Eşimin ailesi ile ortalık yangın yeri oldu

Hepiniz aynisiniz sizde ortaligi karistirmissiniz kabul edin
Kabul ediyorum zaten ben eşime haber vermeseydim herkes yolundaydı. Ben işi bozdum huzurlari kaçtı. Eşimede madem inkar ediyorlar ne diye olayı büyüttüler kendi aralarinda yok öle bişey maviş uydurmus diyip sussalardi dedim eşimde farkindayim evet böyle böyle yapıyoruz diyecek halleri yok dedi. Bende yuzlesecegim inkâr ettikleri için dedim. Onların yaptığı şuan beni yalanlayip eşime karşı kışkırtmak yalan söylüyor ara bozuyor diye ama ortada olan şey benim ara bozmam değil madem ara bozulacaginin farkındalar bu şekilde davranmasalardi. Benim zamanlama çok yanlış durup durup şimdi açmayacaktm konuyu. Zamanında acsaydim keşke

Biz işin parasında değiliz çünkü daha hak sahibi bile olunmamis bı mal bu. Ama böyle olduğu halde bizi saf dışı bırakmaya çalışmaları duyurmadan cozmeler fikir vermeler benim canımı sıktı. Eşimde bilsin ona göre tavrını belli etsin sadece sen hayirdir amacınız maksatiniz ne desin. İnkâr ettikleri halde eşim onlara inanmadı. Onlara inanip sen uydurmussun ortalığı karıştırıyorsun diye bana bile yüklenebilirdi başkası olsa. Onlar öyle sandı. Ama bekledikleri gibi olmadı.bana kalsa hemen bugün yuzlesmek istiyorum söylediklerinizi neden yalanladiniz diye ama bakalm
Çok ilginç mesele miras değil ki . Ben annemin babamın ne harcadığına karışmam ama elalemin damadı gelecek miras meselesini o konuşacak haddini de kendine bulacak birde bana ne gerek olduğunu soyleyecek . Kocama da annem sen karışma kızım istemiyor diyecek o zaman ben kendi aileme derim madem öyle hayırlı işler bol güneşler .

Çok ilginç mesele miras değil ki . Ben annemin babamın ne harcadığına karışmam ama elalemin damadı gelecek miras meselesini o konuşacak haddini de kendine bulacak birde bana ne gerek olduğunu soyleyecek . Kocama da annem sen karışma kızım istemiyor diyecek o zaman ben kendi aileme derim madem öyle hayırlı işler bol güneşler .
Ayneeen işte durum tam olarak bu. Eşim madem öyle size hayırlı işler demez. Eşimde biliyor öyle yapsa hemen ooo sen yanlış anladın ne bu tavır diyecekler. Damada bu yüzü veren bizzat kayınvalidem ve kayinpederim. Kayınvalideme babasından ufak bı yer geldi satmak istiyor enişte yine eşim yokken birgün siritarak diyorki ben satmıyorum nezaman istersem satarim ? Hayırdır ya bu yüzü nerden buluyorsun sen. Ortalıkta ben yerden satmaktan anlarım diye dolaşıyor millete aracılık yapıp pay alıyor. Buyuzden hakim olmak istiyor herşeye zaten. Tamam ol beni zerre ilgilendirmiyor da ensen evin damadisin iglunu niye saf dışı bırakıyorsun. Ve bu davranışları eşimin yaninda asla yapamaz eşimde küçük değil he koca insanlarız yani aralarında 5 yaş falan var bide. Yaptığı saygısızlık. Sandı ki ortaya çıkmaz maviş lafı tasida ben manipüle ederim ortalık karıştırıyor derim falan ama sandıkları gibi olmadı. Hayır goorumcemde hiç demiyo sen benim kardeşim hakkında bunun şakasını bile ima edemezsin falan herkes halinden memnun. Ee madem gulup eyleniyordunuz. Devam etsinler bakalm

Ayneeen işte durum tam olarak bu. Eşim madem öyle size hayırlı işler demez. Eşimde biliyor öyle yapsa hemen ooo sen yanlış anladın ne bu tavır diyecekler. Damada bu yüzü veren bizzat kayınvalidem ve kayinpederim. Kayınvalideme babasından ufak bı yer geldi satmak istiyor enişte yine eşim yokken birgün siritarak diyorki ben satmıyorum nezaman istersem satarim ? Hayırdır ya bu yüzü nerden buluyorsun sen. Ortalıkta ben yerden satmaktan anlarım diye dolaşıyor millete aracılık yapıp pay alıyor. Buyuzden hakim olmak istiyor herşeye zaten. Tamam ol beni zerre ilgilendirmiyor da ensen evin damadisin iglunu niye saf dışı bırakıyorsun. Ve bu davranışları eşimin yaninda asla yapamaz eşimde küçük değil he koca insanlarız yani aralarında 5 yaş falan var bide. Yaptığı saygısızlık. Sandı ki ortaya çıkmaz maviş lafı tasida ben manipüle ederim ortalık karıştırıyor derim falan ama sandıkları gibi olmadı. Hayır goorumcemde hiç demiyo sen benim kardeşim hakkında bunun şakasını bile ima edemezsin falan herkes halinden memnun. Ee madem gulup eyleniyordunuz. Devam etsinler bakalm
Damada yüzü veren kayinvalide ve kayınbaba. İşin ilginc yanı sizin de bu zamana kadar görümceye harcamanız için uğraştılar. Bunlar ne değerli aileymis böyle herkes onlara çalışacak . Yok ben izin vermeden satamazsiniz falan . Boşver senin eşine de iyi oluyor. Ortada yanlış yaptığın tek nokta bu zamana kadar beklemek olmuş . Ben olsam kardeşin benim yanımda arsa işlerini konusmak istemiyormuş sen olmadan damatta istediğini yapabilirmiş. Bu sebeple beni sürekli ailenle yüz göz etme annen açık açık uyardı haddimi bildirdi derim . Damada davranışa bak gelinle konuşmaya bak.

Damat ve görümce fena insanlar.. Kuzenle konuşsun eşiniz kv de de varken yüzleşin size o anlattı sonuçta. Umarım kp ve kv gönüllerince yiyip içerler herkesi evine gönderip uzun bir süre görüşmezler

Damada yüzü veren kayinvalide ve kayınbaba. İşin ilginc yanı sizin de bu zamana kadar görümceye harcamanız için uğraştılar. Bunlar ne değerli aileymis böyle herkes onlara çalışacak . Yok ben izin vermeden satamazsiniz falan . Boşver senin eşine de iyi oluyor. Ortada yanlış yaptığın tek nokta bu zamana kadar beklemek olmuş . Ben olsam kardeşin benim yanımda arsa işlerini konusmak istemiyormuş sen olmadan damatta istediğini yapabilirmiş. Bu sebeple beni sürekli ailenle yüz göz etme annen açık açık uyardı haddimi bildirdi derim . Damada davranışa bak gelinle konuşmaya bak.
Evet tek yanlışım zamanında değilde şimdi söylemem eşimde öyle diyor. Ben eşime anlattım zaten annen açık açık söyledi senin bulunduğun ortamda bu konuların konuşulması istenmiyor diye bende nedenini sorunca mantıklı bı aciklama yapamadı dedim. Eşim bunu gorumceme sorunca inkar ediyor ben öle bisey demedim diye kayınvalidemde orda ama oda demiyor maviş hakli ablan istemiyor öle demişti bana diye. Bende eşime eve gelince ara hemen anneni ablan ordaysa konuşup yuzlesecegim beni ne duruma sokuyorlar söyleyip niye inkar ediyorlar dedim eşim hemen aradi babasını ama gitmişler. Bende eşime ilk yüzyüze geldiğimizde bu konuyu bizzat ben açacağım işin ucu nereye giderse gitsin ortada arkadan işceviren onlar ben gun yüzüne çıkarınca mi ara bozucu oluyorum dedim. Ama eşimin morali çok bozuldu belli etmemeye çalışıyor ama çok düşünceli davranıyor konu oturulup konuşmadanda olacak gibi değil. Yüzleşmek istiyorum yani

Damat ve görümce fena insanlar.. Kuzenle konuşsun eşiniz kv de de varken yüzleşin size o anlattı sonuçta. Umarım kp ve kv gönüllerince yiyip içerler herkesi evine gönderip uzun bir süre görüşmezler
Şuan tek istediğim şey oturup yüzleşmek. Yüzleri ortaya çıksın herkes niyetlerini anlasın. Yani eşim anlasinda gerisi umrumda degil

Kayınvalideniz eniştenin bu kadar işin içinde olmasindan ve de oğlunun ( eşinizin ) geri planda kalmasından rahatsız. Enişte sizin yanınızda etmiş o lafı, kayınvalide de görümcen de böyle böyle diyor diyerek oğlunun kulağına gitmesini garantilemiş aklınca. Görümce o lafı etmemiş olabilir, " kocası böyle diyor sen duydun, görümce de bu kafada " demek istemiş olabilir, o yüzden sesi çıkmamıştır konu açılınca.

Ama hepsinden öte miras bana kalırken, ben hariç herkesin düşüncesi, planı olması da garip gerçekten...
Kvalideye helal.. enişte görümcenin maaşına çöktüğü gibi mirasın da iyisine çökmeye çalışıyor.siz net konuşun aman kırılmasın diye yapmayın sonra arkanızdan laf yapıyorlar.esinizin hakkını yedirmeyin

Kvalideye helal.. enişte görümcenin maaşına çöktüğü gibi mirasın da iyisine çökmeye çalışıyor.siz net konuşun aman kırılmasın diye yapmayın sonra arkanızdan laf yapıyorlar.esinizin hakkını yedirmeyin
Aynen öyle ben hep sustugum için resmen benim yanımda bile çekinmeden bu şekilde konuştular. Eşime laf taşımam sanıp ama söyleyince de inkar ediyorlar. Yuzlesecegim bakalım görsünler susuyormuyum. İlk kvye gittiğimde kizinla damadını çağır bakalım gelsinler su meseleyi bı yuzleselim dertleri neymiş söylesinler diye

Arkadaşlar burda beni az çok tanıdınız gorumcemden dolayı (sarma ve forma görümce)

Şimdi ki mevzu tamamen yangın yeri...

Olay benim mevzuyu zamanında değilde sonradan gün yüzüne çıkardığım bir mevzu yüzünden oluştu.

Kayinpederimin babadan hakkı var bölüşüp anlaşamadığı.. görümcemin eside yerlerden anlıyor neresi ne kadar pahada iyi eder diye falan kayinpederime akıl veriyor su tarlayı iste diye. Eşimde babasının yeri diye kendinde hak görüp karışmaz şurayı al burayı al işte diye.

Bundan 5/6 ay gibi bir süre öncesi bu enişte eşimin ortamda olmadığı bı akşam yer mevzu açılıyor kayinpederimde. Eniste kayinpedere esimin kuzenleri ile yer hakkında görüştüğünü söylüyor anlassin kardeşler diye ama o kuzenlerde diyor ki benim eşim için x olmadan konuşmayalım onuda çağıralım bizim eniştede ona gerek yok damat ben varım ya diyor sırıtarak. Bunu eniste eşimin kulağına gideceğinden emin oldugu için ortamı yumuşatmak adına kayinpederime anlatırken ben böyle bı espri yaptım maayetinde dile getiriyor.

Çok değil bir hafta içinde yine kayinvalidem görümcem yokken bana diyor ..

Kv; gorumcen yer konularınin senin yanında konuşulmasını istemiyor.

Ben; ne alaka duyup duymamamin ne gibi artı eksisi var

Kv; sen geçmişte bizim ne zorluklar yaşadığımızı bilmiyorsun kaynanam bize kötülükler yaptı biz onlara zamanında cok harcamalar yaptık

Ben; eee bunlarla ne alakası var ben anlamadım bu işi! Ben ne gibi bı sorun teşkil ediyorum onun gözünde?

Kv; öyle dedi işte gorumcen ?

Ve tabi bu konuşmanın arkasından yer mevzusu gerçekten ne benim ne de eşimin yanında konusulmadi.

Takii geçen eşimle aramizda konuşurken benim ortaya bunları soylemem eşimi çok kızdırdı. Yani eşim yerler bolunsede babam payımıza düşeni gençken verse şöyle yatırım yaparız falan dedi bende enişten izin verirse yaparsın dedim.

Ne demek o diyince bende olanı aynen yukarda yazdığım gibi anlattım. Eşim tabi enişteye ilk kayinvalidemlerde denk gelince sen hayırdır beni yok saymalar falan dedi açtı konuyu sonra görümcem ve enişte inkar tabi yok demedim ara istersen kuzenini falan diyor görümcem o niye böyle ara bozmaya çalışıyor böyle bişey diyor dedi bende mevzu uzamasin diye salak gibi yoo benim yanımda anlattın kuzenine karşı eşim için böyle espriler yapıp üç gün sonrada mavisin yanında bu mevzular konusulmasin demissiniz demedim 🤦🏻‍♀️ sonra eve geldik eşimle. onlar orda kaldı tabi ama eşim bişey unuttu geri döndü onlar orda konuşmaya devam ediyormustu eşimde demiş mavisin yanında demişsin herkeste burdaymisti tabi yine hepsi inkar. Gorumcemede Mavisin yanında bu mevzuları konuşmayalım niye diyorsun ne gibi bı dusunceyle söyledin senin eşinde karışmasın ozaman maviş fikir söylemeyi bırak duymasını bile istemiyorsun demiş tabi yine inkar. Eve gelince anlattı bana bende annendemi inkar etti o söyledi bana bunu zaten dedim esimde sustu sadece yani kayınvalidemde dönüp kizina dedin ya dememiş. Bende eşime yuzlesicem ozaman bu konuyu böyle kapatmam birinden biri yalan söylüyor ya annen istemedi suçu ablana attı yada ablanla ikisi inkar ediyor sen tepki verdiğin için dedim. Eşimde sadece keşke zamanında söyleseydin bana şimdi değil falan dedi.

Eşimin tepki vereceği her konuyu arkasından konuşup yüzüne konusamazlar daha öncede oldu boyle şeyler ben eşime söylediğim zaman hep sürekli inkar moduna geçtiler bi nevi beni ara bozuculukla suçluyorlar. E konusmayin zaman yüzüne soylemediginiz şeyi adamın arkasından.

Eniste bu olaya okadar canı sıkıldı ki arka planda bizden sonra ne konuşuldu çok merak ediyorum.. ama bu mevzuyu üzerime yıkmayı düşünmüyorum. Esimede söyledim ilk gorusmede konuyu açıp yuzlesirim biyerimden uydurmadim dedim ya sonuçta.

Böyle saçma birşeyin ortasındayım bu seferde hadi bakalım..
Görümcem ve eşinin bizi saf dışı tutmasının tek sebebi enişte ben koşturdum hangi yer iyi diye bana fazla hak verin demesi olur başkada bişey gelmiyor aklıma. Bende sorup ogrenecegim hem söyleyip sonrada neden inkar moduna geçiyorsunuz diye. Bu enişte sürekli akıl veriyor çünkü kayinpederime bu yeri alirsin su yeri al gelen paranla su arsayı al o değerli o güzel falan kayinpederimle alıcı arasında payda almak için falan dur bakalım çözülecek. İşlerine bı çomak soktum ama yemezler alenen yapsınlar gizli gizli değil. Bu arada benim canımı sıkan eşimi saf dışı bırakması. Ve bunu herkei uyuyarak becermeleri
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
Eniste eşimi çağırip yanında kuzeni aramış ben sana böyle bişey dedimmi diye oda hayır demiş. Eşimde geldi bana böyle böyle anlattı durumu boş bi espri yaptı demekki boşver takılma sıkma canını bidaha esprisini bile yapamaz artık kendince falan dedi. Bende uzatmadim aramızda konusmadik. Ama ciddi anlamda canımı sıktı bu mevzu diye belirttim. Bizim modumuzu düşürmeye gerek yok takılma dedikçe suratını düşüruyorsun dedi. Kayınvalidemle beni neden yalanci konumuna düşüruyorsun bı güzel yemledin eşimin önüne attın diye olayı konuşacağım. Resmen sokuldugum konuma bak ya. Tamam eşimle aram açılmadı da yani sonuçta eşim duzmeceye inanıp bana hayırdır da diyebilirdi aşırı sinirliyim.

X