlemleyin. Biraz kitap okuyun en azından konuşma isteğiniz geldiği zaman verimli şeyler konuşursunuz. Pencerenin yönününü değiştirmek gerekiyor bazen. Ancak kardeşinizin eşi falan neden bu kadar rahatsız bel altı mı esprileriniz yada kişilik sınırlarına mı giriyor konuşmalarınız?

Karşınızdaki kişilerin duygularını anlayamiyorsunuz sanırım bu saydıklarınizi yaparken. Empati yoksunluğu yaşıyor gibisiniz. Israrla aynı şeyleri yapmak vb. Acaba otizmin bir çeşidine sahip olabilir mi konu sahibi? Bir uzman görüşü alsanız, eğer başka bulgular da varsa.

Tamda dediğiniz gibi yorumların hepsini okuyorum ve söz kesinlikle dediklerinizi yapacağım
Ya kuzum cidden boşver, kendini zorlama ama senin iyiliğin için, herkesin törpülemesi gereken huyları var. Söz vermene filan da gerek yok, çünkü senin için bir tavsiye sadece. Allah kolaylık versin, başka dert vermesin :)

Kendimi durdurmak değilde yaptığımın o an dopru olduğunu qma sonrasında saçma olduğunu anlamıyorum zamanlama problemi sanırım
En haz etmedigim insan tipi. Esimin koylusumu diyeyim hemşehrisimi diyeyim her neyse hic bi samimiyetim olmadigi halde zevzek zevzek aklinca espiriler ypiyordu bana 1-3-5 derken hep yapti ve dayanamayip slm vermeyi bile kestim. Uzerinizw soz dusmedigi muddetce cok fazla konuşmayın

X