Pcos olarak ilk gebelik yumurtlama ile oldu ve kürtaj oldu ikinci gebelikte tedavi nasıl olunur

new moon

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2024
3
0
29
Merhabalar, pcos olan biri olarak yumurtlama takibi ile ilk gebeliğim oldu fakat kese gelişmemesi sebebiyle kanamam oldu ve kürtaj oldum. Allah nasip ederse şimdi ikinci gebelik istiyoruz fakat sizce tekrar yumurtlama takibi ile mi olur aşılama falan mı yardımcı olur musunuz 🙏🏻

Merhabalar, pcos olan biri olarak yumurtlama takibi ile ilk gebeliğim oldu fakat kese gelişmemesi sebebiyle kanamam oldu ve kürtaj oldum. Allah nasip ederse şimdi ikinci gebelik istiyoruz fakat sizce tekrar yumurtlama takibi ile mi olur aşılama falan mı yardımcı olur musunuz 🙏🏻
kendinizi 2 ay dinlendirin eşinizle beraber sağlıklı beslenin gerekirse takviye kullanın bir dahakine sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah

Bence bir yumurtlama takibi yap. Gerek kalırsa aşılamayı da düşünürsün. Nitekim dışarıdan müdahale. Ne kadar az, o kadar iyi düşüncesindeyim… ben de pcosum. Yumurtlama takibiyle oldu benim de. Çok şükür sağlıcakla kucağıma da aldım. Senin de olmuş bir kere. Gene aynı şeyi dene, olmazsa aşılama düşün derim. Ben olsam öyle yapardım enazından ☺

Yumurtlama takip ederek hamile kalabiliyormussun zaten. Her takipte aynı sonucu alacaksın diye bir şey yok :) Bence takipten gebelik elde edemezsen aşilamaya geç. Çok fark olmuyor yumurtani buyutuyolar catlatiyolar uygun zamanda spermi yumurtaya iletiyolar :) kalitesine falan bakılmıyor tüp bebek gibi.

Güzel yorumlarınız için sağolun 🙏🏻❤️ İnşallah hayırlısıyla olur 🙏🏻 Yumurta büyütme ve çatlatma iğnesi ile olmuştu ilk gebeliğim inanın psikolojik olarak yıprandım. Tabi daha zor şeyler yaşayanlar var yinede şükrediyorum 🙏🏻

X