Paylaşmak istedim...

qirLs

Arda*m
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
95
0
15 yaşındayım ...Annemle babam boşandılar(2 yıl önce) ve ben babamda kalıyorum. Annemle her hafta sonumuz birlikte geçerdi.Şimdi ne arıyr ne soruyo mafoldumben ..
Neyseki babamla iyi anlaşıyoruz.Eskiden babamla özel birşey konuşamazdım.Ozaman annem vardı tabi.Hatırlıyorumda adet olmuştum karnım çok ağrıyodu evdede ped kalmamıştı..Ve ben babama söledim,sölemek zorunda kaldım.Okadar utandığımı anlamış olmalıki bittiğinde hemen alıyordu.Üstelik annem istedğinde söylene söylene alan babam şimdi hiç söylemeden her ay alıyor :) Bu babamla konuştuğum ilk özel konuydu.2.siyse sevgilimdi.
İlk yemek yaptığım günü hatırlıyorum da .. :teytey:
Off böyle işte..Annem beni artık sevmiyormu yoksa :gitme:
Fazla özelemi girdim?-->Evet
Çünkü anlatacağım kimse yok.Ve içimde saklamaktan artık gerçekten sıkıldım.Aslında anlatacağım okadar çok şey varki biraz olsun içimi dökmek istedim..
Babamı seviyorum opuyorumnanaktan (annemide mafoldumben )
Aşkımı seviyorum opuyorumnanaktan
:enbuyukkk: :1rolleyes:

Peki annenin seni aramam asebebi ne olabilir ki?
Evlendi başka şehir de falan mı?
Sen neden annenle kalmadın?babanı tercih ettin?
Madem annenin yerini baban aldı..Özel şeylerini de paylaşabilirsin..
Babanın sana yaklaşımı da iyiyse ,annenin yokluğunu bir nebze kapatabilir..

Tatlım üzme kendini. Annenle ayrıymışsın bilemezsin ki belki bilmediğin sorunları sıkıntıları vardır. Ondan böyle davranıyordur. Bence sen bir ara konuşmayı dene. ılgi beklediğini belli et. Eminim duyarsız kalmayacaktır. Hangi anne evladına durduk yerde soğuk davranır ki? Bence annenin problemleri vardır. Yani seni sevmiyor diye birşey olamaz. ıletişiminiz biraz zor oluyordur babanla ayrı oldukları için ama emin ol düzelir. Sende annene destek ol canım. Konuş dertleşin böyle kendini de üzme... :teselli:

Neden aramadığını bi bilsem..
Hayır evlenmedi aynı şehirdeyiz
Bende annemde kalmak istedim ama mahkeme babamda kalmamı uygun görmüş.Bunun sebebini bana açıklamıyorlar. :S
Mecburen paylaşıyorum zaten ama bu geçirdiğim dönemi annemle paylaşabilmeyi okadar çok isterdim ki..
canım babacım iyiki varsın :1hug:

Tatlım üzme kendini. Annenle ayrıymışsın bilemezsin ki belki bilmediğin sorunları sıkıntıları vardır. Ondan böyle davranıyordur. Bence sen bir ara konuşmayı dene. İlgi beklediğini belli et. Eminim duyarsız kalmayacaktır. Hangi anne evladına durduk yerde soğuk davranır ki? Bence annenin problemleri vardır. Yani seni sevmiyor diye birşey olamaz. İletişiminiz biraz zor oluyordur babanla ayrı oldukları için ama emin ol düzelir. Sende annene destek ol canım. Konuş dertleşin böyle kendini de üzme... :teselli:

Aradım açmadığında okadar üzüldüm ki artık beni gerçekten istemediğini düşünüyorum
çok üzülüyorum çokkk :sinifsinif: :sinifsinif:

belki annen bu aralar bir sıkıntısı vardır o yüzden aramıyordur bazı anlarda bunalır insan
mahkeme genlede kız çocuğunu babaya erkek çocuğunu anneye verir bu her zaman böyledir

Evet umudum doğru söylüyor güzelim. Sıkma canını emin ol bu bir geçiş evresidir. Annenin sorunları olabilir. O yüzden böyle davranıyordur. Bak baban ne güzel sana destek. Allah onu başından eksik etmesin. Zamanla annenle de bağlarınız güçlenir emin ol tatlım.

belkide öyledir..
inş en kısa zamanda beni arar
çok sağolun
szi seviorm :enbuyukkk:

Kendini yalnız hissettiğin zaman yaz güzelim. Bizde seni seviyoruz :teselli:

Üzülme canım bak enazından şanslısın babanla iyi anlaşıyorsun, anneninde belki sorunları vardır seni istemediği için değil yani bir süre sonra oda arayacaktır.

canım.. onunla bunları konuş. duygularını birbir anlat. kırgınlılığınıda. nedenini sor. onu çok sevdiğini söyle. bir derdinmi var anneciğim de. beni artık neden aramıyorsun de... açıkça herşeyi konuş. hatta bunu telefonda yapma. görüşmek istediğini söyle ve yüzyüze görüş canım. belki bilmediğin başka sebepler vardır. yoksa, oda seni çok seviyordur. anne o.

vardır mutlaka geçerli bir nedeni
durup dururken böyle yapmaz hiçbir anne

canım annen tabikide seni çok seviyordur.belki geçerli bi sebebi vardır o seni sormuyorsa sen onu sor..

tatlım okuduklarımı o kadar yaşayarak okudum ki şimdi bende kendi hikayemi anlatıcam sana
benim babam annemden önce bir kez bi akrabasıyla evlenmiş çocuk yaşta ordan 2 kızı olmuş boşanmış ve annemle evlenmiş
büyük ablam ben 1.5 yaşımdayken kaçmış baskıdan dolayı.babam annemi döverdi aldatırdı (eve kadını getirip annemi bizim odamıza yollardı düşünün)
hatta annemin belinde bir kemik kayması oluştu bu dayaklar sebebiyle.
onlar ayrıldığında ben 8 yaşımdaydım kardeşimse 3.
8 yıl boyunca babamın ben evlendim diyipte (gerek resmi gerek imam nikahıyla) eve kaç kadın getirdiğini hatırlamıyorum.
kardeşim büyüyene kadar evimizde hizmetçi demek istemiyorum ev işlerimizi yapan yatılı bir bayan ve kardeşime
bakan başka bir bayan vardı.günahları boyunlarına onlarda babama karılık ettiler.
kaç kez gece abla uyuyamıyorum sesten diye ağladığımı bilmiyorum.kardeşim büyüyünce sadece
ev işlerini yapıcak bir bayan kaldı ki o da 3 ayda bir değişiyordu işi bırakıyorlardı bir şeyler çıkıyordu falan.o boş zamanlarda hep ben yaptım ev işlerini
5.sınıfdayken başladım yemek yapmaya temizlik yapmaya.zaten bir süra sonra babam eve kadın almamaya başladı
7-8. sınıflarda evin tüm işini ben görüyordum ablam çalıştığı için.sonra ablam evlendi lise 1e başladığım ay.ve her şey daha dayanılmaz oldu.
banyoda havlu yok yemeğin tuzu az olmuş gibi sebeplerden dayak yedim ben.annem aradı bizi defalarca ama babam hep değiştirdi
numaramızı evde çalışanlar hep tembihliydi asla gösterilmedik anneme ve onu hep çok kötü bildik.
16 yaşıma geldiğimde ananemin numarasını buldum
şu telekomun sarı rehberlerinden a.s
durumu anlattım annaneme annem evlenmiş 6 aylık bebeği varmış falan görüşmeye başladık gizlice 2 ay sonra
odunla dayak yediğim bir gece ananemi aradım ben gelmek istiyorum annem beni arasın diye annem hep seni bekliyorum kızım derdi bana.
ananem aramamış annemi evliliği bozulmasın diye zihniyete bak
tesadüf annem aradı 2 gün sonra anne dedim böyle böyle hemen gel annecim dedi
ardından dayım aradı annemden habersiz dayı dedim ben geliyorum o evden anneni ben aldım senide ben alıcam bekle dedi bekledim..
akşam hemen ananeme geldi babam polis getirip velayet dolayısıyla alma hakkı olsada vücudumdaki morluklar onu hapse göndericeği için eli kolu bağlı geri döndü.
3 yıl yaşadım annemle başka mesajlarımı okuyanlar bilir bi bebeği daha oldu annemle doğuma bile girdim ben hiç yanlız bırakmadım.
üvey babam annemden 8 yaş küçüktü ama çok seviyordu annemi benim hiç bir şeyimi eksik etmediler ben yine her gece duacısıyım ordaki herkesin.
ama maddi durumları normalken ben gelince ve ihtiyaçlarım artınca sarsıldı babam bi iş adamı üvey babamdan habersizce babamla görüştüm.
ilk görüştüğüm akşam bir şekilde öğrendi günlerce yemek yemedi ağladı ben size yetemiyor muyum ya sevgi (annem) beni bırakıp giderse diye kendini bitirdi.
sonuçta annemde bende kaçarak gelmiştik ve istemedi görüşmemi babamla ben mecburen maddiyat için devam ettirdim görüşmeleri.
bu şekilde 3 yıl geçti ve üvey babam hiç bilmedi.büyük ablam (evden kaçan) babamla görüşmeye gelmiş
sen neden kalmıyorsun burda dedi durumu anlattım.hemen gidip babama anlatmış babam bunu gurur meselesi yaptı
her şeyi anlatıcam o adama dedi bu annemin evliliğinde 3 yıl boyunca yalan söylediğinin ortaya çıkmasıydı ve böyle bir yara veremezdim onlara
o yıl üniversiteyi kazanmıştım izmirdeyim üniversite manisada sadece servis masrafı 3000 tl annemlere böyle bir yük bindiremezdim
daha kardeşim canım meleğim 28 günlükken babama gelmek zorunda kaldım
annem keyfiyen yaptığımı düşündü eşyalarımı alıp çıkarken o evden sarılmadı bile
aylarca göremedim annemleri okuldan kaçtığım zamanlarda görebiliyorum artık sadece.
evimizde yine iş yapan biri yok ben yapıyorum her şeyi ve evimiz müstakil 3 katlı
hafta içi burda hafta sonuda dağ evimizde sürekli temizlik yapıyorum yemek yapıyorum böyle geçiyor vaktim.
ilk zamanlar dayanılmazdı.ama 8. aya giricek bir ilişkim var her şey çok güzel
Allaha çok şükür.orucumu tutuyorum namazımı kılıyorum dua ediyorum bu mübarek günlerde çünkü buna da şükür demek zorundayım.
ya hiç göremeseydim annemi kardeşlerimi Allah hepsine anne tarafından akrabalarıma ömür versin ki benim en büyük destekçim onlar.
benim hikayem böyle canım babam şu an el kaldıramıyor ama büyük bi baskı altında yaşıyorum
1. yılı doldu buraya gelişimin ve babamın haberi olarak sadece 1 kez dışarı çıktım inanabiliyor musun
ne güzel ki senin seni anlayan yardım eden bi baban var ben hak yiyemem maddi yönden hiç bir şeyimi eksik etmedi
ama sevgi bakımından çok yetersiz büyüdüm. l
ütfen ara anneni mesela 3 günde bir ara 10 gün boyunca sonra arama bak o nasıl merak edicek seni
ben öyle yaptım annem beni arayana anlayana kadar.
lütfen sabret Rabbim her şeyi yoluna koyar bize yaşattığı her şeyin bir sebebi var annesi babası mezarda olanları düşün lütfen dayan

Son düzenleme:
tatlım okuduklarımı o kadar yaşayarak okudum ki şimdi bende kendi hikayemi anlatıcam sana
benim babam annemden önce bir kez bi akrabasıyla evlenmiş çocuk yaşta ordan 2 kızı olmuş boşanmış ve annemle evlenmiş
büyük ablam ben 1.5 yaşımdayken kaçmış baskıdan dolayı.babam annemi döverdi aldatırdı (eve kadını getirip annemi bizim odamıza yollardı düşünün)
8 yıl boyunca babamın ben evlendim diyipte (gerek resmi gerek imam nikahıyla) eve kaç kadın getirdiğini hatırlamıyorum.
kardeşim büyüyene kadar evimizde hizmetçi demek istemiyorum ev işlerimizi yapan yatılı bir bayan ve kardeşime
bakan başka bir bayan vardı.günahları boyunlarına onlarda babama karılık ettiler.
kaç kez gece abla uyuyamıyorum sesten diye ağladığımı bilmiyorum.kardeşim büyüyünce sadece
ev işlerini yapıcak bir bayan kaldı ki o da 3 ayda bir değişiyordu işi bırakıyorlardı bir şeyler çıkıyordu falan.o boş zamanlarda hep ben yaptım ev işlerini
5.sınıfdayken başladım yemek yapmaya temizlik yapmaya.zaten bir süra sonra babam eve kadın almamaya başladı
7-8. sınıflarda evin tüm işini ben görüyordum ablam çalıştığı için.sonra ablam evlendi lise 1e başladığım ay.ve her şey daha dayanılmaz oldu.
banyoda havlu yok yemeğin tuzu az olmuş gibi sebeplerden dayak yedim ben.annem aradı bizi defalarca ama babam hep değiştirdi
numaramızı evde çalışanlar hep tembihliydi asla gösterilmedik anneme ve onu hep çok kötü bildik.
durumu anlattım annaneme annem evlenmiş 6 aylık bebeği varmış falan görüşmeye başladık gizlice 2 ay sonra
odunla dayak yediğim bir gece ananemi aradım ben gelmek istiyorum annem beni arasın diye annem hep seni bekliyorum kızım derdi bana.
ardından dayım aradı annemden habersiz dayı dedim ben geliyorum o evden anneni ben aldım senide ben alıcam bekle dedi bekledim..
akşam hemen ananeme geldi babam polis getirip velayet dolayısıyla alma hakkı olsada vücudumdaki morluklar onu hapse göndericeği için eli kolu bağlı geri döndü.
3 yıl yaşadım annemle başka mesajlarımı okuyanlar bilir bi bebeği daha oldu annemle doğuma bile girdim ben hiç yanlız bırakmadım.
üvey babam annemden 8 yaş küçüktü ama çok seviyordu annemi benim hiç bir şeyimi eksik etmediler ben yine her gece duacısıyım ordaki herkesin.
ama maddi durumları normalken ben gelince ve ihtiyaçlarım artınca sarsıldı babam bi iş adamı üvey babamdan habersizce babamla görüştüm.
ilk görüştüğüm akşam bir şekilde öğrendi günlerce yemek yemedi ağladı ben size yetemiyor muyum ya sevgi (annem) beni bırakıp giderse diye kendini bitirdi.
sonuçta annemde bende kaçarak gelmiştik ve istemedi görüşmemi babamla ben mecburen maddiyat için devam ettirdim görüşmeleri.
bu şekilde 3 yıl geçti ve üvey babam hiç bilmedi.büyük ablam (evden kaçan) babamla görüşmeye gelmiş
sen neden kalmıyorsun burda dedi durumu anlattım.hemen gidip babama anlatmış babam bunu gurur meselesi yaptı
her şeyi anlatıcam o adama dedi bu annemin evliliğinde 3 yıl boyunca yalan söylediğinin ortaya çıkmasıydı ve böyle bir yara veremezdim onlara
o yıl üniversiteyi kazanmıştım izmirdeyim üniversite manisada sadece servis masrafı 3000 tl annemlere böyle bir yük bindiremezdim
annem keyfiyen yaptığımı düşündü eşyalarımı alıp çıkarken o evden sarılmadı bile
aylarca göremedim annemleri okuldan kaçtığım zamanlarda görebiliyorum artık sadece.
evimizde yine iş yapan biri yok ben yapıyorum her şeyi ve evimiz müstakil 3 katlı
hafta içi burda hafta sonuda dağ evimizde sürekli temizlik yapıyorum yemek yapıyorum böyle geçiyor vaktim.
Allaha çok şükür.orucumu tutuyorum namazımı kılıyorum dua ediyorum bu mübarek günlerde çünkü buna da şükür demek zorundayım.
ya hiç göremeseydim annemi kardeşlerimi Allah hepsine anne tarafından akrabalarıma ömür versin ki benim en büyük destekçim onlar.
benim hikayem böyle canım babam şu an el kaldıramıyor ama büyük bi baskı altında yaşıyorum
1. yılı doldu buraya gelişimin ve babamın haberi olarak sadece 1 kez dışarı çıktım inanabiliyor musun
ne güzel ki senin seni anlayan yardım eden bi baban var ben hak yiyemem maddi yönden hiç bir şeyimi eksik etmedi
ütfen ara anneni mesela 3 günde bir ara 10 gün boyunca sonra arama bak o nasıl merak edicek seni
lütfen sabret Rabbim her şeyi yoluna koyar bize yaşattığı her şeyin bir sebebi var annesi babası mezarda olanları düşün lütfen dayan

off ya film gibi. neler yaşamışsın küçücük yaşında... neler görüp geçirmişsin!!! canım inş. ailenden göremediğin ilgiyi ve sevgiyi evlendiğinde eşinden görürsün.:1hug:

off ya film gibi. neler yaşamışsın küçücük yaşında... neler görüp geçirmişsin!!! canım inş. ailenden göremediğin ilgiyi ve sevgiyi evlendiğinde eşinden görürsün.:1hug:

şükrediyorum canım Allahıma çok şükür elim ayağım var sevdiklerim hayatta ve sağlıklı hani ya kendimi kahredicem ya da elimdekilerle mutlu olucam gülüp geçiyorum artık bu durumlara mesela babam 60 yaşında şu an hala moldovyadan rusyadan hatun getirip evlneme düşüncesiyle yaşıyor kaydirigubbakcemile3 komik geliyor bana sadece tabii etrafımdakilere öyle gelmediği için kimselere anlatmıyorum Rabbim mutluluğumu dengeliyor sevdiceğimle her şeyin üstesinden geliyorum bi kaç tane de bu olayları bilen arkadaşım var onlar da çok destek oluyor.dgs sınavına giricem bu sene inşallah güzel bir bölüme geçiş yapıcam sonrasında yüksek lisans iş derken bi bakmışım evlenmişim annemle mutlu mesudum ve hayatımda her şey çok düzende...Allah insanı en sevdiğiyle sınarmış dayanıcam inşallah bende Rabbim dermansız dert vermesin hiç birimize duaların içinde teşekkü ederimm cümlemiz çok mutlu olalım :Saruboceq: :1hug:

evladı arıycak ve o anne daha sonra onu aramıycak:bbo:böyle konulara ermez benim aklım...:nazar:baban madem yetiyo sende anneni arama,he zahmet edip ararsa bilemem..

canım yazdıklarını okurken yaşadım resmen sabrını kutluyorum neler yaşamışsın küçük yaşta hala şükrediyorsun bence seni örnek alması gereken çok insan var Rabbim her işini yolunda götürsün inşAllah kaydirigubbakcemile5

canım yazdıklarını okurken yaşadım resmen sabrını kutluyorum neler yaşamışsın küçük yaşta hala şükrediyorsun bence seni örnek alması gereken çok insan var Rabbim her işini yolunda götürsün inşAllah kaydirigubbakcemile5

inşallah canım hepimizin.:1hug:

cok duygulandım...karsı masamda patron olmasaydı da rahat rahat aglasaydım...

X