Pcos olan kızlar aşılama, tüp bebek tecrübelerimizi paylaşalım❤️

Ben türkiyede kayseri acıbadem mustafa taş ı tercih ettim. Tüp bebek işi birazda ticarete dökülmüş gibi. Kayseri hem bize yakındı hem hastaneye ulaşımı falan kolaydı. İstanbula cesaret edemedim herşeyini düşündüm. İlk görüste mustafa taş aklıma girmişti. İlk görüsmeye gittim tamam dedim başladık. Hicbir sorumu yanıtsız bırakmadı. Ekipte iyi sadece cok yoğunlar ama her tüp bebek yeri yoğundur zaten
Anladım teşekkür ederim benimde bir arkadaşım var Almanya da oda sizin gittiğiniz doktora gitmek istiyor daha önce duymuştum bu doktoru hatta Instagram da görmüştüm iyi doktora benziyor, malesef ticaret konusunda haklısınız aşırı pahalı ve çok üstüne düşüyorlar üzücü hemde yıpratıcı bir durum Allah kolaylık versin yaptıran herkese bizde İstanbul’da bir yer bulmuştuk oraya gidecektik fakat birikim şart gitsekde hemen yaptırma imkanımız olamicak

Anladım bende Almanyadayım bana 3 çatlatma tedavisi sonrası tüp bebek önerdiler ama eşimin testleri iyi çıkmadığından dolayı güncel bir durum değil fakat ozaman öyle direk tüp bebek demişti doktor.
Eşinizin testinden dolayı sizi yönlendirmişlerdir bşze bir sorun yok sonuclarınız cok iyi diyorlar. Türkiyeye göre iyi değil buraya göre iyi

Anladım teşekkür ederim benimde bir arkadaşım var Almanya da oda sizin gittiğiniz doktora gitmek istiyor daha önce duymuştum bu doktoru hatta Instagram da görmüştüm iyi doktora benziyor, malesef ticaret konusunda haklısınız aşırı pahalı ve çok üstüne düşüyorlar üzücü hemde yıpratıcı bir durum Allah kolaylık versin yaptıran herkese bizde İstanbul’da bir yer bulmuştuk oraya gidecektik fakat birikim şart gitsekde hemen yaptırma imkanımız olamicak
Ben istanbulun daha yıpratıcı olacağını düşünüyorum kendi fikrim tabii ki ben gecen sene 1000 euro ödemiştim hastaneye ilackarda 10 bin tl olsun. Bu sene 67 bin olmus ilaclar 20,30 bin arası. Bu artışa anlam veremiyorum

Ben istanbulun daha yıpratıcı olacağını düşünüyorum kendi fikrim tabii ki ben gecen sene 1000 euro ödemiştim hastaneye ilackarda 10 bin tl olsun. Bu sene 67 bin olmus ilaclar 20,30 bin arası. Bu artışa anlam veremiyorum
Açıkçası bu gibi tedavilere girince insanın gözü para görmemesi lazım ,görmüyor da Türkiye de tüp bebek merkezlerin çoğu başarılı fakat İstanbul’da ki klinikte 2 tanıdığım yaptırdı kucağı boş dönmedi .o yüzden ora bizim de tercihimiz ..sadece birikim olması şart bu sene 67 bin olduğunu şimdi öğrendim zor gerçekten yıpratıcı maddi manevi ama sonu güzel olsun inşallah bu artışın tek sebebi insanların paranın k*peği olması .. yurtdışında da bize göre pahalı aslında bakarsanız arkadaşım Burda 3 kez yaptırdı 6 bin Euro ödedi .. heryerde sıkıntı

Eşinizin testinden dolayı sizi yönlendirmişlerdir bşze bir sorun yok sonuclarınız cok iyi diyorlar. Türkiyeye göre iyi değil buraya göre iyi
Ben şahsen yurtdışındaki doktorlara güvenmiyorum resmen üremeyi durdurmaya çalışıyorlar sanki kaçtane kadın doktoru değiştirdim en basitinden bi teşhisi bile koyamadı bi teşhis için taaa İstanbul’a geldim okadar basitti ki ultrasona bakinca ben bile anlıyordum ne olduğunu 😄 doğurganlıktan anlamıyorlar sadece korunma yöntemi ve kürtajdan anlıyorlar.

Mutlaka vardır ama bende olumsuz deneyim yapanları gördüm duydum eşimin de sperm testi buna el verişli değildi açıkçası tencere kapak ☹️ tabi üstünden baya geçti güncel bir durum değil ama ozamanlar o yüzden doktor biraz zor demişti şansın varsa yaptır denemekten zarar gelmez
Ya 2 aşılama parası en az 25 bin TL para gidiyor ilaçlar çok pahalı o yüzden tüp bebek daha mantıklı geldi bana

Ya 2 aşılama parası en az 25 bin TL para gidiyor ilaçlar çok pahalı o yüzden tüp bebek daha mantıklı geldi bana
Walla canım inan bana aynı kafadayım çok pahalı tüp bebekte ama o daha mantıklı dediğin gibi şans. Daha yüksek özellikle İstanbul’da Bahceci kliniği çok başarılı 🥰 inşallah kendin için en iyi kararı verirsin

Ben istsnbul Göktepe medikal çok iyi diye duydum böyle olunca insan aşılama yaptırmak istemiyor
Walla canım inan bana aynı kafadayım çok pahalı tüp bebekte ama o daha mantıklı dediğin gibi şans. Daha yüksek özellikle İstanbul’da Bahceci kliniği çok başarılı 🥰 inşallah kendin için en iyi kararı verirsin

Selam herkese iyi akşamlar Hatay da yaşıyorum 8 yıllık evliyim malesef çoçuğumuz olmuyor 3 kere tüp bebek yaptırdık olmadı lütfen mozaik hastanesi iyi mi bilen yazsın lütfen
Canım Palmiyede mi yaptırdın daha önce?Benim ablam mozaikte yaptırdı doktoru Burak Sivaslıoğluydu iki kere yaptırdı ikisinde de başarılı oldu.Sanırım mozaik şu anda transfer işlemini Adana da yaptırıyormuş depremden sonra

Çok haklısın mesela özel çipli aşılama olmayacaksa devlette denesen daha uygun olur sanki şuan tüp bebek maliyeti benim doktorda 67 bin olmus. 20,25 binde ilaclar tutuyor. Git gel 90,100 bin arası tutar
Evet canım bende fiyat aldım aynı dediğin rakamları verdiler banda bende aşılamaya geçmek için sabrediyorum işlemler yavaş ilerliyor bu hastanede maalesef suanda 2. Klomen+ilişki demiyoruz toplam 3 kere yapmam sartmıs aşılama için

Anladım bende Almanyadayım bana 3 çatlatma tedavisi sonrası tüp bebek önerdiler ama eşimin testleri iyi çıkmadığından dolayı güncel bir durum değil fakat ozaman öyle direk tüp bebek demişti doktor.
Evet eger erkekte sorun olursa aşılama dgl direk tüp bebek yapmak lazım. Aşılama faydası olmuyor pek erkek faktörü oluncA

Açıkçası bu gibi tedavilere girince insanın gözü para görmemesi lazım ,görmüyor da Türkiye de tüp bebek merkezlerin çoğu başarılı fakat İstanbul’da ki klinikte 2 tanıdığım yaptırdı kucağı boş dönmedi .o yüzden ora bizim de tercihimiz ..sadece birikim olması şart bu sene 67 bin olduğunu şimdi öğrendim zor gerçekten yıpratıcı maddi manevi ama sonu güzel olsun inşallah bu artışın tek sebebi insanların paranın k*peği olması .. yurtdışında da bize göre pahalı aslında bakarsanız arkadaşım Burda 3 kez yaptırdı 6 bin Euro ödedi .. heryerde sıkıntı
Ben tüp bebeğe ilaclara ücret ödemiyorum yani aşılamaya ödemiyorum tüp bebeğe gecincede ödemiycem. Benim doktorum türk dediğiniz gibi birseyde yaşamadım almanyayı bilmem tabii ki. İlgileri falan cok iyi geldi bana mesela türkiyede kist olunca doğum kontrol hapı yazılmıstı defalarca burda oldu ilac kullanmama gerek olmadığını kendiliğinden atılacağını söylediler ki zaten öyle oluyor. Türkiye bircok konuda sağlık acısından tabii ki gelişmiş ama biz böyle başımız ağrıdığında bile ilaca alıstığımız icin ilac verilmeyince sanki iyi doktor değilmis gibi hissediyoruz. Ben kendi tecrübelerimi yaşadım siz kendi tecrübelerinizi. Tabii ki gözümüz parayı görmez ama ben tek kendimi düsünmüyorum. Ben gittim hadi baslayalım dedim başladım ne para sorguladım ne birsey. Ordaki insanları gördüm ilac icin rapor cıkarmaya calısanlar kredi cekenler borc bulanlar çok üzüldüm. İnanın gonal f i alamayıp tedavisini iptal eden insanlar var.

Evet canım bende fiyat aldım aynı dediğin rakamları verdiler banda bende aşılamaya geçmek için sabrediyorum işlemler yavaş ilerliyor bu hastanede maalesef suanda 2. Klomen+ilişki demiyoruz toplam 3 kere yapmam sartmıs aşılama için
Herhangi bir sorun yoksa onu yapıyorlardı. Eğer eşte veya sende sorun varsa hemen aşılama yapılıyordu şimdi ki şartlar ne pek bilmiyorum. İnşallah hic birine gerek kalmadan hamile olursun

Ben şahsen yurtdışındaki doktorlara güvenmiyorum resmen üremeyi durdurmaya çalışıyorlar sanki kaçtane kadın doktoru değiştirdim en basitinden bi teşhisi bile koyamadı bi teşhis için taaa İstanbul’a geldim okadar basitti ki ultrasona bakinca ben bile anlıyordum ne olduğunu 😄 doğurganlıktan anlamıyorlar sadece korunma yöntemi ve kürtajdan anlıyorlar.
Bu arada bizim kuzen tüp bebek merkezinde calısıyor Almanyada başarı oranları gercekten iyiydi. Hatta ben Almanya ya gitmeyi bile düsündüm.

Bu arada bizim kuzen tüp bebek merkezinde calısıyor Almanyada başarı oranları gercekten iyiydi. Hatta ben Almanya ya gitmeyi bile düsündüm.
Herkese herşeyin hayırlısını diliyorum 🙏🏼 Almanya da doğup büyüyen ve tecrübe edinen biri olarak önermem bilgileri sıfır. Herkesin kendi tercihi inşallah sonuçlarınız güzel olur

Asilamayi pkolulqra hapla yapmaları gerekiyor bence çok yumurta olduğu için
Aşılamayı özel yaptıracaksan tabii ki biraz daha üstüne koyup tüp bebek deneyebilirsin. Sürec aynı zaten sadece yumurta toplamı işlemi var

Asilama da bile Gebelik sansi %25 tup bebekte bile %100 garanti yok ki. Asilama ilede cok gebe kalan kadin var pkoslu.
Evet normal.yolla gebelikte de %25şans mış her şey normal olunca bile aşılama da aynı yani

Asilamayi pkolulqra hapla yapmaları gerekiyor bence çok yumurta olduğu için
Ben iğneli oluyorum sadece ilkini klomenle olmustum ama yine de sadece 4 yumurta olmuştu. Pko evet cok yumurta ama hepside öyle büyümüyor iğneyle bile 1 veya 2 yumurta istenilen olgunluğa ulasıyor. Yani yumurtası direncli pkolarda oluyor zaten pkolularda insülin direnci oluyor yumurta büyümesi ve catlamasına cok etkisi var.

X