Pcos olup çatlatma iğnesinden sonra hamile kalamadım

Emineahm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2023
3
5
25
Kızlar 9 aylık evliyim 7 aydır bebek istiyorum ama kendiliğinden olmuyor bundan 2 ay önce doktora gittim polikistik over olduğumu öğrendim yumurtalarımı büyütüp çatlatma iğnesi yaptılar ama olmadı şimdi başka doktora gidiyorum bu doktor diyetistenle çalışmamı önerdi kilo vermem lazımmış diyetle spora başlatom. Bi tane vitamin verdi ocean polysitol diye. Hormon testi ve Rahim filmi de istediler. Benim yaşadıklarımı yaşayanlar tecrübelerinizi aktarın nolur. Böyle olup hamile kalanlar nasıl kaldı ne kadar sürede kaldı bu süreçleri nasıl geçti yazarsanız sevinirim

16 yıl önce pko tanısı konuldu. adet düzeni için kilo vermem istendi ve ilaç kullandım. tedavi 6 ay sürdü. bittikten 5 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım....

Kızlar 9 aylık evliyim 7 aydır bebek istiyorum ama kendiliğinden olmuyor bundan 2 ay önce doktora gittim polikistik over olduğumu öğrendim yumurtalarımı büyütüp çatlatma iğnesi yaptılar ama olmadı şimdi başka doktora gidiyorum bu doktor diyetistenle çalışmamı önerdi kilo vermem lazımmış diyetle spora başlatom. Bi tane vitamin verdi ocean polysitol diye. Hormon testi ve Rahim filmi de istediler. Benim yaşadıklarımı yaşayanlar tecrübelerinizi aktarın nolur. Böyle olup hamile kalanlar nasıl kaldı ne kadar sürede kaldı bu süreçleri nasıl geçti yazarsanız sevinirim
Ben 6. Çatlatma ignemden sonra hamile kaldım evet bana da sürekli kilo vermem söylendi bende pcos ve kilolu bir bireyim

Bende 26 aylik evliyim yaş 39. Hamile kalamadim.esimdede bende de sıkıntı cikmadi ama ben kiloluyum.doktor kilo ver dedi onu da yapamadim.rahim filmi cekilcem bende ama randevu ayarlayamadim daha

Bende 26 aylik evliyim yaş 39. Hamile kalamadim.esimdede bende de sıkıntı cikmadi ama ben kiloluyum.doktor kilo ver dedi onu da yapamadim.rahim filmi cekilcem bende ama randevu ayarlayamadim daha
Hep bana da aynısını diyorlardı canım doktorum onun sayesinde iki sene sonra bir oğlum oldu şuan üç yaşında ikinci yi düşünüyorum üç senedir hiç hamilelik göremedim tekrar tedaviye başladım

Merhaba kızlar peki sizde çatlam sorunu varmı bende yumurtam saglıklı catlıyor ama yumurtlama döneminde istenilen büyüklüğe ulaşmıyor

İstanbul da isen echomar da cektirmeni öneririm. Ben de Haziran'da cektirdim orda. Hiç ağrı vs olmadı . Kısa süren bir işlem.

Merhaba bende de var pko , Adet düzensizliği ve kilo varsa mutlaka kilo verilmeli ben verdikçe kilo adet döngümde normale döndü hormonlar normale döndüğü için zayıflayınca yumurtalıklarda daha iyi çalışmaya başlıyor , polysitol tarzı takviyeler yumurtalıkları çalıştırır yumurtlama yaptırır adeti de düzenler içinde İnositol olduğu için çok işe yarıyor bazısı hamile bile kalıyor ama bence zayıflayıp tekrar deneyin pko veya Pco gebeliğe engel değil defalarca burda görüyoruz gebelik haberlerini eğer eşiniz de de bir problem yoksa gebelik olur olmaz sa da artık nasip tüp bebek ile pko olanların şansı baya yüksek yüzde 70 oran vermişti doktorum ilk tedavi de o yüzden üzülmeyin gayet gerçekçi bir oran yüzde 70. Ben 3 kez çatlatma yaptım maalesef olmadı bizim eşli sorun var hem bende hemde eşimde de çıktı nasip 5. Yılımız bu arada :) Allah sabır versin bazısında uzun sürüyor bazısında çok kısa sürüyor ve pat diye hamile kalıyor bu her pko/pco da farklılık gösteriyor şekersiz hamursuz beslenmek çok yürüyüş yapmak ve günde 3 litre su içmek yumurtalıkları çalıştırır ben günde 20 bin adım atıyorum ve yumurtalarım artık kendiliğinden çatlıyo eskiden yumurtlama bile olmuyordu 🙂 ufak ama güzel gelişmeler bunlar benim için umarım kısa sürede güzel haberler alırsın kilo kafana takma vermem felan da deme istersen 1 ayda 10 kilo verirsin diyetisyenle zayıflamaman imkansız. Bende diyetisyenle yaptım 💪🏼

X