Pcos ovülasyon testi

iremsultan

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
150
66
25
herkese merhaba aranıza yeni katılıyorum :)

2 senelik evliyim 1.5 senedir bebek istiyoruz ilk sene doktora gitmedim hiç kendimiz denemek istedik pcos olduğu için zor olacağını biliyordum ama aksilikler üst üste geldi tedaviye başladığımda doktorum hastane değiştirdi başka doktorla sıfırdan tekrar başlamak zorunda kaldık yumurtlama takibi yapılacağı zaman deprem oldu şehir değişikliği yapmak zorunda kaldık tekrar doktor arayışı vs bir senedir hiçbir yok katedemedik..

Geçen ay yumurtlama takibi yaptırdım sonunda, Klomen kullandım 25. Güne kadar bekledik ancak 14mmden fazla büyümedi bu ay hsg çekildi tüplerim temiz, aslında kan testlerimde güzel çıkıyor biraz fazla kilom var ama doktorum engel olmayacağını söyledi bu ay ilaca başlamadığım için takip yapmadık ama 4 gün önce akıntım başlayınca yumurtlamadan şüphelendim ovülasyon testi aldım yaptığım günden itibaren 4 gündür pozitif görüyorum adet döngümü maalesef bilemiyorum aylardır ilaçla adet görüyorum durum bu 😌

Pek arkadaşım yok ve bu konuda kendimi biraz yalnız hissediyorum sizinle paylaşmak istedim 🥰

Son yaptığım ovülasyon testini ekliyorum bakar mısınız
IMG_1906.jpeg

Ovülasyon testiniz pik yapmış yani yumurtlama günündesiniz. Eşinizde sprem sorunu yoksa her günü ama eğer sorun varsa birer gün arayla üç gün değerlendirin mutlaka. Umarım gebelikle sonuçlanır 🌱

Sperm sorunu yok ama yarın şehirdışına çıkıyoruz sadece bugünü değerlendirebilirim, 10 gündür gün aşırı değerlendiriyoruz ama neredeyse umarım bu ay pozitif görebilirim ❤️

X