PCOS, hamilelik

ebrudmircnt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
25
9
29
Kızlar merhaba, bir gün hamile kalırsam burada süreci paylaşacağım demiştim kendime belki birilerinin hayatına dokunur bir faydam olur umarım 🙏🏻 1 buçuk yıl bebek istedik ama olmadı pcosum ve ciddi yumurta tembelliği var klomen tedavisi gördüm 4 ay sonuç alamayınca hsg çektirdim tüpümün birisi kapalıydı hsg den sonra 2 kere aşılama yapıldı yüksek dozda gonal f kullanınca anca büyütülebildi yumurtam ama malesef yine tutmadı son kez klomen kullandım ve sonuç alamayınca tedaviyi bıraktım ve bütün bunlar şubattan eylüle kadar aralıksız oldu aşırı stres yaptım ilaçlar felan zaten sürekli ağlamalı bir moddaydım fazla yormuştu beni kafamı topladıktan sonra tüp bebek yaptırırız dedik moral çok önemli çünkü tedaviyi bıraktığım ay yani eylülün sonunda yanıklar baharatı buldum orda yumurtam için bir karışım yaptırdım ve hemen başladım yatmadan önce yemeye adetim 30 eylülde başladı bitince yumurtlamayı görene kadar sabahları da aç karnına hayıtı kaynatıp içtim ayrıca ovulasyon testi ile de yumurta takibi yaptım sonuç olarak 30 ekimde hamile olduğumu öğrendim, diyeceğim o ki herşeyden önce kendinizi rahatlatın stresten arının benim gibi yumurta problemi olanlara mutlaka tavsiyemdir ballı arı sütlü polenli karışım belki de hayıt suyu iyi geldi bilemiyorum ama ne yaparsak yapalım ilaçlarla büyümeyen yumurtam ilk ayda cevap verdi. İlk aydan olmazsa da kendinizi lütfen strese sokmayın herkesin bünyesi Farklı ve ben doktoruma sorarak kullandım kullandıklarımı kafanıza göre de birşey yapmayın. Yazım çok uzun oldu kusura bakmayın ama 1 buçuk yok buralardan hiç çıkmadım hep bir umut aradım kendime belki birisinin hayatına dokunurum diyerek paylaştım Rabbim isteyen herkese yavrusunu sağsalim nasip etsin 🎀❤️

X